Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Questyleaudio QP1 i QP1R


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Fakstycznie z kółeczkiem jest sporo lepiej, dźwiękowo może mi się tylko wydaje ale chyba jest bardziej przestrzennie.

Muszę jeszcze sprawdzić na innych słuchawkach.

Daj znać koniecznie. Na razie nie mam jak przetestować zmian. Jedne nauszniki mam w rozsypce :D a drugie są w drodze :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

Słuchałem tydzień temu QP1R na headroom'ie w Londynie pare minut. Daje rade grajek. Ak380 bardziej analityczny a QPR1 przy swojej analityczności także muzykalny, z tych dwóch wole qpr1 :D Wzmacniacz daje rade, tak samo dynamiczny jak moja kanapka x5+e12a. Bardziej zwinny bas na qpr1. Więcej nie mogę powiedzieć bo za krotko słuchałem. Mam pare tylko fotek z tej imprezy, niestety głownie pomieszczeń (było to w studiu nagrań metropolis)

 

http://tnij.org/mvpmq0x

Edytowane przez kenniGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
QP1R AWARD LIST


CES 2016 INNOVATION AWARD




1.jpg



2.Stereophile



2.jpg



3. Audiophilia Star Components (CANADA)


Audiophilia’s introduction : http://www.audiophilia.com/wp/?page_id=2


Comment :If design is as important as sound, then you may well choose Astell if pushed, but if sound is trumps, then the Questyle QP1R is the kit for you. If the Astell & Kern players are the Rolex of the digital audio player world (and Astell is now up to its AK380 and four times the price of the QP1R), Questyle is surely the Omega. A wonderful product and very highly recommended.


4. "Audio-Test" ( Germany)

Test result "Excellent" ,At the front page, the QP1R is named as “Walkman 2.0” 

Attached is reviews.



5. Headphone GUGU’s 2015 choice awards: “THE BEST OF THE BEST”



5.jpg



6 .QP1R is awarded great review from Enjoythemusic.com and Head-Fi, as Enjoythemusic said QP1R is “king of the Jungle” , while Head-Fi “answered" Audio-Head "which is the best digital audio product of 2015”—QP1R. Here are links for your refer:








Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z ciekawości sprawdziłem jaka jest różnica między QP1 i QP1R. Z tego co udało mi się znaleźć to różnią się jedynie dwoma parametrami technicznymi:

 

1. QP1 THD+N= 0.0015% vs QP1R THD+N = 0.0006%

2. QP1 Output Impedance: 0.19Ω vs QP1R Output Impedance: 0.15Ω

 

Największa różnica jest chyba w cenie regularnej gdzie QP1: $599.00 vs QP1R: $899.00.

 

A może jest coś jeszcze co sprawia że różnica w cenie pomiędzy tymi dwoma modelami jest tak duża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Questyle has two versions of its portable player. The standard QP1 lists for $599, while the QP1R lists for $899. According to Questyle, the QP1R uses higher-quality components as well as a more critical approach to the audio circuit. The QP1R also produces lower distortion; the QP1R’s THD+N is 0.0006%, while the QP1 THD+N is 0.0015%. The QP1R also employs a different PCBA, a larger internal storage chip (32GB), and a different version of its operating software."

http://www.theabsolutesound.com/articles/questyle-qp1r-portable-player/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na stronie Questyle pojawił się nowy soft do QP1R V.1.0.6

 

Zmiany:

1. Optimized coulombmeter parameter
2. Added "Font Size Setting" (Added 20&24;the default font size is 16)
3. Improved loading speed of built-in album cover
4. Optimized Japanese translation in the menu of multi-languages
5. Corrected ICON direction adjustment of volum control
6. Corrected ICON of volume direction under system settings

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak już nie mam QP1R to oni fonty powiększyli :angry:

3d9080fae0b2b1828c7a3ffbffcf0dfc.jpg

 

Kółeczko też lepiej śmiga, z każdym softem bardziej precyzyjnie :)

Ja nie kumam tego kółka. U mnie palec się ślizga i właściwie nie mogę go używać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz jak już nie mam QP1R to oni fonty powiększyli :angry:

3d9080fae0b2b1828c7a3ffbffcf0dfc.jpg

Kółeczko też lepiej śmiga, z każdym softem bardziej precyzyjnie :)

Ja nie kumam tego kółka. U mnie palec się ślizga i właściwie nie mogę go używać.

Zgadza się all999, kółeczko ma tendencję do ślizgania się pod placem, jednak gdy już się go dobrze trzyma, działa może nie idealnie, ale precyztyjnje. W porównaniu choćby do pierwszego softu jest o niebo lepiej. Może byłoby łatwiej nim sterować gdyby kułeczko pokryte warstwą gumy jak np.jak w Fiio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zgadza się all999, kółeczko ma tendencję do ślizgania się pod placem, jednak gdy już się go dobrze trzyma, działa może nie idealnie, ale precyztyjnje. W porównaniu choćby do pierwszego softu jest o niebo lepiej. Może byłoby łatwiej nim sterować gdyby kułeczko pokryte warstwą gumy jak np.jak w Fiio

Dokładnie, nawet naklejka na kółko załatwiłaby sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kółko do najgorszy element tego grajka. Sansa Fuze miała lepsze kółeczko. Ładny drogi sprzęt, a na kółko żeby je poprawić coś naklejać, pogumować ? eeee.... Wolał bym stylizowane fizyczne "guziki".

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale można nim operować wogóle bez użycia kółka,przyciskami dotykowymi.

Zgadza się, takie nawigowanie działa bardzo płynnie i nie ma z tym problemu.

 

Mi z kolei przeszkadza jeszcze jedna rzecz, a mianowicie brak możliwości przejścia do następnego utworu bez konieczności aktywowania ekranu. Ewidentnie brakuje tu fizycznych przycisków funkcyjnych. Jednak mimo tych ergonomicznych niedogodności QP1R potrafi naprawdę fantastycznie zagrać co bardzo mi się w nim ogromnie podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności