Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Questyleaudio QP1 i QP1R


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

wielkie podziękowania dla kilku kolegów z forum (wiedzą o kogo chodzi) :) - dzięki nim mam już tego playerka (w pięknym matowym złotym kolorze), świetnie się zgrywa z Ultrasone Edition 5 Ltd, na razie nie próbowałem z HE1000, brak czasu na wszystko :(

 

Na tę chwilę dla mnie to DAP, którym brzmieniowo chciałby być AK380 :) Przede wszystkim dociążenie średnicy i moc, której tak brakuje superkałachowi. No a nade wszystko MUZYKALNOŚĆ !!!

Sądzę, żę AK ma bardzo poważnego konkurenta w dużo niżej cenie :)

 

Jeśli ktoś będzie na Audioshow, to chyba tam będzie - moja gorąca rekomendacja do posłuchania.

 

UI to jakby zubożona wersja z X5 ;) , i to jest chyba coś co mi się w nim na tę chwilę nie podoba, czego też nie cierpiałem w X5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wersja "lepsza" ? A co z gapless ?

 

To ta mocniejsza wersja.

 

Ma gapless, już wcześniej pisałem o tym w wątku ;)

Edytowane przez Baele
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj posłuchalem trochę z HE1000. Jest dobrze :)

Rozdzielczość, dociążenie, analogowo. Bardzo fajne granie. Jak ktoś szuka Playera do słuchania muzy, a nie potrzebuje różnych wodotrysków, to jeszcze raz sugeruję - posłuchajcie :)

Edytowane przez Baele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj posłuchalem trochę z HE1000. Jest dobrze :)

Rozdzielczość, dociążenie, analogowo. Bardzo fajne granie. Jak ktoś szuka Playera do słuchania muzy, a nie potrzebuje różnych wodotrysków, to jeszcze raz sugeruję - posłuchajcie :)

Nic tylko mogę potwierdzić, a nawet powiedzieć, że jest dużo lepiej niż dobrze z HE1000, wprawdzie to dopiero kilka godzin

ale detale są niebywałe, holografia, analogowość bardzo przyjemnie, bliski przestrzenny przekaz.

Słucham coraz dłużej i QP1R wygląda mi na najlepszy (jaki słuchałem) DAP, zwłaszcza z dużymi słuchawkami.

Polecam każdemu sprawdzić jak się prezentuje muzycznie, reszta tzn. obsługa, wielkość itd. to już inna historia

jest specyficzna ale pewnie idzie się przyzwyczaić. Na razie po prostu włączyłem i słucham, miodzio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze drobna uwaga wejście USB jest bardzo wąskie i na 3 kabelki które mam żaden nie pasuje,

tylko bardzo krótki fabryczny na razie mam do ładowania. Nie chodzi o sam wtyk tylko obudowę.

Dziwnie sortują się płyty, chyba powinni to dopracować, jak wybieramy artystę to wszystkie płyty z utworami

są w jednym katalogu, przy wybieraniu płyt jest ok.

Dźwięk rekompensuje wszystkie niedostatki UI. Jest już nowy soft 1.0.4, niestety nie poprawia sortowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze drobna uwaga wejście USB jest bardzo wąskie i na 3 kabelki które mam żaden nie pasuje,

tylko bardzo krótki fabryczny na razie mam do ładowania. Nie chodzi o sam wtyk tylko obudowę.

Dziwnie sortują się płyty, chyba powinni to dopracować, jak wybieramy artystę to wszystkie płyty z utworami

są w jednym katalogu, przy wybieraniu płyt jest ok.

Dźwięk rekompensuje wszystkie niedostatki UI. Jest już nowy soft 1.0.4, niestety nie poprawia sortowania.

 

z tym usb to potwierdzam, też ładowałem przez fabryczny

bardziej mnie wkurza kółeczko :angry:

ale dźwiękowo jest absolutnie ZNAKOMITY, dzisiaj posłuchałem z dokami SM3 - OPAD SZCZENY :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ui i kołko nie do przejścia. Bardzo bylem zainteresowany ale po 10 minutach walki z dotykowymi przyciskami odpuściłem. Strikte mobilne używanie odpada.

Gra bardzo ciekawie. Sporo mięsa", fajna rozdzielczość. Z aetherami jednak już za dużo tego dobra i niestety nie akceptowanie w dolnym pasmie.

Ja bym go opisał jako P1 wersja supreme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi na MX980 i Tomahawkach też opadła, nie wiedziałem że mogą tak grać.

Na HE1000 jest wybitnie z Edition już mniej, chyba HEk lepiej tu skaluje, a 5tki grają swoje.

Zobaczymy jak sobie poradzi w roli źródła i czy ten wzmacniacz prądowy jest rzeczywiście taki dobry.

 

No kółeczko jest wybitnie nieporęczne, zwłaszcza po przesiadce z P1 gdzie jest

sterowanie dotykowym ekranem. Ale trudno muzyka rekompensuje trzeba wrzucić

wszystko do jednego katalogu, ustawić repeat i słuchać :ph34r:

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja jestem coraz bliżej decyzji, aby się pożegnać z P1 ...

 

Dzisiaj chcę dobrać/dopasować jakiś futerał.

Mobilnie QP1R sprawdza się świetnie - dzisiaj rano to przetestowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już było o tym mówione ale powiem raz jeszcze, to kółko jest tak złe że zwyczajnie nie da się używać.

 

Da się , tylko trzeba czasami korzystać z dosyć bogatego słownictwa ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Sterowania głosowego nie widziałem w opcjach ;)

 

HAHAHAHAHA :)

Wgralem najnowszy fw 1.04. Poprawiło się działanie kółeczka :)

A tak w ogóle, to mozna korzystać z przycisków ▶ i ◀. One dubluja czesciowo pracę kółeczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bardzo rozumie producentów - wypuszczają DAPa z dobrym dźwiękiem i marnym sterowaniem. Nie da się od razu obu rzeczy zrobić dobrze ? A może obowiązuje hasło - Audiofil łyknie wszystko byle dobrze grało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest nie tyle to że to nie działa tylko to że z niewiadomych przyczyn kombinują na siłe. Po co to kółko zarówno w x5 jak i w qp1? Nie można dać zwykłych strzałek góra, dół, lewo i prawo? Będzie mniej wygodnie niż super ekran dotykowy ale będzie się dało używać bez przeklinania. W moim c10 są właśnie strzałki i jasne, używa się tego jak sprzętu z przed 10 lat ale jakiegoś dramatu nie ma.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności