Skocz do zawartości

xDuoo X2 mod in progress :]


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Najzwyklejsze dymne plexi, docięte na wymiar?

 

A jak już musi konieczne być "od czegoś", to stawiałbym na części do tanich zegarków lub innej drobnej elektroniki (np. termometr pokojowy, etc.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Ja wiem, że ja tak w kółko. Ale potrzebuję taniego playera do pociągu, do audeo. Powiedzmy, że wybór pada na xduoo x2. Wydaję 200 zeta. Czy dla tych niuansów warto mi jest dokładać (no właśnie, ile? drugie 200?). Chyba bez sensu, bo stąd już niedaleka droga do jakiegoś soniaka A15 czy jakiegoś używanego DAPa z nieco wyższej półki. Nie lepiej kupić tego grajka i nic w nim nie ruszać, albo po prostu kupić coś droższego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt oprócz Ciebie nie będzie wiedział, czy dla Ciebie warto :) X2 z Audeo fajnie się zgrywa, więc niekoniecznie jest sens kombinować.

Choć z drugiej strony, dźwiękowo w sumie wolę xDuoo od Fiio X1, który kosztuje ponad 400 złotych, więc nawet po drogich modach i tak wyjdzie taniej ;)

 

Edytka:

Dziś zamiast wstać i przywitać dzień, odświerzyłem się nieco i ległem z customami i obiema wersjami X2. Odsłuchy na The Eden House (płyta Smoke & Mirrors) oraz TherIonie (płyta Vovin). No i modowane xDuoo zaczyna mnie psuć - muzyka jest lepiej wypełniona, mocniejsza, lepiej rozciągnięta na skrajach, a wokale mocniejsze.

Co istotne, nawet na tanich Takstarach Hi-1200 słychać różnicę na plus. Choć nie sądzę bym ją wyłapał na mieście.

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt oprócz Ciebie nie będzie wiedział, czy dla Ciebie warto :) X2 z Audeo fajnie się zgrywa, więc niekoniecznie jest sens kombinować.

Choć z drugiej strony, dźwiękowo w sumie wolę xDuoo od Fiio X1, który kosztuje ponad 400 złotych, więc nawet po drogich modach i tak wyjdzie taniej ;)

 

Edytka:

Dziś zamiast wstać i przywitać dzień, odświerzyłem się nieco i ległem z customami i obiema wersjami X2. Odsłuchy na The Eden House (płyta Smoke & Mirrors) oraz TherIonie (płyta Vovin). No i modowane xDuoo zaczyna mnie psuć - muzyka jest lepiej wypełniona, mocniejsza, lepiej rozciągnięta na skrajach, a wokale mocniejsze.

Co istotne, nawet na tanich Takstarach Hi-1200 słychać różnicę na plus. Choć nie sądzę bym ją wyłapał na mieście.

 

hehe, Inszy zamiast plażing od rana zafundował sobie comparing ;) To jest dopiero uzależnienie...

 

 

Czym się różni wersja v1 od v2? Tylko lepszymi przyciskami czy są też inne, np. dźwiękowe różnice?

 

Zmiana przycisków na precyzyjne i zauważyłem też zmiane kondziorów z KZG na KZH ale nie wpływają one na zmianę w brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, Inszy zamiast plażing od rana zafundował sobie comparing ;) To jest dopiero uzależnienie...

 

Mieszkam jakieś 100 metrów od ładnego jeziora, więc plażowanie nie robi na mnie żadnego wrażenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt oprócz Ciebie nie będzie wiedział, czy dla Ciebie warto :) X2 z Audeo fajnie się zgrywa, więc niekoniecznie jest sens kombinować.

Choć z drugiej strony, dźwiękowo w sumie wolę xDuoo od Fiio X1, który kosztuje ponad 400 złotych, więc nawet po drogich modach i tak wyjdzie taniej ;)

Zauważyłem, że ostatnio na forum panuje moda na porady dźwiękowe pt. "posłuchaj sam, to się przekonasz". Podoba mi się to :D W każdym razie uważam, że w oparciu o cudze opinie można jednak jakiś kierunek obrać. Ja i tak przenośnie nie potrzebuję niewiadomo czego. Dlatego myślę, że ze spokojem wyczekam X3 i wtedy zdecyduję. Na chwilę obecną odnoszę jednak wrażenie, że inwestowanie w moda do tego playera w moim przypadku nie ma większego sensu. Dla mnie z resztą różnice w playerach nigdy nie były mocno znaczące w przypadku odsłuchów w komunikacji miejskiej. Aczkolwiek przy najbliższej okazji chętnie się przekonam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tylko kwestia obniżenia szumów jest już wystarczającym powodem na moda. Głośność 3/30 + customy i w tle muzyki już nie słyszę wyraźnych szumów generowanych przez grajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem, ale może modzi mi wybaczą ;)

Na dniach dostałem jeszcze jedną wersję zmodowanego X2. Wyszła ona spod ręki griffitha i aktualnie znajduje się w środku Nichicon KA, scalaki nie ruszane.

 

Porównania były robione na oprogramowaniu 6.0, głośność 10/30.

 

KA vs stock (KZG): wersja modowana jest jaśniejsza, szybko w uszy rzuca się bardziej uwydatniona góra. Bas jest równiejszy, tam gdzie w stocku zaczyna się wycofywać, w modzie jeszcze mocno wybrzmiewa, nie jest to jednak znacząca różnica i na Audeo całkiem mi umykała, a na mocnych na dole Takstarach Hi-1200 już dało się to wyraźnie wyczuć. Środek przez wpływ góry jest lekko (naprawdę lekko) jaśniejszy. Scena w wersji oryginalnej jest bliższa i bardziej gęsta, lekko "zadymiona", ale przy tym więcej w niej intymności. Co ciekawe ten Nichicon daje więcej szumów na wyjściu.

 

KA vs Nichicon Fine Gold + LME49880MRX/NOPB: KA znów jest jaśniejszy, góra sięga podobnie, ale w nim jest mocniejsze przejście pomiędzy środkiem a tonami wysokimi. Sama średnica jest bogatsza w FG wraz ze zmienionym wzmacniaczem operacyjnym (nie wiem co tu odpowiada za zmianę brzmienia i w jakiej części) - jest masywniejsza i jakby bardziej szczegółowa. Bas jest inaczej rozłożony, KA daje więcej średniego i wyższego, a FG niższego, tonując przy tym wyższy. Scena w obu wersjach jest lepsza od wersji oryginalnej. Porównując KA z FG, to ten pierwszy mod daje więcej dźwięków z przodu, drugi mocniej rozkłada brzmienie na boki.

 

W obu przypadkach zmiany są zauważalne, choć nie są dramatyczne - to ciągle jest X2. Porównanie było trochę zachwiane przez wymieniony scalak u Bigmarasa, ale ogólnie da się poprawić xDuoo (dostosować pod siebie?) przez wymianę konda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jako, że znów mnie trochę naszło na próby ulepszania grajka to trochę odświeżam temat. Dzięki wskazówkom @BamoszeK oraz @Perul zasiadłem z lutownicą w ręku i nowymi komponentami do grajka. Tym razem @BamboszeK namówił mnie na kondziora panasonic FR i taki właśnie wrzuciłem do grajka. Zatem mod polegał na:

1) Wymianie wzmaka operacyjnego, ten sam co ostatnio LME49880

2) Wymianie kondziora na Panasonic FR 470uf 16V

3) Wymianie szybki na antyrefleksyjną - tą z postu, który umieściłem wcześniej

 

Mimo, iż podobno nie robi tą większej różnicy to psychicznie czułem się lepiej jak do lutowania użylem cyny ze srebrem Cardas.

 

Co od efektów, hmm słuchałem na razie na nagłośnienie w samochodzie i zauważyłem różnice w dole, jakby troszkę bardziej mięsiście się zrobiło, no ale pozostawiam to do dokładnej ekspertyzy Inszego.

Edytowane przez bigmaras
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wieczór i dzisiejszy ranek spędziłem na pojedynku: oryginalny X2 vs nowy mod (LME49880 + Panasonic FR 470uf 16V). Słuchawki towarzyszące: CA Pro330, VE Monk, MEE M7P i ADV.Sound M4.

 

Różnicę słychać chyba bardziej niż przy poprzednich modach. Tradycyjnie mnie szumi (zasługa LME49880), a dźwięk jest lepiej wypełniony. Bas schodzi niżej, dłużej wybrzmiewa, ale nie traci na dynamice. Wokale są bliżej słuchacza i jest nad nimi lepsza kontrola (np. w kawałku SDM "Jest już za późno" na stockowym X2 jednoczesny śpiew Myszkowskiego i Kiełb-Szawuły potrafi się nieprzyjemnie zlać, w modzie jest zauważalnie lepiej). Ogólnie na wyższej średnicy dźwięki są spokojniejsze i mniej napastliwe (ale nie przytłumione). Na górze zmiany są najmniejsze, choć czasami do wyłapania - a to talerze perkusji są mniej zapiaszczone, a to skrzypce żywiej wybrzmiewają, ale z reguły brzmienie jest na tyle zbliżone, że nie rozróżniałem grajków. W ułożeniu sceny zmian nie zauważyłem.

I czym słuchawki równiejsze i bardziej szczegółowe, tym łatwiej to wszystko usłyszeć - na customach nie miałem problemów z ustaleniem, który grajek to który, na ADV i VE zależnie od utworu, a MEE zazwyczaj nie słyszałem różnic.

 

Nie wiem ile xDuoo musiałoby dopłacić w produkcji do tego wzmaka, konda i ciemniejszej szybki, ale pewnie zamknęłoby się w jednym czy dwóch dolarach. Więc niech dopracują przyciski, żeby nie klekotały, wrzucą te mody i mogą sprzedawać za piątaka więcej jako X2v2 czy inne X2 Pro.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wieczór i dzisiejszy ranek spędziłem na pojedynku: oryginalny X2 vs nowy mod (LME49880 + Panasonic FR 470uf 16V). Słuchawki towarzyszące: CA Pro330, VE Monk, MEE M7P i ADV.Sound M4.

 

Różnicę słychać chyba bardziej niż przy poprzednich modach. Tradycyjnie mnie szumi (zasługa LME49880), a dźwięk jest lepiej wypełniony. Bas schodzi niżej, dłużej wybrzmiewa, ale nie traci na dynamice. Wokale są bliżej słuchacza i jest nad nimi lepsza kontrola (np. w kawałku SDM "Jest już za późno" na stockowym X2 jednoczesny śpiew Myszkowskiego i Kiełb-Szawuły potrafi się nieprzyjemnie zlać, w modzie jest zauważalnie lepiej). Ogólnie na wyższej średnicy dźwięki są spokojniejsze i mniej napastliwe (ale nie przytłumione). Na górze zmiany są najmniejsze, choć czasami do wyłapania - a to talerze perkusji są mniej zapiaszczone, a to skrzypce żywiej wybrzmiewają, ale z reguły brzmienie jest na tyle zbliżone, że nie rozróżniałem grajków. W ułożeniu sceny zmian nie zauważyłem.

I czym słuchawki równiejsze i bardziej szczegółowe, tym łatwiej to wszystko usłyszeć - na customach nie miałem problemów z ustaleniem, który grajek to który, na ADV i VE zależnie od utworu, a MEE zazwyczaj nie słyszałem różnic.

 

Nie wiem ile xDuoo musiałoby dopłacić w produkcji do tego wzmaka, konda i ciemniejszej szybki, ale pewnie zamknęłoby się w jednym czy dwóch dolarach. Więc niech dopracują przyciski, żeby nie klekotały, wrzucą te mody i mogą sprzedawać za piątaka więcej jako X2v2 czy inne X2 Pro.

 

Podobnie zauważyłem różnice w dole. Wyrastam z basolubstwa ale podoba mi się bardziej teraz. Co do komponentów to pewnie tak jak piszesz, może nie jeden dolar bo w markowym sklepie w detalu sam wzmak kilka dolców kosztuje ale przy dużej ilości zakupowej zmieścili by się w kilku łącznie. Te wzmaki na aliexpress za dolara to trafiają się z odrzutów.

 

Co do przycisków to po cichu wprowadzili już do x2 ten patent. Podklejona jest pomiędzy przyciskiem a obudową okleinka dzięki której już nie klekoczą przyciski ;)

 

 

 

Ten drugi, będzie za duży. Próbowałem wcisnąć 10mm rubycona i doopa, jednak ciasno. 8mm to maks. Za to ten pierwszy mogę spróbować. W każdym bądź razie twoja rada co do użycia Panasonica FR wydała się dobrym strzałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do komponentów to pewnie tak jak piszesz, może nie jeden dolar bo w markowym sklepie w detalu sam wzmak kilka dolców kosztuje ale przy dużej ilości zakupowej zmieścili by się w kilku łącznie. Te wzmaki na aliexpress za dolara to trafiają się z odrzutów.

Ale obecnie stosowane też coś kosztują, więc do zamienników zostaje dopłata zamiast pełnej ceny.

 

I dobry news z przyciskami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności