Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX80


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam, podoba mi się. iBasso podaje, że to model wyższy od DX90, jeszcze nie udało mi się tego potwierdzić i nie wiem czy się uda. W kilku kwestiach krok wstecz, ale w wielu skok do przodu - soft świetny, ekran IPS też (ale w sumie overkill). Aktualnie wygrzewa się jeszcze magicznym kabelkiem, potem kupa odsłuchów i testy baterii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fantom_blueme

no ale maciux tak jakoś ospale bez hajpu jakoś coś tak... poooodooooba mi się

no weź podkręć trochę atmosferę, powiedz, że DX80 to zamiennik AK100II tylko nie za 4 tys a za 1,7 tys

i już pojawi się zarzewie hajpu, jakis zaczyn, iskierka... która może rozbłyśnie, eksploduje, wybuchnie falą zamówień DX80 ;)

ale tak na poważnie, ten odtwarzacz jest dla mnie porażkowy, jestem nim zawiedziony, nie chodzi w zasadzie o audio, bo audio ma niezłe, jest porażkowy, ponieważ minęła już era przedpotopowych odtwarzaczy z początkowej fazy ewolucji DAPów, teraz DAP musi być właśnie jak AK, nowoczesny jak smartfon, ze streamingiem WiFi, ekranem jak żyleta, jakimś dyzajnem... po prostu takie czasy... iBasso strzeliło sobie w stopę - kiedy wydawali DX50 byli hej do przodu w tym segmencie, ekran dotykowy wow, a tu FiiO jakieś przyciski ala lata 90te, teraz FiiO ma X7 i iBasso nie wykonało po prostu roboty... dostaną za to po dupie i bardzo im dobrze, jestem bezwzględny, niech konkurencja i dobór naturalny weryfikują

pamiętajcie, że żyjemy w czasach w których elegancki smartfon niewiele w praktyce gorszy od flagowca za 2,5 tys kosztuje 700 zł... to co się dzieje na rynku DAPów Hi-Res z ukladami audio za kilka, kilkanaście dolarów, które mają przecież tylko odtwarzać muzykę na możliwie wszystkie dostępne dziś sposoby, to są jakieś jajca...

1700 zł, ja się kur pytam za co? za to, że łaskawie mogę DSD przycinającego się odtworzyć, za to, że mi na DACu ni z tego ni z owego się wyłącza DAP, za to że wskakuje w następnym utworze na 1:23 zamiast zacząć od początku? w ****ch się im poprzewracało, niech zrobią coś co naprawdę jest DZIŚ warte 1700 zł a nie zrobili zmodyfikowanego nieco klocka nadal z niedorobionym w podstawowym zakresie softem... gdyby to miało jakiś skok technologiczny, to WiFi np. no to powiedziałbym OK, trzeba ich potraktowac ulgowo bo stanęli na wysokości zadania, nie traktują nas na zasadzie cokolwiek rzucimy na rynek to głupi lud fanatyków sprzętu audio to kupi

eh, nie zasłużyli po protu na hajp, niech zrobią coś na miarę hajpu to jako pierwszy zaczę hajpować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to dobry dap nie musi mieć streamingu, wi-fi i innych pierdół. DAP to ma być DAP, a nie jakaś multimedialna platforma - od tego są iPody (które zresztą wcale złe nie są w sensie audio).

 

Dobry dźwięk, zdolność napędzenia wymagających słuchawek nausznych portable, elegancka i poręczna obudowa, długo trzymająca bateria (jedna doba), sporo pamięci wewnętrznej albo slot na kartę, dopracowany soft i obsługa (mogą być fizyczne przyciski, mogą być dotykowe ekrany) i mamy porządny DAP. Wydaje mi się, że gdyby producent z odpowiednim zapleczem się za to wziął to byłby w stanie zrobić taki grajek, a jego cena nie przekraczałaby 2 tysięcy naszych polskich złotych. Oczywiście jeśli ów producent nie doliczyłby sobie podatku za audiofilskie powietrze.

 

DX80 odpada chociażby samym wyglądem i wielkością, a szkoda, bo mógłby być fajnym grajkiem :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego Hi-Res DAP ma dziś nie służyć do odtwarzania muzyki z sieci zwłaszcza tej w bezstratnych formatach takich jak FLAC?

Dlaczego mam się tylko ograniczać do klasycznych plików na karcie SD, dlaczego nie mogę odtwarzać swoich plików z chmury?

Brak WiFi w DAPie z wyższej bądź co bądź półki w roku 2015 to anachronizm.

FiiO to w końcu zrozumiało, iBasso liczy wciąż na klientów nienowoczesnych, nie na czasie, ze starymi nawykami - tylko jak to rozsądnie można robić kiedy prawie każdy ma smartfona i siłą rzeczy używa go też do multimediów. DAP z funkcją WiFi = większa sprzedaż i szersze grono potencjalnych nabywców. Prosta sprawa, takie urządzenia powinny być uniwersalne w zakresie audio - nie tylko formatów ale też mediów.

 

Jak dla mnie to dobry dap nie musi mieć streamingu, wi-fi i innych pierdół. DAP to ma być DAP, a nie jakaś multimedialna platforma - od tego są iPody (które zresztą wcale złe nie są w sensie audio).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale maciux tak jakoś ospale bez hajpu jakoś coś tak... poooodooooba mi się

no weź podkręć trochę atmosferę, powiedz, że DX80 to zamiennik AK100II tylko nie za 4 tys a za 1,7 tys

i już pojawi się zarzewie hajpu, jakis zaczyn, iskierka... która może rozbłyśnie, eksploduje, wybuchnie falą zamówień DX80 ;)

ale tak na poważnie, ten odtwarzacz jest dla mnie porażkowy, jestem nim zawiedziony, nie chodzi w zasadzie o audio, bo audio ma niezłe, jest porażkowy, ponieważ minęła już era przedpotopowych odtwarzaczy z początkowej fazy ewolucji DAPów, teraz DAP musi być właśnie jak AK, nowoczesny jak smartfon, ze streamingiem WiFi, ekranem jak żyleta, jakimś dyzajnem... po prostu takie czasy... iBasso strzeliło sobie w stopę - kiedy wydawali DX50 byli hej do przodu w tym segmencie, ekran dotykowy wow, a tu FiiO jakieś przyciski ala lata 90te, teraz FiiO ma X7 i iBasso nie wykonało po prostu roboty... dostaną za to po dupie i bardzo im dobrze, jestem bezwzględny, niech konkurencja i dobór naturalny weryfikują

pamiętajcie, że żyjemy w czasach w których elegancki smartfon niewiele w praktyce gorszy od flagowca za 2,5 tys kosztuje 700 zł... to co się dzieje na rynku DAPów Hi-Res z ukladami audio za kilka, kilkanaście dolarów, które mają przecież tylko odtwarzać muzykę na możliwie wszystkie dostępne dziś sposoby, to są jakieś jajca...

1700 zł, ja się kur pytam za co? za to, że łaskawie mogę DSD przycinającego się odtworzyć, za to, że mi na DACu ni z tego ni z owego się wyłącza DAP, za to że wskakuje w następnym utworze na 1:23 zamiast zacząć od początku? w ****ch się im poprzewracało, niech zrobią coś co naprawdę jest DZIŚ warte 1700 zł a nie zrobili zmodyfikowanego nieco klocka nadal z niedorobionym w podstawowym zakresie softem... gdyby to miało jakiś skok technologiczny, to WiFi np. no to powiedziałbym OK, trzeba ich potraktowac ulgowo bo stanęli na wysokości zadania, nie traktują nas na zasadzie cokolwiek rzucimy na rynek to głupi lud fanatyków sprzętu audio to kupi

eh, nie zasłużyli po protu na hajp, niech zrobią coś na miarę hajpu to jako pierwszy zaczę hajpować :P

 

Moim zdaniem DX90 czy DX80 brzmi jak droższe DAPy, żadnej magii i potężnego skoku nie ma w porównaniu do AK, Cowona czy Calyxa. Ja jestem nadal z DX90, bo najbardziej pasuje mi brzmieniowo, a jakościowo wcale nie odstaje. DX80 jest najbliżej do jego zastąpienia, jeśli już rozważałbym taką opcję. FiiO do mnie już w ogóle nie trafia.

 

Stąd DX80 imo jest nadal atrakcyjnym DAPem - nawet bez streamingu. Nie trzeba za niego kasować 4000 zł, ma świetny wyświetlacz, brzmi na poziomie, ma dużo mocy, bardzo dobry soft (z małymi wadami), dwa czytniki kart i wygląda na to, że także niezły czas pracy na baterii. Do tego to solidnie wykonane urządzenie, mimo że duże. Design też nie jest zły, wolę to niż AK240 itp. ;)

 

Edit: Rzeczywiście, FiiO pokusiło się o streaming, ale X7 jest jednak dużo droższy.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kwestia synergii. Mnie JR nie zachwycił, fajne wymiary, ale brzmienie moim zdaniem to nie ten poziom. Zresztą, słychać tego Dual DACa w DX90 lub DX80 - szerokość, sceny, powietrze, separacja kanałów rewelka. Nie mają tego znane mi FiiO, nie ma tego Junior.

 

BTW, jakieś newsy co do nowego FW?

 

IMO DX80 ma teraz jedną przypadłość, która nie wiem z czego wynika. Jest w nim coś męczącego, DX90 słucha się łatwiej, przyjemniej, mimo że jaśniejszy. DX80 jest bardziej narzucający się i nie wynika to z ostrości, ani problemów z wyższą średnicą, ani zbyt mocnym basem. Może coś w dynamice, może filtry cyfrowe (na obu to samo). Czasami chciałbym żeby posłużył mi jako tło i nie mogę się wtedy na niczym skupić, muzyka mi przeszkadza. Problemów nie ma jak się robi wnikliwe odsłuchy.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to, też mnie męczy, ja odczuwam to jako swego rodzaju nienaturalność, syntetyczność dźwięku (w sumie napisałem coś o tym w swojej recenzji w pierwszym akapicie), która lekko mdli i jest nieprzyjemna, faktycznie jest tu coś na rzeczy... w tym DAPie jest coś dziwnego z tym jak on moduluje dźwięk... jakiś taki lekki efekt "noise-cancelling", na pewno jest to nadal odczuwalne na tej najnowszej wersji 1.1.4

DX80 nie jest muzykalnym i łatwym w odbiorze DAPem, ma on dla mnie mocno techniczne, wręcz laboratoryjne zestrojenie

sorry iBasso :unsure:

 

 

IMO DX80 ma teraz jedną przypadłość, która nie wiem z czego wynika. Jest w nim coś męczącego, DX90 słucha się łatwiej, przyjemniej, mimo że jaśniejszy. DX80 jest bardziej narzucający się i nie wynika to z ostrości, ani problemów z wyższą średnicą, ani zbyt mocnym basem. Może coś w dynamice, może filtry cyfrowe (na obu to samo). Czasami chciałbym żeby posłużył mi jako tło i nie mogę się wtedy na niczym skupić, muzyka mi przeszkadza. Problemów nie ma jak się robi wnikliwe odsłuchy.

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Edit: Rzeczywiście, FiiO pokusiło się o streaming, ale X7 jest jednak dużo droższy.

 

droższy, ale jest kompletny a to dużo

jeżeli wytrzyma na aku tyle co DX80 to będzie to bardzo dobra opcja

rynek cenę DX80 pewnie szybko zweryfikuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Potwierdzam to, też mnie męczy, ja odczuwam to jako swego rodzaju nienaturalność, syntetyczność dźwięku (w sumie napisałem coś o tym w swojej recenzji w pierwszym akapicie), która lekko mdli i jest nieprzyjemna, faktycznie jest tu coś na rzeczy... w tym DAPie jest coś dziwnego z tym jak on moduluje dźwięk... jakiś taki lekki efekt "noise-cancelling", na pewno jest to nadal odczuwalne na tej najnowszej wersji 1.1.4

DX80 nie jest muzykalnym i łatwym w odbiorze DAPem, ma on dla mnie mocno techniczne, wręcz laboratoryjne zestrojenie

sorry iBasso :unsure:

 

 

IMO DX80 ma teraz jedną przypadłość, która nie wiem z czego wynika. Jest w nim coś męczącego, DX90 słucha się łatwiej, przyjemniej, mimo że jaśniejszy. DX80 jest bardziej narzucający się i nie wynika to z ostrości, ani problemów z wyższą średnicą, ani zbyt mocnym basem. Może coś w dynamice, może filtry cyfrowe (na obu to samo). Czasami chciałbym żeby posłużył mi jako tło i nie mogę się wtedy na niczym skupić, muzyka mi przeszkadza. Problemów nie ma jak się robi wnikliwe odsłuchy.

 

 

Zgadzam się co do tej techniczności, mimo że w barwie jest niby łatwiejszy w odbiorze od DX90 - ten jest jednak jaśniejszy i trochę chudszy. DX80 ma mocne średnie, twardo rysuje brzmienie, jest w nim coś surowego. Do tego kupa informacji + wysoka dynamika. Nie jest to relaksujący dap do snu, wielogodzinnego tła, a urządzenie do konkretnych, wnikliwych odsłuchów. W sumie mnie też potrafi szybko zmęczyć, ale zaczynam to doceniać.

 

Porównuję intensywnie z DX90 i zaczynam dostrzegać pewną przewagę DX80 - w szerokości sceny, rozdzielczości (kosztem łatwości odbioru). Dystans zmniejsza się na Rockboxie (dalej uważam, że jest lepszy od lurkera), bo Rockbox też daje mu tej techniczności/surowości. Nie na wszystkim słychać, na Etymoticach najwyraźniej.

 

Jest w średnicy DX80 coś podobnego do AK240 i jakby AK100 II, to mocne, cirrusowe zarysowanie dźwięku. Za to AK240 sporo mocniejszy bas, szersza scena i dystans do pierwszego planu. AK100 II natomiast mniejsza scena, gorzej z szerokością, napowietrzeniem.

 

Nie brakuje mi tego streamingu w DX80 - w tej cenie znowu zaoferowali rozdzielczość/dynamikę/holografię godną droższej konkurencji. Sam wolę DX80 niż Cowona P1 czy Calyxa M.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z czasem coraz bardziej go lubię, tym bardziej kiedy go z niczym nie porównuję.

Ale zdecydowanie to DAP analityczny, w sam raz właśnie na analityczne odsłuchy, rozkłada audio na czynniki pierwsze, niczym mikroskop w laboratorium.

Może być ulubieńcem testerów audio - sprzetu i nagrań :)

Co do sceny wciąż mam wrażenie, że mogłaby być większa, szersza, przestrzenna, mam jakiś niedosytu pod tym względem, nie spełnia tutaj moich oczekiwań.

Bateria zaczęła mi też jakoś szybko schodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blueme: DX80 super w pozycjonowaniu, separacji, ilości powietrza, ale nie ma dystansu do pierwszego planu - podobnie jak z DX90, słuchacz jest bezpośrednio w i przy muzyce. Fajna, kolista scena, ale rozmiar zwyczajny. Więc się zgadzam.

 

W sumie wolę to niż dystans AK240 - ten brzmiał obok, szeroko w scenie. Słuchacz jest bardziej "widzem", a nie uczestnikiem. AK240 brzmiał jednak bardziej z rozmachem, robił tym większe wrażenie.

 

Jednak słychać w DX90 taki Astellowy charakterek - nie jest tak masywnie, gęsto, jak w AK240, a bliżej równowagi, ale jest ta cirrusowa średnica - mocno zarysowana, lekko surowa, bez przesycenia. DX90 już bardziej neutralny w średnicy, chudszy, jaśniejszy i krystaliczny w sopranie. Sporo słuchawek dogaduje się lepiej z DX80 i chyba więcej mocy, ładnie radzi sobie z K612 Pro czy Fostex T50RP mkIII.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blueme: DX80 super w pozycjonowaniu, separacji, ilości powietrza, ale nie ma dystansu do pierwszego planu - podobnie jak z DX90, słuchacz jest bezpośrednio w i przy muzyce. Fajna, kolista scena, ale rozmiar zwyczajny.

nawet na K612pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

blueme: DX80 super w pozycjonowaniu, separacji, ilości powietrza, ale nie ma dystansu do pierwszego planu - podobnie jak z DX90, słuchacz jest bezpośrednio w i przy muzyce. Fajna, kolista scena, ale rozmiar zwyczajny.

nawet na K612pro?

 

 

Z racji konstrukcji tutaj słychać już otwartość sceny, pierwszy plan nadal blisko. Nie ma klaustrofobii, jest fajne 3D. Radzi sobie z AKG zaskakująco dobrze - jest dynamika, dociążenie basu, mocy nie brakuje.

 

Z wyjścia liniowego scena wyraźnie większa - szeroka i głęboka już z pewnym dystansem do pierwszego planu.

 

Z każdą chwilą doceniam DX80 coraz bardziej - rewelacyjny poziom. Rozważam wymianę DX90.

 

Edit: Hibi, ryzykowna ta Twoja sygnaturka :) Jakbym ustawił 60% na Bursonie, to z wieloma słuchawkami bym ogłuchł w kilka minut :P Jeszcze ktoś z IEMami o skuteczności na poziomie 125 dB dopakuje 60% i będą pretensje ;)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

Edit: Hibi, ryzykowna ta Twoja sygnaturka :) Jakbym ustawił 60% na Bursonie, to z wieloma słuchawkami bym ogłuchł w kilka minut :P Jeszcze ktoś z IEMami o skuteczności na poziomie 125 dB dopakuje 60% i będą pretensje ;)

 

chodzi o dapy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiany w nowym sofcie:

 

Improvements with this firmware:
1. Line output bug fixed when the DX80 is used as a USB-DAC.
2. Enable sorting function on Now Playing.
3. Change from file name to title name on All Music view.
4. A more accurate battery indicator on low battery.
5. Improved M3U playlist import function, allows an apostrophe on file name.
6. Improved WAV ID3 support.
7. Allow custom wallpaper to be read from either SD card slot.
8. Allow the player to display Hebrew.
9. Scroll bar added to all of My Music views.
10. Improved OTG storage support.
11. Updated WAV decode engine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Edit: Hibi, ryzykowna ta Twoja sygnaturka :) Jakbym ustawił 60% na Bursonie, to z wieloma słuchawkami bym ogłuchł w kilka minut :P Jeszcze ktoś z IEMami o skuteczności na poziomie 125 dB dopakuje 60% i będą pretensje ;)

 

chodzi o dapy :)

 

Jakbym w TEAC dowalił 60% przy Vsonikach to by mi przez nos wyleciały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Edit: Hibi, ryzykowna ta Twoja sygnaturka :) Jakbym ustawił 60% na Bursonie, to z wieloma słuchawkami bym ogłuchł w kilka minut :P Jeszcze ktoś z IEMami o skuteczności na poziomie 125 dB dopakuje 60% i będą pretensje ;)

 

chodzi o dapy :)

 

Jakbym w TEAC dowalił 60% przy Vsonikach to by mi przez nos wyleciały

 

dx90 spokojnie można

dlatego ktoś napisał że przez godzinę

 

i to na low gainie tak głośno jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności