Skocz do zawartości

iBasso DX80


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Też jestem ciekawy czy zdetronizuje DX90. Czasem grania na pewno, ale to nie jest najważniejsze.

Cena wyjściowa podobna do ceny DX90 http://audiogarden.fr/baladeurs-audiophiles/180-ibasso-dx80-baladeur-audiophile-audio-garden.html

Nie znam się na DACach, w DX80 siedzi Cirrus Logic CS4398.

Edytowane przez Jaworrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Powiem szczerze, że swego czasu ostrzyłem sobie ząbki na tego playera ale czar prysł z chwilą odsłuchu. Od razu chcę zaznaczyć, że słuchałem na h8p, do których szukałem kompana. Pierwsze co można było usłyszeć to szumy, które niestety w warunkach domowych pewnie by się pogłębiły :(. Wcześniej podłączyłem słuchawki do ak jr, który niestety zawęża scenę i ma cyfrowy nalot na górze ale... Niestety dx80 pomimo tego, że gra szerzej to górne pasmo jest jeszcze bardziej cyfrowe. Słychać okropne przesterowania, przez które odechciewa się słuchać. Trzeba by się zapytać pankracego czy na LEA miał podobne wrażenia, bo Jego słuchawki brzmią neutralnie. Dalszych odsłuchów nie przeprowadzałem, bo mi nie brzmiało tak jak bym tego oczekiwał. Bardzo duży plus dla ibasso za 2 sloty na karty pamięci i czytelny wyświetlacz. Ciekawy jestem czy ta cyfrowosc jest spowodowana niedopracowanym softem czy manierą grania? Przykładowo x7 nie miał tego problemu ale z kolei mocno zawężał scenę. Muszę też napisać, że dx90/50. wizualnie był ładniejszy ale nie potrafię sobie przypomnieć na czym polegała ta różnica ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Powiem szczerze, że swego czasu ostrzyłem sobie ząbki na tego playera ale czar prysł z chwilą odsłuchu. Od razu chcę zaznaczyć, że słuchałem na h8p, do których szukałem kompana. Pierwsze co można było usłyszeć to szumy, które niestety w warunkach domowych pewnie by się pogłębiły :(. Wcześniej podłączyłem słuchawki do ak jr, który niestety zawęża scenę i ma cyfrowy nalot na górze ale... Niestety dx80 pomimo tego, że gra szerzej to górne pasmo jest jeszcze bardziej cyfrowe. Słychać okropne przesterowania, przez które odechciewa się słuchać. Trzeba by się zapytać pankracego czy na LEA miał podobne wrażenia, bo Jego słuchawki brzmią neutralnie. Dalszych odsłuchów nie przeprowadzałem, bo mi nie brzmiało tak jak bym tego oczekiwał. Bardzo duży plus dla ibasso za 2 sloty na karty pamięci i czytelny wyświetlacz. Ciekawy jestem czy ta cyfrowosc jest spowodowana niedopracowanym softem czy manierą grania? Przykładowo x7 nie miał tego problemu ale z kolei mocno zawężał scenę. Muszę też napisać, że dx90/50. wizualnie był ładniejszy ale nie potrafię sobie przypomnieć na czym polegała ta różnica ;)

Czytałem na HF, że ktoś miał podobne odczucia i gość z Ibasso odpisał, że to były egzemplarze przedpremierowe, które miały służyć jedynie prezentacji wyglądu interfejsu itp, a potem zmieniły się bebechy w środku (Wojtek chyba pisał nawet, że nie działały wyjścia cyfrowe w tym egzemplarzu). Ja jednak mam nadzieję, że gra lepiej niż dx50, bo czytając opinie osób, które w przeciągu tygodnia kupiły tego playera to raczej narzekania są co do interfejsu a dźwięk ponoć jest inny niź dx90 - z naciskiem na bas co nadaje analogowego charakteru ale bez zmulenia (a więc raczej cyfrowej góry nie byłoby słychać). Wiem, że to tylko HF, ale jednak trzeba mięć nadzieję, że nie będzie tak źle. Nawet ktoś, kto posiada AK100 II pisał, że DX80 mu się podoba więc wątpie, żeby w finalnej wersji było aż tak źle jak piszecie, tym bardziej, że po dx50 i dx90 na pewno nie zrobili by czegoś co gra gorzej niż DX50.

Edytowane przez robertos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post Paul'a z 29.10 - http://www.head-fi.org/t/777010/ibasso-dx80/525#post_12032964

"None of the DX80s viewed are the latest FW or hardware version. They were sent out to a few dealers as demo models to see how the DX80 looked and to look at the basic functions."

 

a w pośćie z 25.10 - http://www.head-fi.org/t/777010/ibasso-dx80/480#post_12022375

These are preproduction samples. The FW is not stable, the screen has been updated and there have been hardware changes. The DX80 that ships will be stable and will sound even better than what has been heard from a few samples. Navigation is fast and the screen is very responsive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zupełnie inne spostrzeżenia co do DX80. Dziś posłuchałem go sobie trochę w MP3Store w Warszawie (przy okazji pozdrawiam załogę!)

Jest to zdecydowanie progres i rozwój w dobrą stronę.

Zmiana kwadratowego klocka na prostokątną smartfonową bryłę i to jeszcze ze ściętymi rogami, które ułatwiają wsuwanie i wyciąganie z kieszeni oraz sprawiają, że DAP dobrze leży w dłoni = VERY GOOD

Ekran super, pomijając jakość, dzięki niemu menu może mieć więcej opcji i funkcji, bo po prostu jest znacznie większy i rozdzielczy

Responsywność ekranu super, DX50 i 90 mogą się schować

 

Co do dźwięku, jak można było się spodziewać jest jaśniejszy i bardziej przejrzysty (Cirrus/Wolfson - chyba teraz jedna firma), co nie znaczy, że jest deficyt basów, ale w porównaniu do DX50 (na SW DX50) zdecydowanie jakościowo stoi wyżej, czuć ten skok w holografii, detaliczności i oszlifowaniu dźwięku od razu. Góra moim zdaniem wcale nie jest zapiaszczona ani cyfrowa w pejoratywnym sensie (zresztą trudno DAPowi zarzucać że jest cyfrowy, to tak jakby płycie ebonitowej zarzucać, że jest analogowa). Mimo rozjaśnienia nie ma w tej górze nic drażniącego, ostrego, ma bardzo dobrą jakość i po prostu robi dobrą robotę w kreowanym przez ten DAP dźwięku, dodaje mu takiej przestrzeni, lekkości i rozdzielczości.

 

Nie ma co się źle nastawiać ani hejtować, pamiętajmy, że soft to kilkadziesiąt procent efektu końcowego, a tutaj apdejty możecie być pewni będą.

 

Podsumowując, dla mnie to naturalny następca na pewno DX50 - mam nadzieję, że MP3Store zorganizuje tradycyjnie jakąś przedsprzedaż zniżkową i biorę, bo warto. Dobrze wyceniony DAP, a nie z dupy jak AK iriver.

Wojtku wpisuj mnie na listę chętnych! :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie słuchałem na innych słuchawkach niż h8p, które są bardzo jasne. Góra mnie się nie podobała, wręcz odrzucała. Być może na innych słuchawkach jest inaczej ale z h8p była kupa i zarówno x7 jak i ak120 łapały znacznie lepszą synergię ;). Pewnie jak będzie możliwość posłuchania w Łodzi to przetestuje dokładniej na różnych słuchawkach.

 

Do tej pory najlepiej z h8p zagrał cowon plenue m, a później sony zx2 :). Przykładowo z ak380 było słabo... Muszę jeszcze posłuchać p1, która nie podobała mi się z moimi wokółusznymi ;).

Edytowane przez down32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jakaś taka cisza, nic ma hypa na dx80, poza blueme nikt nie recenzuje? Czyżby lipa?

 

Niekoniecznie lipa. Może nie ma kto nakręcić hype, po prostu.

Może też, cytując tyt.pewnego starego filmu "Bohaterowie są zmęczeni", w znaczeniu, że my jako potencjalni nabywcy tego czy innego sprzętu oczekujemy zdaje się ( pewnie podświadomie ) jakiegoś cudu objawionego.

Marketing bowiem tak wmawia nam wyjątkowość, "jedynotakość" i hi-end wszystkiego co tylko wypuszczą na rynek, że niebawem będziemy oczekiwać od nich żywego Chrystusa śpiewającego kolędy do wtóru pozytywki znalezionej pod bożonarodzeniową choinką ...

 

Sorki za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebawem będziemy oczekiwać od nich żywego Chrystusa śpiewającego kolędy do wtóru pozytywki znalezionej pod bożonarodzeniową choinką ...

 

 

To by było coś, chociaż nie wiem czy Chrystus ładnie śpiewał :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

niebawem będziemy oczekiwać od nich żywego Chrystusa śpiewającego kolędy do wtóru pozytywki znalezionej pod bożonarodzeniową choinką ...

 

 

To by było coś, chociaż nie wiem czy Chrystus ładnie śpiewał :ph34r:

 

Oczywiście, że tak...

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności