Skocz do zawartości

iBasso DX80


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem wczoraj wieczorem bardzo dziwną przygodę z moim DX80 i chciałbym się tym podzielić z innymi, bo być może oszczędzę komuś nerwów oraz strachu. Mianowicie miałem go podłączonego do kompa jako DAC-USB i słuchałem muzyki od ok. 2h. Czasem DX dostaje w tym trybie dziwnego świra i wydaje z siebie dziwaczny dźwięk, coś na kształt krótkiego sygnału, w trakcie którego cała reszta milknie. Trwa to jakieś 2 sekundy. No i po jednym z takich dźwięków nagle widzę, że DX się wyłączył wpadając w loopa "See you". Wyłączyłem go, po czym każda kolejna próba uruchomienia go kończyła się tym, że wyrzucało ekran "See you" i odtwarzacz się wyłączał zanim pokazał się główny pulpit. Musiałem wyresetować go w recovery (boot przez power + volumue up), potem wgrać nowy system i kilka razy próbowałem go uruchomić właśnie przez recovery. Dopiero po jakichś 10 rebootach zrobiłem kolejny factory reset i dopiero wtedy odpalił. Mnie pomogło, ale mam nadzieję, że więcej się to nie powtórzy. Na Head-Fi wiem, że ktoś oddał DX80 na gwarancji przez ten błąd i mu ją uznali. Chyba nawet dostał nową sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj wieczorem bardzo dziwną przygodę z moim DX80 i chciałbym się tym podzielić z innymi, bo być może oszczędzę komuś nerwów oraz strachu. Mianowicie miałem go podłączonego do kompa jako DAC-USB i słuchałem muzyki od ok. 2h. Czasem DX dostaje w tym trybie dziwnego świra i wydaje z siebie dziwaczny dźwięk, coś na kształt krótkiego sygnału, w trakcie którego cała reszta milknie. Trwa to jakieś 2 sekundy. No i po jednym z takich dźwięków nagle widzę, że DX się wyłączył wpadając w loopa "See you". Wyłączyłem go, po czym każda kolejna próba uruchomienia go kończyła się tym, że wyrzucało ekran "See you" i odtwarzacz się wyłączał zanim pokazał się główny pulpit. Musiałem wyresetować go w recovery (boot przez power + volumue up), potem wgrać nowy system i kilka razy próbowałem go uruchomić właśnie przez recovery. Dopiero po jakichś 10 rebootach zrobiłem kolejny factory reset i dopiero wtedy odpalił. Mnie pomogło, ale mam nadzieję, że więcej się to nie powtórzy. Na Head-Fi wiem, że ktoś oddał DX80 na gwarancji przez ten błąd i mu ją uznali. Chyba nawet dostał nową sztukę.

pisałem o tym także to wina oby softu 1.4.0 z tego co pamiętam

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszedł mi DX80. Jeszcze nie zacząłem go wygrzewać tym przewodem z rezystorami (zostawię go z tym na kilka nocy). Na razie słucham sobie na nim burzum. Dźwięk jak na niewygrzanego DAP przyzwoity.

Mam jedynie problem, że windows nie wykrywa mi DX80 (chciałem zobaczyć jak się sprawdza jako DAC). Mieliście podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszedł mi DX80. Jeszcze nie zacząłem go wygrzewać tym przewodem z rezystorami (zostawię go z tym na kilka nocy). Na razie słucham sobie na nim burzum. Dźwięk jak na niewygrzanego DAP przyzwoity.

Mam jedynie problem, że windows nie wykrywa mi DX80 (chciałem zobaczyć jak się sprawdza jako DAC). Mieliście podobnie?

co to windows ? sorry ;)

na Linuksach śmiga - plug and play

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem trochę i trzeba zainstalować osobnego drivera do windowsa. Z ios i linuxem nie trzeba. Jednak ani jeden ani drugi system nie dla mnie.

co liczyłeś że wepniesz i będzie grał ?

no nie jest dla wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że podłączę i windows wyszuka sterowniki i zainstaluje (jak do innych urządzeń). Generalnie w rzeczach elektronicznych jestem noga. Nawet w najnowszych grach się nie łapię -mam zainstalowane tylko gta2 na kompie :)

Muszę przyznać, że ładnie gra ten DX80. Wpisuje się w moje gusta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że podłączę i windows wyszuka sterowniki i zainstaluje (jak do innych urządzeń). Generalnie w rzeczach elektronicznych jestem noga. Nawet w najnowszych grach się nie łapię -mam zainstalowane tylko gta2 na kompie :)

Muszę przyznać, że ładnie gra ten DX80. Wpisuje się w moje gusta :)

Kiedy już adrenalinka zakupowa opadnie postaw go w ringu z C4, niech się leją...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejna nieoficjalna wersja softu użytkownika WindowsX

http://www.head-fi.org/t/796736/dx80-purist-firmware-modification-for-purist-audiophiles

This mod will have the following changes below:

-Based on official version 1.4.2
-Change fallback font to Helvetica Neue and use Nimbus Sans Global Light instead of Bold
-Optimized ROM configuration for better performance
-Optimized storage performance
-Optimized video rendering performance
-Removed audio effect engine completely
-Removed Equalizer feature
-Removed unused binaries and library files for smaller footprints
-Removed video components in particle components configuration

 


Download: http://www.mediafire.com/download/gayj9aaapdqde0v


aktualizacja bezproblemowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu myślę o zakupie DX80. W tej chwili czekam na paczkę z US, w któej będą świeżutkie DUNU DN-2000j. Jako użytkownicy DX80 jesteście w stanie rozwiać moje obawy związane z synergią tych urządzeń. Na head-fi straszą, że z czułymi słuchawkami 80-tka ma przydzwięk. DUNU to 8ohm i 112dB myślicie, że podpasują do DX80 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie DX80 ma niską impedencję na wyjściu, ale powiem szczerze, że najlepiej byłoby zwyczajnie załatwić u Jimmiego Dragona krótki adapter rezystencyjny. Durne 50 Ohm załatwi sprawę, a komfort użytkowania będzie in plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu myślę o zakupie DX80. W tej chwili czekam na paczkę z US, w któej będą świeżutkie DUNU DN-2000j. Jako użytkownicy DX80 jesteście w stanie rozwiać moje obawy związane z synergią tych urządzeń. Na head-fi straszą, że z czułymi słuchawkami 80-tka ma przydzwięk. DUNU to 8ohm i 112dB myślicie, że podpasują do DX80 ?

dx80 szumi także duże szanse że dunu to pokaże

No to dzisiaj wieczorem będzie flashowanko :D Jakieś porównanie między tym a Lurkerem?

nie odważę się

możesz sprawdzić na swoim sofcie czy działa z menu zmiana trybu odtwarzania (zapętlenie losowo..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to offtop ale... jakieś pomysły na alternatywę dla DX80 ?

Gdybym ja miał zmieniać mojego DX80 na coś innego, to fantastyczną okazją jest promocja na DAPa Onkyo tu na forum. Brałbym jak żonę w noc poślubną :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że to iBasso a nie A$K ;)

 

Nie będę rozwijał tego skrótu myślowego, żeby nie wywołać kolejnego forumowego shitstormu, ale mówiąc krótko - stosunek ceny do jakości oraz możliwości DX80 jest świetny :)

Edytowane przez Noise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO X5 II dźwiękowo nie jest konkurencja dla DX80. Porownywalem oba bezposrednio. Inna szkola grania, ale Dx gra zdecydowanie bardziej charyzmatycznie, choc trzeba lubić taka szkołę grania. Ibasso gra dosc "twardo", to coś jak... hmm.. b&w z lat 90tych, ale jest w tym DOBRY. I gra lepiej niż wskazuje jego cena. Natomiast x5 gra moim zdaniem poprawnie, ale po prostu przecietnie. Zastanawiałem się ostatnio nad tymi dwoma, i wybrałem.. Mojo. ps. i nie żałuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojo to mimo wszystko nieco inna półka cenowa ;) Ja chciałem wycisnąć z każdej wydanej złotówki jak najwięcej przy ograniczonym budżecie jakim dysponowałem. Gdybym miał więcej kasy, zapewne przyczaiłbym się na Pionka, ale na DXa nie mogę narzekać :) Mogliby jedynie poprawić sterowniki pod DAC-USB xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności