Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX80


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Nie lubię sprzętów bez charakteru. Ibasso ma swoja koncepcje brzmienia i to może się podobać lub nie. Mnie się podoba, a cena powoduje mój jeszcze większy uśmiech. Dla mnie w tej chwili (już o tym pisałem ) to numer jeden jakość/cena. Są co prawda nowe Onkyo i Pionki ale cena to razy 2 DX80.

Sam teraz jestem przed wyborem playera.

Najbardziej chciałby AK, niestety wiadomo cena choć jest nadzieja w nowym AK. QP1R - brzmi rewelacyjnie... moje oczy go jednak nie lubią. Pod koniec dnia musiałbym korzystać z niego po omacku. Cena do niskich też nie należy. Zostaje na placu boju Fiio X5 II i DX80 Ibasso.

To moim zdaniem najbardziej rozsądny wybór. Oba grają na tym samym poziomie niewiele ustępując droższym. DX znacznie lepiej sobie radzi z moimi słuchawkami więc jakby u mnie sprawa rozwiazana....ale QP1R...ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę :) Siedzę włąśnie w delegacji w DE i wczoraj udało mi się kupić "pionka" za 479,- ojro (2104,- PLN). Zobaczymy co przywiozą i czy wyślą srebrnego jak zamawiałem. Przy takiej cenie jest już blisko DX80 a trochę wystraszyły mnie problemy z softem. Z Miłoszem (Fatso) gadamy od paru dni o "pionku" i nachwalić się go nasz kolega nie może. Także polecam zakupy za granicami PL bo 3700,- to jakieś szaleństwo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę :) Siedzę włąśnie w delegacji w DE i wczoraj udało mi się kupić "pionka" za 479,- ojro (2104,- PLN). Zobaczymy co przywiozą i czy wyślą srebrnego jak zamawiałem. Przy takiej cenie jest już blisko DX80 a trochę wystraszyły mnie problemy z softem. Z Miłoszem (Fatso) gadamy od paru dni o "pionku" i nachwalić się go nasz kolega nie może. Także polecam zakupy za granicami PL bo 3700,- to jakieś szaleństwo !

to siedź tam i sprzedawaj za 2300 pln :)

ciekawe jak wygląda sprawa z gwarancją, orientowałeś się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo się zastanawiam nad DX80, aby zastąpił mój DX90... ale mam duże obawy co do wytrzymałości. Z DX90 miałem dużo problemów. Najpierw padł wyświetlacz, a potem (już po gwarancji) zaczął przerywać prawy kanał. Ibasso mnie trochę zawiodło pod względem wytrzymałości sprzętu. Co do jakości dźwięku nie mam zastrzeżeń. Najgorsze, że nie widzę alternatywy w tym przedziale cenowym.

Edytowane przez koper80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się zastanawiam nad DX80, aby zastąpił mój DX90... ale mam duże obawy co do wytrzymałości. Z DX90 miałem dużo problemów. Najpierw padł wyświetlacz, a potem (już po gwarancji) zaczął przerywać prawy kanał. Ibasso mnie trochę zawiodło pod względem wytrzymałości sprzętu. Co do jakości dźwięku nie mam zastrzeżeń. Najgorsze, że nie widzę alternatywy w tym przedziale cenowym.

To pierwsza awaria wyświetlacza w iBasso o jakiej słyszę. Za to padające gniazda słuchawkowe w DX50/90, to niestety powszechna przypadłość; sam jadę w tej chwili na LO, bo wyjście słuchawkowe praktycznie całkiem padło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo się zastanawiam nad DX80, aby zastąpił mój DX90... ale mam duże obawy co do wytrzymałości. Z DX90 miałem dużo problemów. Najpierw padł wyświetlacz, a potem (już po gwarancji) zaczął przerywać prawy kanał. Ibasso mnie trochę zawiodło pod względem wytrzymałości sprzętu. Co do jakości dźwięku nie mam zastrzeżeń. Najgorsze, że nie widzę alternatywy w tym przedziale cenowym.

To pierwsza awaria wyświetlacza w iBasso o jakiej słyszę. Za to padające gniazda słuchawkowe w DX50/90, to niestety powszechna przypadłość; sam jadę w tej chwili na LO, bo wyjście słuchawkowe praktycznie całkiem padło.

 

Jakiegokolwiek grajka nie używam to zaraz po zakupie wpinam przejściówkę kątową 3,5-3,5.

Można sobie wachlować słuchawkami bez stresu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mod

https://github.com/Lurker00/DX80-firmware/raw/master/release/DX80FirmwareV1.5.2-L0.7z

 

nic się nie zmieniło, przy ok 50% skanowaniu karty player się restartuje.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiste wrażenia względem 1.4.2 (moje odczucia mogą być bardzo błędne na zasadzie autosugestii, albo skrzywione przez chorobę )
1. cieplej
2. szerzej
3. więcej dołu ( :( )

4. wydaje mi się, że wokale się wygładziły

Ogólnie, z tego co czytam forum, użylibyście określenia "bardziej muzykalnie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchając dx80 miałem wrażenie że brzmienie jest podkolorowane i nieprawdziwe, co prawda porównywałem ze sprzętem stacjonarnym z wyższej półki cenowej, ale to nie zmienia faktu, może na nowszym sofcie jest lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowym Lurkerze 1.5.2 L0 mam dziwaczną rzecz. Mianowicie utwory wewnątrz albumu odtwarzają się z jakąś porypaną kolejnościa... Muszę każdorazowo wychodzić do menu Now Playing i przestawiać tam kolejność na "album"... Przy każdym albumie to samo. WTF?! Czemu odtwarza po alfabecie :/


Na nowym Lurkerze 1.5.2 L0 mam dziwaczną rzecz. Mianowicie utwory wewnątrz albumu odtwarzają się z jakąś porypaną kolejnościa... Muszę każdorazowo wychodzić do menu Now Playing i przestawiać tam kolejność na "album"... Przy każdym albumie to samo. WTF?! Czemu odtwarza po alfabecie :/

 

EDIT... Już wiem. Na hedfaju piszą, że to skopane budowanie bazy danych posiadanych utworów. Tylko jak się wchodzi przez Directory jest ten błąd. Jak się wchodzi przez wykonawców lub albumy, problem nie występuje. A tak mi się podobał dźwiękowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

EDIT... Już wiem. Na hedfaju piszą, że to skopane budowanie bazy danych posiadanych utworów. Tylko jak się wchodzi przez Directory jest ten błąd. Jak się wchodzi przez wykonawców lub albumy, problem nie występuje. A tak mi się podobał dźwiękowo...

skanuje ci 2 karty bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowym Lurkerze 1.5.2 L0 mam dziwaczną rzecz. Mianowicie utwory wewnątrz albumu odtwarzają się z jakąś porypaną kolejnościa... Muszę każdorazowo wychodzić do menu Now Playing i przestawiać tam kolejność na "album"... Przy każdym albumie to samo. WTF?! Czemu odtwarza po alfabecie :/

Na nowym Lurkerze 1.5.2 L0 mam dziwaczną rzecz. Mianowicie utwory wewnątrz albumu odtwarzają się z jakąś porypaną kolejnościa... Muszę każdorazowo wychodzić do menu Now Playing i przestawiać tam kolejność na "album"... Przy każdym albumie to samo. WTF?! Czemu odtwarza po alfabecie :/

 

EDIT... Już wiem. Na hedfaju piszą, że to skopane budowanie bazy danych posiadanych utworów. Tylko jak się wchodzi przez Directory jest ten błąd. Jak się wchodzi przez wykonawców lub albumy, problem nie występuje. A tak mi się podobał dźwiękowo...

ale to samo miał wcześniej Też się wkurzałem, że muszę odtwarzać cały katalog, bo po wejściu alfabetyczna kolejność. Choć na nowym sofcie chyba lepiej czyta pliki, szybciej itp. A dźwiękowo i tak jest ******sty. Wlaśnie porównuje go z pionkiem XDP i oczywiście jest rożnica, ale wg mnie nie ma przepaści. DX80 świetnie gra.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 1.4.2 nie miałem takich problemów jak teraz. Nie wywalało mi też przy skanowaniu. Za to teraz to padlina z tą kolejnością...

sortuj po albumie w widoku teraz odtwarzane

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja na 1.4.2 nie miałem takich problemów jak teraz. Nie wywalało mi też przy skanowaniu. Za to teraz to padlina z tą kolejnością...

sortuj po albumie w widoku teraz odtwarzane

 

Tak robię, ale muszę to robić dla każdego albumu z osobna, po każdym uruchomieniu odtwarzacza... Cóż, będę się męczył, bo IMO dźwiękowo 1.5.2 na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności