Skocz do zawartości

iBasso DX80


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pomogę, bo jestem wtórnym analfabetą jeśli chodzi o windę, ale mam win7 Home Premium/64 ,wersja 6.1.7601 Service Pack 1 Kompilacja 7601 i instalacja wszystkiego przebiegła bez żadnego, najmniejszego nawet problemu.

Dx80 odpalił z marszu jako dac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dokładnie tak jak zaleca producent.

 

edit :

 

ściągnąłem "iBassoAudio_USB-DAC_driver_v3.26.0" i zainstalowałem.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem go jako DAC xD I żeby było zabawnie, nie na sterownikach od Z****sso, tylko na sterach Thesycona :D Ściągnąłem od nich stery XMOS USB, zainstalowałem według instrukcji, ale dalej wywalało błąd, więc wziąłem szukanie sterowników, namierzyłem folder ze sterami Thesycona i coś tam zainstalowało, bo zmieniło w menedżerze nazwę urządzenia, ale dalej był żółty wykrzyknij. No to namierzyłem folder ze sterownikami Z****sso, bo wypakowałem je sobie z pliku exe do folderu. Zainstalowało, ale znowu błąd z weryfikacją podpisu (KOD 52), więc się wkurzyłem, odinstalowałem sterowniki w menedżerze urządzeń i JEBUDU! Wskoczył sterownik Thesycon. Odpaliłem apkę z traya TUSBAudio Control Panel i voila! Wszystko wygrywa, muza łoi aż miło :D NIAHAHAHAHAH!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem go jako DAC xD I żeby było zabawnie, nie na sterownikach od Z****sso, tylko na sterach Thesycona :D Ściągnąłem od nich stery XMOS USB, zainstalowałem według instrukcji, ale dalej wywalało błąd, więc wziąłem szukanie sterowników, namierzyłem folder ze sterami Thesycona i coś tam zainstalowało, bo zmieniło w menedżerze nazwę urządzenia, ale dalej był żółty wykrzyknij. No to namierzyłem folder ze sterownikami Z****sso, bo wypakowałem je sobie z pliku exe do folderu. Zainstalowało, ale znowu błąd z weryfikacją podpisu (KOD 52), więc się wkurzyłem, odinstalowałem sterowniki w menedżerze urządzeń i JEBUDU! Wskoczył sterownik Thesycon. Odpaliłem apkę z traya TUSBAudio Control Panel i voila! Wszystko wygrywa, muza łoi aż miło :D NIAHAHAHAHAH!!!!!!!!!!!!!!

Upór to jednak cenna cecha ;)

U mnie na sterach od iBasso dx80 serwuje troszkę lepszy dźwięk niż jako dap.

A spięty z B1 przez LO jest dla mnie mobilnym, kompletnym systemikiem, który mogę sobie razem z laptopem zabierać na dłuższe wyjazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej, że jest jakiś problem i przestał działać jako pamięć masowa... xDDDDDDDDDDDDD

 

EDYTA

 

Włączyłem podpisy cyfrowe sterowników, odinstalowałem syf od Z****sso i wszystko hula jak marzenie. Jaram się :D

Edytowane przez Noise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Włączyłem podpisy cyfrowe sterowników, odinstalowałem syf od Z****sso i wszystko hula jak marzenie. Jaram się" - a może "syf" to Ty masz u siebie w Windzie :P

Nie bądź więc taki dla nich okrutny. U mnie wszystko odpaliło szybciutko i bezproblemowo na sterach producenta ;)


Podejrzewam, że ja w połowie drogi zrobiłbym z tego dapa przycisk do papieru ;-)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Po osobistym spotkaniu, w życiu nie podejrzewałbym Cię o to.

Wyleczyłem się. Dziś wieczór Livingi :D

Edytowane przez paratykus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, bo w przeciwieństwie do mojej małżowinki, której laptop przypomina pod względem rejestru i zainstalowanych aplikacji osiedlowy śmietnik, u mnie jest porządek. Akurat na tym punkcie mam małego hopla ;)

 

Gdybym zawinił w jakiś sposób, to nie byłbym jednym z wielu przypadków, gdzie są problemy ze sterami od Ibasso i trzeba stosować takie dziwaczne obejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, bo w przeciwieństwie do mojej małżowinki, której laptop przypomina pod względem rejestru i zainstalowanych aplikacji osiedlowy śmietnik, u mnie jest porządek. Akurat na tym punkcie mam małego hopla ;)

 

Gdybym zawinił w jakiś sposób, to nie byłbym jednym z wielu przypadków, gdzie są problemy ze sterami od Ibasso i trzeba stosować takie dziwaczne obejścia.

Heh, takiej odpowiedzi w sumie się spodziewałem.

Wychodzi na to, że tym razem to ja byłem "Uwe szczyńściorz" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja! Z ciekawości dzisiaj "pobawiłem się" EQ, a dokładniej włączyłem go na płaskich ustawieniach (wszystko na zero). Jakie było moje zdziwienie, kiedy się okazało, że nie dość, że DX gra ciszej na włączonym EQ, to na dodatek brzmi chyba... lepiej? Na pewno oczyszcza się średnica i wysokie też dla mnie jakoś brzmią jaśniej lepiej. Wcześniej miałem wrażenie przymulenia pewnego rodzaju, a teraz nie dość, że pozostał sprężysty, dociążony charakter basu, to jeszcze wydaje mi się, że stereofonia się poprawiła po zrzuceniu tego dziwacznego "kocyka".

 

EDYTA. KU**A MAĆ! W KOŃCU! W KOŃCU P1 ZACZĘŁY GRAĆ! No już mnie prącie jezusowe z niebios strzelało po policzkach aż echo szło na drugą półkulę, a tu proszę. Wystarczyło włączyć EQ na wyresetowanych ustawieniach. No i M6 Pro przestały brzmieć jak totalne g**wno. Ja nie wiem, czy to jakiś magiczny trik na sfocie Lurkera czy co, ale to jest jakaś kompletna masakra.

Edytowane przez Noise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Ibasso pojawił się nowy soft do DX80 V1.4.0 :)

 

Improvements with this firmware:
1. Greatly increased media scan speed.
2. Media scan changed to a background process, which allows the DX80 to be used while scanning.
3. Updated FLAC decode engine.
4. Added delete function to the main screen, which allows deletion of the currently playing music.
5. Allows a long press operation on Directory view.
6. Enlarged font size on music info.
7. Shortened system startup time with a large music collection in the Library.
8. Increased album artwork pixels on large album artwork view under Album view.
9. Enlarged touch area for Return button and progress bar.

Edytowane przez LuQi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Ibasso pojawił się nowy soft do DX80 V1.4.0 :)

 

Improvements with this firmware:

1. Greatly increased media scan speed.

2. Media scan changed to a background process, which allows the DX80 to be used while scanning.

3. Updated FLAC decode engine.

4. Added delete function to the main screen, which allows deletion of the currently playing music.

5. Allows a long press operation on Directory view.

6. Enlarged font size on music info.

7. Shortened system startup time with a large music collection in the Library.

8. Increased album artwork pixels on large album artwork view under Album view.

9. Enlarged touch area for Return button and progress bar.

Dzięki, zasysam, bo mam wszystkie wersje to czemu i nie tą.

Nie wgrywam, przynajmniej na razie, bo niby nic o zmianach dźwięku nie ma, ale kto ich tam wie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Ibasso jest o tyle fajnie, że można żonglować tymi softami na wszystkie strony i po przetestowaniu zostawić ten który najlepiej odpowiada. A co do zmian w dźwięku to chyba najlepiej przekonać się o tym samemu ;)

A idź Pan, nie kcem ;) 1.3.3 mi pasuje,a lepsze jest wrogiem dobrego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie mi się Lurker wykrzaczył przy USB-DACu

wyłączył się, ponowne włącznie skutkowało napisem "see you" hehe i tak w kółko

format nic nie dał, dopiero wgranie ponownie softu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 1.3.3 po kilkunastu-kilkudziesięciu minutach pracy jako DAC co chwila dziwnie przerywał wydając denerwujący dźwięk. Teraz mam 1.4.0 i muszę sprawdzić. Na pewno nowy soft dużo daje na plus, zwłaszcza jeżeli chodzi o prędkość działania, skanowanie biblioteki, czy przewijanie na ekranie dotykowym. To, co mnie wkurza, to żeby wyciągnąć górną belkę ze skrótami opcji, trzeba przeciągnąć w lewej części ekranu, a to co na prawo od środka nie daje efektu zamierzonego, tylko taki jakbym dotknął raz ekranu. You know what I mean.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nienawidzę folii na ekran, bo zawsze wyłażą mi bąble a jej zakładanie to dla mnie męka, szukałem szkła hartowanego. Wiem, że nie ma dedykowanego, ale może ktoś z was testował jakieś rozwiązanie? Najpewniej przejadę się do jakiegoś komisu, bo poza ekranem DX80 ma jeszcze całkiem szeroką ramkę, która jest przykryta szkłem i przydałoby się zabezpieczyć całą powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V.1.4.2

 

Improvements with this firmware:
1. Inability to press next song under All Music when with large media library corrected.
2. Unfold .cue file under Directory view.
3. Rectified the bug that some FLAC artwork could not be displayed.
4. Rectified the bug that one song repeat does not function when playing cue file.
5. Custom EQ setting now saved.
6. Improved M3U support.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zauważył jakieś zmiany w stosunku do 1.4.0? Ja jadę oczywiście standardowo na Lurkerze L0 ;) Poza tym na dniach ciągle coś nowego w uszach/na uszach, więc ciężko mi się odnieść do charakterystyki źródła i jakichś niuansów związanych z ewentualną zmianą softu, kiedy jestem na etapie przyzwyczajania się do charakterystyki słuchawek xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności