Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX80


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Porównywałem wczoraj Dx80 i pionka łeb w łeb (puszczałem te same utwory i tylko przełączałem słuchawki). I jak na MOJE ucho, to pionek gra trochę szerzej i w iBasso wysokie są troszkę ostrzejsze i odrobinę inaczej chodzi w basie. Myślę, że pionek ma więcej "tego czegoś", czego nie da się zdefiniować. Ale różnice nie są, jak DLA MNIE spektakularne. Oczywiście zostaję z pioneerem (kupiłem go dość okazyjnie), ale jakbym miał dopłacić drugie tyle do pionka, to raczej nie zdecydowałbym się.

Tak, że DX80 zasłużenie plasuje się wysoko w rankingu DAPow.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety wracam do 1.4.2.L0. Skopane gapless i sfajdane sortowanie utworów przelało szalę goryczy i nawet lepsza jakość grania nie jest w stanie mnie powstrzymać przed wgraniem starszego systemu. Enough is enough. Niech iBasso wypuści SQ z 1.5.2 bez takich chamskich bugów i będę szczęśliwym człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mod

https://github.com/Lurker00/DX80-firmware/raw/master/release/DX80FirmwareV1.5.2-L0.7z

 

nic się nie zmieniło, przy ok 50% skanowaniu karty player się restartuje.

okładki w tagach nie mogą być większe niż 500x500

wtedy to skanowanie kart działa prawidłowo

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wygrzewanie jest konieczne do korzystania z dx80, czy mogę po prostu wrzucić kartę pamięci z muzyką i zacząć odsłuch , czy ewentualne wygrzanie mogę przełożyć i czy konieczne jest też wygrzewanie go 100h bez przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wygrzewanie jest konieczne do korzystania z dx80, czy mogę po prostu wrzucić kartę pamięci z muzyką i zacząć odsłuch , czy ewentualne wygrzanie mogę przełożyć i czy konieczne jest też wygrzewanie go 100h bez przerwy.

Słuchaj i ciesz się Muzyką.

Sprzętem się nie przejmuj, jest tylko środkiem do celu ;)

Jeśli on faktycznie się wygrzewa, nastąpi to w trakcie słuchania.

 

Oczywiście, jeśli jesteś masochistą, możesz zamknąć go włączonego do szafy z podpiętym kabelkiem, albo słuchawkami na 100 godzin.

 

Jesteś ... ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wygrzewam bo wole bawić się gotowym produktem a nie żyć marzeniami że kiedyś to będzie lepiej grać ;) Ale oczywiście jeśli dźwięk podoba się już z pudełka to można używać i nie ma potrzeby wygrzewania nonstop. Tyle że jak się będze używac 2-3 godziny dziennie to pełnie swoich możliwości odtwarzacz pokaże dopiero po miesiącu zamiast po 4 dobach ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż takim masochistą nie jestem :) no nic mój poczciwy fiio x1 odmawia mi posłuszeństwa a raczej jego przyciski sterujące dlatego nie będę czekał jak się wygrzeje moje nowe cudeńko tylko od razu podepnę kartę razem z moimi re-400, jaram się strasznie :) , a wygrzewać go będę gdy nie będzie mnie w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wygrzewam bo wole bawić się gotowym produktem a nie żyć marzeniami że kiedyś to będzie lepiej grać ;) Ale oczywiście jeśli dźwięk podoba się już z pudełka to można używać i nie ma potrzeby wygrzewania nonstop. Tyle że jak się będze używac 2-3 godziny dziennie to pełnie swoich możliwości odtwarzacz pokaże dopiero po miesiącu zamiast po 4 dobach ;)

Ja słucham od razu.

Wychodzę z założenia, że moja makówka szybciej się wygrzewa ( adaptuje do danej sygnatury dźwięku ) niż elektronika.

I coś w tym jest, bo jeszcze nikt nie zbudował maszynki na miarę naszego mózgu ...

 

;)

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym nie pomyślał, że słuchawki czy odtwarzacze trzeba wygrzewać, choć muszę przyznać, że gdy testowałem w jednym ze sklepów sennheiser-y urbanite xl to wydawało mi się, że grają troszkę lepiej niż moje nówki. Może było to też spowodowane źródłem dźwięku :), dobra nie robię offtopa, dzięki za pomoc :)


 

 

 

up: Wie może ktoś z szanownego towarzystwa jak sensownie nakleić folię ochronną na dx80 ??? Mam z tym mały problem, słyszałem, że można delikatnie zwilżyć ekran wodą ale wolę nie ryzykować :)

Edytowane przez badyloss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak używa się cieczy do przyklejania folii/naklejek

jak jest ciecz to nie ma powietrza, ale czy był to płyn do mycia okien z wodą to ci już teraz nie powiem- nie pamiętam choć się kleiło ..

 

najpewniej zrobić to w łazience po prysznicu z dużą ilością pary w powietrzu :)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym nie pomyślał, że słuchawki czy odtwarzacze trzeba wygrzewać, choć muszę przyznać, że gdy testowałem w jednym ze sklepów sennheiser-y urbanite xl to wydawało mi się, że grają troszkę lepiej niż moje nówki. Może było to też spowodowane źródłem dźwięku :), dobra nie robię offtopa, dzięki za pomoc :)

 

 

 

up: Wie może ktoś z szanownego towarzystwa jak sensownie nakleić folię ochronną na dx80 ??? Mam z tym mały problem, słyszałem, że można delikatnie zwilżyć ekran wodą ale wolę nie ryzykować :)

Tak samo jak na telefon. Poradniki są na youtube.

Ja mam do tego lewe ręce i zawsze naklejają mi w jakimś punkcie gdzie te folie i etui sprzedają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Hibi, najlepsza jest łazienka po kąpieli. Ja ostatnio wziąłem prysznic i na zamkniętym kibelku nakleiłem szkło na Notesa :D Ogólnie polecam do DX80 ciętą na wymiar folię 3MK Flexible Glass. Koszt nieduży, a efekt zayebiaszczy. Folie na ekran to syffffff :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Hibi, najlepsza jest łazienka po kąpieli. Ja ostatnio wziąłem prysznic i na zamkniętym kibelku nakleiłem szkło na Notesa :D Ogólnie polecam do DX80 ciętą na wymiar folię 3MK Flexible Glass. Koszt nieduży, a efekt zayebiaszczy. Folie na ekran to syffffff :P

dokładnie, nie ma opcji na kurz w powietrzu po prysznicu, nie zalecane w trakcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Hibi, najlepsza jest łazienka po kąpieli. Ja ostatnio wziąłem prysznic i na zamkniętym kibelku nakleiłem szkło na Notesa :D Ogólnie polecam do DX80 ciętą na wymiar folię 3MK Flexible Glass. Koszt nieduży, a efekt zayebiaszczy. Folie na ekran to syffffff :P

 

Dzięki za info odnośnie 3MK, jeśli się nie uda motyw z łazienką to trzeba będzie sprawić sobie nową folie, co prawda w zestawie miałem 2 ale jedna już poszła w kibel, poddałem się jej :)

 

Jak napisał Hibi, najlepsza jest łazienka po kąpieli. Ja ostatnio wziąłem prysznic i na zamkniętym kibelku nakleiłem szkło na Notesa :D Ogólnie polecam do DX80 ciętą na wymiar folię 3MK Flexible Glass. Koszt nieduży, a efekt zayebiaszczy. Folie na ekran to syffffff :P

dokładnie, nie ma opcji na kurz w powietrzu po prysznicu, nie zalecane w trakcie ;)

 

Kurcze a miałłem pytać czy mogę wziąć prysznic razem z odtwarzaczem :), a tak na serio to odtwarzacz ma być cały czas w łazience w trakcie kąpieli ? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak napisał Hibi, najlepsza jest łazienka po kąpieli. Ja ostatnio wziąłem prysznic i na zamkniętym kibelku nakleiłem szkło na Notesa :D Ogólnie polecam do DX80 ciętą na wymiar folię 3MK Flexible Glass. Koszt nieduży, a efekt zayebiaszczy. Folie na ekran to syffffff :P

 

Dzięki za info odnośnie 3MK, jeśli się nie uda motyw z łazienką to trzeba będzie sprawić sobie nową folie, co prawda w zestawie miałem 2 ale jedna już poszła w kibel, poddałem się jej :)

 

Jak napisał Hibi, najlepsza jest łazienka po kąpieli. Ja ostatnio wziąłem prysznic i na zamkniętym kibelku nakleiłem szkło na Notesa :D Ogólnie polecam do DX80 ciętą na wymiar folię 3MK Flexible Glass. Koszt nieduży, a efekt zayebiaszczy. Folie na ekran to syffffff :P

dokładnie, nie ma opcji na kurz w powietrzu po prysznicu, nie zalecane w trakcie ;)

 

Kurcze a miałłem pytać czy mogę wziąć prysznic razem z odtwarzaczem :), a tak na serio to odtwarzacz ma być cały czas w łazience w trakcie kąpieli ? :)

 

Bogowie, nie... Chodzi o to, że wysoka wilgotność powietrza wraz z wyższą temperaturą powodują, że wszystkie pyłki i kurz osiadają w miejscu. Możesz więc w spokoju założyć folię/szkło na ekran bez ryzyka, że Ci się zasyfi i będziesz musiał odklejać powłokę, żeby usunąć jakąś drobinkę. Ja klejąc szkło na Notesa w okresie suszy, gdzie była bardzo niska wilgotność, wywaliłem do kosza szkło za 7 dych. Kupiłem wypasionego Benksa, ale dzięki kurzowi wyłaziło tyle bombli, że coś mnie trafiło i wyrzuciłem szkło, które już nie chciało się kleić po którejś tam próbie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie idealnie to wyszło :D , no nic koniec zabawy na dziś czas pomęczyć go troszkę :) a jak te mikro bąbelki zaczną mnie irytować to ściągnę folię i po kłopocie, dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jakie doki według Was łapią najlepszą synergię z DX80? Zdarzają się jakieś wybitne połączenia, które szczególnie byście polecili?

mnie bardzo dobrze sluchało się na cardasach A8, byłem bardzo zadowolony (BTW są do sprzedania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakie doki według Was łapią najlepszą synergię z DX80? Zdarzają się jakieś wybitne połączenia, które szczególnie byście polecili?

mnie bardzo dobrze sluchało się na cardasach A8, byłem bardzo zadowolony (BTW są do sprzedania).

 

sorry, za gościa, to moje konto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg oficjalnej notki naprawili błąd z sortowaniem utworów i skanowaniem mediateki, plus zwiększyli bufor pamięci dla użytkownika, co przekłada się bodaj na coś tam z czytaniem okładek do formatu 900x900.

 

Z pamięci piszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności