Skocz do zawartości

iBasso DX80


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Już była kiedyś taka sytuacja na forum. Kolega Jaworrr i jego sygnaturka są wszystkiemu winne :ph34r:

 

Wyedytowałem sygnaturę użytkownika z pogrubień i wróciło do normy.

Uprasza się wszystkich o nie używanie trybu bold w sygnaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Już była kiedyś taka sytuacja na forum. Kolega Jaworrr i jego sygnaturka są wszystkiemu winne :ph34r:

 

Wyedytowałem sygnaturę użytkownika z pogrubień i wróciło do normy.

Uprasza się wszystkich o nie używanie trybu bold w sygnaturach.

 

Biję się w pierś.

 

Mógłby ktoś mocowo porównać DX80 i DX90?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Już była kiedyś taka sytuacja na forum. Kolega Jaworrr i jego sygnaturka są wszystkiemu winne :ph34r:

 

Wyedytowałem sygnaturę użytkownika z pogrubień i wróciło do normy.

Uprasza się wszystkich o nie używanie trybu bold w sygnaturach.

 

Biję się w pierś.

 

Mógłby ktoś mocowo porównać DX80 i DX90?

 

Hibi miał 90-kę. Porówna Ci "z pamięci", albo i nie.

Musisz go jakoś podejść żeby zechciał ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamięć zawodna jest ale:

Hiromi - Voice & K702 przyjemnie na 100/150 high gain, 115/150 low G.

DX90: 230/255 low gain, 210/255 hiigh gain

 

standardowo na DX90 słuchałem na 185/255

w DX80 jak na razie (bo w sumie mało go słuchałem) 80/150

 

Do 140/150 bas ładnie rośnie także chyba w miarę wyrabia, dalej jest już bardzo głośno

 

Nie słuchałem K702 na wzmacniaczu stacjonarnym także tutaj nie mam porównania

Edytowane przez hibi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleję mniej więcej to co do Noise na PW pisałem.

Pierwsze wrażenia z DX80, tak na szybko :

 

Tyle co włączyłem.

Kilka utworów znanych mi b.dobrze, wyrywkowo.

Ponieważ ostatnio bez przerwy na pchłach 985 słuchałem to je właśnie podpiąłem i porównywałem z A15, oba "na goło", czyli bez wzmaka.

 

DX80 jest lepszy, ale nie jest to przepaść.

Bardziej szczegółowy grajek, więcej detali, smaczków.

Bas na pewno lepiej zdefiniowany i dociążony, więcej się tam dzieje,jest przez to wszystko bardziej żwawy i czytelny.

Bałem się analitycznego, zimnego grajka, grającego z chirurgiczną precyzją patologa gdzie więcej cyfrowej techniki niż funu - tak nie jest.

Szybko przepinając się na A15 odnoszę wrażenie takiego zduszenia dźwięków w Sony ( ale to jest dosłownie w pierwszym momencie, potem to wrażenie znika).

Obsługa DX80 bajer - 30 sekund i masz wszystko ogarnięte.

Responsywność ekranu - czuły, ale czasem trzeba dwa razy "puknąć" ekran.

Nic się nie wiesza, nie ma zwłoki, żadnych lagów.

Ekran - bardzo OK. Na grajka to aż za dobry.

 

Dla mnie to nie jest duży dap.Ludzie narzekają, że wielki.On jest tylko1 cm dłuższy od A15, za to o 2 cm szerszy.

Dosyć ciężki, ale zgrabny, chce się go od razu wziąć do ręki.

 

Średnicy i górze nie zdążyłem się jeszcze przyjrzeć dokładnie, jedyne co to, że góra nie kłuje i jest nieźle rozciągnięta, choć górę A15 też ma znakomitą.

Na to i na scenę przyjdzie czas później.

 

Tak gdybając trochę ( bo wzmaka do A15 podepnę jutro albo w niedzielę, muszę się najpierw "golasów" osłuchać) A15+B1 to będzie podobny poziom, ze wskazaniem w niektórych aspektach na wyższość DX80.

Popodpinam przez weekend resztę słuchawek, sprawdzę jak się jako dac sprawuje.

 

A15 nie ukląkł przed dx-em, zgiął kolana, ale nie leży na podłodze.

 

To są takie pierwsze wrażenia, w czasie weekendu mogą mi się te sądy diametralnie zmienić.

 

Po pewnym (dłuższym, ach te kobiety) czasie.

 

Żona wróciła z operetki i musiała mi wszystko opowiedzieć :P

 

Zapomniałem na początku swojej epistoły wpisać najważniejsze :

 

Moim zdaniem ;)

 

Tak więc, bierz to też pod uwagę.

 

Gdyby nie to, że jestem wierny zasadzie : nie twórz bytów ponad miarę, to A15 zostałby, bo jest leciutki, poręczny ( do kieszonki letniej koszulki jak znalazł ) i pełen melodyjnego funu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Dzięki, czytałem - z ostatniego akapitu wynikać ma, że a 15 idzie w świat?

 

Mocno się zastanawiałem nad dx80, ale czytałem tak różne opinie o sposobie kreowania dźwięku (wszystkie wszak pochlebne), że ostatecznie zamówiłem another brick, czyli c10. Odbieram na meecie - może wpadniesz?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że będę na zdjęciach w tym czasie.

Te różnice zapewne wynikają z softów na jakich ludzie słuchali.

 

Wiesz, ja po recenzji Maćka,piszącym o analitycznym grajku, który potrafi zmęczyć, bałem się trochę spróbować tego dx-a.

Miałem wrażenie, że to będzie stechnicyzowany cyborg bez serca i muzycznej "duszy" wyziębiony jak piekło na 2 tysiące lat przed rozpaleniem ognia.

 

Tymczasem wychodzi na to, że grajek z softem 1.1.4 ( recenzja ) i tym najnowszym (1.3.3 ) to są jak gdyby dwa różne grajki.

 

Kurczę, aż tyle można softem zmienić ? To po cholerę te "audiofilskie" kostki w dapach ;)

 

edit : A15 - jeszcze do końca nie wiem.To nie jest tak, że DX80 wyszedł na matę i powalił Soniaka na łopatki.

Edytowane przez paratykus
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgraj sobie Lurkera soft, ponoś jeszcze lepiej brzmi na nim.

ja na razie gram z oficjalnego, osłucham to dopiero wrzucę

To są te linki co wcześniej w wątku wrzucałeś ?

Też chcę się na razie 1.3.3 obsłuchać. Potem pójdzie 1.1.4, bo znając na pamięć reckę Maćka będę wiedział jak On dźwięki odbiera co przyda się przy innych recenzjach.

 

Kurczę, przez te pieprzone cyferki softów przez 4 dni nie otwierałem paczki, a tu biegam sobie po tych numerkach jak mały Winnetou po prerii :P

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wgraj sobie Lurkera soft, ponoś jeszcze lepiej brzmi na nim.

ja na razie gram z oficjalnego, osłucham to dopiero wrzucę

To są te linki co wcześniej w wątku wrzucałeś ?

Też chcę się na razie 1.3.3 obsłuchać. Potem pójdzie 1.1.4, bo znając na pamięć reckę Maćka będę wiedział jak On dźwięki odbiera co przyda się przy innych recenzjach.

 

Kurczę, przez te pieprzone cyferki softów przez 4 dni nie otwierałem paczki, a tu biegam sobie po tych numerkach jak mały Winnetou po prerii :P

 

tak tamten

1.3.3L już czeka na karcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak zwykle proszę o opowięść o współpracy z B1.

DX80 + B1 to zdecydowanie poziom ak380 dźwiękowo. Gra to bardzo dynamicznie, lekko, jak z dobrego CD-eka. DX80 był bodajże na fw1.4.4

 

1.1.4*

 

może w przyszłości kiedyś się dokupi takiego B1 ale solo też gra dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może dziś w nocy zrobię taką konfrontację lub jutro.

Muszę mieć ciszę i spokój.

 

edit :

 

ITCT, odpowiadając na Twój tekst w statusie ( bo tam już nie będę pisał).

 

"Kolega Paratykus sprzedał A15, jak dla mnie skończyła się pewna era... :P"

 

To tylko konsekwencja wierności zasadzie brzytwy Ockhama żeby nie tworzyć bytów ponad miarę.Nic więcej.Jestem okropny chomik i obrósłbym w "gadżety".

A15 trzyma fason cały czas. Nie klęka ( pisałem przecież ) przed dx-em, ugina kolana, a to zasadnicza różnica.

A15+B1 to świetna synergia ( przynajmniej dla mnie ) i całościowo, bez wnikania w analizy bardziej wpisuje się w moje preferencje niż osławiony dx90.

Gdyby nie Ockham, nie sprzedawałbym soniaka. Jestem jednak dosyć konsekwentny i pragmatyczny.

Edytowane przez paratykus
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem technicznie DX80 po wyjściu słuchawkowym Ibaso przewyższa X5II, ale kiedy używałem obu sprzętów razem z B1 to różnice po line oucie były bardzo małe. Moim zdaniem ciekawiej brzmi X5II w kanapce, bo ma bardziej nasyconą średnicę, a DX80 to zdecydowanie techniczniejsze brzmienie o trochę lepszej rozdzielczości. Jeżeli miałbym kupować tylko dap to X5 właśnie byłby w komisie, ale używam go głównie jako transport, więc mam święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainsteresuje, dlaczego FW ma taki duży wpływ na brzmienie, artykuł znanego Lurkera https://github.com/Lurker00/DX80-firmware/blob/master/release/README.md

artykuł to dużo powiedziane, nazwa pliku mówi wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności