Skocz do zawartości

Fanklub Sony


marekhall

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Najner napisał(a):

Wiele się mówi o tym, że coraz więcej muzyki nagrywa się pod słabiutkie AirPodsy, bo najwięcej ludzi ich używa.

 

Niestety coś w tym jest. W ogóle nowe konsumenckie sprzęty grające wydają mi się bardzo przepłacone w stosunku do dźwięku jaki oferują. Kiedyś oglądałem ofertę w jednym z elektormarketów - grajbelki za tysiąc/dwa tysiące, jakieś inteligentne głośniki albo komputerowe zestawy 2.1 z subwooferem... Przecież za taką cenę można mieć dużo wyższej klasy sprzęt używany. Naprawdę nie  interesuje mnie czy sprzęt grający jest sleek&shiny, fancy, eko, minimalistyczny itp. tylko jak brzmi.

 

Słuchawki Bluetooth też mają ten problem - większość modeli Sony czy JBL jest zestrojona na podbicie midbasu (w kosmos) i podbicie przełomu środka i góry... Żeby dudniało i cykało, bo przecież tego oczekuje większość ludzi. 

 

Kupiłem CD550 ze zużytymi padami za stówkę... Tyle mogę zaryzykować, może akurat mi podpasują :D  

Edytowane przez Post Animus
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to co kto lubi. Słuchanie na kolumnach w pomieszczeniu wypełnionym dźwiękiem dobrej jakości to inne doznania. Jednak jakbym miał znów słuchać na Altusach to wolę słuchawki za 20 dolcow. Może nawet airpodsy.  :P

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bakus1233 napisał(a):

Czyli ogólnie kupowanie kolumn do domu to głupota, bo są słuchawki.

Tak jest. A np. jak zaprosisz do domu gości na imprezę taneczną, to każesz każdemu przyjść ze swoimi słuchawkami bezprzewodowymi i potem zapodajesz wszystkim muzyczkę przez blututa ;)

Godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

Jednak jakbym miał znów słuchać na Altusach to wolę słuchawki za 20 dolcow. Może nawet airpodsy.  :P

Altusy mają swoją magię - pamiętam jak w liceum przychodziłem do kolegi, co miał polską dużą wieżę z Altusami i zapodawał mi rózne cuda z winyla - Pink Floyd "The Wall", Yazoo, Madness, Rolling Stones - a ja byłem zauroczony, że słychać nawet trzask spowodowany najdrobniejszą drobinką kurzu na płycie. A bas tak huczał, że aż w stojącej obok szafce szklane drzwiczki wpadały w rezonans - taka to była magia, a ja miałem opad szczęki do podłogi, bo posiadałem wtedy tylko radiomagnetofon Hania :D 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tera to sama lipa jest; kiedyś to było granie panie...

https://dogramofonu.pl/pl/p/Gramofon-Parlophone-z-zielona-tuba%2C-10-plyt-w-albumie-i-100-nowych-igiel/11591

 

image.png

W dniu 25.11.2023 o 22:08, marekhall napisał(a):

klasą brzmienia odpowiadają dzisiejszym słuchawkom pułapu 10k PLN

Bajery dt990 edition 600 i 250 ohm z nowszą membraną też to robią na luziku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Pioj napisał(a):

Ok zgadzam się ze spadkami na basie, ale lepsze słuchawki otwarte mają taki potencjał przetwornika że bez problemu equalizuję je do basu na poziomie Harman targetu, czyli nawet głośniej niż w wielu zamkniętych. Bardzo lubię słyszeć cały zakres basu do 20Hz i faktycznie, gdybym nie equalizował to miałbym pewną potrzebę na zamknięte z rozwiniętym sub-basem. Chociaż słuchałem bardzo wielu zamkniętych w tym DCA AEON Closed, HD820, TH900, TH600 albo 610 (nie pamiętam), DT770, Finał sonorous VIII i sonorous X, sporo tańszych których nie pamiętam w tym takstar pro82 czy hyperx cloud 2, miałem kiedyś audio-technica ATH-T500.

Nie powiem że wszystkie są złe, ale jakoś żadne mnie tak nie porwały jak na przykład hifiman Susvara, Arya, Sennheiser HD800s, czy stax sr-l700 lub focal utopia i clear

Spadek na basie to jedno. W zamkniętych słuchawkach tworzy się ciśnienie, którego nie osiągniesz w otwartych słuchawkach. Też sobie zequalizowałem dt990, żeby mi fajnie wibrowały na samym dole, ale nie osiągnąłem takiego efektu, co w Sony MDR V700 (chyba miałem jakiś albo wybitny albo lewy model, bo takiego basu już nigdy na słuchawkach nie miałem) i w żadnych otwartych, które słuchałem, zwyczajnie nie dało się tego osiągnąć ze względu na konstrukcję.

 

Co do porwały/nie porwały - no to już jest kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Play napisał(a):

Też sobie zequalizowałem dt990, żeby mi fajnie wibrowały na samym dole, ale nie osiągnąłem takiego efektu, co w Sony MDR V700 (chyba miałem jakiś albo wybitny albo lewy model, bo takiego basu już nigdy na słuchawkach nie miałem) i w żadnych otwartych, które słuchałem, zwyczajnie nie dało się tego osiągnąć ze względu na konstrukcję.

V700 dobrze "wachlowały" membraną, do tego szczelne pady i przetwornik blisko ucha robiły swoje :) 

Choć akurat najważniejsze z tego to szczelne pady, których DT990 nie posiadają, stąd ciśnienie jakie wywierają na "bębenek" jest mniejsze.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD550 doszły, działają :)  Są większe niż wyglądały na zdjęciach, i bardzo wygodne. Na razie słucham ich na zużytych padach, w przyszłym tygodniu zamówię nowe. Pierwsze wrażenia - dźwięk jaśniejszy i nastawiony na wokal, trochę mało basu (na to wpływ mają pewnie zużyte pady). Wymienię pady, posłucham to napiszę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Chwalipost: znalazłem na Ali aluminiowy pałąk do cd3k. Ma kilka plusów: że w ogóle jest, że z amelinium (chociaż nie pomalujesz) i że zapewnia większy docisk do uszu, w odróżnieniu od oryginalnego, z plastiku.  

Minusy: do mocowania muszli należy użyć śrubki z nakrętką (są w zestawie). Zobaczymy, czy śrubka nie będzie się wykręcać. Poza tym średnica śrubki jest ciut za mała w porównaniu do otworu w muszli, zatem jest ciut luzu. Będę musiał poszukać jakiejś tulejki, żeby ten luz zniwelować. Drugi minus to guma na opasce - jest nieco za luźna. 

Niemniej, zakup uważam za udany.IMG20240320154112.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marekhall napisał(a):

Chwalipost: znalazłem na Ali aluminiowy pałąk do cd3k. Ma kilka plusów: że w ogóle jest, że z amelinium (chociaż nie pomalujesz) i że zapewnia większy docisk do uszu, w odróżnieniu od oryginalnego, z plastiku.  

Minusy: do mocowania muszli należy użyć śrubki z nakrętką (są w zestawie). Zobaczymy, czy śrubka nie będzie się wykręcać. Poza tym średnica śrubki jest ciut za mała w porównaniu do otworu w muszli, zatem jest ciut luzu. Będę musiał poszukać jakiejś tulejki, żeby ten luz zniwelować. Drugi minus to guma na opasce - jest nieco za luźna. 

Niemniej, zakup uważam za udany.IMG20240320154112.jpg

Podlinkujesz proszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chwalipost #2 :)

 

Kupiłem drugi, czarny pałąk. Jest lepiej niż poprzednio:

- ucisk na uszy jest wiekszy, zatem słuchawki lepiej się trzymają

- w zestawie są krótsze śrubki. Dodałem też tulejki, żeby nie było dużego luzu przy muszli.

Dodałem jeszcze nowe pady. Jeśli kiedyś zechce mi się, to dodam gniazda na kabel. Na razie grają na wiekowym przewodzie od HD580 :)

 

Tu jest link do pałąka (przy okazji cena skoczyła o 20 zł)

https://pl.aliexpress.com/item/1005005587677107.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.16.1d0a1c2439FbDQ&gatewayAdapt=glo2pol

 

IMG20240329123604.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności