Skocz do zawartości

Fanklub Sony


marekhall

Rekomendowane odpowiedzi

@Bednaarteż przypuszczałem, że być może to spostrzeżenie z przymrużeniem oka😉 Jednak z drugiej strony zawsze można zmienić zdanie😉

 

U mnie przeważnie idzie dość równolegle 😉 W tej chwili przygotowuję drugą półkę na winyle, bo jedną już zapełniłem całkowicie, co widać poniżej. 

 

20220706_113029.jpg

 

Dziękuję i życzę, aby kolekcja muzyczna mogła się powiększać o kolejne świetne albumy! 😉👍 Działamy :)

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988 Piękna kolekcja :)

Niestety muszę teraz zwolnić w kolekcjonowaniu płyt, nie mówiąc o kupowaniu sprzętu (tu nie ma mowy) - cieżkie czasy nastały... ostatnia nowa płyta w mojej kolekcji Pastorius/Metheny/Ditmas/Bley to był prezent - chyba tylko na to teraz będę mógł liczyć... Ale po habilitacji wracam do gry :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tytus1988 napisał:

@Bednaarteż przypuszczałem, że być może to spostrzeżenie z przymrużeniem oka😉 Jednak z drugiej strony zawsze można zmienić zdanie😉

 

U mnie przeważnie idzie dość równolegle 😉 W tej chwili przygotowuję drugą półkę na winyle, bo jedną już zapełniłem całkowicie, co widać poniżej. 

 

20220706_113029.jpg

 

Dziękuję i życzę, aby kolekcja muzyczna mogła się powiększać o kolejne świetne albumy! 😉👍 Działamy :)

Też mam ten problem. Zaprojektowałem i zamówiłem ławę specjalnie pod audio i szuflady są pod winyle. Muszę je tylko opróżnić z innych rzeczy i nie wiem gdzie to przenieść. 😀

806363A4-2BAC-4F2C-914D-460BB1398B73.jpeg

206C76D7-FD37-493A-AAFA-11EC6ECD3223.jpeg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

Na bazarek? ;) 

Winyli nie sprzedam. Muszę przenieść dokumenty i inne rzeczy, żeby zwolnić miejsce dla nowych płyt 😀.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Bednaar napisał:

@Tytus1988 Piękna kolekcja :)

Niestety muszę teraz zwolnić w kolekcjonowaniu płyt, nie mówiąc o kupowaniu sprzętu (tu nie ma mowy) - cieżkie czasy nastały... ostatnia nowa płyta w mojej kolekcji Pastorius/Metheny/Ditmas/Bley to był prezent - chyba tylko na to teraz będę mógł liczyć... Ale po habilitacji wracam do gry :)

 

Dziękuję!😉👍 Mam nadzieję, że uda się Tobie jak najszybciej napisać, obronić oraz wrócić do gry! Trzymam kciuki👍👍

 

23 godziny temu, lobuz1 napisał:

Też mam ten problem. Zaprojektowałem i zamówiłem ławę specjalnie pod audio i szuflady są pod winyle. Muszę je tylko opróżnić z innych rzeczy i nie wiem gdzie to przenieść. 😀

806363A4-2BAC-4F2C-914D-460BB1398B73.jpeg

206C76D7-FD37-493A-AAFA-11EC6ECD3223.jpeg

 

To jest bardzo dobry pomysł na przyszłość. Prezentuje się bardzo solidnie oraz jest starannie wykonana. Nie wykluczam, że w przyszłości poproszę o namiary, aby poprosić o wykonanie podobnej ławy :) Dziękuję za inspirację🙂👍

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tytus1988 napisał:

 

Dziękuję!😉👍 Mam nadzieję, że uda się Tobie jak najszybciej napisać, obronić oraz wrócić do gry! Trzymam kciuki👍👍

 

 

To jest bardzo dobry pomysł na przyszłość. Prezentuje się bardzo solidnie oraz jest starannie wykonana. Nie wykluczam, że w przyszłości poproszę o namiary, aby poprosić o wykonanie podobnej ławy :) Dziękuję za inspirację🙂👍

Ja ją robiłem w Warszawie i nie do końca mogę polecić tą firmę bo jedną szafkę robili 2 razy (zacieki z farby) i miałem z nimi trochę nieprzyjemne rozmowy. Szukasz lokalnie firmy, która robi na zamówienie, projektujesz i gotowe. Ja zdecydowałem się na malowane pod kolor, który sam wybrałem. Wisząca szafka jest na CD. Też brakuje miejsca.

DB82446B-7F45-45D7-A830-DFF6B49D1B45.jpeg

41E9E9F5-5D10-483F-B78E-A75D49DBA607.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=21153]Bednaar[/mention]
 
20220706_113029.thumb.jpg.9c754a0ddfa632615fc0b792a369359d.jpg
 
Dziękuję i życzę, aby kolekcja muzyczna mogła się powiększać o kolejne świetne albumy! Działamy


Ja działam cały czas, ale jak widać już pokaźne kupki leżą na tych stojących - planuję przeprowadzić je do oddzielnego, węższego słupka gdzie są trzy półki - wezmę Żonę z zaskoczenia któregoś dnia 9f6e20cd6a3eb4877be3d5a773839f98.jpg
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1dziękuję za odpowiedź oraz podzielenie się zdjęciem pięknego zestawu audio!🙂👍🥇 Widzę, że miejsca zaczyna u Ciebie również brakować. Swoje płyty CD mam umieszczone na dole regałów z książkami wraz z akcesoriami do gramofonu. Zdjęcia nie będę zamieszczał, bo że to wygląda😉 

 

Czy mógłbym się zapytać o model lampowej końcówki mocy jaką używasz? Z góry dziękuję! :)

 

@szwagieropiękna kolekcja!🙂👍🥇 Mam nadzieję, że plan się powiedzie i przenosiny przebiegną pomyślnie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tytus1988 napisał:

@lobuz1dziękuję za odpowiedź oraz podzielenie się zdjęciem pięknego zestawu audio!🙂👍🥇 Widzę, że miejsca zaczyna u Ciebie również brakować. Swoje płyty CD mam umieszczone na dole regałów z książkami wraz z akcesoriami do gramofonu. Zdjęcia nie będę zamieszczał, bo że to wygląda😉 

 

Czy mógłbym się zapytać o model lampowej końcówki mocy jaką używasz? Z góry dziękuję! :)

 

@szwagieropiękna kolekcja!🙂👍🥇 Mam nadzieję, że plan się powiedzie i przenosiny przebiegną pomyślnie 😉

Dzięki. Ta lampa to wzmacniacz słuchawkowy Sinus Audio 6AS7Pro- może robić też jako preamp.

 

20211104_184718.jpg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1dziękuję za odpowiedź i zdjęcie wzmacniacza!🙂👍 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
5 godzin temu, emte89 napisał(a):

Czy jest jeszcze miejsce w klubie?

PS. jaki kabel zbalansowany polecacie do z7 i może ktoś ma do sprzedania Sony BM10?

Jak nie będziesz się rozpychał, to się zmieścisz ;) Witaj w klubie.

O kabel zapytaj @Perul ja mam solid core do Z1R i jest bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emte89 Ja co prawda melduję się z MDR-Z7m2 i te lubią sreberko (taki bodajże jest kabel oryginalny) bo z samą miedzią robi się buła na basie i kontrola znacznie spada, obniżając poziom grania w całym paśmie.

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@emte89 gratuluję zakupu i dołączenia do fanklubu! 🙂👍🥇 Tak jak powyżej wspominali Koledzy, wskazane byłyby kable srebrne do MDR-Z7. Moich używałem na srebrnym pozłacanym. 

 

W dniu 12.12.2022 o 16:50, Undertaker napisał(a):

@Tytus1988Dzięki za opis tego konkretnego egzemplarza MDR-R10, szkoda że nie jest on do końca wolny od mankamentów o których wspominasz. Ja i tak nie jestem targetem tego ogłoszenia ze względu na cenę (dla mnie póki co za wysoką), natomiast mimo wszystko wiedza że taki imbalans tam występuje z miejsca dyskwalifikowałaby zakup, co oczywiste. Szkoda też że te legendarne Sony z tego co piszesz nie zawsze są w pełni sprawne i nie jest to tylko kwestia tej jednej sztuki. No ale widać takie ryzyko zakupu rzeczy zwyczajnie leciwej, gdzie podobnie miałem z "trochę" mniej legendarnymi Ultrasone Edition 9 które te słuchawki trzeba było odsyłać do Niemiec w celu wymiany driverów, a po takiej wymianie miałem wrażenie nie było takiej magii w brzmieniu. Tutaj sprawa ma się o tyle gorzej, że do MDR-R10 w ogóle chyba nie dostanie się nowych przetworników, a cena za same słuchawki jeszcze wyższa. 

 

Jak już jesteśmy przy słuchawkach vintage, to niby nowe Sennki HD530 II za 350 i do nego

 

Zgadzam się, że taki imbalans jest problematyczny i może sprawiać pewien dyskomfort. Tak jak wspominałem, niekoniecznie skreśla to zakup, bo poza utratą typowej dla tych Sony precyzji, nadal te dwa kanały grają porównywalnie głośno, a stan zachowania jest bardzo dobry. Poza tym z czasem bedzie coraz mniej sprawnych egzemplarzy, których ceny będą rosły. Dwa lata temu wspominałem o egzemplarzu z Head-fi (chyba z Indonezji), który kosztował 4000 dolarów, był w kiepskim stanie wizualnym (zupełnie zużyta skóra na pałąku, nausznicach, nie wiadomo, czy w lepszym technicznie) i w ciągu kilku dni został sprzedany. 

 

Szkoda, że w MDR-R10 jedyną szansą wymiany przetworników jest przeszczep z drugiego, sprawnego egzemplarza lub zastąpienie ich z modelu CD3000/CD1000 (jednak w tak ogromnych muszlach dźwięk będzie trochę głuchy). 

 

UE 9 jak najbardziej należą do takich legend i ich dźwięk bardzo mi przypadł do gustu (szczególnie za sprawą ciśnieniowego, o dużym wolumenie basu :)) i dobrze, że Ultrasone zadbał o zapas przetworników. Szkoda, że Sony nie postąpiło podobnie, tym bardziej przy takiej cenie swojego flagowca, który pod koniec produkcji kosztował 4000 dolarów. 

 

 

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

@GaryP  takie połączenie CD3000 z muszlami a'la Rognir naprawdę świetnie się prezentuje😉👍🥇 Czy coś więcej wiadomo o tej modyfikacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tytus1988 napisał(a):

@GaryP  takie połączenie CD3000 z muszlami a'la Rognir naprawdę świetnie się prezentuje😉👍🥇 Czy coś więcej wiadomo o tej modyfikacji? 

Niestety nie, przypdkowo się natknąłem. Tu w innym kolorze:

https://www.instagram.com/p/CkLnttBt2mJ/?igshid=MDJmNzVkMjY%3D

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

https://pro.sony/en_GB/products/headphones/mdr-mv1
 

Nowe otwarte nauszniki od Sony, kierowane raczej na rynek profesjonalny - model MDR-MV1 :) 

 

Pojawiły się już na stronie Thomanna:

 

https://www.thomann.de/pl/sony_mdr_mv1.htm?shp=eyJjb3VudHJ5IjoiZGUiLCJjdXJyZW5jeSI6MiwibGFuZ3VhZ2UiOjJ9&reload=1

Edytowane przez MrSheep
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności