Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sony


marekhall

Rekomendowane odpowiedzi

@neonlight w nich jest ciepło nawet w klimatyzowanym biurze default_smile.png
Serio w tych Zmf było lepiej.
Wiadomo, że zmienią, ale może ktoś próbował i mu się udało
@MichalZZZ Ogólnie wrażenia są bardzo pozytywne, choć słuchawki mają swój styl, a nawet manierę i lekkie EQ im w niektórych kawałkach pomaga. Na pewno są na moje ucho lepsze niż poprzednie z7m2 i denon d7000. Ich realnym konkurentem wydaje się tylko Stelia i być może (bo nie słyszałem jeszcze) Verite Closed.
Póki co jednak bardzo dużo ich nie słuchałem, bo ciężko w tych gorących warunkach default_smile.png Rozwinę swoją opinię jak zapoznam się z nimi lepiej.
 
A i ja tego kłucia nie czuję, a słucham na dość ostrym RME ADI-2. Nawet podbijam sobie 5khz o 1-2dB

Edytowane przez dweet
  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mojej wiedzy w żadnym wypadku VC nie są rozwinieciem Atticusów. Wręcz jestem tego pewien, co potwierdzą wlasciciele tych słuchawek. VC bardziej są rozwnieciem Eikon.

 

Atticusy sporo cieplejsze, VC bardziej szczegółowe.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co by nie mówić, to z tego co obserwuje w podpisach pod postami (stopkami), to baaardzo dużo ludzi ma Z1R i równie dużo ludzi je zachwala. Mają swoich wyznawców. Bardzo popularne słuchawki, które narobiły mnóstwo szumu na forach audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MichalZZZ napisał:

Co by nie mówić, to z tego co obserwuje w podpisach pod postami (stopkami), to baaardzo dużo ludzi ma Z1R i równie dużo ludzi je zachwala. Mają swoich wyznawców. Bardzo popularne słuchawki, które narobiły mnóstwo szumu na forach audio.

Ja po prostu lubię inne brzmienie niż to co proponuje Sony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, rozumiem. Wiem o czym mówisz. To tak jak dla mnie idealną sygnaturę mają ZMF Verite, Meze Empyrean czy wyższe modele Audeze. W każdym razie zawsze bylem bardzo ciekaw jak brzmią Z1R. Zwłaszcza tego basu bylem i jestem ciakaw :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak sobie słucham CD3000 które dostałem dzięki uprzejmości Przemka i tak się zastanawiam że technologia w słuchawkach dynamicznych niewiele poszła do przodu przez te 30 lat ale cena z to już wyraźnie poszła do góry. Jasne zakładając takie Utopie czuć wyższą jakość dźwięku ale czy jest warta 18k? Co do samych Soniaczy to wolę je od chociażby Z1R, dźwiękowo określiłbym je jako miks ATH-AWKT i TH-900. Są to słuchawki wyraźnie grające jasno. Basu jest to jakościowo jak i ilościowo podobnie co w AWKT czyli wyraźnie mniej niż w TH-900. Średnica jest miksem obu słuchawek, na słabych realizacjach potrafi dać po uszach sybilizacją wokali ale jest zaskakująco rozdzielcza. Wysokie według mnie są bardziej zaznaczone niż nawet w TH-900, trzeba się przyzwyczaić po potrafią i w tym paśmie być ostre, jednak po kilku chwilach słuchało mi się ich nad wyraz przyjemnie choć musiałem uważać czego słucham, jasne i słabe realizacje odpadały. Najmocniejsza strona CD3000 to scena, holografia i dynamika. Od razu czuć że to bioceluloza, grają jak otwarte, absolutnie nie ma wrażenia zamknięcia. Holografia jak na słuchawki 30 letnie jest bardzo dobra. Dynamika również świetna, słuchawki nie gubią się w szybkiej muzyce.

Podziękowania dla Przemka za możliwość przekonania się że 30 lat temu audiofile też mieli swój sprzęt z wysokiej półki który i dziś broni się bardzo dobrze na tle konkurencji.

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBarondziękuję za podzielenie się opinią na temat CD3k🙂👍 Zgadzam się, że jak przystało na Baby MDR-R10 sonicznie wypadają dobrze na tle wielu współczesnych modeli. Dla mnie najbardziej ujmująca w nich jest bardzo wysoka rozdzielczość, przestrzenność, otwartość (podobna do tej z AWKT oraz L5000), precyzja i ogólna czystość dźwięku. Życzę miłych odsłuchów!🎶

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, vonBaron napisał:

Bardzo podoba mi się średnica w CD3000, jest taka pełna, rozdzielcza, detaliczna i bliska, myślę że jest tylko o krok od tej w Utopiach.

I tak, jak wczesniej napisales - sluchawki te powstaly 30 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, vonBaron napisał:

Jakby tak przerobić CD3k na balans i dać im lepszy kabel do obu muszli :rolleyes:

 

Ale po co?

 

Bardziej poprawia samopoczucie :P. Co naprawdę moze zmienić ich brzmienie, to pady. Oryginaly juz dawno sie posypaly, a z zamrnnikami jest tak sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności