Skocz do zawartości

Fanklub Sony


marekhall

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, timecage napisał:
 
Należy podziękować dystrybucji Sony za ten fakt.
Dotychczasowe opinie w sieci były dość skrajne. Sam bym chętnie posłuchał i się przekonał co są warte.

Głupia sprawa faktycznie.. Ciekawe czemu to nasz rynek nie zasługuje na nie :)
Opinie są faktycznie skrajne, słyszałem nawet, że jasne i kłujące hehe.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez MFRD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mdr ex500 czy jeszcze ktos pamieta te iemy? 

To niesamowite jak duzym i pelnym dzwiekiem potrafia zagrac ... 

Jede z nalepszych iemow jakie slyszalem nie zaleznie od ceny 

20210501_120238.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki @Tytus1988 mogłam powrócić do CD3000. Już podczas pierwszego kontaktu z tymi słuchawkami bardzo je polubiłam, choć w niektórych nagraniach dźwięk wydawał się trochę odchudzony, kreślony zbyt delikatnie, z pewną powściągliwością. W międzyczasie trochę pozmieniałam w torze i teraz zagrały pełniejszym dźwiękiem, bardziej angażująco. Już zrobiło się świetnie, ale to nie był koniec niespodzianek. Na parę dni trafiły do mnie kable Nordosta - zasilający Frey i IC Tyr, i one niesamowicie ożywiły te słuchawki, to się zrobił festiwal światła i kolorów. W życiu nic mi tak z moim sprzętem nie zagrało i pewnie już nie zagra...

Kable już oddane, a ja jak mam to teraz odsłyszeć?

Niech mnie ktoś zapewni że to była jakaś halucynacja, bo kable nie grają, to może ugnę się pod argumentami i się jakoś pocieszę...

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, domil napisał:

Mam tylko Panadol po ostatnim szczepieniu, nie jestem pewna czy to tak zadziała...

 

Oczywiście, że zadziała. Trzeba tylko pomalować dwie piguły, ale nie samodzielnie ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, paratykus napisał:

Oczywiście, że zadziała. Trzeba tylko pomalować dwie piguły, ale nie samodzielnie ...

Pamiętaj... czerwona do prawego ucha, a niebieska do lewego ucha 😅✌ i będzie znowu grało poprawnie.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domil Kable nie wpływają na FR i zniekształcenia. Czasem robią różnice w amplitudzie, albo przesłuchu. Mocno sknocone kable, słabe luty albo zaśniedziałe konektory mogą degradować dźwięk itp. wprowadzać jakieś zniekształcenia, ale to byś raczej rozpoznała i musiałoby być naprawdę źle. 

 

Czym jest ten festiwal światła i kolorów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, domil napisał:

Na parę dni trafiły do mnie kable Nordosta - zasilający Frey i IC Tyr, i one niesamowicie ożywiły te słuchawki, to się zrobił festiwal światła i kolorów. W życiu nic mi tak z moim sprzętem nie zagrało i pewnie już nie zagra...

 

To ja trochę miałem podobnie, ale nie z kablami, tylko dakiem i ampem. Dobrych parę lat temu w ramach transakcji na forum miałem możliwość pożyczenia daczka diy na cs4397 i FCL'a na ne5532p i tak mi te sprzęty pięknie zagrały, tak jak piszesz "festiwal kolorów" bo światło dla mnie było naturalne, nieprzebajerzone (ani go nie brakowało ani nie było za dużo). Jako żem niedoświadczony wtedy był to zamiast za wszelką cenę odkupić te konkretne sprzęty, naiwnie zamówił je nowe u konstruktorów. I się okazało że te które do mnie dotarły nie grały tak olśniewająco, a raczej jak normalne sprzęty. ;)

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domil jestem wdzięczny za podzielenie się własnymi spostrzeżeniami nt. MDR-CD3000! :) Są one czułe na tego typu zabiegi w systemie i warto sprawdzić różne możliwości. Bardzo się cieszę, że tak dobrze się spisały z Nordostami i sprawiły dużo muzycznej radości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MrBrainwash napisał:

@domil Kable nie wpływają na FR i zniekształcenia. Czasem robią różnice w amplitudzie, albo przesłuchu. Mocno sknocone kable, słabe luty albo zaśniedziałe konektory mogą degradować dźwięk itp. wprowadzać jakieś zniekształcenia, ale to byś raczej rozpoznała i musiałoby być naprawdę źle. 

 

Czym jest ten festiwal światła i kolorów? 

 

To było takie trochę osobliwe połączenie, bo z jednej strony dźwięk był bardziej zdyscyplinowany, z wyraźniejszym konturem, a z drugiej taki rozedrgany, migotliwy, świetlisty. Z jakimś dźwiękowym odpowiednikiem refleksów świetlnych w słoneczny dzień na wodzie (chyba urlop mi się zamarzył).

Granie nie do końca naturalne, ale bardzo wciągające.

 

20 minut temu, Tytus1988 napisał:

@domil jestem wdzięczny za podzielenie się własnymi spostrzeżeniami nt. MDR-CD3000! :) Są one czułe na tego typu zabiegi w systemie i warto sprawdzić różne możliwości. Bardzo się cieszę, że tak dobrze się spisały z Nordostami i sprawiły dużo muzycznej radości :)

 

To dla mnie nieustające zaskoczenie,  jak różnie potrafią grać te same słuchawki w zależności od otoczenia. I jak tu nie sprawdzić kolejnego kabelka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, domil napisał:

To dla mnie nieustające zaskoczenie,  jak różnie potrafią grać te same słuchawki w zależności od otoczenia. I jak tu nie sprawdzić kolejnego kabelka...

Nasz forumowy Jasiu zaraz Ci palnie „wykład” prostujący ścieżki Twoje, podparty filmikiem z yt i „wiedzą” psychologiczną wyczytaną w periodyku dla gospodyń domowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, domil napisał:

To było takie trochę osobliwe połączenie, bo z jednej strony dźwięk był bardziej zdyscyplinowany, z wyraźniejszym konturem, a z drugiej taki rozedrgany, migotliwy, świetlisty. Z jakimś dźwiękowym odpowiednikiem refleksów świetlnych w słoneczny dzień na wodzie (chyba urlop mi się zamarzył).

Granie nie do końca naturalne, ale bardzo wciągające.

 

To dla mnie nieustające zaskoczenie,  jak różnie potrafią grać te same słuchawki w zależności od otoczenia. I jak tu nie sprawdzić kolejnego kabelka...

Też miałem takie przygody. :)

Obawiam się, że opowieści Undertakera są reprezentatywne i ciężko z powtarzalnością takich doświadczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Eksperymentował może ktoś z Was ze zmianą padów w Z1R? Oryginalne koszmarnie grzeją mi uszy, a wstawiłem na próbę lambskiny od ZMF Ori i jest dużo lepiej, choć dźwięk nieco stracił na barwie. Myślałem też o ZMF Eikon, bo wydają się podobne do stocków, ale kupować w ciemno to trochę drogo wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dweet

 

Przepraszam, że nie jest to odpowiedź na zadane pytanie, ale interesuje mnie jak oceniasz MDR-Z1R. Chodzą mi bardzo po głowie te słuchawki (te i jeszcze dwie pary innych). Tym bardziej, że pamiętam Twój wątek, gdzie szukałeś odpowiednich dla siebie słuchawek. Napisz coś o nich w wolnej chwili, będę wdzięczny. Nie kłują na górze?

 

Z góry dziękuję.

 

Pzdr.

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności