Skocz do zawartości

Fanklub Sony


marekhall

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba mi się ten wątek coraz bardziej. Czuję się dumny, że po kilku latach znalazłem w bocznej kieszeni walizki na strychu moje EX700LP. Zresztą to pewnie wciąż ten sam przetwornik co był w pchełkach do Walkmana WM-EX668, a i on odziedziczył go z innego modelu z początku lat 90-tych takiego na pałąku, MDR-W coś tam. Zresztą robiłem transplantację, jak mi padł w pchełkach od walkmana i grało identycznie po naprawie. 13,5mm pchełki i pałąkowe też były z tym wyglądem, ale grały jazgotliwie.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, majkel napisał:

Podoba mi się ten wątek coraz bardziej. Czuję się dumny, że po kilku latach znalazłem w bocznej kieszeni walizki na strychu moje EX700LP. Zresztą to pewnie wciąż ten sam przetwornik co był w pchełkach do Walkmana WM-EX668, a i on odziedziczył go z innego modelu z początku lat 90-tych takiego na pałąku, MDR-W coś tam. Zresztą robiłem transplantację, jak mi padł w pchełkach od walkmana i grało identycznie po naprawie. 13,5mm pchełki i pałąkowe też były z tym wyglądem, ale grały jazgotliwie.

Czyli wypisujesz mnie z funclubu? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, majkel napisał:

Zmień awatara, to się zastanowię.

Jak zmienię z 1990 to mnie wypiszesz, czy jak nie zmienię?


edyta

 

uuuups, wrzuciłem w Google te douszne od Sony, co @majkelwspomnialeś, EX700LP
https://www.ceneo.pl/8660685

i chciałem oficjalnie z tego miejsca przeprosić...

też bym się cieszył, jakbym po latach znalazł taki skarb...

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, majkel napisał:

Podoba mi się ten wątek coraz bardziej. Czuję się dumny, że po kilku latach znalazłem w bocznej kieszeni walizki na strychu moje EX700LP. Zresztą to pewnie wciąż ten sam przetwornik co był w pchełkach do Walkmana WM-EX668, a i on odziedziczył go z innego modelu z początku lat 90-tych takiego na pałąku, MDR-W coś tam. Zresztą robiłem transplantację, jak mi padł w pchełkach od walkmana i grało identycznie po naprawie. 13,5mm pchełki i pałąkowe też były z tym wyglądem, ale grały jazgotliwie.

Zrobiłem w tył na lewo i poszedłem na strych, ale chwilę później zorientowałem się, że przecież ja nie mam strychu 😭

 

edit : muszę się do czegoś przyznać, tylko nie kamienujcie.

W ubiegłym roku znalazłem w piwnicy (którą mam, w przeciwieństwie do strychu) walkmana Sony z oryginalnymi słuchaweczkami do niego. Oczywiście pianki na słuchawkach rozsypały się jak tylko założyłem je na głowę. W tej samej piwnicy znalazłem kilkadziesiąt kaset magnetofonowych. Udałem się więc na górne rejestry mieszkania, znalazłem baterie i zacząłem słuchać. Po 5 minutach, świadom tego, że "ścigam upiory przeszłości" zutylizowałem sprzęt w koszu.

Taka historia ...

Edytowane przez paratykus
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, manuelvetro napisał:

Jak zmienię z 1990 to mnie wypiszesz, czy jak nie zmienię?

Zależy, o który klub chodzi. Musisz się określić, czy jesteś z nami, czy przeciwko nam, z nami tam.

Godzinę temu, paratykus napisał:

Zrobiłem w tył na lewo i poszedłem na strych, ale chwilę później zorientowałem się, że przecież ja nie mam strychu 😭

 

edit : muszę się do czegoś przyznać, tylko nie kamienujcie.

W ubiegłym roku znalazłem w piwnicy (którą mam, w przeciwieństwie do strychu) walkmana Sony z oryginalnymi słuchaweczkami do niego. Oczywiście pianki na słuchawkach rozsypały się jak tylko założyłem je na głowę. W tej samej piwnicy znalazłem kilkadziesiąt kaset magnetofonowych. Udałem się więc na górne rejestry mieszkania, znalazłem baterie i zacząłem słuchać. Po 5 minutach, świadom tego, że "ścigam upiory przeszłości" zutylizowałem sprzęt w koszu.

Taka historia ...

Kamienowania nie będzie, ale wybiczowałbyś się przynajmniej. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majkel napisał:

Zależy, o który klub chodzi. Musisz się określić, czy jesteś z nami, czy przeciwko nam, z nami tam.


Jak żyć? :D 
Jestem za, a nawet przeciw! 
I jestem w klubie akg, sennheiser, bajerdynamit, denon sam założyłem, więcej grzechów nie pamietam...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, majkel napisał:

Zależy, o który klub chodzi. Musisz się określić, czy jesteś z nami, czy przeciwko nam, z nami tam.

Kamienowania nie będzie, ale wybiczowałbyś się przynajmniej. <_<

Blizny do dzisiaj mam na plecach ...

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majkel napisał:

modelu z początku lat 90-tych takiego na pałąku, MDR-W coś tam. 

Pamiętam jak dziś w 1996 roku dostałem w prezencie te Soniaki na pałąku od wujka z Kanady🙂

Niemal się popłakałem jak jeden z kabli po czasie zaczął przerywać. 

Przypuszczam, iz jak wielu, w słuchawkowym fanklubie Sony byłem wcześniej niż został tutaj założony😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manuelvetro ciekawy opis EX800ST ;) Dziękuję za podzielenie się nim!👍

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2021 o 01:07, MrBrainwash napisał:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/9-headphone-review-sony-mdr-zx110.19484/

 

Zaskoczyła mnie ta recenzja słuchawek, szczególnie nota z opisem po zequalizowniu. Czy ktoś ma możliwość przetestowania takiego ustawienia? :D

 

Słuchałem dzisiaj w Kerfurze ZX110 i XD150 (przetworniki pod kątem) na telefonie Nokia 808.

 

Muszę przyznać, że Sony potrafi dać spoko dźwięk w tanich słuchawkach. Obie grały przestrzennie i nie przymulały. ZX110 mają sporo mniej basu niż XD150. Powiedzmy, że to taki basowy odpowiednik dt880/ts450. Natomiast XD150 to już Sony, konkret bas (ale bez przesady, na pewno nie dla basolubów). XD150 wydały mi się lepsze jeśli chodzi o środek/górę, samo SQ.

 

Problemem obu słuchawek jest ich przyleganie do głowy. Obie pary musiałem dociskać do głowy, inaczej bas mocno uciekał i w przypadku ZX110 praktycznie nie było basu. Ogólnie dźwięk sporo lepszy niż budowa i ergonomia. Jeżeli ktoś szuka słuchawek do 60 zł to naprawdę warto sprawdzić.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony IER-M7 dokanałowe. Oto co mi się nasuwa po paru dniach słuchania (w porównaniu z CA Andromeda model 2019):

- zdecydowanie lepiej leżą w uszach niż Andromedy, tamte co chwila mi wypadały z uszu, mimo różnych tipsów

- dźwięk o wiele ciekawszy, nie taka V, ale ładne basy i soprany z czytelną średnicą, powiedziałbym W

- zdecydowanie lepsza scena na boki i separacja instrumentów

- pakiet ciekawszy, pełno tipsów, kabel zwykły i balans w zestawie, a cena mniejsza.

R6 2020 za źródło. Sorki za krótki opis - jestem na rekowalescencji po operacji ręki i pisanie idzie jeszcze powoli.

1.jpg

Edytowane przez Wisting
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie właściciele Sony MDR Z1R - z jakim kablem słuchawkowym parujecie owe słuchawki i jaki uzyskujecie efekty? Stockowy kabel w tych sluchawkach jest w miare niezly, czy odrazu do wymiany?

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jezeli bym sie zdecydowal na te sluchawki, to nie musze sie na wstepie zaopatrzac w nowe okablowanie tak jak w przypadku ZMFów? W takim razie to kolejny plusik dla Sony jezeli pod tym względem jest juz bardzo dobrze na stocku.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZkabel stockowy jest dobry w Z1R, chociaż w przyszłości można pomyśleć o wybraniu kabla, np. z czystego srebra.  

 

Z własnej strony chciałbym podziękować za przesłanie @manuelvetrosłuchawek MDR-EX800ST do przetestowania! Jest to dla mnie pewne wyzwanie, bo preferuję konstrukcje wokółuszne. Jestem ciekaw rezultatów. 

 

Wstępnie tipsy zostały sprawdzone i wybrane te, na których jest najbardziej koherentnie, z odpowiednią ilością basu. Będę się w wolnych chwilach przyzwyczajał do takiej prezencji przekazu muzycznego oraz dokonywał porównań z kilkoma innymi ciekawymi modelami. Jeszcze raz dziękuję @manuelvetroza ich przesłanie!

 

20210401_235311.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 28.04.2021 o 18:31, The Grand Wazoo napisał:

Biją się. W pierwszym wpisie "się" uciekło. A o wyniku starcia raczej nie wypada pisać w wątku o Audio-Technikach... Dodam tylko, że miałem kiedyś W1000Z i je wolę. 

Największe zaskoczenie w Raffinato to przestrzeń, która jest wybitna jak na słuchawki, nie tylko zamknięte, ale w ogóle. 

 

To miejsce będzie bardziej odpowiednie do opisu wyniku starcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie moje (dzięki @dweet), ale bardzo fajne słuchawki - mdr-z7m2. Coś mało o nich na forum.. 

Grają spokojnie (choć Aeony² są sporo ciemniejsze), ładne, wygodne, ze sporą sceną. Bardzo dobre do wieczornych odsłuchów :) w porównaniu z DCA mają trochę wycofaną średnicę i ogólnie inną tonalność. Aha, basu nie brakuje ;)

Myślę, że fajna propozycja w budżecie ok. 3k.  Ciekawe jak się mają do większego i starszego brata :)

20210429_172432.thumb.jpg.c0940dbcb87991d9685a730ca4a5454d.jpg

 

20210430_085318.thumb.jpg.820adeb1f9acf38b13ee3784e01e0eb1.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MFRD napisał:

bardzo fajne słuchawki - mdr-z7m2. Coś mało o nich na forum.. 

 

 

Należy podziękować dystrybucji Sony za ten fakt.

Dotychczasowe opinie w sieci były dość skrajne. Sam bym chętnie posłuchał i się przekonał co są warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności