Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sony


marekhall

Rekomendowane odpowiedzi

Pady mają średnicę 115 mm? Z moich pomiarów wychodzi 110...
Wtedy mogłyby być również np te:

https://a.aliexpress.com/_BTjzm4

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak grają CD770, ale swego czasu przerobiłem CD780 na takie pady

P90529-101720.jpg

To były 105 albo 110mm takie https://aliexpress.com/item/32968136017.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barbartek tak było podane, zapewne drobny zapas i łatwiejsze do założenia. Jak najbardziej powinny pasować wskazane (ostatni wariant za 22,42 dolary) jednak nie wiem, czy nie byłyby trochę zbyt głębokie. Zrobiłem taki eksperyment z padami do ATH-W5000 i jednak powróciłem ostatecznie do płytkich stockowych, na których odczuwa się przyjemniejszą dla mnie głębie dźwięku, źródła są bliżej położone, chociaż basu jest ilościowo mniej niż na tych z Chin. Mam nadzieję, że eksperymenty okażą się pomyślne :)

 

@Perul bardzo mi się spodobała modyfikacja z gniazdami w Denonach z sąsiedniego wątku. Jakbym planował takie rzeczy w swoich słuchawkach, już chyba wiem, do kogo się zwrócę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak grają CD770, ale swego czasu przerobiłem CD780 na takie pady
P90529-101720.jpg.468edab99bfded7b2befc62220842c83.jpg
To były 105 albo 110mm takie https://aliexpress.com/item/32968136017.html
Możesz określić jak to wpłynęło na dźwięk twoich słuchawek? Zmiany powinny być analogiczne. Chyba
Może jeszcze jakieś uwagi do samego procesu zmiany padów? Procedura problematyczna, czy przysłowiowa "bułka z masłem" ?

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Barbartek napisał:

Możesz określić jak to wpłynęło na dźwięk twoich słuchawek? Zmiany powinny być analogiczne. Chyba emoji6.png
Może jeszcze jakieś uwagi do samego procesu zmiany padów? Procedura problematyczna, czy przysłowiowa "bułka z masłem" ?

Sama zmiana padów to odchudziła i wyostrzyła dźwięk (to daje większa pojemność padów), ale dodatkowo zrobiłem mody w środku, które go dociążyły. Zauważalnie przybyło też tej łagodniejszej (wyższej) góry, przestrzeni i napowietrzenia. Po całych modach to było przestrzennie i dość rozrywkowo (w sensie bas dość mocny), bez braków w średnich tonach. Ich właściciel był bardzo zadowolony z tych zmian, bo znacząco też zyskała wygoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Jeszcze ostatnie pytanie. Jak zdjąć oryginalne pady? Jest jakiś patent, czy zwyczajnie ściągnąć?

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barbartek jak najbardziej możliwe jest zwyczajne ściągnięcie. W moich chwytam z boku aż wyjdzie kołnierz pada, a potem spokojnie zdejmuję całość :) Założenie też nie powinno przysporzyć problemów. Jeśli jednak tak by się stało, proszę pytać, będę się starał pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Słucham ostatnio CD3000, wielkie podziękowania dla @marekhall. Duże wrażenie zrobiła na mnie ich szczegółowość, taka subtelna, koronkowa, nie powodująca zmęczenia pomimo ogromu informacji. I ta wielka, głęboka scena z fantastyczną holografią… Jak Sony ją wyczarowało w zamkniętych słuchawkach?

 

Jeśli miałoby mi w nich czegoś brakować to może chwilami emocji. Tzn. one są, ale raczej delikatnie zasugerowane, niż podane wprost. I ta delikatność, elegancja CD3k, która w całościowym odbiorze zachwyca, czasem jednak pozostawia niedosyt. Ale może to kwestia przyzwyczajenia do takiego rodzaju przekazu.

 

W każdym razie pomimo tych zastrzeżeń CD3k w moim osobistym słuchawkowym rankingu to ścisła czołówka. Żal że Sony zarzuciło produkcję...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domil dziękuję za podzielenie się swoimi doświadczeniami z Sony MDR-CD3000!!!👍 🥇Scena (od znajomych słyszałem, ze większa niż na nowych MDR-Z1R), precyzja, czystość dźwięku, piękne oddanie wokali (piękna, napowietrzona artykulacja, pozbawiona ostrości, czy metaliczności, jaką czasami potrafią przejawić, m.in. moje K1000 lub czyniły to pożyczone STAXy 009) i holografia są jednymi z ich najmocniejszych stron tych słuchawek, ale według mnie także neutralność (chociaż po jaśniejszej stronie) oraz bardzo dobra zdolność do skalowania się ze sprzętem towarzyszącym oraz potrafiąc stać się bardziej angażującymi (zachęcałbym do posłuchania muzyki filmowej na nich, np. Hansa Zimmera). Tak jak wspomniałaś mają w sobie dużo elegancji, wytworności dźwięku, a przy tym według mnie unikalną melodyjność, na którą zwraca się dopiero podczas porównań z innymi słuchawkami. Dla mnie na pierwszy rzut ucha ich "zwyczajność", lekka szarawość były początkowo dość problematyczne, szczególnie na tle Focali, AKG oraz Finali, na których dźwięk jest bardziej bezpośredni, cieplejszy, potężniejszy. 

 

Jednak jak przez kilka dni głównie tylko na nich słuchałem muzyki, pozostałe zaczęły brzmieć na ich tle dość agresywnie, mniej kulturalnie, nawet w klasyce, co było dla mnie zaskoczeniem. Z kolei do dwóch par słuchawek musiałem się przez dłuższą chwilę przyzwyczajać. Były to lubiane przeze mnie ATH-W5000, na których było słychać wyraźne podbarwienie wyższej średnicy, a w operze wokale damskie (jak choćby Montserrat Caballe) wydawał się za mocno podgrzany (aż strach pomyśleć jakby wypadły w takim bezpośrednim porównaniu mniej neutralne od W5k, bardziej peakujące ATH-W10VTG). Natomiast po przejściu na Hawki poza wycofaną górą i całościowo gorszymi technikaliami, najbardziej przeszkadzał mi pogłos w tych słuchawkach, jakbym przeszedł z sali koncertowej do niewielkiego pomieszczenia ze słabą akustyką, gdzie następowały liczniejsze odbicia dźwięków, a niższe rejestry nabierały tubalności. 

 

CD3000 są w wielu aspektach wyjątkowymi słuchawkami, trudnymi do zastąpienia jakimikolwiek innymi i z tego względu znalazły się u mnie w kolekcji oraz należą do jednych z najbardziej ulubionych, relaksujących. Poza tym też dobrze rokujących, bo będę zapewne planował w ich przypadku drobne modyfikacje ;) Trochę aż strach pomyśleć, jak brzmią MDR-R10, których przetworniki grają głośniej, a kreowana w muszlach wykonanych z zelkovy scena jest podobno znacznie większa, a przy tym brzmienie cieplejsze, bogatsze, bliższe CD1700 z dużo wyższą rozdzielczością oraz detalicznością.

 

Jeśli znalazłabyś chwilę czasu na porównanie swoich Beyerdynamików (słuchałem tylko T5p V2) z CD3000, chętnie przeczytałbym Twoje spostrzeżenia, jak się sprawują jedne słuchawki względem drugich (szczególnie w klasyce oraz jazzie) :) Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!!! :) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tytus1988 napisał:

Jeśli znalazłabyś chwilę czasu na porównanie swoich Beyerdynamików (słuchałem tylko T5p V2) z CD3000, chętnie przeczytałbym Twoje spostrzeżenia, jak się sprawują jedne słuchawki względem drugich (szczególnie w klasyce oraz jazzie) :) Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!!! :) 

 

 

@Tytus1988 w T1v2 to wiadomo, fantastyczna scena i holografia, i detaliczność, jednak CD3k mają tego dobra jeszcze więcej. Dźwięk ucieka jeszcze dalej, pojawiają się kolejne szczegóły, przekaz szlachetnieje. Ogólnie klasa wyżej.

Jednocześnie T1v2 kreują pewien klimat, który akurat dość mi odpowiada, ich brzmienie odbieram jako bardziej organiczne, namacalne. Szukając porównań – CD3k to dla mnie trochę taka Królowa Śniegu, a T1v2 - raczej Bajki z mchu i paproci. Albo w innej sferze – różnią się jak jedwab i aksamit. 

Widzisz, łatwiej znaleźć mi porównania niż rozebrać całość przekazu na części i przeanalizować poszczególne aspekty. Na pewno nigdy nie dorównam Ci na tym polu 😊. Jeśli chcesz to chętnie wyślę T1v2 żebyś sam mógł posłuchać i ocenić.

 

Dodam jeszcze że dziś wieczorem T1v2 towarzyszą mi w pracy. Roboczy komputer ma stare EMU 0404 i one z tym połączeniem czują się znakomicie. Gdybym musiała zacząć pozbywać się wszystkich zabawek to być może akurat ten duet ostałby się do końca.

Edytowane przez domil
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przed laty świętym grallem był Walkman DD9, w latach 90 tych to cudo kosztowało mnie 650 DM i był to top of the top pośród Walkmanów

Teraz jeśli chodzi o IEM-y to jak dla mnie referencyjne są słuchawki SONY XBA-H3. Lepszego basu nie miałem okazji słuchać na żadnych innych słuchawkach nawet z przedziału 6-8 tyś.

W przyszłości chciałbym posiąść WM1A lub WM1Z spiąć to z PHA-3 i do tego nauszniki MDRZ7 lub MDR Z1R.

Byłoby to takie spięcie wszystkich 3 komponentów ze soba w obrębie jednej firmy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domil dziękuję za podzielenie się obszernym oraz interesującym porównaniem między T1v2 oraz CD3000. Jestem wdzięczny za miłe słowa!👍 :)Również cenię Twoje opisy, które dają mi wyobrażenie tego, jak brzmią dane słuchawki. Nie ukrywam, że zainteresowałaś mnie wspomnianymi Beyerdynamicami i chętnie skontaktuję się w sprawie ich wypożyczenia, jak będą u mnie na krótko modowane T1v1 od @majkel , aby porównać bezpośrednio z nimi :)  Jeszcze raz dziękuję!

 

@Kamvai dziekuję za podzielenie się doświadczeniami i gratuluję nabytku! Mam nadzieję, że uda się spełnić jak najszybciej wspomniane plany zakupowe! :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tytus1988 napisał:

 Nie ukrywam, że zainteresowałaś mnie wspomnianymi Beyerdynamicami i chętnie skontaktuję się w sprawie ich wypożyczenia, jak będą u mnie na krótko modowane T1v1 od @majkel , aby porównać bezpośrednio z nimi :) Jeszcze raz dziękuję!

 

 

Ja też jestem bardzo ciekawa tego porównania i będę liczyła na opis wrażeń. Nie miałam do czynienia z żadnymi v1, tym bardziej ze zmodowanymi,  i nie wykluczam że spodobałyby mi się jeszcze bardziej niż to co mam obecnie..  

Choć Tobie może nie przypadną do gustu. Przeczytałam już tyle narzekań na T1v2 że zaczynam podejrzewać, że moja do nich sympatia to jakieś osobiste dziwactwo 🤔

 

 

Edytowane przez domil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, domil napisał:

Przeczytałam już tyle narzekań na T1v2 że zaczynam podejrzewać, 

że moja do nich sympatia to jakieś osobiste dziwactwo 🤔

Miesie podobały na początku, ale jednak nie grają czysto i po kilku odsłuchach zaczęło mnie to irytować; ale nie ma co się szczypać, nie wszystkich musi drażnić to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audionanik napisał:

Miesie podobały na początku, ale jednak nie grają czysto i po kilku odsłuchach zaczęło mnie to irytować; ale nie ma co się szczypać, nie wszystkich musi drażnić to samo.

Z takim błogosławieństwem od @audionanikto już na pewno ich nie porzucę :)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domil dobrze, postaram się opisać wrażenia z tego, jak będą się sprawować. Sam jestem ciekaw, jak wypadną :)Jestem przekonany, że sympatia do nich wynika z dobrej jakości dźwięku, jaki oferują. U siebie też posiadam kilka modeli słuchawek, na które niektórzy narzekają, a mnie urzekły w moim systemie :) Będzie dobrze :) 

 

13 minut temu, audionanik napisał:

Miesie podobały na początku, ale jednak nie grają czysto i po kilku odsłuchach zaczęło mnie to irytować; ale nie ma co się szczypać, nie wszystkich musi drażnić to samo.

 

Dziękuję za podzielenie się wrażeniami!!! :) Zwrócę uwagę na wspomniany aspekt... zapowiada się interesujący pojedynek 🎧🎧

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audionanik napisał:

Czemu tylko nadzieję? Przecież dobrych kilku forumowiczów deklarowało zadowolenie z t1v2; jawnie, bez przyczajki.

 

Jak się okazuje łącznie z Tobą, a zmieniłeś zdanie. Dobrze wiedzieć jaki jest stan na dziś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, domil napisał:

 

Jak się okazuje łącznie z Tobą, a zmieniłeś zdanie. Dobrze wiedzieć jaki jest stan na dziś

Zmieniłem już po drugim dłuższym przysiadzie i ten stan trwa nie od dziś, tylko od kilku lat... a początkowo chciałem nawet je kupić. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak zabajerowaliśmy w wątku o Sony :) Ja się już @audionaniknie odzywam, bo jeszcze chwila  a ośmielona ujawnionym wsparciem zacznę twierdzić że się nie znasz na tym co dobre. 

Edytowane przez domil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, domil napisał:

zacznę twierdzić że się nie znasz na tym co dobre. 

Śmiało.😁

Przecież gdybym się znał, chwaliłbym to co inni najbardziej chwalą, a tak to sama widzisz...lcd4, cz1, hołki, niektóre lcd2 miesie podobają, z d7000 było mi po drodze, jakieś badziewiaste t1v1 doceniam...a takie soniacze cd3000 już dla mnie zbyt ofensywne i nabłyszczone były, choć klasę ich uznać muszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, audionanik napisał:

Śmiało.😁

Przecież gdybym się znał, chwaliłbym to co inni najbardziej chwalą, a tak to sama widzisz...lcd4, cz1, hołki, niektóre lcd2 miesie podobają, z d7000 było mi po drodze, jakieś badziewiaste t1v1 doceniam...a takie soniacze cd3000 już dla mnie zbyt ofensywne i nabłyszczone były, choć klasę ich uznać muszę.

No i T1v2 położyły nauszniki po sobie i tylko popiskują z kąta. Gdzie im do tego towarzystwa, śmiałość się skończyła... Ale że cd3k oberwały przy okazji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności