Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sony


marekhall

Rekomendowane odpowiedzi

Bas ma lepszy wykop, średnica ma lepszą rozdzielczość i jest trochę ostrzejsza, wysokie raczej bez zmian, ogólnie całościowo grają jakby z większym pazurem.

Ale na oficjalny werdykt poczekam jak podepnę je do stacjonarki w piątek.

Niemniej już teraz wiem że chciałbym je mieć ;)

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, audionanik napisał:

Z tym ustępowaniem to nie do końca; owszem, są cd3k bardziej wyraziste, ale przy dłuższych odsłuchach odczuwałem zmęczenie, dyskomfort a nawet niechęć - w z1r mogłem nawet spać... ale i skupić się na szczegółach jak chciałem, do wyboru; starsze soni nie dawały mi tego wyboru.

O to to. CD3000 po odsłuchu ściągałem z głowy chętnie, a Z1R niechętnie. Poza tym na CD3000 miałem wrażenie jakiegoś takiego spóźnionego zapłonu, kiedy pojawiają się dźwięki, a na Z1R nic z tych rzeczy. Oczywiście, to że akurat obok były R10 i Qualie, to trzytysiączkom nie pomagało w temacie barwy czy szybkości. ;) Ale były też Fosteksy TH900, K1000, PS1000, HD800 i parę innych.

10 godzin temu, szwagiero napisał:

Pamiętam ich premierę w PL na Audioshow, nikt ich wtedy nie docenił, a mi się podobały najbardziej ze wszystkiego, co wtedy tam wystawiali, podobnie dobre wrażenie odniosłem z tego AS po odsłuchu Technicsów EAH-T700... widać dobre słuchawki docenia się po czasie, bo one nie robią wielkiego "wow" na wystawie czy przy pierwszym kontakcie u większości sluchawkowcow.

Ja widzę, że nie tylko te Sony przeżywają swój spóźniony renesans na forum. Weźmy np. takie Denony D7000, albo Fosteksy TH900, albo parę marek kablowych. Tematy mi znane od kilku lat, i obadane. Czasami sobie myślę "wreszcie ktoś zauważył ten model", a czasami mam wrażenie, że każdy ma w sobie duszę amatora kwaśnych jabłek i musi się nacieszyć osobliwościami choćby przez 48h.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majkel napisał:

Ja widzę, że nie tylko te Sony przeżywają swój spóźniony renesans na forum. Weźmy np. takie Denony D7000, albo Fosteksy TH900, albo parę marek kablowych. Tematy mi znane od kilku lat, i obadane. Czasami sobie myślę "wreszcie ktoś zauważył ten model", a czasami mam wrażenie, że każdy ma w sobie duszę amatora kwaśnych jabłek i musi się nacieszyć osobliwościami choćby przez 48h.

Zauważyłem, że kilka osób zjechało Z1R po szybkich odsłuchach, często po kilkunastu sekundowych, gdzieś na audio show, w słabych warunkach, pewnie nie wygrzanych słuchawek, w przypadkowym torze, itd. Inna sprawa, że Sony założone od razu po innych słuchawkach (odmiennych w prezentacji), grają tak inaczej (tym basem zwłaszcza), że czasami nie da się ich słuchać. Mam tak jak je zakładam po Beyerdynamic T1. Ale wystarczy zrobić sobie przerwę parę minut i jest bajka :) 

2 godziny temu, vonBaron napisał:

Ciekawostka, mój kabel Norne który domyślnie gra z Clearami pasuje jak ulał mimo długich wtyków polepszając jeszcze bardziej brzmienie :)

Ja słucham z Kimber Kable tym dedykowanym robionym razem z Sony a nie Axos niestety... Nie jest to jakaś duża różnica, ale jest słyszalna.  Raz wolę jeden, raz drugi. Podobno jakiś topowy WireWolrd (Platinium?) bardzo polepsza kontrolę basu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

Zauważyłem, że kilka osób zjechało Z1R po szybkich odsłuchach, często po kilkunastu sekundowych, gdzieś na audio show, w słabych warunkach, pewnie nie wygrzanych słuchawek, w przypadkowym torze, itd.

No ja pierwszy raz słuchałem w Audiomagic jak były niewygrzane i rzeczywiście nie zrobiły jakiegoś super wrażenia, ale odsłuch trwał trochę czasu a warunki i tor były OK.

Drugi raz słuchałem tego samego egzemplarza, w tych samych warunkach, tylko, że były już wygrzane i wtedy już grały dobrze.

Co prawda mam nadal zastrzeżenia do góry pasma, ale jestem na to mocno wyczulony i pewnie 80% słuchających nawet na to nie zwróci uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda na szybko odsłuchałem Z1r, ale nie podeszły mi tak samo, jak Audioquest'y, jedne i drugie dziwnie zestrojone, ciemne i basowe, brakowało mi w nich powiewu świeżości, więcej życia, od średnicy po samą górę. SQ w stosunku do ceny - no comment. ;)

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2019 o 11:30, Spawn napisał:

Po lewej Triple Comfort a po prawej zwykły silikon Sony

Jeśli chodzi o silikony z zielonym kołnierzem to z nimi miałem od razu idealnego seala z słuchawkami które były dodawane do Xperii Z2 także dość dawno temu aczkolwiek sentyment pozostał.

PS. Chciałbyś udostępnić EX800 na odsłuchy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, neonlight napisał:

Ja co prawda na szybko odsłuchałem Z1r, ale nie podeszły mi tak samo, jak Audioquest'y, jedne i drugie dziwnie zestrojone, ciemne i basowe, brakowało mi w nich powiewu świeżości, więcej życia, od średnicy po samą górę. SQ w stosunku do ceny - no comment. ;)

 

O to to! Pewnie trzeba się przyzwyczaić do tego SQ, ale zgadzam się, że są ciemne i dziwnie zestrojone.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, szwagiero napisał:

Ciemne i dziwnie zestrojone? Jakiś wielki bas? Widać jak różnie ludzie odbierają jedne słuchawki, duży wpływ na to mają nie tylko preferencje i słuch, ale również przyzwyczajenia.

Do niewygrzanych jak najbardziej pasuje, zwłaszcza to "ciemne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Perul napisał:

Do niewygrzanych jak najbardziej pasuje, zwłaszcza to "ciemne".

 

Słyszałem o lepiarzach od Grado, którzy zalecają 'wygrzewanie'' ich produktów. Czyżby Sony też poszło w stronę wudu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IDSD + ICan + Z1R = banan na mordzie, ICan lekko rozjaśnia Soniacze, dodaje więcej rozdzielczości, wyostrza lekko wysokie tony, ogarnia ładnie bas.

Myślę że w bezpośredniej konfrontacji Z1R pokonałby TH-900, ciekawe jak wypadłoby starcie Z1R vs Stellia.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj już definitywnie dołączyłem do fanklubu Sony. Wcześniej miałem świetne WH900N, które do tej pory stawaim powyżej innych słuchawek bezprzewodowych a dzisiaj doszły do mnie XBA-N3 i matko jedyna jak to gra... 🤤

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, pawelekdabek napisał:

Dzisiaj już definitywnie dołączyłem do fanklubu Sony. Wcześniej miałem świetne WH900N, które do tej pory stawaim powyżej innych słuchawek bezprzewodowych a dzisiaj doszły do mnie XBA-N3 i matko jedyna jak to gra... 🤤

 

Z czym „tak to gra”? A tak w ogóle to konkretnie jak? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LuQi napisał:

 

Z czym „tak to gra”? A tak w ogóle to konkretnie jak? :)

 

Na razie z Hiby R3, obawiałem się buły na basie jaką miałem z Aune E1 ale nic takiego nie ma. Powiedziałbym że grają neutralnie gdyby nie podbicie basu. W dole grają słabiej od takich mocarzy jak MH755 ale zdecydowanie lepiej jakościowo, schodzi bardzo nisko i naprawdę czuć to ciśnienie. Dla mnie taka ilość dołu jest idealna. Reszta jest bardzo neutralna. Natknąłem się na yt recenzję, że grają podobnie do MH755 ale na szczęście to nie prawda, grają łagodniej i duużo lepiej, albo po prostu nigdy nie miałem szczęścia i trafiałem na same podróbki. Obawiałem się, źle brzmiącej perkusji i gitar ale tutaj jest dość solidnie aczkolwiek E1 były w tym lepsze. Bardzo dobra separacja i rozdzielczość dźwięku, odrazu usłyszałem różnicę względem moich E1. Szczegółowość jest zdecydowanie na wysokim poziomie, szczególnie patrząc na brak agresywności wysokich. Pod tym względem jest od początku zauważalnie lepiej  nie tylko w porównaniu do E1 ale i do Edifier H880. Scena jest bardzo okey, przynajmniej na takim samym poziomie co w Aune ale osobiście powiedziałbym, że jest nawet szerzej, ale przede wszystkim jest czym oddychać, nie wiem jak to inaczej ująć. Ja używam custom tipsów i one mają dość duży wpływ na percepcję sceny, więc wolę po prostu powiedzieć, że jest dobrze. Myślę że każdy byłby z nich zadowolony, zdecydowanie są warte swojej ceny. Pewnie z lepszym źródłem zagrałyby jeszcze lepiej ale ja już chyba do świąt odpuszczę sobie audio zakupy. Wtedy ewentualnie sprawię sobie Mojo albo NW-A105. 

Edytowane przez pawelekdabek
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oroilus robi świetną robotę wpięty pomiędzy ZX300 a EX1000. W pewnych aspektach jest lepszy od Continentala za 6,5 klocka. Oczywiście to też kwestia synergii, ale Continental i kanapka są bardzo blisko. Nieco więcej dociążenia na dole po stronie kanapki, bas bardzo przypomina teraz ten tektoniczny z WM1A, nieco lepsza głębia, na szerokość remis. Wokale również pełniejsze i bardziej naturalne na Oriolusie.

 

Inna sprawa, że ALO na razie wg moich obserwacji gra lepiej po SE, a tego nie jestem w stanie sprawdzić na jednych słuchawkach, szkoda gniazd w EX1000 default_smile.pnga4c4613349dfafe4153bf45750a216ee.jpg

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mocowo wypada ten Oriolus? Jest szansa napędzić jakieś bardziej wymagające pełnowymiarowe słuchawki?
Na papierze jest 3,5x mocniejszy niż ZX300 po balansie, ale ja mam tylko Hawki, a one grają właściwie z ziemniaka.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności