Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sony


marekhall

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.03.2019 o 09:51, hesus666 napisał:

Wiem natomiast, że chcę jeszcze sprawdzić H9i od B&O + w H1 tego roku Bose ma rzekomo wypuścić QC45.

 

Dzisiaj w Salonie Denona miałem okazję pobawić się chwilę wspomnianymi H9i - niestety są to nauszniaki, a nie wokół, w związku z czym dla mnie są spalone. Tak więc zamawiam te Dekoni i czekam z Soniakami przynajmniej do wyjścia QC45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2019 o 09:51, hesus666 napisał:

Testuje od tygodnia 1000XM3. Ogólnie wydaje mi się, że to jest chwilowo top, jeśli chodzi o kompromis pod moje preferencje i wymagania (komfort, portable, jakość dźwięku, ANC, BT - w tej kolejności). Słuchawki na pewno są basowe, bardziej niż większość towaru jaki miałem do tej pory, ale jednocześnie nie w takim stopniu, żeby miało mnie to zniechęcać. Po NHC które miałem wcześniej jest inaczej. Na pewno nie jest to ten poziom i sygnatura NHC mi zdecydowanie bardziej odpowiadała.

 

Teraz kryterium dla mnie najważniejsze - komfort. Jest gigantyczny jak dla mnie przeskok w stosunku do XM2. Słuchawki są lżejsze, muszle są większe, a pałąk zdecydowanie lepiej wyprofilowany. w XM2 po 20-30min miałem dość. Tutaj jest zdecydowanie lepiej, choć dalej uważam że mogłoby być lepiej :)QC35 mają głębsze muszle co uznaje za plus, natomiast obwód mają mniejszy co już przy moich wymiarach jest odczuwalne. Chciałbym tutaj hybrydy - głębokość QC35, ale wymiary z XM3. Tak samo punkt styku pałąku z głową powoduje, że jest to odczuwalne na czubku głowy i ciężar nie rozkłada się równomiernie.

 

Materiał z którego wykonano pady też nie jest najlepszej jakości w moim odczuciu - o ile jest mięciutki i szalenie wygodny, to po 2h uszy się grzeją pady robią się nieprzyjemnie mokre... Trzeba robić krótkie przerwy. Zastanawiam się nad zamiennikiem od Dekoni: https://www.massdrop.com/buy/dekoni-premium-ear-pads-for-sony-wh1000xm2/

Z tym że też nie wiem czy brać suede (który zapewne sprawi ze ANC przestanie sensownie działać), czy może tą pseudoskórę... Szkoda że nie ma opcji z prawdziwej skóry.

 

Za miesiac mam 27h trip :) także zobaczymy ja się w takiej sytuacji odnajdą.

 

Wiem natomiast, że chcę jeszcze sprawdzić H9i od B&O + w H1 tego roku Bose ma rzekomo wypuścić QC45.

Mam XM2 i faktycznie uszy trochę męczą :) Czy muszle w XM3 są dużo większe ? Czy mieści się w nich całe ucho ?( Jak w QC35)  Co do zamienników padów z Massdropa czytałem , że psują sygnaturę dźwięku ( efekt puszki ) i ludzie wracają do oryginalnych padów sony, też zastanawiałem się nad tym z dekoni. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem poprzednio - QC35 mają głębsze muszle co uznaje za plus, natomiast obwód mają mniejszy od XM3. W QC35 moje uszy wchodzą na styk :) w soniakach mam jeszcze trochę luzu po bokach. Z głębokością natomiast na odwrót - w soniakach mam na styk i czuję dno muszli zaraz przy uchu - w Bose ta odległość jest większa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
3 godziny temu, euter napisał:

Rozwiń proszę temat tych przejściówek. 

No przecież widać - przejście sygnału zbalansowanego 4,4mm na XLR 4-pin i 2,5mm 4-pin, żeby można było podłączyć do grajka (prawie) każdy rodzaj kabla zbalansowanego.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, euter napisał:

@retter Rozwiń proszę temat tych przejściówek. 

 

Adapter z kablem dużego żeńskiego XLR (a taki kabel posiada spora liczba słuchawek) na męski wtyk 4,4

Adapter bez kabla z żeńskiego 2,5 na męski 4,4; czemu bez kabla? bo mniej miejsca zajmuje co ma znaczenie jak robi się tego sporo :D

 

XLR 4pin, 2,5 oraz 4,4 to trzy najpopularniejsze standardy zbalansowane, przez to mam niezależność i prawię zawsze mogę posłuchać danych słuchawek z swojego DAPa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście nr. 2 do z1r

Pisze CLOSED, dane techniczne z strony sony.pl ale coś mocno sieją na zewnątrz 😜

Jak się przyjrzymy kopułka jest z drobnej gęsto plecionej siatki a obok rantu gdzie rant przechodzi w kopułkę widać element pod tą siatka więc taki drobny psikus ;D może to semi-closed?

Tak więc z1r to półotwarte słuchawki a nie zamknięte.

Ogólnie całkiem spoko słuchawki dynamiczne z ich zaletami i wadami.

 

 

cbd7da02696a60b3d56d0ac88c49815d.jpg2588ab00be83d366a120184c194338e4.jpg9d4df1bf0315917da9e299940525e3c7.jpg

pisane mobilnie
 

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne tipso-pianki trafiły mi w ręce.

 

20190814_103926.jpg

 

Zowie się to Sony EP-TC50 potocznie nazywane Triple Comfort. Silikonowe ale bardzo grube, miękkie, z porowatą powierzchnią przypominającą pianki. Aplikacja zwykła jak silikonów, nie kompresują się pod naciskiem jak pianki, ale dźwiękowo idą właśnie w stronę pianek Comply. Lekko ocieplają przekaz, mocny bas, dobra izolacja i nie wyostrzona góra. Nie jest jeszcze to tak odczuwalne jak w moich ulubionych Comply ts200 ale jest blisko. Dobre do zbyt chłodnych i ostrych słuchawek czy po prostu z góry projektowanych pod kątem pianek. 

 

20190814_110802.jpg

 

20190814_110814.jpg

 

Po lewej Triple Comfort a po prawej zwykły silikon Sony.

Edytowane przez Spawn
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Fajne tipso-pianki trafiły mi w ręce.   20190814_103926.thumb.jpg.ec1a4dd891f4d8f93b5e7adf0c4e3a6d.jpg

 

Zowie się to Sony EP-TC50 potocznie nazywane Triple Comfort. Silikonowe ale bardzo grube, miękkie, z porowatą powierzchnią przypominającą pianki. Aplikacja zwykła jak silikonów, nie kompresują się pod naciskiem jak pianki, ale dźwiękowo idą właśnie w stronę pianek Comply. Lekko ocieplają przekaz, mocny bas, dobra izolacja i nie wyostrzona góra. Nie jest jeszcze to tak odczuwalne jak w moich ulubionych Comply ts200 ale jest blisko. Dobre do zbyt chłodnych i ostrych słuchawek czy po prostu z góry projektowanych pod kątem pianek. 

 

20190814_110802.thumb.jpg.6b0f03aaaea4e18a65498db4ecaea82c.jpg

 

20190814_110814.thumb.jpg.931c989a7489f7c861ebbfa7174e39d5.jpg

 

Po lewej Triple Comfort a po prawej zwykły silikon Sony.

 

 

  

 

Najlepsze do EX1000, są też w komplecie z WF-1000XM3. Bardzo wygodne.

@Spawn Czyżby miały się pojawić w polskiej dystrybucji? Ja je sprowadzałem z Japonii.

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze minuty z Z1R (dzięki @Nicodem) i to naprawdę ciekawe słuchawki, nawet słuchane z telefonu grają fajnie.

Ciekawa byłaby ich konfrontacja z TH-900, Z1R są przyjemniejsze w odbiorze, bardziej równe, bas faktycznie bardzo mocny ale jestem przyzwyczajony właśnie dzięki TH-900.

Bardzo wygodne choć tłumienie takie mocno średnie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają coś w sobie że przyciągają, grają jednocześnie spokojnie i dynamicznie, raczej po ciepłej stronie ale to akurat dla mnie na +.

Nie potrzebują wiele żeby zagrać dobrze bo już z LG G7 grają bardzo dobrze.

W sumie się nie dziwię że @Dzingi tak je lubi że aż przestał na forum pisać.

Szkoda tylko że cena Z1R jest taka z czapy, więc jak kupować to tylko z drugiej ręki.

 

Edytowane przez vonBaron
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam ich premierę w PL na Audioshow, nikt ich wtedy nie docenił, a mi się podobały najbardziej ze wszystkiego, co wtedy tam wystawiali, podobnie dobre wrażenie odniosłem z tego AS po odsłuchu Technicsów EAH-T700... widać dobre słuchawki docenia się po czasie, bo one nie robią wielkiego "wow" na wystawie czy przy pierwszym kontakcie u większości sluchawkowcow.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem jakości wykonania Z1R. To istny majstersztyk! Jednak ... brzmieniowo ustępują CD3k, szczególnie na średnicy, która w ich starszych poprzednikach ma więcej blasku i detali. Gdyby Z1R nie były tak drogie, chętnie bym je przygarnął :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marekhall napisał:

Jednak ... brzmieniowo ustępują CD3k, szczególnie na średnicy, która w ich starszych poprzednikach ma więcej blasku i detali.

Z tym ustępowaniem to nie do końca; owszem, są cd3k bardziej wyraziste, ale przy dłuższych odsłuchach odczuwałem zmęczenie, dyskomfort a nawet niechęć - w z1r mogłem nawet spać... ale i skupić się na szczegółach jak chciałem, do wyboru; starsze soni nie dawały mi tego wyboru.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marekhall napisał:

Jestem pod wrażeniem jakości wykonania Z1R. To istny majstersztyk! Jednak ... brzmieniowo ustępują CD3k, szczególnie na średnicy, która w ich starszych poprzednikach ma więcej blasku i detali. Gdyby Z1R nie były tak drogie, chętnie bym je przygarnął :D

To po prostu SONY, jakość wykonania, przemyślenie np. gniazda są cofnięte przez co nie musimy ich odpinać by schować w etui czy powiesić na małym stojaku.

Jest też "ale" ich dziwne pomysły patrz zamocowanie padów. DAPy sony mają podobnie, ciężko o coś lepiej przemyślanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audionanik napisał:

Z tym ustępowaniem to nie do końca; owszem, są cd3k bardziej wyraziste, ale przy dłuższych odsłuchach odczuwałem zmęczenie, dyskomfort a nawet niechęć - w z1r mogłem nawet spać... ale i skupić się na szczegółach jak chciałem, do wyboru; starsze soni nie dawały mi tego wyboru.

 

Hmm, a nie znasz kogoś, kto usłyszawszy CD3k postanowił sprzedać swoje Z1R? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności