Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sony


marekhall

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Panowie, jak się mają topowe niegdyś SONY MDR-MA900 do znanych Sennheiser 600/650?

Czy to ta sama liga czy też zupełnie nie ma czego porównywać.

Najbardziej interesuje mnie ilość i jakość sub basu. Te najniższe rejestry nie muszą rozsadzać czaszki, ale muszą być słyszalne w sposób wyraźny i bez wątpliwości. Sub bas MUSI dać o sobie znać.

Przykładowo w utworze Jannet Jackson "Velvet Rope" z płyty "The Velvet Rope" na samym początku po kilkusekundowym intro mamy niemal solowe uderzenia sub basu. AKG 240 nie radzą sobie z tym dźwiękiem - ledwie go słychać. Philips SBC HP890 prezentuje owe uderzenia wyraźnie i odczuwalnie z pełnym najniższym wybrzmieniem i podmuchem.

 

 

Nigdy nie miałem MA900 na uszach i zastanawiam się nad kupnem:

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-sony-mdr-ma900-CID99-IDlWKYg.html#71ebb8fc6d

Cena jest chyba zbyt wysoka, za podobne pieniądze można kupić używane Senki 600

 

Chętnie poznam opinie kolegów o MA900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak HD650, ale HD600 to subbasu wiele nie mają.
Te Soniaki z racji ich mega otwartości również mają niedobory w tym paśmie, choć tak na 100% to się nie wypowiem, bo nie testowałem ich pod tym względem. Ogólnie są raczej stonowane i łagodne w brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
43 minuty temu, all999 napisał:

Prototyp ZX2S 

 

 

20170812_074635362_iOS.jpg

Dziwne... wypuszczą ZX300 z balansem i ZX2 bez?

Fajnie, że dalej pracują nad audio, ale dopóki nie zniosą durnego ograniczenia mocy w Europie to wersje z Androidem są do niczego. Lepiej po prostu kupić smartphone'a.

Co za problem zrobić blokadę w opcjach, która jest domyślnie włączona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłem powrót do korzeni... Kupiłem NWZ-X1050 - czyli tak naprawdę moją pierwszą "porządną" mp3kę, która zapoczątkowała objawy audioholizmu w moim organizmie.  Do dziś nie mogę się wyleczyć :(

 

 

6A6D74B4034B4F58946D3DB3E463D304.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny odtwarzacz, miałem go ileśtam lat temu. Nie pokonał wtedy cowona s9 którego posiadałem chociaz uczciwie przyznam że zagrał minimalnie lepiej to cowon miał bajeranckie efekty BBE którymi się wtedy jarałem :) 1050 jest mega ciekawa ze względu na materiał z której ją zrobili, tak jakby kamionka.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

@jurgensjurgens Tak jak napisał Perul, ja zapamiętałem te Sony jako przyciemnione co prawda słuchawki, mało wyraziste, o stonowanej górze i lekkim, bardzo otwartym brzmieniu (dzięki konstrukcji pewnie). Ciekawe, ale nie idealne. Basu jak już to tego średniego/wyższego było więcej, raczej nie przypominam sobie, żeby tam było dużo subbasu, o ile w ogóle. 

 

Z otwartych to pewnie Ultrasone Pro 2900 tu powinny dać spokojnie radę, ewentualnie może AKG K540 (tylko one mają łamliwy pałąk i trzeba uważać), może Philipsy Fidelio X1/X2? 

 

 

@awayeah - gratulacje, Sony X1050 to super odtwarzacz. Bardzo ciekawie wykonany, sprawiał dobre wrażenie, taki bardzo elegancki, nie za duży. Dźwiękowo też mi bardzo pasował, pamiętam że żałowałem że się go pozbyłem, dźwięk chyba lekko ciemny ale klasowy i wyrafinowany, spokojny. Całościowo bardziej mi podszedł niż Zune HD, choć tak szczerze mówiąc to zarówno on, Zune i Touch 4G to były super grajki, ostatnie takie swego rodzaju premiumy przed zalewem sprzętu hi-res. Jedynie króla czyli s:flo 2 nie miałem, i Cowona J3 w sumie też. Samsung P3 według mnie nie grał w tej klasie. 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ex800st zamówione z japonii dotarły do mnie już chwile temu (tydzień w urzędzie celnym i pełna opłata vatu żeby nie było za kolorowo :P), ale dopiero dzisiaj miałem czas żeby ich porządnie posłuchać parę godzin. 

 

Niestety nie porównam łeb w łeb z ex1000 które miałem ze 2 lata temu ale chyba ex800 postawiłbym wyżej. Z tego co pamiętam ex1000 były bardzo dobre technicznie jednak męczyły mnie trochę na dłuższą metę. Miały odrobinę za ostrą górę i zbyt mocny bas. Z pamięci powiem że Osiemsetki mają górę złagodzoną i wygładzoną ale nie wyciętą, natomiast basu jest sporo ale jakoś mi on nie przeszkadza. Określiłbym je jako lekko ciepłe osadzone na solidnej podstawie basowej z niemęczącą ale nadal błyszczącą górą.

 

Porównując do er4xr to etymotic mają więcej i lepiej rozciągniętą górę przez co przy przesiadce sony wydają się nieco stłumione i wycofane i trzeba się chwilę zaadoptować. Mam wrażenie że ktoś spędził bardzo dużo czasu na dostrojeniu wysokich tonów aby znaleźć złoty środek pomiędzy jak największą ilością detali ale jednocześnie z zachowaniem niemęczącego charakteru podczas wielogodzinnych odsłuchów. Moim zdaniem pełen sukces bo siedzę w nich 7 godzinę słuchając elektronicznych i metalowych rąbanek i zero zmęczenia. Średnica na swoim miejscu, doskonałe czytelna, słodkie damskie wokale na równi z muzyką - miodzio i co ważne, absolutnie żadnych ostrości i sybilantów. Bas jest to po prostu najlepszy bas jaki słyszałem w iemach. Bas z ex1000 zapamiętałem jako twardszy, tutaj w 800st wydaje mi się on idealnie zmiękczony. Szybki, w pełni kontrolowany, nie za miękki, nie za twardy, niejednostajny, ilościowo w punkt. Dokładnie tyle bym sobie życzył od słuchawek z mocnym basem, więcej było by za dużo, mniej było by za mało. Ideał. Do tego mamy sporą przestrzeń oraz dosyć otwarty charakter dźwięku. Czy jest efekt wow? Całe szczęście nie więc nie powinny się szybko znudzić. Ex800st sprawiają wrażenie doskonale wyważonych słuchawek. Brzmi to tak jakby rozpoczęto od równego, studyjnego charakteru i spreparowano pasmo aby fajnie słuchało się również gorszych nagrań oraz cięższych gatunków.

 

Słuchawki łatwo i płytko się aplikuje na zwykłych tipsach, są bardzo lekkie przez co są bardzo wygodne i można o nich zapomnieć podczas odsłuchów. EX1000 wykonane z magnezu były dosyć ciężkie przez co odcinki pamięciowe musiały być idealnie ustawione aby nam z ucha nie wypadły. Ex800 trzymają sie same w uszach a odcinek pamięciowy to tylko dodatek. Izolacja dosyć słaba, do biura w sam raz, do tramwaju przydało by się więcej.

 

Generalnie super słuchawki, moim zdaniem najlepsze iemy dynamiczne na rynku, a napewno lepsze od niezłych gr07x które miałem niedawno. Ex1000 zapamiętałem jako bardziej efektowne, natomiast ex800st wydają mi się bardziej dojrzałe. To że w tym momencie kosztują połowę tego co ex1000 to też fajny plus ;)

 

Pudełko jest mega efektowne :D

 

ex800.jpg

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn miałem i to całkiem niedawno obie pary - EX800ST i EX1000 i porównując łeb w łeb było w moich uszach dokładnie odwrotnie niż napisałeś :) EX800 są lekko odchudzone i wyprane z barwy w stosunku do EX1000, są też minimalnie ostrzejsze na przełomie wyższej średnicy i wyższych, ale mają tych wyższych mniej.

Dla mnie EX1000 to EX800 z dodatkiem audiofilskiej magii - średnica jest bardziej wyrafinowana, gładsza i pełniejsza, bas bez większych zmian - nie przypominam sobie jakichkolwiek różnic, no i scena wydawała się jednak lepsze na EX1000 - lepsza holografia i większa głębia.

Oczywiście różnice nie są duże, a po wpięciu kabla od EX1000 do EX800 jeszcze bardziej się zacierają. Ogólnie zmiana kabla w EX800 pomogła - czy to na ten od EX1000 czy na hybrydę od Jimmiego.

No i nie wiem czy to pamięć zawodzi czy różnica w anatomii, ale i w ergonomii różnice odwrotnie oceniam. Rzeczywiście EX800 są trochę pewnie lżejsze, ale mi lepiej siedziały EX1000 - chociaż tu decydował chyba kabel a nie same kopułki.

 

Na koniec kwestia synergii i tipsów - jak kiedyś wspomniał @all999 EX800ST z Sony ZX100 zagrały tak, że można to uznać za endgame, ale EX1000 już takiej super synergii z tym DAPem nie miały. Więc gdyby ktoś kiedyś porównywał bezpośrednio warto popróbować różne źródła; również @all999 gotów był spisać na straty EX1000 bo początkowo źle dobierał tipsy. @Spawn być może Twoje wspomnienia o dźwięku EX1000 mogą być trochę skrzywione tym jakie wtedy źródło miałeś ... W końcu teraz słuchasz EX800 z WM1A :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ta sama tonalność. Żadne Flare nie przypominają mi EX800/EX1000.

 Skrótowo :)

 

Subbas

EX1000>EX800>Flares Pro>R2A>R2pro=R2S

 

Midbas

Flares Pro>R2A>R2pro=EX1000>EX800>R2S

 

Średnica

R2pro=Flares Pro>R2A>EX1000>EX800>R2S

 

Wysokie

EX1000>EX800>Flares Pro>R2pro=R2A>R2S

 

Scena

EX1000=Flares Pro>R2A>EX800>R2S

 

Ja wybrałem Flare zamiast Sony, ale wg mnie reprezentują dość podobny poziom jakościowy. Wszystkie Flare potrafią przy odpowiedniej synergii wyciągnąć trochę więcej detali z muzyki, Flares Pro mają też lepsze tekstury/rozdzielczość, Sony brzmią najbardziej otwarcie, lekko i zwiewnie, Sony mają też niesamowity subbas. Midbas jakościowo jest najlepszy w Flares Pro, a reszta ma na dość podobnym poziomie choć inaczej prezentowany - ja preferuje ten z R2A i R2pro, gładki, miękki, muzykalny. Średnica jest bardzo trudna w ocenie bo bardzo zależy od muzyki jaką słuchamy - tu czasem wygra Sony czasem Flare, choć jeżeli chodzi o wokale to Flare nie mają sobie równych. Wysokie to domena Sony - Flare są spoko, ale tu nie błyszczą.

 

Na koniec izolacja - świetna we Flarach, zerowa w Sony. To w końcu doki, więc ważna kwestia.

Edytowane przez awayeah
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności