Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sony


marekhall

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wymieniłem w moich v7 pady. Od 8 lat korzystałem z welurowych od DT250. Teraz zaryzykowałem (i zaszalałem równocześnie:)) bo kupiłem na ebay'u zamienniki. Zaszalełem, bo wybrałem droższą wersję (10 zamiast 4 USD). No i słuchawki dostały kopa!!! Góra się rozjaśniła, już nie są tak przebasowione. Przy okazji zyskała scena - zrobiło się bardziej przestrzennie, można powiedzieć, że przybyło powietrza. Jestem z nich bardzo zadwolony. Ciekawe tylko jak trwałe są te pady.

Acha, no i z Chin szły 6 dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MDR-CD1000 - na razie 150 GBP. Stan, hmmm, taki sobie. Co prawda nowe nauszniki w zestawie, ale nie widze na opakowaniu logo Sony, więc być może to zamienniki.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Sony-MDR-CD-1000-/262004110793?hash=item3d00a975c9

 

Warto je poznać, bo chociaż to model niżej od CD3000 to pojawiają się znacznie rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Dopisuje się ze swoimi MDR-1A świeżo zmodowanymi przez Perula. W skrócie cud, miód i orzeszki :D

Jak się ma wersja zmodyfikowana do oryginału?

 

Wysłane z mojego XT1032

 

Przede wszystkim poprawione zejście basu i poprawiona separacja, ale lepiej niech się właściciel wypowie.

Po poprawkach zdecydowanie bardziej mi się podobały niż K551 - bardziej angażujące granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dopisuje się ze swoimi MDR-1A świeżo zmodowanymi przez Perula. W skrócie cud, miód i orzeszki :D

Jak się ma wersja zmodyfikowana do oryginału?

 

Wysłane z mojego XT1032

 

Przede wszystkim poprawione zejście basu i poprawiona separacja, ale lepiej niech się właściciel wypowie.

Po poprawkach zdecydowanie bardziej mi się podobały niż K551 - bardziej angażujące granie.

 

 

Z grubsza potwierdzam to co Perul napisał ;)

Bas schodzi niżej, jest go trochę mniej ale za to jakość sporo zyskała, jak na mój gust wcześniej były trochę za bardzo zalane mid basem, teraz jest idealnie, fajnie się wszystko wyrównało to i wyższe pasma sporo zyskały w odbiorze. Muzykalne brzmienie, solidna podstawa basowa dlatego wszystko brzmi tak przyjemnie i efektownie.

 

Jak wcześniej moje K551 bezapelacyjnie prowadziły tak teraz idą łeb w łeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a343693a4b04f060183e7e512b3218b9.jpg

 

MDR-100aap. Całkiem fajne, zaskakująco równe jak na taki design i konstrukcję. Lekkie, małe, składają się i sądząc po filmach na YT bardzo wytrzymałe. Wygodne pady, choć nieduże, mieszczą się całe uszy. Kabel płaski, z pilotem z jednym przyciskiem. Przerywa przy muszli. Dobra rozdzielczość, ale liczyłem na więcej. Poprawna scena, dobra stereofonia. Bas dobrze kontrolowany, z lekkim akcentem na midbas, może dlatego, że tego najniższego brakuje.srednica obecna, nie wycofana, naturalna. Góra rozdzielcza, ale raczej gładka, roll off na samej górze, brak iskry.

 

Bezpośredni konkurent Momentum, ten drugi wygrywa. Posłucham i powygrzewam przez weekend, ale w poniedziałek wracają do sklepu. Nie potrzebuję ich, a w cenie 700 PLN można znaleźć lepsze słuchawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To one padły ?

Od początku przerywało gniazdo.

 

Trochę je za wcześnie oceniłem. Za wcześnie o kilkanaście godzin. Scena urosła i ładnie się poukładała, jest bardzo szeroko, biorąc pod uwagę budowę i rozmiary słuchawek. Zniknął rolloff na dole, subbass jest zdecydowanie obecny, a góra się jeszcze otworzyła, niczego tam teraz również nie brakuje. Mimo to że bas jest zdecydowanie obecny, nie ma tu mowy o V, ponieważ średnica jest na miejscu, a góra jest naturalna. Baaardzo wygodne, a mimo to małe i składane. Zdecydowanie mój typ zamkniętych przenośnych, które nie mają się czego wstydzić również w domu. Ciekawe, że zagrały świetnie z S6, natomiast nie odczuwam poprawy brzmienia z Mojo. Mój nowy faworyt mobilno-domowy do 1000 PLN.

 

90ac33b24a7df1cba97e7508dd6a6eac.jpg

 

8dca7d452552b594b4c276902c5e8182.jpg

 

Od 1:00 :blink:

 

https://www.youtube.com/watch?v=7M7NvpGDL54

Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś je porównać z Momentum 2.0. Czyli tymi nowymi..

Słuchałem ich tylko chwilę na AVS i to w wersji bezprzewodowej. Sony są bardziej rozrywkowe, ale nadal to nie jest typowa V. Poza tym w Sony mamy zdecydowanie szerszą scenę i lepszą, bardziej szczegółową górę pasma. Wygoda na podobnym poziomie. Sony są jednak bardziej portable.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słuchałem ich w sklepie, to pierwsza rzecz którą zauważyłem poza sceną to brak typowego dla Sony mulenia (chamskiego podbicia na midbassie) ;)
Może je kupię w grudniu, będzie cieplej zimą ;)
Ale trochę plastikowe mi się wydały...​

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności