Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

zWitam! Obecnie mam w portfelu 300zł, w ciągu miesiąca ta kwota podskoczy o 200-300zł. Rozwalił mi się smartfon, więc korzystam z Nokii 130 (taka plastikowa cegiełka z dual-sim'em). Jak pewnie większość ludziz tego forum - nie mogę żyć bez muzyki. Wychodząc z domu nawet do sklepu zabieram swoje słuchawki. Aktualnie towarzyszą mi kupione za 30 zł (zmiast 80) słuchawki Philips 3060. Wcześniej korzystałam z Sennheiser HD 202, a potem HD 201. O tyle o ile te wcześniejsze miały powiedzmy wystarczającą głębię dźwięku - Philipsy są naprawdę marne. Nie chcę wracać do Sennheiserów ponieważ słabo tłumiły, średnio trzymały się na głowie, a w pierwszych po półtorej roku padł "głośnik". Obecnie upatrzone mam 2 modele słuchawek akg- k518 oraz k619. Jestem ciekawa czy rzeczywiście między nimi jest istotna przepaść. Czy warto brać je pod uwagę?

Mam tu taką ofertę na allegro.. Na ile prawdopodobne jest, że to podróba? Mam 10 dni na ewentualne odesłanie towaru, więc wydaje

mi się, że mogłabym zaryzykować.

http://allegro.pl/sluchawki-akg-k619-premium-dj-czerwone-sklep-i5572963101.html

 

Nie jestem zamknięta na akg, chętnie dostanę jakieś rady/propozycje innych słuchawek. Zależy mi na tym, aby:

słuchawki wytłumiały odgłosy życia miasta, miały ciepłe brzmienie, bas mile słyszany, wytrzymały kabel.

Przy czym 300 zł to myślę, że mój max.

 

 

Kolejną kwestią jest sam odtwarzacz muzyki. Z mojej Nokii bardzo ciężko wybrać konkretny album, a na razie do smartfona chyba nie wracam (zresztą mój poprzedni htc desire 310 miał naprawdę słabą jakość odsłuchu muzyki przez słuchawki). Stąd moje pytanie czy ktoś może polecić jakieś "dobre" mp3 w cenie w zasadzie jak najniższej (300zł max) ? A może w tej cenie bez sensu inwestować w mp3 bo i tak jakość dźwięku będzie słaba?

 

Jeśli chodzi o muzykę, której słucham to ciężko sprecyzować ponieważ bardzo różnie. (Curly heads, Nosowska, Arctic Monkeys, Fisz, voo voo, fismoll, Hozier, Tom Odell, Happysad, Mela Koteluk, zdarza mi się także okazjonalnie posłuchać rapu, metalu)

 

Z góry dzięki i proszę w zasadzie o jak najszybszą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od Akg 518 są to słuchawki grające sporą V, ale nie niezaprzeczalnym faktem jest, że świetnie izolują od otoczenia, rzucę ci linka z recenzją http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-akg-k518dj/.

Miałem te słuchawki, ale jak dla mnie miały za dużo basu.

Przepuszczam, że nie wyrobiłaś sobie konkretnych oczekiwań wobec sprzętu, więc warto posiedzieć i poczytać, bo materiałów nie brakuje ani podobnych pytań.

Kolejny link warty przeczytania

http://www.audiofanatyk.pl/slownik-popularnych-pojec-audio/

Odnośnie k619 to się nie wypowiem, po prostu ich nie słyszałem.

Co do grajków to albo Sansa sport, Clip+, oraz xDuoo x2.

https://muzostajnia.wordpress.com/2015/02/11/niedrogie-granie-czyli-sansa-clip-xduoo-x2-fiio-x2-oraz-ipod-video/

Są oczywiście inne grajki ale to niech inni się wypowiedzą (nie będę innym Forumowiczom się narzucać)

Wszystkie grajki maja plusy i minusy to zależy, czego oczekujesz

Edytowane przez Pawcio83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił takstar pro80... Są duże i może mało kobiece ale solidne, świetnie izolują dźwięk, a sam dźwięk po przesiadce z hd202 powinien wgnieść w fotel... Do tego xduoo

 

Wysłane z mojego LG-D315 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił takstar pro80... Są duże i może mało kobiece ale solidne, świetnie izolują dźwięk, a sam dźwięk po przesiadce z hd202 powinien wgnieść w fotel... Do tego xduoo

 

Wysłane z mojego LG-D315 przy użyciu Tapatalka

Jesteś w stanie polecić coś z tego typu dużych słuchawek (dobrze izolujących od otoczenia), nadal nie gorszych niż hd202, ale trochę tańszych niż 300 zł? To co zaproponowałeś prawdopodobnie mnie przekonuje, ale dla pewności wolałabym przemyśleć jeszcze tańczą alternatywę. Prawdę mówiąc zawsze słuchałam od rodziny i znajomych, że tylko te popolarne marki typu sony,philips są dobre. Coś mi się wydaje, że odnośnie słuchawek absolutnie się to nie sprawda. Tylko, że w efekcie w ogóle nie wiem w czym szukać - skąd mam wiedzieć czy jakaś tam firma jest "firmą-krzak" czy ja po prostu nigdy o niej nie słyszałam (z reguły ta opcja się sprawdza). Bardzo dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto poszukać u takstara... Słyszałem że hd6000 są niezłe ale nie słuchałem ich. Może ktoś inny się wypowie. Ja tylko wiem że nue ma co oszczędzać... Można ewentualnie poszukać używek

 

Wysłane z mojego LG-D315 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłam takstar pro80 v2 :)) Do tego sandisk sansa clip sport 8gb.. i jest naprawdę sympatycznie. W słuchawkach ostrzą jeszcze trochę doły, ale to kwestia wyrobienia - Nocami się grzeją. Dodam też, że choć na początku byłam przeciwna to jesli chodzi o kwestię wygody - welurowe pady są warte zakupu :) Dzięki za rady bo coś czuję, że kupiłam sprzęt, który posłuzy mi sporo czasu;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności