Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Sportowe, do biegania, budżet 120-130, max 150zł


mateuszt1997

Pytanie

Cześć,

 

Potrzebuję pomocy przy wyborze słuchawek sportowych do biegania. Przeglądałem już różne tematy, ale najnowsze są sprzed 2-3 lat.

Mój budżet to najchętniej 120-130 zł, ale jeśli słuchawki 20-30 zł droższe mają być dużo dużo lepsze to jestem w stanie przeznaczyć około 150 złotych.

Od razu mówię, że zakupiłem Yurbuds Focus 200 i zwróciłem te słuchawki, ponieważ mimo ich wygrzewania jakość dźwięku jest dla mnie porażająco niska w porównaniu do naprawdę dobrych (sam jestem zdziwiony jakością) słuchawek 4 letnich do telefonu Xperia Arc S. Zresztą to jedyne słuchawki dodawane do czegoś w komplecie, których używam. Nie porównuję już nawet produktu sygnowanego przez JBL do moich Soniaków MDR ZX 600, które były kupowane przy cenie rynkowej 270-300zł,

 

No ale przechodząc do sedna, w cenie tych 120-150 zł oczekuję jakości przynajmniej dorównującej do tych moich xperiowych słuchaweczek dokanałowych.

Moje wymagania to:

-cena

-dobra jakość dźwięku, bas, średnie i wysokie tony

-dobra izolacja od dźwięków z otoczenia

-słuchawki dokanałowe, żadne inne

-mogą mieć zaczepienie za ucho i chyba nawet jestem przekonania, że takie rozwiązanie będzie zapobiegać wypadaniu z uszu

 

A teraz moje propozycje:

- Philips SHQ3200/10

- Koss Fitclips KSC32B, aczkolwiek pastelowa kolorystyka tych modeli nie do końca do mnie trafia

- Philips ActionFit SHQ3300LF

- JAYS a-Jays ONE, piękne i podobno świetne dźwiękowo, choć wydaje mi się, że nie będzie to do końca dobry wybór do słuchawki do biegania :/

- Cresyn C450S, tutaj zastanawiam się czy bez pałąka za ucho słuchawka nie będzie wypadać

 

Bardzo proszę o Wasze porady, gdyż chciałbym w miarę niskiej cenie zakupić dobre słuchawki :)

Byłoby super prosić o jak najszybsze odpowiedzi gdyż nie mogę się już doczekać powrotu do treningów :)

 

Pozdrawiam Mateusz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ustal priorytet.

Jak maja być do biegania to nie będziesz delektował się dźwiękiem w zaciszu domowym, więc według mnie więcej niż 30zł nie wartom, dźwięk jest 2 rzędną sprawą.

Kup she3590 lub mh1/mh1c. Będziesz zadowolony, jak ci się roz******lą podczas biegu chociaż kasy nie będzie szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czytałem co pisałeś i rozumiem dlaczego tak napisałeś, ale jestem biegaczem i powiem trzy słowa. Koss Porta Pro. Mogę je zamienić na inne trzy: Koss Sporta Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli szukasz doków do sportu to zwracaj uwagę aby ich konstrukcja umożliwiała owijanie wokoło ucha, w przeciwnym razie zawsze podczas bieanie będziesz musiał poprawiać. Inna sprawa to pianki comply, nawet najtańsza seria S powoduje, że doki trzymają się idealnie w małżowinie. Ja ze swojej strony podrzucę Ci inny model MEE M6 Pro, który recenzowany był na łamach muzostajni i zakupek.pl. Oczywiście, jeżeli chcesz zaoszczędzić to są też inne modele z serii sport-fi, ale ten sprawdza mi się osobiście idealnie i prezenuje najlepszą jakość dźwięku w porównaniu do niższych modeli.

 

http://www.meelec.com/Default.asp

 

http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-meelectronics-m6-pro/

https://muzostajnia.wordpress.com/2015/03/01/meelectronics-m6-pro/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie rozumiem, dla czego ludzie upierają się przy dokach do biegania i podkreślają, że zależy im na dobrej jakości dźwięku i dobrej izolacji od otoczenia. Przecież każdy krok słychać jako dudnienie w głowie, które skutecznie zagłusza w tym momencie wszystko inne.

 

Sam biegam i jeżdżę na rolkach i jedynie na rolkach są do przyjęcia, a próbowałem różnych doków

w cenie do około 1000 zł. obecnie biegam z dousznymi senkami OMX 980, a na rolki używam dokanałowych Brainwavz M3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Móg głos na m6 pro, świetne doki i dla mnie mocno uniwersalne. Zarówno do sportu rower/bieganie jak i do codziennego słuchania. Nie martwie się o kable bo nie dość, że solidne to jeszcze odpinane przy kopułkach jak w shure.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zaskoczyliście mnie bardzo propozycją MEE M6 PRO

Nie dość, że pierwszy raz spotykam się z tą firmą to słuchawki wyglądają na świetnie wykonane i bardzo mi się podobają z wyglądu!:)

Chyba muszę się im przyjrzeć :)

A JBC byłem bardzo nie miło zaskoczony, niby taka znana i dobra firma, a coś słabo grają :/

No nic poczytam o tych M6 i jeśli ma ktoś jeszcze propozycje od takich mniej marketowych firm to bardzo chętnie przeczytam

 

Pozdrawiam forumowiczów :)

 

Ps. Jeszcze jedno. Wie ktoś może gdzie mogę je kupić? :) Na oficjalnej stronie są out of stock. Na Amazonie nie wiem czy jest full zestaw jak z oficjalnej strony :/

Edytowane przez mateuszt1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ps. Jeszcze jedno. Wie ktoś może gdzie mogę je kupić? :) Na oficjalnej stronie są out of stock. Na Amazonie nie wiem czy jest full zestaw jak z oficjalnej strony :/

 

W Polsce masz na miejscu w audioheaven - sprawdzona firma:

http://allegro.pl/meelectronics-mee-m6-pro-2015-comply-gratis-i5582433266.html

 

Przy dzisiejszym kursie wychodzi nawet taniej niż w USA lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności