Skocz do zawartości
  • 0

Składane, wokółuszne, zamknięte do 650zł?


czaron87

Pytanie

Witam szukam składane słuchawki, wokółuszne, zamknięte jednak fajnie gdyby były na miarę możliwości przestrzenne zbliżone do słuchawek półotwartych, liczy się również solidne wykonanie, sam wygląd ma być atrakcyjny. Na razie znalazłem tylko ATH-M50X oraz Shure SRH-840. Jedynie co mi się w shure nie podoba to wystające kabelki o które można zaczepić i wyrwać w athm50x nie ma już tego proszę o inne równie dobre propozycje słuchawek lub nawet lepsze jeśli istnieją w tym przediale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Te które wspomniałeś to dobre propozycje.

 

Ode mnie Ultrasone HFI-580, grają efektownie, dodaj im pady HM5 to nie będziesz ich zdejmował przez długi czas :) Bardziej mi się spodobały od M50, które miałem wcześniej, ale nie miałem okazji bezpośrednio porównać.

 

Niebawem sprawdzę HFI-780, dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja miałem M50x i bardzo mi się podobały. Sprzedałem je, ale trudno się było z nimi rozstawać. Bas bardzo konkretny, brzmienie organiczne z niezłą separacją. Scena nie jest jakaś powalająca, ale można to poprawić DAC/AMP - świetnie zgrywały się z iFi iDSD nano. Trochę ściskały mi głowę, ale mam dużą. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam pytanko odnośnie właśnie Ultrasone HFI-580.

​Gdzieś czytałem recke i było coś co mnie ruszyło i dało do myślenia a mianowicie czy to prawda, że one mają cyfrowy nalot na wysokich tonach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hechlok zgadzam się, że to fajne słuchawki, legendarne wręcz, ale właśnie przez takie legendy wiele dobrych słuchawek nie może się wybić. Zaryzykowałem z Ultrasone HFI-580 w sumie kosztowały sporo mniej od M50x i grają naprawdę rozrywkowo i efektownie z fajnymi przestrzennymi efektami. M50x są wałkowane w kółko :) adikadik mi kiedyś udostępnił M50 i fajne były, ale czegoś mi w nich brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Proponować trzeba, a zainteresowany powinien sobie posłuchać, porównać i wybrać te, które mu pasują. Za tę kasę można też np. kupić Beyerdynamic dt 770, które są zupełnie inne niż ATH M50x - np. scenę mają dużo większą. Jest bardzo dużo dobrych słuchawek w tym obszarze cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli uda Ci się znaleźć używki w tej cenie, to polecam Shure SRH940. Grają z lekkością i przestrzenią słuchawek otwartych, a detale i separacja instrumentów stoją na najwyższym poziomie :) Zero zmulenia basem, jak to najczęściej bywa w słuchawkach zamkniętych, chyba że jesteś bassheadem, wtedy szukaj innych słuchafonów, np. DT-150, ATH-M50 ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zdecydowanie nie jestem bassheadem, beyerdynamic dt 770 nie są składane. Powiem wam że co jak co ale uważam że w cenie 600zł athm-50x powinno być sprzedawane w jakimś sztywnym futerale jak np shure srh940. Patrze że dużego wyborni nie ma jeśli chodzi o słuchawki spełniające moje wymagania. W podsumowaniu jedynie wchodzą w grę shure srh840 o których nikt się z was nie wypowiedział ultrasone hfi580 lub już o 150zł droższe shure srh 940 nad którymi też się zastanawiam tylko też się zastanawiam czy warto jest dac jeszcze o te 150zl wiecej. Jak szukałem słuchawek do około 200 usd to wszedzie na zagranicznych forach przewijają się ath-m50x dosłownie w każdej recenzji na youtube czy też na forach. Dlatego mocno skłania mnie to do wzięcia ich aczkolwiek nie spieszy mi sie i ciagle szukam czegoś co spelni moje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak dt770 rzeczywiście nie są składane i są spore.

 

Kupiłem do m50x fajny sztywny futerał za ok 80 PLN. pasują idealnie z kablem i DAPem.

 

http://www.dj-sklep.pl/torby-pokrywy-i-pokrowce/2739-udg-creator-headphone-case-small.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

FeX, tak zachwalasz te HFI-580 że znowu mam ochotę wrócić do szkoły grania Ultrasone, która rzeczywiście miała coś w sobie ;)

SRH940 może i są składane, ale nie tak jak Ultrasone, mają podobną choć inną konstrukcję. Ostatnio próbowałem je transportować w plecaku to nawet nie miałem ich jak złożyć, bo one składają się bardziej na płasko akurat do transportu we futerale, a futerał jest dość spory - tak więc w sumie tylko się nadają do przenoszenia we futerale, jak masz na niego miejsce. Bez futerału będzie pain in the ass.

No i jesli liczy się dla ciebie solidne wykonanie to SRH940 nie polecam... mimo że dźwiękowo są naprawdę świetne (najlepsze słuchawki pod względem brzmienia jakie miałem), to licz się z tym, że kiedyś będziesz je odsyłał na gwarancję z powodu automatycznego pękania. Ultrasone czy np. Audio Technica pod względem jakości plastiku będą nieporównywalnie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teraz czekam na HFI-780 i jeśli będą bardziej zrównoważone niż HFI-580 to czuję, że to może być strzał w 10.

 

Nowe HFI-580 z Thomann.de kosztują raptem 410-420zł, a HFI-780 to 510-520zł. Porównujące te ceny do cen w Polsce to wygląda bajecznie :)

 

Zanim pomyślałem o zakupie HFI-580 to dostałem je na odsłuch od użytkownika elemeledudek. Tak więc miałem wygrzane słuchawki, które już sporo pograły. Niestety pady, gąbka pałąka są obite materiałem skóropodobnym, który twardnieje z czasem. Pady użyczonych HFI-580 były już dla mnie bardzo niekomfortowe i twarde (fabryczne i nowe są tylko niekomfortowe :P). No, ale założyłem na głowę puściłem muzykę i słucham...

 

Kolejny zawód... sporo basu, dla mnie za dużo. Reszta pasma układa się w V-kę, przy czym słychać jeszcze jakieś podbicie na 8-10kHz, co niektórym objawia się to jako cyfrowy nalot góry. Myślę, co tu zrobić. Może pady wymienię? Tak też zrobiłem. Założone pady HM5 dały tym słuchawkom drugie życie. Bas stanowczo zelżał i nie bił tak w bębenki, jak wcześniej. Dzięki temu reszta pasma się otworzyła również, co dało według mnie dość spektakularną poprawę. Ze słuchawek, które nie podobały mi się przez ten charakter typowy dla Ultrasone, stały się słuchawkami, które zakupiłem :)

 

Dostanę HFI-780 to z jedną parą się pożegnam, także, albo HFI-580 albo HFI-780 wyląduje w komisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Naprawdę wiele mi dały wasze komentarze. Zamówiłem w mp3 store ath-m50x i srh 940 na spokojnie sprawdze oba i wtedy podejme decyzje zdradze w tym watku co wybralem na koniec. I dzieki za ten pomysl na futeral dla athm50x podejrzewam ze by pasowal nie tylko dla ath m50x szkoda ze troche drogi jest. srh 840 nie brałem pod uwage przez wystajace kabelki.

 

A czy wiecie coś ogólnie o słuchawkach firmy Yamaha prawie nic się o nich nie mówi czy są dobre, ktoś miał z nimi coś do czynienia ?

Edytowane przez czaron87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czy ktoś miał do czynienia ze słuchawkami yamaha HPH-PRO 400? Czy to wyższa półka od ath-m50x lub shure srh 940 ? Mam możliwość odkupienia w idealnym stanie za 400zł już z przesyłką. Strasznie mało opinii jest o tych słuchawkach, na żywo ich nie widziałem, ale po zdjęciach i filmikach na Youtube mogę stwierdzić że wyglądają bardzo solidnie świetny płaski kabel a nawet dwa, ładny design świetne etui czego brakuje u ath-m50x również składane i kabel jest odłączany co dla mnie jest super zaletą. Pod względem fizycznym super pod względem dźwięku nie mam zielonego pojęcia czy by mi popasowało. No i zawsze zostaje w kieszeni jakieś 300zł. Co myślicie?

Edytowane przez czaron87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności