Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

@lobuz1Mogę podłaczyć mojego Little Tube mk3 Se pod Aeony 2C (13 ohm) i sprawdzić jak to grało bo już nie pamiętam, od miesięcy używam innych wzmaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowie kabel xlr,a lbo przejściówkę.

Teraz, pabloj napisał:

@lobuz1Mogę podłaczyć mojego Little Tube mk3 Se pod Aeony 2C (13 ohm) i sprawdzić jak to grało bo już nie pamiętam, od miesięcy używam innych wzmaków :)

Bardzo chętnie, ale po balansie jak jest możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1

Tu przy okazji masz recenzje tego ampa. Bardzo obszerną. Radzę przesłuchać całą część odnośnie dźwięku, nie tylko początek.

 

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, euter napisał:

 


Może być ciężko to pogodzić ;)

Dokupię kabel na xlr lub przejściówkę, ale nie zamykam się na balans.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 Wtedy to był Aune S6 + Johnys Gold Reference XLR + Little Tube mk3 SE z lampami Amperex Bungle-Boy.

Teraz mam inny DAC - SMSL M400 - i dwie pary kabli XLR więcej - Acoustic Zen Studio One oraz Mogami NIII 2534.

Więc na takim torze będę testował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mrosin72 napisał:

Ja sobie zamowilem pare Linlai 12ax7.

Jesli chodzi o 45 to EML Mesh Globe sa niesamowite ale to bardzo drogie lampy.

Zwykle 45 EML tez sa wybitne.

W normalnej cenie sa Fullmusic. Sa bardzo dobre i stosunkowo niedrogie.

O to daj znać jak brzmienie.

Ja mam 45tki mesh globe robione dla Ayona. Korcą mnie Sophie, bo ładnie świecą:) Nie wiem jak zwykłe EML mesh. Te Sophie wcale nie są takie dużo tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, bpiotrow13 said:

O to daj znać jak brzmienie.

Ja mam 45tki mesh globe robione dla Ayona. Korcą mnie Sophie, bo ładnie świecą:) Nie wiem jak zwykłe EML mesh. Te Sophie wcale nie są takie dużo tańsze.

U Fikusa w Lampizatorze mozesz wyprobowac chyba wszystkie mozliwe lampy za kaucja. Nie wiem czy ma Sophie ale ma i KR i EML i Elrog i moze nawet Fullmusic.

 

Co do Linlai to nabylem juz 805 i 274B. 805 juz uzywam, na 274B i 12ax7 jeszcze czekam. Super lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lobuz1 napisał:

Zastanawiam się nad zakupem stacjonarnego wzmacniacza lampowego pod niskoomowe planary 13-23 ohm (Mr Speakers Eather i Aeon). Zainteresowaly mnie  Little Tube mk3 SE ale w specyfikacji podają minimum 32 ohm.  Najlepiej jakby był zbalansowany bo mam kable 4.4. Jaka lampa zgra się z tymi słuchawkami? Co mozecie polecić? Dziękuję.

Kup starego lampowca do głośników o podepnij się pod zaciski 16 omów. Ktoś Ci może zrobić kabel do tego. Innej opcji nie widzę jeśli to ma grać lepiej niż jakkolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 Właśnie podłączyłem Aeony2C po balansie do Little Dota mk3 SE, tak jak chciałeś.

Odpowiednio głośno robi mi się dość szybko bo około godziny 8smej na gałce głośności, jednakże sterowanie tym potencjometrem jest bardzo przyjemne, nie chodzi tak dziko jak w SP200, tylko czuć solidny opór i niełatwo niechcący mocno przekręcić.

Zabieram się za dalsze sluchanie, ale fajnie sobie przypomnieć wcześniej amp co leżał w szafie a mi tutaj sie sprzęty już pozmieniały :D

Dam znać za godzine dwie co tam wychwyciłem.

 

 

edit.

On 3/20/2021 at 10:37 PM, lobuz1 said:

Zamowie kabel xlr,a lbo przejściówkę.

Bardzo chętnie, ale po balansie jak jest możliwość.

Dobra, oto wnioski jakie na dość szybko byłem w stanie wyciągnąć.

 

Little Tube MK3 SE Amperex Bungle-Boy (po XLR - Acoustic Zen Studio One, najlepiej mi się tu sprawdził, sprężysto, potężnie, klarownie i jednocześnie muzykalnie) 

Aeon 2C + 8żył miedzianych zakończonych rodowaną wtyczką XLR od Furutecha
vs 
SinusAudio OTL 6AS7G RCA NOS + Sylvania JAN 6189 (po SE, RCA - Johnys Gold Reference, ale testując LittleDota i kable Acoustica, chyba muszę dokupić je w wersji RCA :D)

Aeon 2C + 8żył 4miedź/4srebro zakończony rodowaną wtyczką Big-Jack od Furutecha.

 

Oba wzmaczniacze podłączone kablami zasilającymi Taga Harmony TPC-TS.

DAC: SMSL M400

Oba kable słuchawkowe do A2C produkcji @Jimmi Dragon


------
Z Aeonami 2 na LD szybko robi się odpowiednio głośno, gdzieś około godziny 8smej na potencjometrze, a konkretniej między 8mą a 9tą. Muszę dodać też, ze mój dac ma trochę wyższe napięcie niż standardowo, stąd z większością innych DACy zapewne zakres kręcenia gały będzie większy.
Rzecz jasna można zwiększyć sobie ten zakres jeśli masz DAC z funkcją PRE. Jednak zbyt mocne zmniejszenie  powoduje wyraźne zmiany w końcowej prezentacji dźwięku, chodzi o zmniejszenie napięcia sygnału np aż do 50 w skali 100, w ustawieniach PRE danego DACa. Gdy trzymamy się górnych wartości zmiany są minimalne - do żadnych.

 

Jedziemy dalej..

Ostrzej zarysowana (niezaokrąglona) góra w stosunku do mojej pełnej lampy Sinus Audio OTL. Ale po uszach nie kłuje, po prostu jest wyraźniejsza. W Sinusie góra jest jakby trochę dalej od ucha.
Na LD trochę mniejsza scena, jednak wysoka i z fajna głębią, na boki nie największa ze sprzętów co mam, ale wcale nie mała również.
Bass bardziej sprężysty/punktowy, w kierunku studyjności, ale jeszcze nie studyjny. SinusAudio bas jest bardziej uprzestrzenniony przez co mniej punktowy, również wrażenie jego wybrzmiewania trochę dalej od ucha, tak jak z górą.
Co do ilości basu jest go albo kapkę więcej w Little Docie, albo poprzez podawanie go w bardziej sprężysty sposób, powstaje takowe wrażenie. Potrafi zejść bardzo nisko i nie się nie pogubić, niżej od mojej pełnej lampy w jej obecnym stanie (w sensie wpiętych lamp).
Zastosowanie lampek 5814A Black Plate USA NOS w Sinusie, poprawia te sytuacje i generalnie przesuwa całą prezentacje w kierunku tego co robi LittleDot, tylko, że nadal scenicznie obszerniej.

Z jakiegoś powodu jednak jak nie biorę sie za porównania wzmacniaczy to wolę Sinusa na Sylvaniach :D

 

Średnica w LittleDot jest bliżej głowy niż w Sinusie, jednak jest klarowniejsza, trochę studyjna, ale to takie uczucie jakby ktoś w studiu celowo wpiął lampe w tor aby umuzykalnić sobie odsłuch śpiewaków za szybą :D
W sumie sam nie wiem, którą wole, ten balans w LTmk3 jednak swoje robi. Ale w pełnym lampowcu wymiana lamp wprowadza większe zmiany niż w hybrydach, więc w razie co mogę zamontować do nich coś innego, aby uzyskać podobny efekt, a wybór jest spory.


[LittleDot] Gitary mają zawsze konkretne łupnięcie, wyczuwalną masę i konkretne wsparcie bębnów perkusji. Efektowne granie, nasycone, ale z nutką studyjności, gdyż wyraźnie słychać każdy dźwięk, mimo, że ocieplony.
Na pełnej lampie Sinusa grają mi gęściej, soczyściej, na hybrdzie LittleDota również jest moc i wygar, ale instrumetny brzmią bardziej wyraźnie, po audiofilsku można rzecz iż mają ostrzejsze kontury.

 

Holografia lepsza w pełnym lampowcu, natomiast separacja zdaje się być kapkę lepsza w LittleTube. Źródła wyraźniej rozmiejscowione. Może to być jeden z atutów puszczenia sygnału w klasie A po pełnym balansie.

 

Zdjęcie na dowód:

image.png

Edytowane przez pabloj
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/21/2021 at 10:14 AM, bpiotrow13 said:

O to daj znać jak brzmienie.

Ja mam 45tki mesh globe robione dla Ayona. Korcą mnie Sophie, bo ładnie świecą:) Nie wiem jak zwykłe EML mesh. Te Sophie wcale nie są takie dużo tańsze.

Potwierdzam - Sophia Electric to rebranded TJ FullMusic.

Zatem rownie dobrze mozesz kupic na alix 45’ki FullMusic, wyjdzie na to samo a bedzie znacznie taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/21/2021 at 1:14 AM, pabloj said:

@lobuz1 Wtedy to był Aune S6 + Johnys Gold Reference XLR + Little Tube mk3 SE z lampami Amperex Bungle-Boy.

Teraz mam inny DAC - SMSL M400 - i dwie pary kabli XLR więcej - Acoustic Zen Studio One oraz Mogami NIII 2534.

Więc na takim torze będę testował.

A tak z ciekawości: jak Mogami względem Acoustic Zen? duża różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2021 o 20:59, pabloj napisał:

@lobuz1 Właśnie podłączyłem Aeony2C po balansie do Little Dota mk3 SE, tak jak chciałeś.

Odpowiednio głośno robi mi się dość szybko bo około godziny 8smej na gałce głośności, jednakże sterowanie tym potencjometrem jest bardzo przyjemne, nie chodzi tak dziko jak w SP200, tylko czuć solidny opór i niełatwo niechcący mocno przekręcić.

 


@pablojna jakim ustawieniu gain testowałeś Aeon? 
2 przełączniki ustawione na ON (low gain) czy ustawione na OFF (high gain)?

spacer.png

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 na ON.

 

 

6 hours ago, mrosin72 said:

A tak z ciekawości: jak Mogami względem Acoustic Zen? duża różnica?

Tak najkrócej mówiąc, dla mnie dość duża. Mogami głębiej schodzi w bas i lepiej go kontroluje, całość jest bardziej sterylna i czysta, Acoustic Zen za to bardziej dociąża średnicę.

 

 

@lobuz1 Ten wzmak daje ogrom mocy i pewnie spokojnie napędziłby też Hifiman HE6. Jak puszczasz sygnał po pełnym torze zbalansowanym + jeszcze masz Daca z nieco większym napięciem wyjściowym od standardowego, to musi być głośno :D

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2021 o 15:55, mrosin72 napisał:

Potwierdzam - Sophia Electric to rebranded TJ FullMusic.

Zatem rownie dobrze mozesz kupic na alix 45’ki FullMusic, wyjdzie na to samo a bedzie znacznie taniej

To ciekawe, dzięki. Na razie udało mi się znaleźć jakieś używane, sporo taniej. A czy w takim razie Sophia 12au7 to to samo, co Full music 12au7? Tez spora różnica w cenie.

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, bpiotrow13 said:

To ciekawe, dzięki. Na razie udało mi się znaleźć jakieś używane, sporo taniej. A czy w takim razie Sophia 12au7 to to samo, co Full music 12au7? Tez spora różnica w cenie.

Sophia nic nie produkuje sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Musze wrocic jednakndo tematu lamp 45, bo mi uzywanych sprzedajacy obawia poslac za ocean..

 

Full music sporo tansze od sophiii 45, tonze sa tobte same lampy to pewne czy pogloski?

 

Sa do wziecia tez EML45 uzywane, ale solid, chyba inne jednak niz mesh.

6 godzin temu, pabloj napisał:

Ale lokomotywa:)

 

EDIT: Znalazlem taka informacje a propos 300b Sophii, pewnie ma tez zastosowanie do 45.

 

Lampy Sophia Electric 300B/N/C produkowane są z myślą o wymagającym rynku amerykańskim. Spełniają wyższe standardy jakości i kontroli technicznej niż lampy Full Music produkowane w tych samych zakładach w Chinach. Różnią się także brzmieniem, 

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, bpiotrow13 said:

Ok. Musze wrocic jednakndo tematu lamp 45, bo mi uzywanych sprzedajacy obawia poslac za ocean..

 

Full music sporo tansze od sophiii 45, tonze sa tobte same lampy to pewne czy pogloski?

 

Sa do wziecia tez EML45 uzywane, ale solid, chyba inne jednak niz mesh.

Ale lokomotywa:)

 

EDIT: Znalazlem taka informacje a propos 300b Sophii, pewnie ma tez zastosowanie do 45.

 

Lampy Sophia Electric 300B/N/C produkowane są z myślą o wymagającym rynku amerykańskim. Spełniają wyższe standardy jakości i kontroli technicznej niż lampy Full Music produkowane w tych samych zakładach w Chinach. Różnią się także brzmieniem, 

Ten tekst o roznicach brzmieniowych i wyzszej jakosci to jest kompletna bzdura przygotowana w celach marketingowych.

Proponuje poczytac na ten temat watek na whatsbestforum. 
Jest to masowo stosowana wymowka zebyuzasadnic znaczaco wyzsza cene poza Chinami. W praktyce lampy roznia sie jedynie nadrukami na bance lub stopce - i to wszystko🙃

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności