Jump to content

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych

Recommended Posts

38 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Z Lebenem jest jak z żoną, ma trochę wad, ale i tak się go kocha ;) 

Czyli tak do grobowej deski, bez żadnych skoków w bok? :huh:

• Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

No to Panowie, mały update wątku sprzed lat o rodzinie 6AS7/6080.   [Przepraszam, pisze nie robiac korekty, wprost z glowy]   Mineła chyba z dekada, miałem wiele róznych wzmaków al

Wspominałam już w Zakupach Virtusie-01, jeszcze tu się pochwalę. To mój pierwszy wzmacniacz lampowy, z k812 gra bardzo przyjemnie. Dźwięk jest naturalny, nasycony, o pięknej barwie. Jest przestrzeń, j

Doszedl wlasnie do mnie wa22. Na razie nie mam wielu lamp i poza lampami mocy mam standardowe. Dzwiek dla mnie bardzo fajny technicznie, ale jednak szukam cieplejszej barwy. Dojda dodatkowe lampy to s

Posted Images

14 minut temu, domil napisał:

Czyli tak do grobowej deski, bez żadnych skoków w bok? :huh:

Nie pisał czy chodzi o żonę własną czy cudzą.

• Haha 1
33 minuty temu, audionanik napisał:

No to już o nic nie pytam.

W każdym razie ja tam mojemu Virtusowi wierności ślubować nie będę (tak na wszelki wypadek :) ).

Edited by domil
Godzinę temu, The Grand Wazoo napisał:

Z Lebenem jest jak z żoną, ma trochę wad, ale i tak się go kocha ;) 

Z moim wzmacniaczem mam podobnie :) Czasami lubię sprawdzić coś innego (ach ta ciekawość;)), ale i tak ostatecznie wracam do niego i kocham ten dźwięk 🥰

@domil w przypadku Twin Haeda jest to miłość dopóki śmierć (ostatniej lampy sterującej z dawnej produkcji) nas nie rozłączy ;) Dlatego zbieram odpowiedni zapas, aby ten moment jak najbardziej opóźnić :) 

2 minuty temu, audionanik napisał:

Ojojoj ;) 

• Like 1
  • Haha 1
Godzinę temu, Tytus1988 napisał:

@domil w przypadku Twin Haeda jest to miłość dopóki śmierć (ostatniej lampy sterującej z dawnej produkcji) nas nie rozłączy ;) Dlatego zbieram odpowiedni zapas, aby ten moment jak najbardziej opóźnić :) 

Czyli króliczek z krwi i kości 🐰, dobrze wiedzieć że takie istnieją naprawdę :) 

• Like 1
Godzinę temu, The Grand Wazoo napisał:

Pisałem o wzmacniaczu

Coś w tych porównaniach do żon jednak jest - te obce wzmaki/klocki, zwłaszcza z zaporową ceną, wydają się być takie atrakcyjne, wspaniałe, doskonałe w swej "niedostępności"...dopóki ich nie kupisz:D.

Lampy wydają się ratować sytuację. Z powodu swych ułomności i niedoskonałości (w stosunku do tranzystorów), wyginają i psują dźwięk na wszelkie możliwe sposoby: bardzo wysokie zniekształcenia thd, problemy fazowe (efekt wow!:D), brumienie, szumy, "gongowanie", filtrowanie niektórych częstotliwości itp...itd...; mogą więc pełnić przez długi czas rolę urozmaicenia w związku... każda zmiana lamp, to prawie jak zmiana partnerki - inny temperament, pozycje, role, makijaż itp...:D

• Like 3
  • Haha 1
14 minut temu, audionanik napisał:

Coś w tych porównaniach do żon jednak jest - te obce wzmaki/klocki, zwłaszcza z zaporową ceną, wydają się być takie atrakcyjne, wspaniałe, doskonałe w swej "niedostępności"...dopóki ich nie kupisz:D.

Lampy wydają się ratować sytuację. Z powodu swych ułomności i niedoskonałości (w stosunku do tranzystorów), wyginają i psują dźwięk na wszelkie możliwe sposoby: bardzo wysokie zniekształcenia thd, problemy fazowe (efekt wow!:D), brumienie, szumy, "gongowanie", filtrowanie niektórych częstotliwości itp...itd...; mogą więc pełnić przez długi czas rolę urozmaicenia w związku... każda zmiana lamp, to prawie jak zmiana partnerki - inny temperament, pozycje, role, makijaż itp...:D

Nic dodać, nic ująć! A im bardzie nieosiągalne (wzmacniacze czy lampy oczywiście) tym bardziej kręcą i nęcą :) 

• Haha 1

Apdejt.
No nie. RCA na pewno nie są fajne.
Radzą sobie w miarę z większością pasma, ale na górze jest źle. To co odbierałem jako kompresję to efekt tego, że góra w RCA się sypie całkowicie, zwłaszcza blachy robią się jakieś takie zapiaszczone i przesterowane. Cierpi na tym przejrzystość, przestrzeń i ogólnie wszystko default_wink.png
Powrót do Thomsonów był jak objawienie default_smile.png

Bajdełej,@Weird_O , jak Thomsony?

Żona właśnie napisała, że jakaś paczka z jukej przyszła, pewnie lampki :)

może dziś będzie słuchane :D

Edited by Weird_O
  • Like 1
  • Haha 1

Lampy nareszcie zawitały. Pomimo dwukrotnego zatrzymania w cle obyło się bez opłat.

Pytanie do Was: czy to dobrze dobrana elektrycznie parka sądząc po oznaczeniach na pudełku?

IMG_20210305_101901378.jpg

• Like 1

Właśnie ciekawią mnie te oznaczenia, co one opisują i od kiedy można stwierdzić, że lampy są dobrze dobrane.