Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Tak sobie myślę, że może warto kupić jakiś wzmacniacz z grubszej rury i zastąpić nim mój Sinus Audio 6AS7 ProAudio.

Po pozytywnych doświadczeniach z Woo WA8 pomyślałem o WA22 i będę miał go pewnie na testy a tu czytam, że wcale nie jest taki super. @bpiotrow13 kupił i szybko sprzedał a jego egzemplarz jest do wzięcia. To jak to jest do diaska? Nie warto WA22? To może WA2 czyli czysty OTL? Nie chciałbym przymulania, tylko dynamiczne, nasycone brzmienie. Czym warto się teraz zainteresować? WA33 to spora szafa a ja nie mam dużo miejsca. Fajnie jakby miał pre bo słucham właśnie na stereo z Sinus w tej roli i jest bardzo przyjemnie. Chciałbym jednak granie swobodniejsże z większą finezją, lepsze technicznie. To uległo poprawie w Sinusie po zastosowaniu lamp sterujących Tungsram ECC82 (zamiast fabrycznych GE-Jan 12AU7) i zamówiłem dzisiaj lampy mocy Thomson 6080WA, która mają zagrać swobodnie, z powietrzem i otwartą górą (zamierzam zastąpić nimi fabryczne GE 6AS7GA). Może to wszystko jednak tzw. kwiatek do kożuszka, nie wycisnę z niego tyle ile bym chciał i warto pomyśleć o sprzęcie wyższej klasy.

 

Tutaj recenzja tego Sinusa oraz jego wnętrze:

https://highfidelity.pl/@main-3782&lang=

 

spacer.png

 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WA22 ma opinie znacznie gorszego od WA33. Jeśli mnie pamięć nie myli, to @vonBaron miał okazję słuchać tego i tego wzmaka. Lepszymi opiniami od WA22 sie cieszą też WA5 i WA23. Oba są ciut cieplejsze od WA33, wiec zależy co lubisz i jaki dźwięk bardziej preferujesz.

 

A może Lucarto Songolo? kolega na forum sprzedaje. Tylko to też ogromny kloc jest - zawsze można sobie zamówić nowy mebelek :)

 

https://forum.mp3store.pl/topic/218184-wzmacniacz-lucarto-songolo-hpa300se-kable-słuchawkowe/#comment-1990707

 

Może coś od WBA ?

 

Tutaj koledzy @Corvin74 i @Name44 powinni pomóc i coś doradzić.

 

Jak interesują Cie lampy 300B to moze Cayin HA300 MKII ? Ma dość dobre opinie. Ja natomiast miałem Feliksa Envy i mogę Ci o nim sporo napisać jakbyś był zainteresowany. Tylko odrazu mówię, że to dość miękkie granie i nie tak dynamiczne jak WA33. Jak chcesz moc, energię, dynamikę, szybkość, holografie, dużą scenę, przejrzystość, dobry bas, przyjemne rozdzielcze wysokie, a do tego dużą dawkę muzykalności, to najprawdopodobniej nie znajdziesz nic lepszego od WA33. Tylko on raczej nie gra jak typowa lampa. Bliżej mu do brzmienia tranzystora. Tyle tylko, że póki co żaden tranzystor, ktorego słuchałem mu nie dorównał ;)

 

Jak chcesz to moge ewentualnie rozważyć sprzedaż mojego WA33 i ja sobie wtedy kupie wersję WA33 Elite. Ale to dopiero może we wrześniu albo październiku byłbym gotowy.

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.05.2023 o 15:32, lobuz1 napisał(a):

Tak sobie myślę, że może warto kupić jakiś wzmacniacz z grubszej rury i zastąpić nim mój Sinus Audio 6AS7 ProAudio.

Po pozytywnych doświadczeniach z Woo WA8 pomyślałem o WA22 i będę miał go pewnie na testy a tu czytam, że wcale nie jest taki super. @bpiotrow13 kupił i szybko sprzedał a jego egzemplarz jest do wzięcia. To jak to jest do diaska? Nie warto WA22? To może WA2 czyli czysty OTL? Nie chciałbym przymulania, tylko dynamiczne, nasycone brzmienie. Czym warto się teraz zainteresować? WA33 to spora szafa a ja nie mam dużo miejsca. Fajnie jakby miał pre bo słucham właśnie na stereo z Sinus w tej roli i jest bardzo przyjemnie. Chciałbym jednak granie swobodniejsże z większą finezją, lepsze technicznie. To uległo poprawie w Sinusie po zastosowaniu lamp sterujących Tungsram ECC82 (zamiast fabrycznych GE-Jan 12AU7) i zamówiłem dzisiaj lampy mocy Thomson 6080WA, która mają zagrać swobodnie, z powietrzem i otwartą górą (zamierzam zastąpić nimi fabryczne GE 6AS7GA). Może to wszystko jednak tzw. kwiatek do kożuszka, nie wycisnę z niego tyle ile bym chciał i warto pomyśleć o sprzęcie wyższej klasy.

 

Tutaj recenzja tego Sinusa oraz jego wnętrze:

https://highfidelity.pl/@main-3782&lang=

 

spacer.png

 

Czesc, poruszyles sporo watkow.

 

Po pierwsze ja uwazam, ze Sinus to JEST wzmacniac z grubszej rury, przynajmniej wersja dual mono, ktora posiadam nie ma sie czego wstydzic wzgledem naprawde topowych wzmacniaczy.

 

Jak zawsze we wzmacniaczu lampowym lampy maja znaczenie. Lampy GE 12au7 i GE 6as7g, ktore masz fabryczne znacznie ograniczaja potencjal tego wzmacniacza.  Jesli lubisz dynamiczne brzmienie zobacz Tung Sol 5998 (drogie, ale mozna taniej trafic pod logiem IBM). Jesli sa za drogie zobacz podobne lampy Tung Sol 7236. Jak lubisz cieple brzmienie to zobacz RCA6as7g.  A jak lubisz obledna srednice to Chatham 6as7g (moje ulubione). Wszystkie te lampy bija GE na glowe i to nie sa subtelne roznice.

 

Co do wzmacniaczy Woo to jest to zupelnie inna szkola grania (mialem wa2, 3, 6se i 22). Tu nie chodzi o lepiej/gorzej.  Tam jest po prostu malo lampy w lampie. Woo wa22 jest bardzo dynamiczny, dla mnie nie mial czaru lampy i gral mi malo w glab. Ale brzmieniu nie da sie odmowic dynamiki, przy tym jest ciagle gladki. Choc pewnie i tak bym go wolal od wa2, ktory dla mnie byl taki niby dynamiczny, ale suchy jakis. Nie lubie lamp z rodziny ecc88, ktore wa2 ma jako sterujace. Zarowno wa2 i wa22 wzmaki maja lampy mocy 6as7, wiec czeka Cie to samo co w Sinusie. Dobre lampy z tej rodziny sa drogie. Plus do wa22 musisz koniecznie miec zrodlo zbalansowane, bo ten wzmacniacz konstrukcyjnie gra o wiele lepiej wtedy. W sumie, gdyby nie ta przypadlosc to moglbym miec wa22 jako drugi wzmak, ale nie mam zbalansowanego dac.

 

Z sinusa sporo sie da wyciagnac, tylko musisz jednak zainwestowac w dobre lampy. Daj znac jak dojda Thomsony, nigdy ich nie sluchalem, ciekawy jestem wrazen. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bpiotrow13 napisał(a):

Czesc, poruszyles sporo watkow.

 

Po pierwsze ja uwazam, ze Sinus to JEST wzmacniac z grubszej rury, przynajmniej wersja dual mono, ktora posiadam nie ma sie czego wstydzic wzgledem naprawde topowych wzmacniaczy.

 

Jak zawsze we wzmacniaczu lampowym lampy maja znaczenie. Lampy GE 12au7 i GE 6as7g, ktore masz fabryczne znacznie ograniczaja potencjal tego wzmacniacza.  Jesli lubisz dynamiczne brzmienie zobacz Tung Sol 5998 (drogie, ale mozna taniej trafic pod logiem IBM). Jesli sa za drogie zobacz podobne lampy Tung Sol 7236. Jak lubisz cieple brzmienie to zobacz RCA6as7g.  A jak lubisz obledna srednice to Chatham 6as7g (moje ulubione). Wszystkie te lampy bija GE na glowe i to nie sa subtelne roznice.

 

Co do wzmacniaczy Woo to jest to zupelnie inna szkola grania (mialem wa2, 3, 6se i 22). Tu nie chodzi o lepiej/gorzej.  Tam jest po prostu malo lampy w lampie. Woo wa22 jest bardzo dynamiczny, dla mnie nie mial czaru lampy i gral mi malo w glab. Ale brzmieniu nie da sie odmowic dynamiki, przy tym jest ciagle gladki. Choc pewnie i tak bym go wolal od wa2, ktory dla mnie byl taki niby dynamiczny, ale suchy jakis. Nie lubie lamp z rodziny ecc88, ktore wa2 ma jako sterujace. Zarowno wa2 i wa22 wzmaki maja lampy mocy 6as7, wiec czeka Cie to samo co w Sinusie. Dobre lampy z tej rodziny sa drogie. Plus do wa22 musisz koniecznie miec zrodlo zbalansowane, bo ten wzmacniacz konstrukcyjnie gra o wiele lepiej wtedy. W sumie, gdyby nie ta przypadlosc to moglbym miec wa22 jako drugi wzmak, ale nie mam zbalansowanego dac.

 

Z sinusa sporo sie da wyciagnac, tylko musisz jednak zainwestowac w dobre lampy. Daj znac jak dojda Thomsony, nigdy ich nie sluchalem, ciekawy jestem wrazen. 

 

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie chciałbym mieć sporo lampy w lampie, ale dynamicznie, dobrze technicznie i bez zamulania. Doświadczenia wielkiego nie mam bo słuchałem na moim Sinus z lampami Ge 6AS7 GA i 12AU7 i grało to mało porywająco, matowo. Myślałem że  takie są właśnie lampy, więc sprzęt poszedł w odstawkę a w międzyczasie wpadł mi w ręce Woo Audio WA8 i wróciłem z ciekawości do Sinusa. Wymieniłem w nim sterujące na Tungsram ECC82 a wczoraj przyjechały Thomsony i dźwięk zdecydowanie się ożywił, jest więcej oddechu, jest też pełny, nasycony ale precyzyjny i dynamiczny czyli tak jak chciałem. Muzyka niesamowicie wciąga a używam głównie Sinus jako pre i leci na stereo. Pod Sinus mam podpięte 2 włoskie dzaczki: Norma na PCM1704 i North Star, który brzmi melodyjnie i lekko). Wa22 posłucham pewnie w następnym tygodniu z ciekawości właśnie z dac Norma po XLR. Dla mnie istotne w lampowcu jest pre pod stereo i jestem ciekawy jak się Woo spełni w tej roli. Może okaże się, że Sinus, który posiadam w obecnej konfiguracji okaże się niezagrożony. Nie wiem, nie mam doświadczenia. Zobaczymy.

 

IMG_1294.jpeg

IMG_1296.jpeg

IMG_1295.jpeg

IMG_1297.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 nie sluchalem thomsonow, ale z opisow, to pewnie jest jeszcze spore pole do upgrade. Poszukaj ibm 5998 jak lubisz dynamike.

 

Moj wa22 nie mial niestety pre, taka opcja mnie nie interesowala. Do stereo mam po prostu wzmacniacz hybrydowy, a teraz zmontowalem bottlehead stereomour na lampach 2a3 i szerokopasmowce dla zabawy.

 

Fajny ten dac na pcm 1704. To chwalona kosc, ja mam na pcm 1794 i tez bardzo ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bpiotrow13 napisał(a):

@lobuz1 nie sluchalem thomsonow, ale z opisow, to pewnie jest jeszcze spore pole do upgrade. Poszukaj ibm 5998 jak lubisz dynamike.

 

Moj wa22 nie mial niestety pre, taka opcja mnie nie interesowala. Do stereo mam po prostu wzmacniacz hybrydowy, a teraz zmontowalem bottlehead stereomour na lampach 2a3 i szerokopasmowce dla zabawy.

 

Fajny ten dac na pcm 1704. To chwalona kosc, ja mam na pcm 1794 i tez bardzo ciekawy.

Dzięki. Widzę, że ciężko dostępne te 5998, ale będę miał na uwadze. Odpowiada mi charakterystyka lamp Thomsona, które są przeciwwagą da Sinusa grającego dużym, pełnym dźwiękiem (zapewne przeciwieństwo Woo22/33, które są jaśniejsze). Dlatego nie odpowiadają mi zbyt słodkie lampki, przesycone w średnicy, ze zgaszoną górą, zaokrąglonym dołem itp.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 5998 graja rozwinieta gora, cofnieta srednica i mocnym kontrolowanym basem. Takie troche 6as7 na sterydach. Bardzo efektowne brzmienie, wiec cena kosmiczna. Najtaniej widzialem gdzies za 250 euro para. Te wlasnie lampy woo poleca do wa2 i wa22, ale chce za nie 1000 dolarow (dolicz przesylke i vat, to Ci wyjdzie ponad 5 tys pln.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bpiotrow13 napisał(a):

miec wa22 jako drugi wzmak

 

Właśnie taki jest plan jak testy WA22 przejdą pomyślnie. Mam już dla niego miejsce. 😊

Wa22 ma line out po xlr i podpiąłbym go pod stereo a Sinus (grając inaczej) po rca jak teraz. Pod WA22 mam wydaje się odpowiednie kable solid core. Zobaczymy.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bpiotrow13 napisał(a):

Tylko tak wlasnie graja GE z tego co pamietam. 

Zgadza się. Dlatego dosyć szybko znudził mi się po zakupie i przestałem go używać.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

Wa22 ma line out po xlr i podpiąłbym go pod stereo a Sinus (grając inaczej) po rca jak teraz. Pod WA22 mam wydaje się odpowiednie kable solid core.

To ciekawy wzmacniacz. Mozna faktycznie zamiast pre uzyc wyjscia sluchawkowego xlr. Klucz tylko audio in podlaczyc po balansie (xlr), a nie po rca. Naprawde roznica jest spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bpiotrow13 napisał(a):

To ciekawy wzmacniacz. Mozna faktycznie zamiast pre uzyc wyjscia sluchawkowego xlr. Klucz tylko audio in podlaczyc po balansie (xlr), a nie po rca. Naprawde roznica jest spora.

Ja użyję wyjścia liniowego xlr z tyłu w demo 2 generacji WA22. Tylko ta wersja mnie interesuje bo w 1 generacji to tylko słuchawkowe xlr z przodu a ja nie chcę tutaj kabli. Ciekawe czy line out xlr w gen2 to prawdziwy balans bo na wyjście słuchawkowe xlr idzie już se. Ten Twój egzemplarz WA22 1 gen jest do wzięcia od Łukasza i nawet miałem go testować, ale biorę do odsłuchów demówkę z mp3 właśnie z tego powodu aby mieć pełny obraz.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Ja użyję wyjścia liniowego xlr z tyłu w demo 2 generacji WA22. Tylko ta wersja mnie interesuje bo w 1 generacji to tylko słuchawkowe xlr z przodu a ja nie chcę tutaj kabli. Ciekawe czy line out xlr w gen2 to prawdziwy balans bo na wyjście słuchawkowe xlr idzie już se. Ten Twój egzemplarz WA22 1 gen jest do wzięcia od Łukasza i nawet miałem go testować, ale biorę do odsłuchów demówkę z mp3 właśnie z tego powodu aby mieć pełny obraz.

Ok, wersja 1 tez miala  opcje pre, ale u mnie byly zaslepki. Tak, czy inaczej daj znac jak wrazenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare zdjęć zainstalowanych już nowych lamp i pare słów jak to z tymi lampami gra :)

 

4 sztuki KR Audio 2A3 w hajendowej wersji Special Quality High Performance (rekomendowane przez Abyss i Woo Audio do odpowiednio słuchawek 1266 Phi TC i wzmacniacza WA33)

 

1 sztuka KR Audio 274B (w zapasie mam również Psvane Acme 274B, ale nie wiem jak gra i testować sobie będę tą lampe nieco później)

 

4 sztuki 6C45Pi Electro Harmonix Gold-pin Tube (również rekomendowane do WA33).

 

Na wstępie zaznaczę, że dopiero co odpaliłem wzmacniacz i słucham nie dłużej niż dwie godzinki, więc nie napisze dużo, ale napewno mogę już teraz napisać, że lampy robią różnice (żadne kable nie robią takiej różnicy w dzwięku jak lampy). Dzwięk ten jest jeszcze większy, bardziej rozdzielczy niż na stockowych lampach, bas schodzi jeszcze niżej, jest silniejszy i ma wspaniąłą wielowarstwową fakture. Średnica jeszcze bardziej bogatsza niż była. Gładka, napowietrzona, bardzo muzykalna oraz odpowiednio dociążona. Fenomenalne wokale, które wydają się bardziej żywe niż na stockowych lampach. Scena jeszcze obszerniejsza, nieco głębsza, bardziej 3D. Każde pasmo idealnie od siebie odseparowane i wszystko pięknie poukładane. Wysokie tony obecne, podkreślone, bardzo czyste, ale nieco gładsze niż na stockach. Dynamika, detal, szybkość również na baaardzo wysokim poziomie, odrobine wyższym niż w poprzedniej konfiguracji. Całościowo jest petarda, szczerze czegoś takiego sie nie spodziewałem. Już teraz rozumiem dlaczego ktoś mi kiedyś powiedział, że nie po to się kupuje WA33 żeby grał na stockowych lampach :) Proszę mnie tylko nie zrozumieć źle, że na stockach ten wzmak grał średnio, wrecz przeciwnie, uważam, że grał super, ale teraz ten dzwiek stał sie dla mnie już poprostu referencyjny. Kłaniam się nisko, nabieram pokory, dziękuję i ide słuchać dalej :)

 

Edit :

 

@RadekBe może Cie to zainteresować, bo mnie o to pytales już jakis czas temu. Po rozmowie z @Kridzu obaj stwierdziliśmy, ze WA33 jest lepszym wzmakiem od Envy (ja mialem Envy przez 2 tygodnie, a Kacper nieco pozniej mial moj egzemplarz Envy i porównywał go u siebie w domu bezposrednio z WA33). Teraz na topowych lampach, ktore mam właśnie od Kacpra, to nie byłoby co zbierać z flagowego Feliksa. Mówię całkiem poważnie. Przy czym warto zaznaczyć, że niewiadomo też jak Envy gra na jakiś topowych lampach 300B. Odrazu też warto wziąć pod uwagę fakt, że Feliks gra bardziej lampowo (aksamitnie) a WA33 bardziej tranzystorowo (dynamicznie), ale z zachowaną wszelką organicznością dzwieku, więc jeśli preferujesz więcej lampy w lampie, to Envy będzie dla Ciebie bardzo dobrym wyborem, natomiast jak lubisz nieco więcej "pazurka" w dzwieku, to tylko WA33 + jakieś porządne lampy do niego (z czystym sumieniem polecam te co na zdjęciach poniżej) 👍

 

 

 

IMG_4258.JPG

 

IMG_4266.JPG

 

IMG_4297.JPG

 

IMG_4308.JPG

 

IMG_4325.JPG

 

IMG_4356.JPG

 

IMG_4368.JPG

 

IMG_4377.JPG

 

IMG_4393.JPG

 

IMG_4430.JPG

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ pieknie:) 2 h na wygrzewanie lamp to malo, one sie jeszcze zmienia. Zmiana lamp robi duza roznice. Poza tym ladne zdjecia, Woo to jednak robi piekne te wzmaki.

 

Ja tez wpadlem w lampy 2a3, ale troche w innym kontekscie, skonczylem Bottlehead stereomour i zrobilem do niego kolumny szerokopasmowe na glosnikach sonido. Na razie mam podstawowe Psvane 2a3, kombinuje z kablami, zrodlem i wygrzewam. Jakos nie moge zlapac synergii jeszcze. Raz to gra swietnie, raz srednio. Bardzo to czule na wszelkie zmiany. W kazdym razie niezla zabawa:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bpiotrow13, one już wygrzane, bo kupiłem je od @Kridzu :)👍Około półroczny przebieg. Absolutnie fenomenalne lampy - jestem pod ogromnym wrażeniem. Nie spodziewałem się, ze tak dobry wzmacniacz moze jeszcze tyle zyskać. Trafiłem z tymi lampami.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

@bpiotrow13, one już wygrzane, bo kupiłem je od @Kridzu :)👍Około półroczny przebieg. Absolutnie fenomenalne lampy - jestem pod ogromnym wrażeniem. Nie spodziewałem się, ze tak dobry wzmacniacz moze jeszcze tyle zyskać. Trafiłem z tymi lampami.

 

No i git. Super, ze znalazles co chciales, nie zmieniaj juz za wiele:) Ja w sluchawkowym audio tez juz nie szukam dalej. Kupilem switcha ostatnio i co do kabelka juz mam wszystko poustawiane. Teraz tylko bede sie w stereo bawil i to pewnie bardziej DIY, bo to sporo satysfakcji daje. 

 

Choc to nie sluchawkowe, ale wrzuce zdjecie bo sporo czasu i wysilku mi zmontowanie zajelo:)

 

Resized_20230602_135739.jpeg

Edytowane przez bpiotrow13
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniać dużo już nie będę, bo jestem zachwycony tym co udało mi się osiągnąć, choć z drugiej strony jak to mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia i mam jeszcze jeden głupi pomysł związany z Woo ;)

 

13 minut temu, bpiotrow13 napisał(a):

 

 

Choc to nie sluchawkowe, ale wrzuce zdjecie bo sporo czasu i wysilku mi zmontowanie zajelo:)

 

Resized_20230602_135739.jpeg

 

Gratki Boguś. Cieszę się, że udało Ci się skończyć projekt :)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @MichalZZZ za szczegółowy opis. Naprawdę można się po nim nakręcić, mając w pamięci 10cio minutowy odsłuch WA33 na standardowych lampach i wrażenie jakie na mnie zrobił.

 

Tak jak bardzo dobrze wspominam Envy i zachwycam się jego wykonaniem oraz głębią 3D dziwięku, mam wrażenie (potwierdzone Twoimi słowami), że to nie koniec. Tym bardziej jestem ciekaw zestawienia w/w z Holo May Bliss, gdy już dotrze do Ciebie. To opcja bardziej w moim zasięgu 😵

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, MichalZZZ said:

Pare zdjęć zainstalowanych już nowych lamp i pare słów jak to z tymi lampami gra :)

 

4 sztuki KR Audio 2A3 w hajendowej wersji Special Quality High Performance (rekomendowane przez Abyss i Woo Audio do odpowiednio słuchawek 1266 Phi TC i wzmacniacza WA33)

 

1 sztuka KR Audio 274B (w zapasie mam również Psvane Acme 274B, ale nie wiem jak gra i testować sobie będę tą lampe nieco później)

 

4 sztuki 6C45Pi Electro Harmonix Gold-pin Tube (również rekomendowane do WA33).

 

Na wstępie zaznaczę, że dopiero co odpaliłem wzmacniacz i słucham nie dłużej niż dwie godzinki, więc nie napisze dużo, ale napewno mogę już teraz napisać, że lampy robią różnice (żadne kable nie robią takiej różnicy w dzwięku jak lampy). Dzwięk ten jest jeszcze większy, bardziej rozdzielczy niż na stockowych lampach, bas schodzi jeszcze niżej, jest silniejszy i ma wspaniąłą wielowarstwową fakture. Średnica jeszcze bardziej bogatsza niż była. Gładka, napowietrzona, bardzo muzykalna oraz odpowiednio dociążona. Fenomenalne wokale, które wydają się bardziej żywe niż na stockowych lampach. Scena jeszcze obszerniejsza, nieco głębsza, bardziej 3D. Każde pasmo idealnie od siebie odseparowane i wszystko pięknie poukładane. Wysokie tony obecne, podkreślone, bardzo czyste, ale nieco gładsze niż na stockach. Dynamika, detal, szybkość również na baaardzo wysokim poziomie, odrobine wyższym niż w poprzedniej konfiguracji. Całościowo jest petarda, szczerze czegoś takiego sie nie spodziewałem. Już teraz rozumiem dlaczego ktoś mi kiedyś powiedział, że nie po to się kupuje WA33 żeby grał na stockowych lampach :) Proszę mnie tylko nie zrozumieć źle, że na stockach ten wzmak grał średnio, wrecz przeciwnie, uważam, że grał super, ale teraz ten dzwiek stał sie dla mnie już poprostu referencyjny. Kłaniam się nisko, nabieram pokory, dziękuję i ide słuchać dalej :)

Gratulację i dziękuję za opis. Milego słuchania🙂

 

A propo firm produkujących lampy.

              Ps Vane - mam ecc83(12ax7-TII z pozłacanymi nóżkami)  i gra zwyczajnie,poprawnie ale niczym nie zachwyca, chociaż  Ps Vane jest lepsza od chińskich no namów. Dziwię się trochę hypowi na ta markę. Ciekawy więc jestem Twoich wrażeń. Obstawiam wygraną czeskiego KR Audio.

            Electro harmonix - Made in Russia, mam dwie 6072A/12ay7eh w moim przedwzmacniaczu phono i też są to takie sobie lampy. Mało klarowne. 2a3 też chyba były EH w standardzie? Jeśli tak to to by tylko potwierdzało, że jest to dobry, ale nie wybitny producent lamp.

W standardzie też są 6C45Pi Electro Harmonix tylko nie mają pozłacanych nóżek czy Sovtek, bo nie mogę znaleźć?

 

 

 

           

 

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności