Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.01.2023 o 22:02, bpiotrow13 napisał(a):

Dobry wybor. Napisz koniecznie jak wrazenia.

 

A więc po kolei. Kupiłem H5KPCU. Po tygodniu+ przyszedł wzmacniacz. Włączyłem, posłuchałem. Grał kiepsko - taki kocyk. Po czterech godzinach się sfajczył. Poszedł smród i się wyłączył. Z wnętrza wylało się coś na kształt wosku. Odesłałem wzmacniacz do Pana Wiesława. Po tygodniu dostałem naprawiony wzmacniacz z instrukcją aby lampę 6080 nie wsadzać do końca i zostawić 1-2mm szpary. Tak zrobiłem. Włączyłem - zagrał dużo lepiej niż poprzednio. Ale generalnie średnica za słaba, bas lekko rozlazły i nie kontrolowany.

Zakupiłem Tung Sol 6f8G V-99 od P.Adamusa. Pojawiła się średnica i przestrzeń. Kupiłem RCA 6as7g od fallowa  i pojawił się kontrolowany bas. Teraz jest naprawdę bardzo dobrze. Wzmacniacz z RCA 6as7g się nie grzeje. W zależności od tego z którego źródła słucham mam drobne różnice (CD Lector na ECC801S, TDA1541 z 6N16B+6N2P-EW i Mytek Libert II DAC na ESS9038), które w różnych nagraniach mogą być fajniejsze. Reasumując za 3tys można mieć absolutnie odjechany wzmacniacz słuchawkowy, który świetnie gra i lampami można kształtować dźwięk a wygląda jak milion dolców.

 

Jeszcze raz dzięki za sugestie.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2023 o 00:13, PiotrS2 napisał(a):

 

A więc po kolei. Kupiłem H5KPCU. Po tygodniu+ przyszedł wzmacniacz. Włączyłem, posłuchałem. Grał kiepsko - taki kocyk. Po czterech godzinach się sfajczył. Poszedł smród i się wyłączył. Z wnętrza wylało się coś na kształt wosku. Odesłałem wzmacniacz do Pana Wiesława. Po tygodniu dostałem naprawiony wzmacniacz z instrukcją aby lampę 6080 nie wsadzać do końca i zostawić 1-2mm szpary. Tak zrobiłem. Włączyłem - zagrał dużo lepiej niż poprzednio. Ale generalnie średnica za słaba, bas lekko rozlazły i nie kontrolowany.

Zakupiłem Tung Sol 6f8G V-99 od P.Adamusa. Pojawiła się średnica i przestrzeń. Kupiłem RCA 6as7g od fallowa  i pojawił się kontrolowany bas. Teraz jest naprawdę bardzo dobrze. Wzmacniacz z RCA 6as7g się nie grzeje. W zależności od tego z którego źródła słucham mam drobne różnice (CD Lector na ECC801S, TDA1541 z 6N16B+6N2P-EW i Mytek Libert II DAC na ESS9038), które w różnych nagraniach mogą być fajniejsze. Reasumując za 3tys można mieć absolutnie odjechany wzmacniacz słuchawkowy, który świetnie gra i lampami można kształtować dźwięk a wygląda jak milion dolców.

 

Jeszcze raz dzięki za sugestie.

 

Zaiste zacny wybór miłościwy Panie tych Tung-Soli od Pana Adamusa :) Czy to Round-Plate czy Box-Plate? Jeżeli Boxy, to z tymi RCA 6AS7 będzię, że się tak posłużę słowem - wybitnie :))

 

W pełni podpisuję się pod tym stwierdzeniem z 3K PLN :) Zaiste, zaiste.... :)

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Litlle Dot VI z identycznym setem lamp , ciekawe jak się mają 6f8G do Psvane Treasure Mark II CV181 montowanych w np Feliks Audio na dzień dzisiejszy uważam 6f8g za wybitne lampy 

p.s Ile teraz para 6f8G u pana Adamusa

p.s  2 gdzie można kupić 4 x Rca 6as7g 

Edytowane przez blackromek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, fallow napisał(a):

Te Psvane CV181 nie są w stanie odrzeć TS 6F8G nawet z rąbka ich wybitności. Niestety. To nie są złe lampy, sonicznie są w pół drogi do podium, jakie zasłużenie należy się TS 6F8G.

I tak właśnie myślałem , trzeba poszukać na zapas choć żywotność lamp sterujących powinna być dobra , posiadam jeszcze Ken-Rad 6C8G też grają zacnie 

A porównywał ktoś RCA 6AS7G   z ruskimi 6H13C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fallow napisał(a):

Zaiste zacny wybór miłościwy Panie tych Tung-Soli od Pana Adamusa :) Czy to Round-Plate czy Box-Plate? Jeżeli Boxy, to z tymi RCA 6AS7 będzię, że się tak posłużę słowem - wybitnie :))

 

W pełni podpisuję się pod tym stwierdzeniem z 3K PLN :) Zaiste, zaiste.... :)

Pan Adamus napisał:  flat plates

31 minut temu, blackromek napisał(a):

I tak właśnie myślałem , trzeba poszukać na zapas choć żywotność lamp sterujących powinna być dobra , posiadam jeszcze Ken-Rad 6C8G też grają zacnie 

A porównywał ktoś RCA 6AS7G   z ruskimi 6H13C

Pan Adamus napisał: "Militarne wersje 6F8G VT-99 mają przewidziane 10.000h"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flat vide Box plates -> image.png.7f28897698ce924e9a76b371274739bd.png

 

:)

 

a tak serio, to zależy kto tam czego bardziej potrzebuje. Dla mnie Box Plates są no. 1

 

Grają równiej niż Round Plates, natomiast Round Plates - przekazują trochę mniej detali, natomiast mają bardziej wyeksponowany średni/wysoki zakres basu.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co pytasz, byłem ciekaw :)  

Lampa RCA, którą masz (to są chyba szare anody i Górnu getter), bas ma twardy, punktowy. W pierwszej kolejności sprawdziłbym inną RCA 6as7g czarne anody dolny getter z lat 50-tych (srebrne napisy), 6080 Mullard czarne anody z "kolcami". Później Tung Sol 5998. Myślę, że usłyszysz różnicę. 

Z 6f8g Ken-Rad, z 6sn7 RCA 6sn7GT czarne anody clear top. Z chińskich Shu Guang CV181-Z. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Wiem o co pytasz, byłem ciekaw :)  

Lampa RCA, którą masz (to są chyba szare anody i Górnu getter), bas ma twardy, punktowy. W pierwszej kolejności sprawdziłbym inną RCA 6as7g czarne anody dolny getter z lat 50-tych (srebrne napisy), 6080 Mullard czarne anody z "kolcami". Później Tung Sol 5998. Myślę, że usłyszysz różnicę. 

Z 6f8g Ken-Rad, z 6sn7 RCA 6sn7GT czarne anody clear top. Z chińskich Shu Guang CV181-Z. 

Masz na myśli ten model:

https://www.ebay.de/itm/115563474757?mkevt=1&mkcid=1&mkrid=707-53477-19255-0&campid=5338588705&toolid=20006&customid=EB103954995&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abyssy 1266 z WA33 to tak mniej więcej gdzieś o jeden poziom wyżej lepsze granie względem Niimbusa, bo Niimbus z tymi słuchawkami też gra naprawdę świetnie, ale za to jeżeli chodzi o ZMF Verite C, to przynajmniej ze dwa poziomy lepiej grają z WA33 aniżeli z Niimbusa. Co za przestrzeń w zamkniętych słuchawkach, co za energia, co za barwa, co za bas, co za średnie, to nie mogę wyjść z podziwu jakiego te słuchawki dostały kopa! Jest mocno rockowo 🤘 Przepraszam, że sie tak jaram, ale odpływam. Dosłownie. Verite jednak potrzebują dobrej lampy, żeby zagrały na topowym wręcz poziomie 👍   

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być oczywiście WA33, aczkolwiek z tym wzmakiem, to jest coś nieprawdopodobnego wręcz jak te słuchawki zyskały. Osobiście naprawdę jestem w szoku - jakbym dostał nowe słuchawki. Grają tak, że gdybym ich nie znał i pierwszy raz posłuchal na obecnym systemie, to w życiu bym nie uwierzył, że są to zamknięte słuchawki :) I do tego ten potężny dźwięk, który daje WA33. No poprostu wow 👍 Musicie mi wybaczyć moją radoche 😅

 

Verite są stworzone do lampy i z większością tego typu wzmaków powinny fajnie zagrać. Z jednymi lepiej z drugimi być może nieco gorzej. Warto tutaj podpytać @bpiotrow13 który też ma te słuchawki (otwarte) i przerobił do nich kilka wzmaków lampowych.

 

Ja słuchałem ich jeszcze z Feliksem Envy i też zagrały super, ale napewno nie tak dynamicznie jak z WA33. No i ten bas teraz w nich jest taki jak być powinien. Z Envy był ciut za miękki. Wysokie też były odrobinę za bardzo wygładzone, ale za to holografia, ogólna muzykalność i organiczność dźwięku była na bardzo wysokim poziomie. 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2023 o 10:41, MichalZZZ napisał(a):

Verite są stworzone do lampy i z większością tego typu wzmaków powinny fajnie zagrać. Z jednymi lepiej z drugimi być może nieco gorzej. Warto tutaj podpytać @bpiotrow13 który też ma te słuchawki (otwarte) i przerobił do nich kilka wzmaków lampowych.

Słuchałem Verite na kilku wzmacniaczach lampowych  i z każdym grały co najmniej bardzo dobrze. Szczerze mówiąc to nie słuchałem ich chyba na tranzystorze:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2023 o 13:10, The Grand Wazoo napisał(a):

Wiem o co pytasz, byłem ciekaw :)  

Lampa RCA, którą masz (to są chyba szare anody i Górnu getter), bas ma twardy, punktowy. W pierwszej kolejności sprawdziłbym inną RCA 6as7g czarne anody dolny getter z lat 50-tych (srebrne napisy), 6080 Mullard czarne anody z "kolcami". Później Tung Sol 5998. Myślę, że usłyszysz różnicę. 

Z 6f8g Ken-Rad, z 6sn7 RCA 6sn7GT czarne anody clear top. Z chińskich Shu Guang CV181-Z. 

Zgodnie z sugestią kupiłem wskazany RCA 6as7g czarne anody dolny getter z lat 50-tych (srebrne napisy). Początkowo  brum i pykanie. Pomyślałem - kilka stówek stracone. Poczyściłem nóżki. Bez zmian. No ale w ramach eksperymentów zamiast gniazda z filtrem podłączyłem do gniazda z DC blokerem. No i bingo. Zero brumienia, pykania - totalna cisza. 

Zestaw gra świetnie. Jest soczysty i kontrolowany bas. Jest holografia. No i mój Meier Corda Classic FF już nie jest numer 1 do słuchania. 

image.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności