Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, saudio napisał:

Bo oni błędnie myśleli że powodem brumienia była ta regulacja, a to nie było to, no ale na szybko przekombinowali wstawiając niebieskiego alpsa, zamiast poprawić konstrukcję, szkoda.

Ale nie wszystkie egzemplarze pierwszej serii brumily. Znam co najmniej dwa zupelnie ciche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bpiotrow13 napisał:

Ale nie wszystkie egzemplarze pierwszej serii brumily. Znam co najmniej dwa zupelnie ciche.

Tak bo to było pewnie coś skopane z prowadzeniem masy i ogólnie okablowania w środku, albo jakieś niedopasowanie elementów, takie mam przypuszczenia, w zależności jak mi się ułożyło dokręciło, w nowej wersji tylko odkręcili płytki zmienili front i poucinali kabelki od zasilania, nie wiem nawet czy usunęli z zasilacza zasilanie tego układu sterowania głośnością. No i podobno były dwie pierwsze wersje, druga wyszło po paru miesiącach i już nie brumiała, czy jakoś tak, nie wiem dlaczego potem zmienili bo ta pierwsza była ładniejsza, miała swój urok.

Edytowane przez saudio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, saudio napisał:

Tak bo to było pewnie coś skopane z prowadzeniem masy i ogólnie okablowania w środku, takie mam przypuszczenia, w zależności jak mi się ułożyło dokręciło, w nowej wersji tylko odkręcili płytki zmienili front i poucinali kabelki od zasilania, nie wiem nawet czy usunęli z zasilacza zasilanie tego układu sterowania głośnością.

Chyba nie usuneli, kable ucieli tylko, co widac na zdjeciach srodka. Mejlowalismy chyba nawet w tym temacie.

 

Fajny wzmak w sumie, ale chyba nie dla mnie. Ja wole cieplejsze klimaty. Za to nowy wlasciciel jest wniebowziety, slucha z meze, to zestawienie naprawde wyciaga te sluchawki na nowy poziom.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródeł tam mają trochę więcej, m.in Studer C37. Aż mnie kusi wyciągnąć z piwnicy starego szpulowca. To jest ze strony dystrybutora Shindo Sound Fidelity (Facebook) lub strona domowa https://sounds70.wixsite.com/fidelitysound. Bardzo podobają mnie się produkty Shindo. Ich Western Electric 300B to obok Air Tight ATM-300 marzenie :) 

 

image.png

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany,

 

Prawdą jest, że lampy 300B wytrzymują od 2 do 5k godzin? Te topowe też? Jaką mam pewność kupując takie nowe lampy, że nie popracowały one już gdzieś te kilkadziesiąt/kilkaset godzin? Pewnie żadną, bo znając życie nie idzie tego sprawdzić.

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym 2 do 5k to chyba tanie chińskie. Western Electric dają na swoje (z nowej produkcji) 90 dni gwarancji, a po zwrocie karty gwarancyjnej i rejestracji... 5 lat. Szacują żywotność ich lamp na 40 tys godzin. Trochę też kosztują 1,5 tys $ za dobraną parę.

 

https://www.westernelectric.com/300b 

Edytowane przez The Grand Wazoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2022 o 15:37, MichalZZZ napisał:

Dzięki chłopaki 👍

Dobre lampy mocy, jak 300b powinny wytrzymac co najmniej 10k. Z EML na head fi ludzie sa czasami niezadowoleni, ze gwarancja to fikcja, a lampy padaja. Jak jest naprawde nie wiem. Ja mialem EML 45tki i bylo ok, ale mialem je z rok. Nowy wlasciciel nadalnich slucha.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosin72

 

Żeby nie robić offtop w temacie o interkonektach, przenieśmy się może we właściwe miejsce. 

 

Piszesz, że genialne są Takatsuki i rzeczywiście znalazłem jakieś pochwały w internetach, ale p. Piotr Ryka (m.in.) wspomina, że jeżeli chodzi o dolne pasmo, to nie mają się czym pochwalić i są od nich lepsze, bardziej basowe lampy. Choćby wspomniane w poniższym porównaniu Sophia Electric Royal Princess. W każdym razie ja bas mieć muszę! Silny i fizyczny :) Ale też nie znów taki, żeby przysłaniał to co się dzieje na średnicy. Umówmy się. Przede wszystkim musi być dobry jakościowo. Napewno nie za miękki jak to podobno mają mieć w zwyczaju wzmacniacze lampowe. 

 

https://hifiphilosophy.com/recenzja-sophia-300b-vs-takatsuki/

 

Ps. chyba, że mówimy o innych lampach trzysetkach Takatsuki :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, MichalZZZ said:

@mrosin72

 

Żeby nie robić offtop w temacie o interkonektach, przenieśmy się może we właściwe miejsce. 

 

Piszesz, że genialne są Takatsuki i rzeczywiście znalazłem jakieś pochwały w internetach, ale p. Piotr Ryka (m.in.) wspomina, że jeżeli chodzi o dolne pasmo, to nie mają się czym pochwalić i są od nich lepsze, bardziej basowe lampy. Choćby wspomniane w poniższym porównaniu Sophia Electric Royal Princess. W każdym razie ja bas mieć muszę! Silny i fizyczny :) Ale też nie znów taki, żeby przysłaniał to co się dzieje na średnicy. Umówmy się. Przede wszystkim musi być dobry jakościowo. Napewno nie za miękki jak to podobno mają mieć w zwyczaju wzmacniacze lampowe. 

 

https://hifiphilosophy.com/recenzja-sophia-300b-vs-takatsuki/

 

Ps. chyba, że mówimy o innych lampach trzysetkach Takatsuki :)

 

 

 

 

 

W kwestii lamp mocy to trzeba wypożyczyć i posłuchać. Trudno z góry powiedzieć, który model okaże się lepszy w danym urządzeniu. Sophia Electric to Full Music z nadrukiem Sophia Electric i marketingową gadką o specjalnej selekcji lamp (ale nie pamiętam który model Full Music a mają ich sporo). 🙂

Miałem kiedyś bardzo drogi wzmacniacz na 300B, który najlepiej grał na zwykłych JJ, które były z nim sprzedawane fabrycznie i tak byl zestrojony że żadne inne nie miały podejścia. 

Jeżeli chodzi głownie o bas to na pewno warto spróbować w takim razie Elrog.

Wybór lamp 300B na rynku jest duży, zakupy w ciemno w przypadku drogich lamp to chyba nie jest dobra droga. 

Na pewno warto spróbować Psvane ACME - lampy są znakomite i może się okazać, że dla Ciebie będzie to end game.

W Polsce pożyczałem kilka razy różne ACME z Premiumsound. Mają uczciwą politykę, bo jak nie kupisz to płacisz odrobinę za dni wypożyczenia (nie mam z nimi nic wspólnego nie jestem z branży).

Sam mam obecnie ACME 274B oraz 805. Jestem bardzo zadowolony z tych lamp. I w porównaniach zawsze są koniec końców lepsze od innych.

Ale co będzie najlepsze w Envy - będziesz musiał ocenić sam 🙂

Co do ceny WE300B NOS to odzwieciedla ona po prostu, że to obecnie "collector's item" bardziej niż samą jakość dźwięku. Ogólnie ceny lamp NOS są obecnie coraz bardziej abstrakcyjne. Na szczęście Chińczycy produkują dużo lamp bardzo dobrej jakości (FullMusic, Shuguang, Psvane, Linlai) także nie jest źle.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, że to wszystko jest jak wróżenie z fusów, bo niewiadomo jak Envy reaguje na zmiane lamp. Najpierw będę słuchał na stockowych, a później starał sie wypożyczac przed zakupem 👍 W ciemno drogich lamp kupować nie zamierzam (no chyba, że będę miał opcję zwrotu). Nie wiem też czy każdą lampe 300b mogę zastosować do Envy, więc tutaj też będę się jeszcze kontaktował z Panami Feliksami :)

 

Elrogi zdaje się mają krotka gwarancję, ale to sobie jeszcze muszę doczytać. 

 

Ps. jeszcze co do tego basu, to proszę mnie też nie zrozumieć źle. Nie, że głównie chodzi o bas, tylko absolutnie nie może tutaj być żadnych braków.

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym dacu ze złota lepiej mi gra chociaż jest mniejszy ten op amp. Little Bear B4 połączony z K.Guss z op amp Burson 5vi-Dual .W drugim 1Little Bear B4-X zainstalowane 1622 op ampy.

Little Dot I+ z op - amp burson 5vi-Dual i lampkami Western Electric oraz Raythecon. Granie zmiękczone, cieplejsze i instrumenty jakby  wszystkie grały w jednej linii na Philips Fidelio X3.

To są na prawdę dobre słuchawki.

 Słuchawki Philips Fidelio X3

Jak muzyka gra pięknie to zapominam i nic nie czuję że mam na głowie.  To złoty środek audiophilizmu na tych padach fabrycznych.

W tym złotym scena większa ale  w 1622 bass bardziej responsywny i naturalne granie.

 

bjorn.jpg

Edytowane przez marco-polo
brak danych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał może któryś z tutejszych kolegów doczynienia z lampami Elrog ER300B bądź z ich topową wersją ER300B-Mo ? 

 

Poniżej zdjęcie lampy (ależ to duże i piękne :D ), oraz zdjęcie parki włożonej do Envy :

 

 

 

 

img_9266__large_full.jpg

 

IMG_20220823_115218.jpg

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, MichalZZZ said:

Miał może któryś z tutejszych kolegów doczynienia z lampami Elrog ER300B bądź z ich topową wersją ER300B-Mo ? 

 

Poniżej zdjęcie lampy (ależ to duże i piękne :D ), oraz zdjęcie parki włożonej do Envy :

 

 

 

 

img_9266__large_full.jpg

 

IMG_20220823_115218.jpg

Miałem Elrog 300B na próbę u siebie na kilka dni (w Lampizatorze). Znakomite lampy, ale w moim przypadku lepiej chodzą KR242 oraz EML AD1 niż 300B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które dokładnie Elrogi 300B miałeś, ER300B czy te topowe z końcówką Mo na końcu? Mo ponoć są jaśniejsze, mocno detaliczne i rozdzielcze. Niestety też dużo droższe, bo to już wydatek rzędu 2300 euro. Ciekawe czy udałoby mi się wypożyczyć takie lampy... Dowiem się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, MichalZZZ said:

Które dokładnie Elrogi 300B miałeś, ER300B czy te topowe z końcówką Mo na końcu? Mo ponoć są jaśniejsze, mocno detaliczne i rozdzielcze. Niestety też dużo droższe, bo to już wydatek rzędu 2300 euro. Ciekawe czy udałoby mi się wypożyczyć takie lampy... Dowiem się. 

 

Słuchałem zwykłych. Elrog to lampy, które mało przypominają tradycyjne 300B, mają znakomity bas i stosunkowo mniej lampową średnicę. Może któryś sklep w Polsce je wypożycza odpłatnie? Tak byłoby najprościej i najuczciwiej.

Envy już dotarł???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, MichalZZZ said:

Ee gdzie tam. Pewnie jeszcze z miesiąc poczekam. Normalnie od czasu złożenia zamówienia jest ok. 2mc oczekiwania.

To coś czuję, że będziesz miał baterię różnych lamp 300B jeszcze zanim przyjedzie Envy 🙂

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności