Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

28 minutes ago, MichalZZZ said:

a wiem, że Aurium to hybryda :) Niemniej wydaje mi się, że zakładając w nim lampy Mullard E88CC mam jakąś namiastkę tego jak może brzmiec pełna lampa. Tym bardziej, że po wymianie lamp zmieniła się jego charakterystyka brzmienia. Wydaje mi się, że wiem czego się mogę spodziewać.

Miałem kiedyś Aune T1 i zmieniłem nawed lampę na Gold Liona i cieszyłem się lampowym brzmieniem dopóki nie kupiłem TEAC HA-P90SD i okazało się, że ta "lampowość" w dużej mierze pochodzi od daca Burr Browna, a Teac gra o wiele lepiej i nie mniej "lampowo" niż Aune T1. 🙂. Pytanie na ile Pathos dobrał elementy tego wzmacniacza tak aby brzmiał "lampowo".

 

28 minutes ago, MichalZZZ said:

Pytanie czy mogę wykorzystać jakiś wzmacniacz lampowy jako przedwzmacniacz do Niimbusa i jakie z tego będę miał korzyści. I czy w ogóle jest to dobry pomysł? Raz, że miałbym OTL do ZMF Verite gdzie dużo osób poleca takie połączenie, a dwa mógłbym zmienić nieco barwę w Niimbusie. Czy to tak nie bedzie działać? 

A nie lepiej od razu jakiś tańszy wzmacniacz lampowy słuchawkowy, tylko przeważnie słuchawki muszą chyba mieć 600ohm. Dało by ci to informacje jak to brzmi i o co chodzi w tego typu sprzętach. Nie musisz kupować też może ktoś wypożyczy lub na jakimś zlocie. Są też sprzedawcy na ebay, którzy daja możliwość zwrotu, ale zawsze jest ryzyko.

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawmy Pathosa, bo jego i tak pewnie będę sprzedawał. To fajny wzmak, ale już mi się trochę znudził. 

 

Jakbym kupował pełną lampe, to już coś w miarę porządnego. Zawsze mogę zwrócić jak mi się nie spodoba takie granie, albo najpierw gdzieś wypożyczyć na próbę. Tyle tylko, że do tego długa droga, bo najpierw muszę zasięgnąć informacji, czy powyższy pomysł z pre do Niimbusa to dobry pomysł :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@lsd

 

Co sądzisz o nowej wersji Cayin HA300 MK2? Wizualnie mi się baaardzo podoba :)

 

One się różnią (stary vs. nowy) innym potencjometrem, innymi lampami, dodatkową dziurką na kabelek 4,4mm, kolorem i czymś jeszcze? Zasilaniem? 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2022 o 16:16, MichalZZZ napisał:

@lsd

 

Co sądzisz o nowej wersji Cayin HA300 MK2? Wizualnie mi się baaardzo podoba :)

 

One się różnią (stary vs. nowy) innym potencjometrem, innymi lampami, dodatkową dziurką na kabelek 4,4mm, kolorem i czymś jeszcze? Zasilaniem? 

Michał, ZMF podobno zakończył współpracę z ampsandsound (nie będzie już ZMF pendant) i będzie dealerem właśnie Cayina. Zach napisał, że ha 300 to jego zdaniem jeden z lepszych wzmaków do ZMF.

 

Z OTL zaczynają z kolei współpracę z Decware. Ciekawe, bo to taki butik i na ich wzmaki czeka się z rok..

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ostatnio czytałem na Head Fi o tym o czym piszesz powyżej. Dlatego mnie zainteresował HA300. Tym bardziej, że bardzo mi się wizualnie podoba. No i miałbym fajny wzmak do moich Verite. Tylko znów jak zobaczyłem ile to waży, to zwątpilem. No ale to jest jakoś do obejścia, gdybym zmienił szafeczkę. W każdym razie może nie jest to głupi pomysł, aby mieć taką lampe i zostawić sobie tranzystor Niimbusa do planarów. Nie takie były moje założenia, bo chciałem się ograniczać ze sprzętem, a nie dokładać, no ale zobaczymy.

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bpiotrow13 napisał:

 i będzie dealerem właśnie Cayina. Zach napisał, że ha 300 to jego zdaniem jeden z lepszych wzmaków do ZMF.

Ma to sens 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Właśnie ostatnio czytałem na Head Fi o tym o czym piszesz powyżej. Dlatego mnie zainteresował HA300. Tym bardziej, że bardzo mi się wizualnie podoba. No i miałbym fajny wzmak do moich Verite. Tylko znów jak zobaczyłem ile to waży, to zwątpilem. No ale to jest jakoś do obejścia, gdybym zmienił szafeczkę. W każdym razie może nie jest to głupi pomysł, aby mieć taką lampe i zostawić sobie tranzystor Niimbusa do planarów. Nie takie były moje założenia, bo chciałem się ograniczać ze sprzętem, a nie dokładać, no ale zobaczymy.

 

 

Zmiana stolika Michal i tak Cie czeka:)) ja jak dostalem swoj z marmurowymi blatami to nie wiem jak moglem funkcjonowac ze zwyklym:))

 

z drewnianych blatow pylon wprowadzil fajnego obsidiana i ladne sa tez z firmy Kunsst. Ale rzecz gustu:)

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
12 hours ago, The Grand Wazoo said:

Tak to można rentierować choćby i cały dzień!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, The Grand Wazoo said:

Dla mnie liniowy zasilacz we wzmacniaczu lampowym (nie hybrydzie) to jest nieporozumienie. W takich wzmacniaczach musi być solidny transformator z zapasem mocy, ma to "buczeć", brumić i grzać się solidnie :) 

O tak o ? 

 

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2022 o 22:56, The Grand Wazoo napisał:

Widzialem, tylko ta liczba lamp mnie przeraza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kruca fix, ale ten Feliks Envy jest piękny. Przeokropnie mi się podoba. Weź no mi go ktoś wybij z głowy :D Byłem i w sumie wciąż jestem zdecydowany na Enleuma, bo miałem okazję testować i wiem, że jego dźwięk mi się bardzo podoba, ale jak widzę Envy, to dostaje ślinotoku 🤤 Na domiar złego każdy zachwala jego dźwięk z interesującymi mnie sluchawkami. Łatwo nie jest. 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności