Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, uznam napisał:

EML 2a3 mesh.

Wcześniej nie miałem takich perypeti z lampami, więc pojawia się wątpliwość czy lada dzień nie przestanie grać.

Zacne lampy. Az zeby przestaly dzialac to chyba nie tak od razu. Jesli sa nowe to tam jednak sie musi cos wygrzac, a ze lampa w srodku sie zazy, to cos moglo sie osadzic. Ale dziala rozumiem normalnie? Nie trzeszczy itd?

 

Jesli kupiles nowe, to warto moze wyslac zdjecie do sprzedawcy co on na to i dla celow dowodowych  Jak EML jest swietna lampa, tak sporo osob narzeka na ich support potem. Warto sie zabezpieczyc, choc na razie jeszcze nic bardzo zlego sie raczej nie dzieje. 

 

Btw a jakie masz sterujace w tym sinusie?

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2022 o 21:59, uznam napisał:

Cześć,

Kupiłem 2 tygodnie temu nowe lampy 2a3.

Ledwo wygrzane, dzisiaj zauważyłem taką wypaloną plamke.

Nie przypominam sobie czy wcześniej była, zakładam że nie. Czy to jest normalne?

Dźwięk ok, tylko ten wygląd nie daje mi spokoju.

20220421_214614.jpg

Problem będzie wtedy, kiedy getter zrobi się mleczno biały, albo "zniknie". To oznacza rozszczelnienie lampy i utratę próżni. Takie tęczowe przebarwienia to żaden problem. Białą obwódkę widać, pytanie, czy to jest odbicie od ściany, czy faktycznie jest biała. https://www.premiumsound.pl/pomiar-lamp-elektronowych.html ma usługę pomiaru lamp elektronowych, ale jak stwierdzą utratę próżni, to i tak nic z tym nie zrobisz. 

Edytowane przez The Grand Wazoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biała obwódka to odblask światła.

Wcześniej zdarzały mi się, że lampy zaparowały i wysyłałem do wymiany ale to były sterujące Psvane. 

Ecc82 mam Mullardy, ale z nowej produkcji. Miałem dużo innych w tym legendarne Mullardy Nos, ale te mi najlepiej podeszły. Lubię ciemne granie.

Coś tam delikatnie trzeszczy, ale zakładam, że to idzie od sterujących.

Wyślę do nich zdjęcia, jestem ciekaw co odpiszą.

Co do Eml, wcześniej były Psvane Treasure. Teraz dźwięk to inna bajka. Innych lamp już nie chcę. Tylko, żeby przetrwały jak najdłużej.

20220424_150942.jpg

20220424_150851.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, uznam napisał:

mam Mullardy, ale z nowej produkcji. Miałem dużo innych w tym legendarne Mullardy Nos, ale te mi najlepiej podeszły. Lubię ciemne granie.

To te nowe mullardy sa ciemniejsze? Ciekawy jestem porownania, mozesz opisac roznice?

 

Musze zapolowac na jakies mullardy z lat 50/60. Te cv4003 graja bardzo ladnie, ale stare podobno jeszcze ciemniejsze. U mnie przyciemnia jeszcze dac, bo mam mhdt orchid z mullardem cv4108 tez.

 

3 godziny temu, uznam napisał:

Teraz dźwięk to inna bajka. Innych lamp już nie chcę

Tak, eml graja zacnie:)

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, uznam napisał:

Teraz dźwięk to inna bajka. Innych lamp już nie chcę.

Rozumiem Cię doskonale. Od ponad dwóch lat mam parę 2A3 EML i odpukać żadne zmiany wizualne nie nastąpiły. A co ważniejsze, wg. pomiarów wykonanych kilka tygodni temu przez Pana Jac'a z EML są jak nowe.

Mam nadzieję, że uwzględnia Twoją ewentualną reklamację lub zapewnią, że to nic złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do sklepu Lampyelektronowe.pl i załączyłem zdjęcia.

Dostałem odpowiedź, ze getter nie ma wpływu na jakość dźwięku i czasami może zmienić kolor.

Ale w razie czego zostanie powiadomiony dystrybutor i czekamy jeszcze na jego odpowiedź.

Przy okazji dowiedziałem się, że mogę zarejestrować lampy na stronie Producenta i przedłużyć gwarancję. 

Także cieszę się, że w ogóle napisałem do nich.

Odnośnie nowych Mullardów ecc82 i starych cv4003. Te ostatnie czuć że grają większym Powerem, mają rozszerzone skraje pasma, tylko w moim przypadku mam ess9026pro na Dacu (Moon 390) i dla mnie było troszkę za jasno, więc wybrałem Mullardy z nowej produkcji, które są jak dotąd najciemniejszymi lampami jakie miałem. Wcześniej były Baldwiny, które również bardzo polubiłem i Psvane arty (dla mnie zbyt ostre).

Edytowane przez uznam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry lampowicze :)

 

Mam do Was parę pytań. 

 

Pierwsze podstawowe, to co sądzicie o Feliks Envy?

 

Bardzo mi się podoba wizualnie ten wzmacniacz i troszkę zaczynam się nad nim zastanawiać. Opinie wśród pierwszych właścicieli są obiecujace, w większości same ochy i achy. Pojawiają się też pierwsze review (linki poniżej). Niemniej jednak zauważyłem też, że ludzie troszkę śmieszkują, że w takiej klasy sprzęcie siedzi tani potencjometr Alps RK27. Waszym zdaniem taki potencjometr ma wpływ na brzmienie, bądź na jego trwałość? To rzeczywiście jakaś ujma? 

 

Lećmy dalej, bo poniższe pytania mnie bardziej interesują.

 

Feliks Envy oprócz doboru drewna oferuje dwie różne wersje. 

 

Standardowa wersja zawiera :


- lampy mocy Electro Harmonix Gold 300B
- wysokiej jakości miedziane okablowanie sygnałowe

 

Wersja Performance zawiera :


- lampy mocy Full Music 300B
- UPOCC ( miedź monokrystaliczna) okablowanie sygnałowe.

 

Odrazu pojawia się w mojej głowie pytanie, na ile takie lampy Full Music 300B będą lepsze od Electro Harmonix Gold 300B. Albo inaczej, czy lampy Full Music 300B to już wysoka półka tego typu lamp? A może lepiej byłoby np. zamówic standardowa wersję z lampami Harmonixa i później dokupić jakieś jeszcze lepsze lampy niż Full Music 300B? 

 

Ostatnie pytanie, które mi przyszło do głowy, to czy lampy sterujące, które zakupiłem sobie do Pathosa Aurium Mullardy E88CC będą pasować do Feliksa? To dobry pomysł aby zamienić stockowe PsVane CV-181 mk2 (6SN7) na wspomniane Mullardy? 

 

Review :

 

https://headfonics.com/feliks-audio-envy-review/

 

https://www.headfonia.com/feliks-audio-envy-review/

 

Z góry dziękuję za odp. jeżeli takowe się tutaj pojawią 👍

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MichalZZZ napisał:

np. zamówic standardowa wersję z lampami Harmonixa i później dokupić jakieś jeszcze lepsze lampy niż Full Music 300B? 

 

Zapytaj o wersję performance (lepsze okablowanie) ale z najtańszymi lampami, bo i tak szybko zmienisz lampy na np wyżej chwalone przez kolegów lampy EML. Wtedy jest bardzo duża szansa, że miałbyś endgame endgamów🙂

Osobiście wolałbym tego ENVY niż WA 33, który grał dla mnie jak tranzystor, ale oczywiście bardzo dobry tranzystor. Feliks i lampy 300B, to może być bardzo przyjemne granie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Tak zrobię. Odrazu zapytam, czy można zamówić z lepszym potencjometrem. Chociaż w dalszym ciągu nie wiem, czy zwracać na to większą uwagę i dlaczego ludzie z tego śmieszkują. 

 

Przede wszystkim gabarytowo taki ENVY mi bardziej odpowiada od WA33. Bardzo mi się tez podoba taki wzmacniacz opakowany w drewno.

 

A czy możesz mi polecić jeszcze jakieś dobre lampy 300B o których mógłbym sobie w międzyczasie poczytać? Tak do ~5k. zł. Chcę sobie wstępnie to wszystko poukładać w głowie. 

 

I co sądzisz o tych sterujących Mullard co je mam w Pathosie? Mogę je wykorzystać? 

 

Oczywiście o to też zapytam producenta, ale zanim zacznę pisać do Feliksa, to wstępnie chce zasięgnąć informacji na forum. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MichalZZZ napisał:

A czy możesz mi polecić jeszcze jakieś dobre lampy 300B o których mógłbym sobie w międzyczasie poczytać? Tak do ~5k. zł. Chcę sobie wstępnie to wszystko poukładać w głowie.

 

Ze swojej strony polecę Psvane 300B Western Electric Replica. Bardzo dobre lampy o stereotypowym, magicznym  lampowym brzmieniu. Używam ich od dwóch lat. Niesamowicie nasycają dźwięk, uplastyczniają go, ale nie zabierają nic przy tym z rozdzielczości.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lsd

 

Wielki dzięki. Wieczorem zasiadam do wyszukiwania informacji o tych lampach. A powiedz mi proszę Cię jeszcze taką rzecz - jak wysokie? Bo to, że mają plastyczny i nasycony dźwięk, to fajnie, ale zazwyczaj wtedy góra jest obcięta, a ja lubię rozdzielcze, nieco rozświetlone wysokie. Oczywiście tez nie za ostre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MichalZZZ napisał:

Ostatnie pytanie, które mi przyszło do głowy, to czy lampy sterujące, które zakupiłem sobie do Pathosa Aurium Mullardy E88CC będą pasować do Feliksa? To dobry pomysł aby zamienić stockowe PsVane CV-181 mk2 (6SN7) na wspomniane Mullardy? 

 

Zdaję się, ze byłby to możliwe przez przejściówkę:

https://pl.aliexpress.com/i/32807531750.html

Te PSVANE 6SN7 w swojej klasie cenowej są bardzo dobre.

 

Poczytaj o Emission Labs 300b mesh no i Elrog 300b podobno top brzmieniowy (nie słyszałem), ale cenowy to już na pewno😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też lubię wysokie i nie zniósłbym kompresji w tych rejestrach. Nie brakuje mi wysokich tonów na tych lampach, tymbardziej, że z racji swoich upodobań raczej wybieram słuchawki jaśniej grające, tutaj ATH L5000 czy też bardziej zbalansowane HEK se. Można oczywiście pójść w kierunku Psvane Acme, bardziej rozdzielcze i oferujące być może bardziej otwarte granie, ale moim zdaniem one są ciut mniej muzykalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj1978

 

Czyli jeżeli mysleć o zmianie lamp w tym wzmaku, to sterującymi sobie nie zaprzątać głowy, tylko myśleć w pierwszej kolejności o wymianie lamp 300B? 


@lsd


No i super. 


Mam o czym czytać przy wieczorze. 


Dzięki chłopaki 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie możesz ecc88 na adapterku stosować zamiast 6sn7 ale to niech się producent wypowie, różnią się pradowo. Ja bym się w to nie bawił 6sn7 to genialne lampy (moje ulubione). Maja swoje wady, lubią pobrumiec i są generalnie głośne, szczególnie NOS z lat 40-50. Te nowe chińskie są ciche. Akurat tych Psvane nie lubię, nie sa tak nasycone, ale za to przestrzeń, wysokie i detaliczność na wysokim poziomie. Te sterujące musza się sparować z lampami mocy, może z 300b grają rewelacyjnie. Ja słucham w duecie z 6as7 a to zupełnie inne granie. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MichalZZZ napisał:

@dj1978

 

Czyli jeżeli mysleć o zmianie lamp w tym wzmaku, to sterującymi sobie nie zaprzątać głowy, tylko myśleć w pierwszej kolejności o wymianie lamp 300B? 

 

w tym przypadku lampy 300B będą dominować, mają swój mocny charakter i 6SN7 Psvane mogę okazać się w zupełności wystarczające, choć nie wiem czy nowe lampy 6SN7 z wyższej półki w ogóle można kupić. Zostają wtedy NOS, ale wg mnie tu już raczej dla doświadczonych hobbystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się raczej bawił w jakieś adapterki. Skoro mówicie, że te lampy stockowe (6SN7) są dobre, to ja Wam jak najbardziej wierzę :)

 

Rozumiem, że największą zmianę w dźwięku uzyskam zmieniając lampy mocy. Ciekawe tylko jak taki Envy reaguje na zmiane lamp. Bo to nie jest OTL.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, uznam napisał:

Odnośnie nowych Mullardów ecc82 i starych cv4003. Te ostatnie czuć że grają większym Powerem, mają rozszerzone skraje pasma,

CV4003 ciągle są po ciepłej stronie i to całkiem znacznie.Z tymi od Ciebie ma już 3 pary na ciężkie czasy:) Zamówiłem teraz cv491, one są już naprawdę bardzo mullardowskie, a te sprzed 1958 z Blackburn to już najbardziej mullardowski mullard. Ale ten mullard z nowej produkcji może być też ciekawy.

 

BTW nie myślałeś o jakimś DAC NOS na r2r?

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio

 

Dlaczego się zdziwię? W sensie wiem, że to inne brzmienie, bo przesiadając się z Pathosa gdzie też miałam i wciąż mam namiastkę brzmienia lampowego, to rzeczywiście odczułem duża różnice. Na plus Niimbusa. Zwłaszcza przejrzystość, rozdzielczość, szybkość + znakomite wysokie na plus Niimbusa. Taki Envy podejrzewam, że jest znacznie lepszy od Pathosa, więc z tą przejrzystością i dynamika może nie będzie tak źle. Ma też duża moc do napędzania Abyssów i czy innych Susvarów.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności