Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Firma Lab12: wzmacniacze lampowe (i nie tylko) ze słonecznej Grecji - ciekawe, czy oferują podobnie ciepły dźwięk, jak tamtejszy klimat. Ktoś słuchał?

Lab12-Integre4-Face-Frozen-Silver-1.jpg

Lab12-Suara-Face-Matt-Black.jpg

Lab12-Dac1-Reference-Face-Frozen-Silver.

Lab12-Gordian-Face-Frozen-Silver-1.jpg

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bednaar fajne, nie wiedzialem, ze oni tez wzmacniacze produkuja. Ich DACi maja bardzo dobra opinie, chociaz recenzent z 6moons wywolal maly skandal, bo ogłosił w recencji ten DAC najlepszym na rynku po czym przesiadl sie prywatnie na MHDT Orchid. Niestety grecy nie sa tani, ale na pewno jest to bardzo interesujaca propozycja i tez chetnie poslucham wrazen.

W dniu 3.02.2022 o 19:06, euter napisał:

Po ciemku oczywiście brzmi lepiej niż za dnia 😅

 

Nie mam tak ladnego zdjecia, ale moj ewidentnie tez lepiej gra po ciemku:)

Edytowane przez bpiotrow13
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

recka nowego Feliksa Envy, wysokie noty. No ale na tym portalu wg mnie słabsze sprzęty mają 8/10🙂chyba, że wychodzą z założenia, że słabego sprzętu  nie testują.

 

https://headfonics.com/feliks-audio-envy-review/

Edytowane przez dj1978
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję ostatnio 2x 6n23p Reflektor SWGP Gray Shield '74, mam też 2 Haltrony ECC88. Posłuchałbym chętnie jakichś Mullardów, Siemensów czy Telefunkenów do porównania. Może ktoś chciałby się wymienić na tydzień / dwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.02.2022 o 11:30, Bednaar napisał:

Firma Lab12: wzmacniacze lampowe (i nie tylko) ze słonecznej Grecji - ciekawe, czy oferują podobnie ciepły dźwięk, jak tamtejszy klimat. Ktoś słuchał?

 

 

 

 

 

Te co wrzuciłeś zdjęcia to mają dźwięk raczej mocny i dynamiczny - jak to KT150. 

Ale z kolei model Mighty - na lampach EL34 gra przyjemnie i cieplutko.

 

Reszta - Pre1, DAC1 - też mają "analogowy" charakter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2022 o 23:19, wrq napisał:

 

Te co wrzuciłeś zdjęcia to mają dźwięk raczej mocny i dynamiczny - jak to KT150. 

Ale z kolei model Mighty - na lampach EL34 gra przyjemnie i cieplutko.

 

Reszta - Pre1, DAC1 - też mają "analogowy" charakter.

A sluchales tego DAC1? Mozesz cos wiecej powiedziec? Szukalem jego recenzji i znalazlem jedna polska, ze gra swietnie i jedna na forum amerykanskim, ze gra wrecz krzykliwie. No i jest recenzja na 6moons, gdzie gosc pisze, ze ten dac zostal wrecz zmiazdzony przez MHDT Orchid, ktory jest dwa razy tanszy. Jakos mnie zastanawia czemu ten DAC1 jest na TDA1543, to budzetowa kosc jest.

 

A ktos moze sluchal tego (nie jest r2r ale tez NOS):

 

https://allegro.pl/oferta/found-sound-davio-elite-plus-dac-lampowy-6sn7-11484422584

 

Zupelnie nic w sieci nie ma o tym, a wyglada ciekawie.

 

Szukam powoli jakiegos DACa do systemu stacjonarnego i korci mnie lampowy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, bpiotrow13 said:

Jakos mnie zastanawia czemu ten DAC1 jest na TDA1543, to budzetowa kosc jest.

Kość jest budżetowa, ale wykorzystywana do dziś przez takie tuzy audio jak Audio Note, SW1X, Abbas Audio czy Cad dac.🙂

 

Tutaj twórca Cad Dac wyjaśnia dlaczego tda1543:https://theaudiophileman.com/cad-scot-berry/

''Focusing more on the DAC itself then, why use the 1543 as a chip? “One of the first DACs that I ever made featured a 1541 chip, a slightly different chip, plugged it up to some batteries and away I went, 15 years ago. Since then, I have tried different DAC technologies but kept returning to the 1543. That is, the TDA 1543 chips currently used inside the box. The sound quality that I get from using multiple 1543 DACs…there’s a richness, naturalness and harmonic performance that I have never found elsewhere.”

Jego dac kosztuje prawie 9000 £:

https://www.brookaudio.co.uk/product/computer-audio-design-1543-dac-mkii/

 

Sam miałem Lite dac ah( 8x tda1543) i tego nie polecam.

 

Mam natomiast hifiman hm-601, którego właśnie słucham i ten jest rewelacyjny, prawie tak dobry jak mój dac z lampami na wyjściu i tda1541. Jego najważniejszą zaletą jest całkowity brak cyfrowości w takiej implementacji i piękne granie.

 

2 hours ago, bpiotrow13 said:

Szukam powoli jakiegos DACa do systemu stacjonarnego i korci mnie lampowy.

 

Szczerze polecam z lampami, tworzą spektakl. Jam mam wyżej wymienionego lampowego i zastanawiam się co by nie stworzyć następnego. Tutaj ciekawy opis, który zainspirował mnie do poszukiwań: https://najlepszeodtwarzacze.pl/dual_ad1865r_nos_dac_r2r_dac_vinyl_style_fpga.php

Edytowane przez NuYam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, NuYam napisał:

Szczerze polecam z lampami, tworzą spektakl. Jam mam wyżej wymienionego lampowego i zastanawiam się co by nie stworzyć następnego.

Czyli jakiego konkretnie masz? Ja mam w systemie sluchawkowym mhdt orchid (tez lampowy i tez tda1541) i dalej nie szukam. Potrzebuje teraz cos do systemu stacjonarnego.

 

Ktos cos slyszal o found sound davio? Polska marka i korci.  Nie ma tam kosci r2r, ale nawet lampizator od nich odszedl.

 

 

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bpiotrow13
Kupiłem, też nie jestem techniczny, ale powoli zaczynam się tym interesować. Wymieniłem wewnętrzne okablowanie i tda1541a na bez A, które musiałem wylutować z pcb od cd playera marantza.

Mam już też nosa ad1865r smd i myślę wymienić na ad1865rj, pooglądam na Youtube i może się uda🤣

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, NuYam napisał:

@bpiotrow13
Kupiłem, też nie jestem techniczny, ale powoli zaczynam się tym intetesować.

A mozesz zdradzic gdzie?

 

Mnie to wlasnie mocno zainteresowalo teraz. System sluchawkowy mam zamkniety, a w stacjonarnym brakuje mi wlasnie jakiegos fajnego dac lampowego. Ten dac1 nawet mozna kupic okazyjnie uzywany, ale jakos mnie nie przekonuje.

 

 A co myslisz o tym:

 

https://allegro.pl/oferta/found-sound-davio-elite-plus-dac-lampowy-6sn7-11484422584

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, NuYam napisał:

@bpiotrow13Na Ebay, ale teraz, sprzedawca jest nie aktywny jak zobaczę inny to dam znać.

 

Ten dac wydaję się spoko, ale dla mnie za drogi. Dziwne też, że ukrywają jaki to multibit,a to już by mi coś powiedziało. Najlepiej posłuchać.

 

No wlasnie... ja sie na tym kompletnie nie znam. Cene pewnie mozna znegocjowac troche. Producent jest z Minska Mazowieckiego, w sumie teraz jak zbudowali autostrade, to mam tam 30 minut..

 

Znalazlem jeszcze taki:

 

https://www.veridian-utopia.com/index.php/sample-page/

 

W sumie wolalbym polska konstrukcje. Mam polski wzmacniac i polskie kolumny, to juz bym patriotycznie dalej szedl:))

 

Edit, takie sie jeszcze pojawiaja na rynku wtornym, ale pcm1704 to chyba nie moje brzmienie (wbrew opisowi, chyba nie sa takie cieple).

 

https://www.hifichoice.pl/acousticplan-digimaster-usb-dac--test,64,21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2022 o 22:04, NuYam napisał:

DIY Nos tda1541 bez A, z wyjściem na dwóch lampach ecc83. Białe kabelki srebrne.

20220406_210304.thumb.jpg.c3df93c376903db09a25193ae60a6969.jpg

Witaj masz może namiary na płytki które są na zdjęciu głównie chodzi mi o dac tda1541 i bufor prądowy lampowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2022 o 13:24, NuYam napisał:

Ten dac na 1704uk, nos i lampach to teoretycznie coś co bym chciał mieć, ale myślę, że te polskie dacki też są ok, po prostu trzeba się spytać o możliwość wypożyczenia lub warunki zwrotu i myślę, że odpowiedzi pojawią się same.

Bede mial mozliwosc posluchac tych polskich DACow za jakis miesiac, moze tez w swoim systemie. Na tda1541 i pewnie 1543. Dam znac. Bardzo ciekawa rozmowe z konstruktorem mialem i chyba sie tam przejade bo to niedaleko. Jak wszystko bedzie ok to chyba bede zainteresowany. Ten dac co mysle bedzie na dwoch lampach cv181 z zasilaniem lampowym i na tda1541. Bardzo estetycznie wygladaja.

 

Rozeznalem temat tego DAC Veridian Utopia tez. To slowacki producent bardzo popularny w skandynawii, jest sporo bardzo przychylnych opinii. To dac na da1865. Tylko strasznie wielki jest 50x40cm. Podstawowa wersja prawie 1400 eur. Shipping do PL wliczony:)

 

@NuYamBylbym tez zobowiazany za linki do ofert (jak masz)  do tych tanszych dac na tda1541/1543 i da1865.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli dźwięk jest ok, to czym się martwić? Możliwe, że to "coś" zmienia kolor pod wpływem wysokiej temperatury. Podobny efekt można zaobserwować w nowym, chromowanym kolanku od rury wydechowej w motorynce. Chrom od temperatury zmienia kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bakus1233 napisał:

Jeśli dźwięk jest ok, to czym się martwić?

Weź pod uwagę, że audiofile mało co słyszą, więc jak coś może być nie teges, to muszą to wiedzieć (bo mogą nie usłyszeć) - inaczej wpadają w histerię.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie rozumiem kolegę @uznam, bo na jego miejscu martwiłbym się, czy taka lampa lada moment nie odmówi posłuszeństwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności