Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Prawie się .... :)

5 minut temu, MichalZZZ napisał:

No właśnie, moje Mullard E88CC wyglądają nieco inaczej, w każdym razie dzięki za info. :

 

To moje :

 

 

IMG_20210928_092848.thumb.jpg.6c7ced3b4535033d895d2c9ea13c4ee8.jpg

a jakie kody na szkle tych CV2492?

 

Sprawdzmy czy to w ogóle są Mullardy i z której fabryki. Dodatkowo jak byś mógł zdjęcie takie na którym widać getter, to będzie można powiedzieć coś o brzmieniu :)

 

Z CV2492 bywa różnie. Sprzedawał to też np. Brimar i miał różnych dostawców.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hammerh34d napisał:

Dobrze, że mam zapas :D819b6fb1bad862535f21304a36c40345.jpg

Tu jedna to pewnie Philips a druga może być Mullardem, ale trzeba sprawdzić kody na szkle w jednym i drugim przypadu, porównać budowę wewnętrzną.

 

 

----

Juz kompletnie nie do zdjęcia, tylko ogólnie do wątku :)

 

W ten sposób tworzy się większość legend internetowych o brzmieniu i jego różnicach.

 

Najzabwaniej jest natomiast, kiedy mamy te same lampy, tylko z różną etykietką i opisywane są różnice w brzmieniu. Wiadomo, Mullardy gęściej i ciemniej :)))

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego Feliksa :))) 

 

No co się tam denerwujecie no :) Zainwestowali tyle zachodu w zasięg i markieting to mają go puszczać za jakieś grosze? Sam zrobiłbym dokładnie tak samo.

 

Wizualnie dla mnie no nie za fajny. Ale ja nigdy nie ukrywalem ze mnie wizualnie to sie podoba na pierwszym miejscu Ray Samuels i Yamamoto (co do drewna)

 

Z calym szacunkiem ten Feliks wygląda bardziej jak DIY przy nich, ale to rzecz bardzo subiektywna, wiadomo.

 

Jak by mu jeszczse jakies bogatsze wizualnie lampy wsadzic rodem z Woo, to bylby sztos.

image.thumb.png.64e2995ce44bb434d5b4fcca95e4ca55.png

 

image.thumb.png.03c586697845d398d21da54c20645094.png

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, hammerh34d napisał:

Bardzo możliwe, że to Philipsy default_smile.png
Ale grają całkiem nieźle. Nie tak fajnie jak CCa, ale fajnie.

7LH "delta"513 na obu.e12be9d62e6f2de10f69aaa7e2ca05b4.jpg
 

Pierwszy wiersz to kod lampy. 7L to e88cc, H to oznaczenie zmiany wprowadzonej do lampy, tzw. pierwotnej, podstawowej. Tutaj to chyba oznacza podwójny getter, który nawet widać na Twoim zdjęciu. Jeżeli tak, to jest to dosyć rzadka lampa :) Drugi kod, to tak jak pisał @fallow oznaczenie zakładu produkcyjnego i data produkcji. Delta wiadomo Heerlen Holandia, póżniej na moje oko jest 5J3. 5 czyli rok... tutaj nie wiem dokładnie może 1965, J to październik, 3 to trzeci tydzień października. Mogę się mylić, korzystam z notatek sprzed kilku lat, kiedy identyfikowałem moje lampy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Pierwszy wiersz to kod lampy. 7L to e88cc, H to oznaczenie zmiany wprowadzonej do lampy, tzw. pierwotnej, podstawowej. Tutaj to chyba oznacza podwójny getter, który nawet widać na Twoim zdjęciu. Jeżeli tak, to jest to dosyć rzadka lampa :) Drugi kod, to tak jak pisał @fallow oznaczenie zakładu produkcyjnego i data produkcji. Delta wiadomo Heerlen Holandia, póżniej na moje oko jest 5J3. 5 czyli rok... tutaj nie wiem dokładnie może 1965, J to październik, 3 to trzeci tydzień października. Mogę się mylić, korzystam z notatek sprzed kilku lat, kiedy identyfikowałem moje lampy. 

Wszystko się zgadza :)

 

Ta forma kodu była stosowana przez fabryki Philipsa i zależne po latach 50tych, w tym wypadku 5 oznacza rok 1965, J to październik a 3 to trzeci tydzień :)

 

Nie mylisz się, mam kilka kompendiów w tym temacie.

image.png.2b69aa006108f3f39e901b3f8a71aee0.png

image.png.430e1649cda1cc20b641bcb435f9f897.png

 

 

Gdybyśmy mieli do czynienia z lampą Mullarda, mielibyśmy jeden z tych kodów fabryki:

image.png.01792b6495ff3e9d72516d8c380fe648.png

image.png.bdf063a5115f88f807af8c958eae115a.png

image.png.c38b9653e6b9add3b9e67fab6f63049b.png

image.png.3053df44a383fd11b2b1d3f21ac18a42.png

image.png.ca50325edc808ffa23b2cbb2a6827ff9.png

image.png.9f36f151c76d5498d79ff6ecf70e6231.png

image.png.6d39eac5e1b5068616ea18ab92f4837a.png

 

W przypadku E88CC najbardziej popularne to B - Blackburn i R- Mitcham. Oba różniące sie brzmieniem w zależności od fabryki oraz szczególnie okresu produkcji i rodzaju gettera.

 

PS. Trzeba uważać, bo zaróno Philips jak i Mullard (Philips) mieli też swoich dostawców. Można znaleźc Mullarda - Made in England, ale wykonanego przez dostawcę np.:

image.png.be75642cc6db442710dc06ae24c612fc.png

 

PS2. Philips miał znacznie więcej fabryk i dostawców niż Mullard.

Edytowane przez fallow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2022 o 20:45, vonBaron napisał:

Ciekawe, wa33 to jeden z niewielu wzmacniaczy lampowych, ktory jest w stanie napedzic najbardziej pradozerne sluchawki. Woo ma swoj styl brzmienia ogolnie i albo sie go lubi, albo nie, ale wygladu tym wzmacniaczom odmowic nie mozna:) dla mnie sa piekne.

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee...
Nie mam pojęcia skąd je mam, ale internet mówi mi, że to to samo co e88cc...

Chyba zaraz zapodam. 7416b407ee127e1dd6a1b7327c7295f6.jpg

Edit: Działają, wzmacniacz nie wybuchł. Ciche, na razie nie szumią/buczą, raczej po jasnej stronie, ale dość dużo dołu, takiego suchego raczej i twardego, co nie znaczy że niemiłego. Pograją trochę, zobaczymy:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hammerh34d 6922 jak najbardziej można, sam Woo nawet je dodaje do wa2 (i kiedys wa3). Te akurat brzmią jak piszesz.

 

BTW, a Ty nie korzystasz z tego?

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1DdsZyTx3CJv9_cG9kVdCGZap-AldiTsvuY4Ms1K_p3k/pub?hl=en&output=html

 

To pokazuje wszystkie lampy, jakie można stosować w Woo. No może te, które Woo zaaprobował. Można pewnie stosować wiecej i co chwila Woo coś tam dodaje. Ja na przykład w swoim wa3, którego ciągle mam chcę wrzucić ecc82. Mam adaptery z ecc88 na ecc82.

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam, korzystam. Ale akurat nie miałem pod ręką default_smile.png
Lampy znalazlem w pudełku gdzie trzymałem lampy do dunavoxa, a tam akurat wchodziło 6n23p/5670, do tego 3, więc mocno się zdziwiłem znajdując tam parkę 6922.
Szkoda ze ecc83/12ax7 tam nie znalazłem:D

Edit: Lampki grają nadal dość chłodno, ale nie sucho, sporo powietrza i przestrzeni, bas nadal spory i sprężysty. Piszę o kombinacji z Headonicem jako power ampem, więc driver z woo nie wpływa na odbiór. Podobają mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hammerh34d napisał:

Korzystam, korzystam. Ale akurat nie miałem pod ręką default_smile.png
Lampy znalazlem w pudełku gdzie trzymałem lampy do dunavoxa, a tam akurat wchodziło 6n23p/5670, do tego 3, więc mocno się zdziwiłem znajdując tam parkę 6922.
Szkoda ze ecc83/12ax7 tam nie znalazłem:D

Edit: Lampki grają nadal dość chłodno, ale nie sucho, sporo powietrza i przestrzeni, bas nadal spory i sprężysty. Piszę o kombinacji z Headonicem jako power ampem, więc driver z woo nie wpływa na odbiór. Podobają mi się.

Mi zaskakująco też w wa3 się podobały, choć to na ogół nie jest styl, który lubię. Bardzo kulturalne brzmienie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2022 o 20:45, vonBaron napisał:

W kontekście napędzania abyssow to porównanie ha300 do wa33, to nie śmieszny żart, zupełnie inna liga.

Zresztą w recenzji jest wspomniane że wa33 świetnie paruje się z abyssami i do nich tak naprawdę ten wzmacniacz został stworzony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, stefanbat napisał:

W kontekście napędzania abyssow to porównanie ha300 do wa33, to nie śmieszny żart, zupełnie inna liga.

Zresztą w recenzji jest wspomniane że wa33 świetnie paruje się z abyssami i do nich tak naprawdę ten wzmacniacz został stworzony. 

Tak, dokładnie, kiedy miałem jeszcze Abyssy, poważnie zastanawiałem się właśnie nad wa33. Gdybym nie poszedł w kierunku Dave'a, co trochę zmieniło moje priorytety, pewnie bym go teraz miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, saudio napisał:

Komentarze są ciekawe ;)

A z WA33 to wszystko zależy od konfiguracji no i jak to ze wzmacniaczami lampowymi od lamp.

Oczywiście tylko wszyscy odbierają (wnioskując po komentarzach) że WA33 jest słaby, bo drogi a nie idealny, bo przeczytali pewnie tylko podsumowanie. 

A u Ryki trzeba czytać między wierszami, bo wbrew pozorom to często wiele ciekawego można z jego recenzji wyciągnąć, jak przymknie się oko na słowotwórstwo i peany na temat kabli wiadomej marki. 

Dla mnie WA33 to jest wzmacniacz specjalistyczny stworzony do napędzenia Abyssów i w tej roli, nawet ze słabymi ori lampami które pewnie i tak większość wymienia, sprawdza się fantastycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, stefanbat napisał:

Oczywiście tylko wszyscy odbierają (wnioskując po komentarzach) że WA33 jest słaby, bo drogi a nie idealny, bo przeczytali pewnie tylko podsumowanie. 

A u Ryki trzeba czytać między wierszami, bo wbrew pozorom to często wiele ciekawego można z jego recenzji wyciągnąć, jak przymknie się oko na słowotwórstwo i peany na temat kabli wiadomej marki. 

Dla mnie WA33 to jest wzmacniacz specjalistyczny stworzony do napędzenia Abyssów i w tej roli, nawet ze słabymi ori lampami które pewnie i tak większość wymienia, sprawdza się fantastycznie. 

Tylko on porównuje do swojego "Twin heada", który ma niewiele wspólnego z fabrycznym poza obudową i to jest chyba to na co trzeba patrzeć, to jego referencja. Fakt że w tekście chwali a podsumowanie nieco zaciemnia to co jest w recenzji, no ale pewnie wersja poprawiona i dobrane lampy dałyby więcej (to dotyczy każdego wzmaka lampowego). No i też co kto lubi jeżeli chodzi o dźwięk, akurat SC mi bardziej podchodził, bo ten zwykły fabryczny nieco wyostrzał brzmienie, zresztą większość kabli podłączonych do Ayssow będzie lepsza niż fabryka, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygody z Beyerami DT880 600Ohm ciąg dalszy. Już mam w większości opisane wszystko odnośnie FluxLaba i OTLa od Sinus Audio z moimi tanimi lampkami, oraz różnymi połączeniami interkonektów, filtrów DACa a nawet zmiany dużego jacka z nakręcanego stockowego na inne 'normalnie' wciskane, zwykły złocony, rodowany furutech oraz miedziano srebrny audioquesta (i tak to robi różnice, przy OTLu jakimś sposobem znacznie wyraźniejszą niż na innych wzmakach).

 

Teraz wyciągnałem z szafy starego Little Dota MK3 SE, ale tu już są lepsze lampki bo Amperex Bugle Boy 6922. To hybryda ale zapodaje na wyjściu tyle mocy, że z słuchawkami co do tej pory miałem i mam dałem sobie spokój bo za mało mogłem ruszyć gałką głośności, został oczekując na odpowiedniego zawodnika i się doczekał 😜

Pierwsze wrażenia po godzinie odsłuchów są bardzo bardzo pozytywne względem OTLa, nawet nie wiem czy nie za bardzo bo myśle coraz poważniej o kupnie lepszych lamp do Sinusa.

 

Jeszcze troche i mini recenzja DT880 się ode mnie ukarze :D

 

ps. dla przykładu ile prądu wali w kabel ten Little Dot, przy jego ustawieniu pinami na lowgain, z DT880 600Ohm nie przekraczam 30% skali kręcenia gałą.

Edytowane przez pabloj
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności