Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, lobuz1 napisał:

Sinus raczej wygrzany przez dj1978.

Ten o którym mowa to nówka sztuka🙂 Mój wygrzany jest u innego kolegi.

36 minut temu, uznam napisał:

Na razie wygrzewam Sinusa i codziennie słyszę, że zaczyna się otwierać, więc może jeszcze pozamiata, na co mam nadzieję :)

Jeśli lampy Psvane są nowe, to potrzebują min. 50 godzin grania i więcej, zmiany z czasem na pewno będą słyszalne in plus. Swojego parowałem m.in z HD800s a tam o bas wzmacniacz musi powalczyć, z Sinusem był go znaczniej wiecej niż np z Bursonem C3R,który w zakresie basu też do ułomków nie należy.

Edytowane przez dj1978
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Corvin74 napisał:

Coś musiałem w takim razie pomylić. @lsd wie dobrze bo ma z tego co pamietam Meze i kilka wzmacniaczy lampowych. A właśnie czy Meze zgrywają mu się z Electronem?

 

Meze z Cayin to chyba nie bardzo, za to graja z Ayonem ha3 fenomenalnie:) 

 

5 godzin temu, lobuz1 napisał:

Sinus raczej wygrzany przez dj1978.

 

Dwa na forum takie same sa:)

5 godzin temu, dj1978 napisał:

Jeśli lampy Psvane są nowe, to potrzebują min. 50 godzin grania i więcej, zmiany z czasem na pewno będą słyszalne in plus.

Nowa lampa potrafi zagrac odpychajaco wrecz. Za to jak sie wygrzeje to nie poznasz. Jak pewnie ze wszystkim. Moje ZMFy na poczatku graly bardzo srednio.

Edytowane przez bpiotrow13
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo ZMFów. Rozważam Eikon, Aeolus, Auteur do OTLa. Lubie dobre zejście w subas, nielubie podbitego wysokiego i średniego basu (troche może być ale bez przesady żeby łupało), miodną średnice, musi być dość gruba i grać szeroko, góra mnie najmniej interesuje, byle nie kłua w uszy. To które z tych trzech? 
@bpiotrow13@MichalZZZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pabloj napisał:

To które z tych trzech? 

Verite :)

 

Serio. Poczekaj chwile, dozbieraj i kup Verite, bo są najlepsze z całej rodziny. Będziesz zachwycony, uwierz mi.

 

Są najbardziej rozdzielcze, mają najwięcej powietrza, najbardziej dynamiczne i najszybsze spośród ZMFów. Duży, odpowiednio dociążony dzwięk, bliższa niesamowicie muzykalna i kremowa średnica, dobry, mocny bas, ale i kontrolowany, nie tak bułowaty jak np. Atticusy.

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, w takim razie polecam użytkownika @Vaiet - on ma Eikony i sobie bardzo zachwala te słuchawki. Pewnie sie odezwie i cos więcej o nich skrobnie. Eikony miał też @MFRD, ale dawno go na forum nie widziałem. Może go wywołamy do tablicy :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Rozumiem, w takim razie polecam użytkownika @Vaiet - on ma Eikony i sobie bardzo zachwala te słuchawki. Pewnie sie odezwie i cos więcej o nich skrobnie. Eikony miał też @MFRD, ale dawno go na forum nie widziałem. Może go wywołamy do tablicy :)

My z @MFRDsłuchaliśmy swego czasu Eikonów u mnie na sinusie, jak go miałem za pierwszym razem. Eikony to dość neutralne słuchawki z pamięci, bardzo dobrze reagujące na lampy. Ja lubię ciepło i mi pasowały z RCA 6as7g, sterujących nie pamiętam.

 

@pabloj poczytaj porównania tych słuchawek na stronie ZMF, bardzo wartościowe:

 

https://www.zmfheadphones.com/auteur-eikon

 

https://www.zmfheadphones.com/atticus-aeolus

 

Eikon ma podbity subbas poza tym neutralnie, średnica nie jest podgrzana na moją pamięć, góra jest rozciągnięta. Auteur mają raczej słabszy bas (bo są otwarte) ale nie słuchałem. Aeolus niby mniej bułowaty niż Atticus, ale nie wiem, czy bas nie jest tutaj poluzowany.

 

Verite mogę porównać tylko do Eikonów. Tu różnica jest i w jakości i w stylu. Verite grają zauważalnie nie tyle cieplej, co znacznie bardziej analogowo z fajną średnicą. Są bardziej przestrzenne i szczegółowe. Muzyka w nich bardziej płynie, przy lepszej separacji i scenie. No, ale za to trzeba zapłacić prawie 3 razy tyle. Przynajmniej róznicę w cenie czuć.

 

W Audeos może mozna coś pożyczyć?

Edytowane przez bpiotrow13
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trzy razy tyle? Eikony kosztują 7k zł. a Verite ~ 13k zł. 

 

Co nie zmienia faktu, że moim zdaniem warto dozbierać do Verite, bo są absolutnie genialne. Mnie urzekły. Do tego stopnia jestem zachwycony tymi sluchawkami, że oprócz zamkniętych, będę miał jeszcze otwartę. Jak się doczekam w końcu na dostawę, bo już czekam trzy miesiące. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MichalZZZ napisał:

Jak trzy razy tyle? Eikony kosztują 7k zł. a Verite ~ 13k zł. 

ok, myślałem, że Eikony tańsze. W kazdym razie różnica w cenie znaczna, ale Eikony to i tak świetne słuchawki.

 

15 minut temu, MichalZZZ napisał:

Jak się doczekam w końcu na dostawę, bo już czekam trzy miesiące. 

 

To ja już swoje mam trzy miesiące? Ale czas leci. Trzymam kciuki, żebyś dostał szybko:)

Edytowane przez bpiotrow13
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakoś pod koniec września zamawialiśmy Verite. Twoje były na stanie, a ja sobie wymyśliłem limitowaną wersję, to se teraz czekać muszę. 

 

Plus jest taki, że się załapie już na ten nowy ZMFowski pałąk :)

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalZZZ napisał:

No jakoś pod koniec września zamawialiśmy Verite. Twoje były na stanie, a ja sobie wymyśliłem limitowaną wersję, to se teraz czekać muszę. 

 

Plus jest taki, że się załapie już na ten nowy ZMFowski pałąk :)

 

 

no  tak, a widziałeś jak ten pałąk ma wygladać? Ze dwa razy Zacha pytałem, ale mnie zignorował..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bpiotrow13

 

Looknij do tematu ZMFów. Na ostatniej stronie wkleiłem zamknięte Verite z nowym pałąkiem już (chyba). Jak się przygladniesz, to zauważysz, że jest szerszy i ma takie wypustki, brzuszki na opasce. Jest w sieci więcej zdjęć nowych ZMFów z tymi opaskami. Wyglądają fajnie. 

 

A co do kontaktu z Zachem, to mi też nie odpisuje, ale mogę to zrozumieć, mając na uwadze jak popularne są ZMFy i jakim się cieszą wzieciem. Okres przedświąteczny. 

 

Ostatnia strona :

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy to o to chodzi, tak mi się na oko wydaje, że to będzie właśnie ten nowy pałąk. Zmiany są kosmetyczne jak widać.

 

Tutaj porównanie :

 

 

DSC6063_900x.jpg

VeriteClosed_LTDShopify_v2_900x.jpg

 

Widać, że jest szerszy i grubszy, masywniejszy. 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem Ci, że jestem wzrokowcem ;) Choć dalej nie wiem, czy to jest właśnie ten nowy pałąk. Zresztą umówmy się, stary, ten co mamy w Verite jest bardzo wygodny, ja nie narzekam. Nowy jeżeli będzie ten co widzimy, to wygląda na to, że słuchawki zyskają kolejne niepotrzebne gramy. 

 

Dobra Boguś, bo zaraz nas ktoś pogoni, że lecimy nie na temat :)

 

 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poleccie mi lampy 12au7 (ecc82) do mojego sinusa 2a3, zależy mi na lampowym charakterze, żadnej jasności i zbyt przejrzystych wysokich tonów, oczywiście bez koca.

 

Dzisiaj padła mi jedna lampa po 9 dniach użytkowania Psvane treasure 😒

 

2a3 mam psvane treasure.

Edytowane przez uznam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, uznam napisał:

Panowie, poleccie mi lampy 12au7 (ecc82) do mojego sinusa 2a3, zależy mi na lampowym charakterze, żadnej jasności i zbyt przejrzystych wysokich tonów, oczywiście bez koca.

 

Dzisiaj padła mi jedna lampa po 9 dniach użytkowania Psvane treasure 😒

 

2a3 mam psvane treasure.

Ja polecam Mullard cv4003, bedziesz sie cieszyl ze psvane Ci padly. Steve Hofman napisal kiedys u siebie na forum zapytany o polecane 12au7:

 

1) Mullards

 

 

 

 

 

 

 

2) others

 

:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności