Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, dj1978 napisał:

Nie ma fotki, ale ZMF Eikon również świetnie zgrywają się z lampą OTL

 

Eikony na moim sinusie brzmialy super. Teraz bede chcial sprawdzic jak brzmia Verite, bo wlasnie odkupilem sinusa ktorego sprzedalem rok temu:))

 

Ale to ultrasone odjezdzaja od Ciebie? Nie sinus;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bpiotrow13 napisał:

 

Eikony na moim sinusie brzmialy super. Teraz bede chcial sprawdzic jak brzmia Verite, bo wlasnie odkupilem sinusa ktorego sprzedalem rok temu:))

 

Ale to ultrasone odjezdzaja od Ciebie? Nie sinus;)?

Sinusa odjechał w dobre ręce. Na razie u mnie będzie pustka w słuchawkowcach. Ale fajnie, że u Ciebie historia zatoczyła koło i wróciłeś do sprawdzonego sprzętu🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dj1978 napisał:

Sinusa odjechał w dobre ręce. Na razie u mnie będzie pustka w słuchawkowcach. Ale fajnie, że u Ciebie historia zatoczyła koło i wróciłeś do sprawdzonego sprzętu🙂

No jeszcze zobaczymy. Meczy mnie to szukanie sprzetu, ale chyba blizej niz dalej. Sluchawki, streamer i dac juz chyba ostateczne mam. Jeszcze teraz zobacze, czy zostanie sinus, czy wa2. Zostana mi tylko kable zasilajace i moze w koncu zajme sie sluchaniem muzyki:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłuchałem prawie wszystkie możliwe u mnie połączenia lamp mocy i sterujących z DT880 600Ohm i już mi się 6080 RCA + Sylvanie 6189 nie podoba :D Być może słuchawki się troche wygrzały, być może mój mózg też, być może zmiana interkonekta (bo początkowo był Johnys Gold Reference a teraz Oyade D+ Class A) - do tego jeszcze dojdziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minutes ago, hammerh34d said:

A co Ci najbardziej siadło?

Za dużo różnych połączeń (3), które na prawde ciekawie brzmią, więc robie krótkie playlisty z losowych utworów, które brzmią dobrze i średnio/źle. Następnie przesłucham pokrótce wszystkie na najlepszych parach lamp dla tych Beyerów aby sie upewnić, które z nich najwięcej utworów zagra przynajmniej dobrze. Kolejna sprawa, interkonekt dużo potrafi zrobić, różnice pomiędzy np Oyade D+ Class A, a Johnys Gold Reference są tutaj bardzo znaczące.

Nawet zmiana tego nakręconego dużego jacka na kablu beyerowym, na 'nasuwany/normalny' robi różnice, innaczej się słuchawki zachowają jak zmienie na taki sam pozłacany, ale nasuwany, inaczej gdy na rodowany Furutecha itd...

Coś jest kurde z tymi jackami z gwintem, AKG 812 też na to reagowały a tam właśnie w stockowym kablu taki był. Zmiana z nakręcanego na 'zwykły' i w AKG i tutaj w Beyerach neutralizuje coś wkurzającego z najwyższych dźwięków, co nie denerwuje w każdym z ustawień torów, ale w większości.

 

Odpowiadając na pytanie, obecnie wygrywają:
- 6as7g RCA NOS + 5814a NOS

i

- 6n13s RCA NOS + ECC82 RFT

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem czemu mi się zestaw 6080 + Sylvanie 6189 przestał podobać. Zmieniłem interkonekty na zupełnie inne i to spowodowało różnice, aż jestem w szoku. Porobiłem zestawienie wszystkich w miare brzmiących połączeń moich lamp + playlisty do nich (utwory które na danym zestawie brzmią przynajmniej dobrze i takie które brzmią słabo). I przykładowo na interkonekcie Oyade D+ Class A, z lampami 6n13s + ECC82 RFT z odsluchiwanych playlist wyszło 58 punktów, a gdy zmieniłem interkonekt na Johnys Gold Reference to już tylko 17.5 punkta.

Teraz ponownie wsadziłem 6080 + 6189 i punktuje na nowo na Johnysach (na których właśnie początkowo słuchałem). Nie do końca moge uwierzyć, że interkonekty w OTLu przy wysokoohmowych DT880 zrobiły taką różnice, ale innego wytłumaczenia nie posiadam...

 

btw. Nie robie szybkich przesiadek, czekam aż lampy się nagrzeją, daje uszom odpocząć itd.

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, bpiotrow13 said:

Nie mam niestety ecc82 rft, ale slucham mullardow cv4003 z Tung Solami 5998 i powiem szczerze to brzmienie urzeklo mnie swoim kolorem, dynamika bez utraty szczegolow, a jednoczesnie jest trojwymiarowe. Ponizej foto:

Resized_20211205_224514.thumb.jpeg.556a170dddb9c3d2eedbbb8c5183648a.jpeg

A jaki to wzmak?

Ostatnio nabylem DHA V380 mk2 - gra jak lampa…

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dzięki Panowie. To Sinusaudio dual mono, egzemplarz, który miałem kiedyś:) Gra teraz z Tung Solami 5998 i mullardami cv4003 i w takim zestawieniu brzmi bardzo analogowo, a jednocześnie nie muląco, choć to kwestia subiektywna oczywiście.

 

Ten wzmacniacz to dla mnie ostatni większy element układanki całego systemu, zagrało to tak wszystko razem, że aż mnie zatkało. W zasadzie zostały mi do kompletu tylko kable zasilające - słuchawki, wzmacniacz, DAC, komputer i przetwornik chyba już zostaną jak są. Bardzo jestem zadowolony z tego jak to wszystko razem brzmi. Pobawię się jeszcze trochę lampami, ale to już bez chęci zmieniania czegoś więcej.

 

Chcę sobie zachować jeden wzmacniacz, wiec pewnie woo wa2 pójdzie na sprzedaż, jeśli ktoś jest zainteresowany.

21 godzin temu, mrosin72 napisał:

Ostatnio nabylem DHA V380 mk2 - gra jak lampa…

Violectric brzmi lampowo podobno, ale jak wiesz Jurek ja lubię lampy:) Ty zresztą też, więc wiesz o co chodzi:) A jakie słuchawki masz do tego wzmacniacza?

 

17 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Gratuluję @bpiotrow13

Dzięki Michał, to poniekąd pośrednio Twoja sprawka, bo jak przekonałeś mnie do ZMFów, to już dla mnie prosta droga do OTL była (wiem, wiem, Verite też na solid state brzmią świetnie, ale to temat o wzmacniaczach lampowych:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, bpiotrow13 napisał:

Dzięki Michał, to poniekąd pośrednio Twoja sprawka, bo jak przekonałeś mnie do ZMFów, to już dla mnie prosta droga do OTL była (wiem, wiem, Verite też na solid state brzmią świetnie, ale to temat o wzmacniaczach lampowych:)

 

 

Bardzo mi miło :)

 

I jak Verite z tego grają? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MichalZZZ napisał:

 

Bardzo mi miło :)

 

I jak Verite z tego grają? 

Grają gęsto i oleiście, ale paradoksalnie szczegółowo i nie ma wrażenia klaustrofobii. Nie ma sceny tak szerokiej jak na przykład Woo audio, ale w klubach jazzowych też nie ma:) Dźwięki są pogrubione, ale nie ma wrażenia utraty szczegółów. Do tego są trójwymiarowe. Trąbki słychać jak wibrują, ale nie ma nic kłującego, dzwięk jest bardzo bezpośredni, ale taki cieżki, wypełniony. Ciekawe, że góra nie jest odcięta, ale właśnie zupełnie nieostra.

 

W porównaniu do Meze dzwięk jest podkolowowany ale ciekawe, że wcale nie jest bardziej obły, to właśnie Meze jakby bardziej obłe (zaokrąglone) są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dj1978 wyjechał, a do mnie wjechał Sinus 2A3 na lampach Psvane Treasure.

Zamówiłem go po odsłuchu niższego modelu DualMono 6C4C/ECC82 i tak mi się spodobał, że nie było odwrotu.

W mojej wersji są ponadto kondensatory Mundorfa, w zasilaniu anodowym i wyjściowym.

Jedynie co to musiałem wstawić porządne stópki, bo jakoś to przegapiłem przy zamówieniu.

Teraz wygrzewanie, ale już słychać potencjał.

Gra to słuchawkami ZMF Verite Closed i Moon 390.

264794548_5007613859258447_5739913176311830079_n.jpg

Edytowane przez uznam
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, uznam napisał:

Zamówiłem go po odsłuchu niższego modelu DualMono 6C4C/ECC82 i tak mi się spodobał, że nie było odwrotu.

W mojej wersji są ponadto kondensatory Mundorfa, w zasilaniu anodowym i wyjściowym.

A możesz napisać parę słów porównania z tym 6c4? Wiem, że inne lampy, ale może być ciekawe. Ja muszę zobaczyć jakie mam kondensatory u siebie. A jaki masz potencjometr?

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu na stronie wynika, że potencjometr mamy taki sam tj. Alps niebieski.

6C4C słuchałem 2 miesiące temu i ciężko tak porównać, obstawiam, że w 2A3 jest większa rozdzielczość, przejrzystość,detal. Ale w tych pieniądzach 6C4C jest znakomity. Mój dopiero się wygrzewa, więc dźwięk może jeszcze wyewoluować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności