Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, dj1978 napisał:

wcześniej powstrzymywał mnie brak miejsca. Zdecydowałem się wreszcie na porządki i była to bardzo dobra decyzja🙂

Ja też mam podłączone line out Sinusa pod stereo…a do Sinusa podłączone 2 dacki :)  

61A18B21-F47D-432D-A8D0-B42580B3E3E8.jpeg

2AAFC7C2-207A-4477-9275-3A6F04183ADB.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek jak widzi te bogactwa zastanawia się czy aż tyle trzeba elektroniki żeby odtworzyć swój ulubiony album😂

Ja skromnie i już czas chyba zaprzestać gonić królika gdyż mocno daje po kieszeni.

 

cover.jpg

IMG_20210922_211744.jpg

Edytowane przez pua
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, pua said:

Człowiek jak widzi te bogactwa zastanawia się czy aż tyle trzeba elektroniki żeby odtworzyć swój ulubiony album😂

Ja skromnie i już czas chyba zaprzestać gonić królika gdyż mocno daje po kieszeni.

A po co są pieniądze? Po to żeby je wydawać ;)
Hobby to ogromna częśc naszego życia, jeśli ktoś je w ogóle ma, a jak ma to trzeba pielęgnować.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bpiotrow13 napisał:

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia lub opinie o Decware csp3?

Tak, ze amerykanskie wzmacniacze sa drogie i mozna za ta kaske zlozyc wedle omowionego projektu cos w PL. Ze lepiej doplacic do Taboo :) Na EL84 i porządnym prostowniku.

 

To opinia.

 

Praktyka wygląda tak ze sam siedzę na hamerykanskim wzmacniaczu, ktorego lampy kosztuja drugie tyle co on sam, i trzecie tyle upgrejdy.

 

I zdecydowanie polecam lampowe pre :)) rowniez w torze sluchawkowym

 

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fallow napisał:

Tak, ze amerykanskie wzmacniacze sa drogie i mozna za ta kaske zlozyc wedle omowionego projektu cos w PL. Ze lepiej doplacic do Taboo :) Na EL84 i porządnym prostowniku.

 

To opinia.

 

Praktyka wygląda tak ze sam siedzę na hamerykanskim wzmacniaczu, ktorego lampy kosztuja drugie tyle co on sam, i trzecie tyle upgrejdy.

 

I zdecydowanie polecam lampowe pre :)) rowniez w torze sluchawkowym

 

No drogie, ale w Polsce to jednak jakaś niewiadoma składać. Lampy w Decware nie są jakieś najdroższe. To i tak patykiem po wodzie pisane, głosne myśli. Na razie kupiłem okazyjnie WA3 chyba z pierwszych wersji bo z wyjściem PRE właśnie. Tak, żeby mieć OTLa też, bo przesiadłem się na wysokoomowce:) No i tutaj znowu będę poszukiwał synergicznego wzmacniacza, jeśli mój Ayon nie będzie pasował.

 

To wolałbyś Taboo niż csp 3? Taboo to chyba nie otl. No i, czy polecasz pre też do wzmacniaczy lampowych jako końcówki? Niektórzy mówią, że jedna lampa w torze wystarczy, a ja juz mam lampę w DACu:) (za Twoją duża pomocą zresztą:)

 

No i pytanie z innej bajki. Czy do wzmacniacza Ayon ha3, który ma lampy 45 mogę włożyć 2a3? Słyszałem, że tak (ale nie odwrotnie).

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bpiotrow13 napisał:

Taboo to chyba nie otl.

Ten Taboo to jest integra ma też wyjścia głośnikowe, najwięcej zależy tutaj od jakości transformatorów. Mają te swoje UFO, ale jak to z UFO, kto słyszał ten wie :) Inna sprawa, że ta wersja jak widzę ma wyjście na słuchawki tylko zbalansowane. Nie raz miałem ich wzmacniacz w koszyku, ale ceny są z kosmosu jak na kupno w ciemno. Ten wyjdzie z cłem i podatkiem ok. 12 tys. 

 

57 minut temu, bpiotrow13 napisał:

Czy do wzmacniacza Ayon ha3, który ma lampy 45 mogę włożyć 2a3?

Pytanie tylko co na to transformator? Te dwie lampy i również 300B można stosować w jednym wzmacniaczu, ale mają różne parametry, dlatego fajnie mieć taki "pstryczek", który dostosuje zasilanie do tych lamp: 45 - 2.5V i 1.5A, 2a3 - 2.5V i 2.5A, 300B - 5V i 1.2A Są takie wzmacniacze i słuchawkowe, i kolumnowe, ale mają odpowiednie odczepy i magiczny "pstryczek". Pytanie, czy wkładając do Ayona lampę 2a3 nie usmażysz trafa? Zawsze możesz położyć na nim bekon i obserwować ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, The Grand Wazoo napisał:

Zawsze możesz położyć na nim bekon i obserwować ;) 

 

Drogi bekon:) Muszę się wywiedzieć jak to z tymi lampami jest.

 

Co do Decware to tez cię csp3 kusił?, czy taboo? Ja rozważałbym jedynie OTL i to nie teraz. Teraz będę miał przez chwilę WA3, jak wspomniałem. Dojdzie pewnie za jakieś 3 tygodnie. Ciągnie mnie do tych Woo, choć te które miałem nie łapały akurat synergii ze słuchawkami, które miałem. Tutaj WA3 według wszelkich rekomendacji powinien grać ze słuchawkami dobrze. Jak będzie zobaczymy, To i tak głównie dlatego, że chciałem sobie porównać OTLa z SETem z trafem na wyjściu. Zastanawiam się właśnie, czy do słuchawek o impedancji 300 omów ma sens transformator na wyjściu, czy lepszy OTL. Wszystko pewnie zależy od konkretnego wzmacniacza, ale chcę to sprawdzić na przykładzie Ayona ha3 i Woo wa3.

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, bpiotrow13 napisał:

 

Drogi bekon:) Muszę się wywiedzieć jak to z tymi lampami jest.

 

Co do Decware to tez cię csp3 kusił?, czy taboo? 

Csp3, też chciałem OTL i kupiłem... Darkvoice oraz trafiłem na polską firmę Eufonika. Posłuchałem kilku modeli i zamówiłem autorski (robiony dla mnie, wg. mojego pomysłu) taki:

Eufonika H5.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że człowiek umie we wzmacniacze. Mógłby w takim razie pogadać z kimś kto się zna na stolarce i designie, bo to drewno na boczkach wygląda na miękkie i niechlujnie połączone, a kable sterczące do góry to mój estetyczny koszmar we wzmacniaczach...
Zeby bylo jasne, jeszcze raz: czepiam się wyglądu, nie brzmienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem dzisiaj bodaj flagowego wzmaka Woo Audio WA33.

Uczucia mocno mieszane, zależy kto czego oczekuje, niby mamy do dyspozycji wzmacniacz lampowy ale nie jest to w mojej ocenie wzmak dla miłośników barwy i dociążenia jaki oferują wzmacniacze lampowe OTL.

Granie po stronie wręcz jasnego tranzystora. Owszem otwarte, niebywale rozdzielcze i detaliczne, super przestrzeń, ale brakuje wyraźnie dociążenia i nasycenia barwą. Albo taka konstrukcja, albo może to Dave jako DAC mocno narzucił swoją prezentację? Do tego mocno brumiał ze słuchawkami wysoko skutecznymi, czego nie doświadczyłem w takim stopniu np na moim Sinusie 2A3.

Zastanawiam się, dla kogo taki sprzęt? O niemal połowę tańszego mamy Niimbusa US4/US5, który gra znacznie gładziej, barwniej, a wcale z nie gorszą rozdzielczością czy holografią.

 

20210927_123726.jpg

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj1978ale za to Woo super wyglądają:)) Najwyżej w ofercie są te monobloki Woo, co można je napędzać 2a3, 300 b albo 45 w zależności od upodobań. Wa33 jest drugi od góry. Dużo ludzi mówi, że wa33 nie brzmi jak lampa. Już bardziej podobno wa5. Z tych co ja miałem, to wa6 se grał bardzo gładko, za to wa22 to petarda, choć analogowy sznyt też miał.

 

Ja to bym się bał takiego zestawu dotykać jak na zdjęciu jak podliczyłem ile to kosztuje;)

 

EDIT: na poprawę (mojego) humoru widzę, że pewnie byłoby mnie stać na tę listwę zasilajacą, co jest na zdjęciu:)

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, SinusAudio napisał:

Oto początek mega zaawansowanego OTL 2A3 (w innej konfiguracji 300B). Zasilacz lampowy ze stabilizatorem lampowym. Stopień sterujący EC86, stopień sterujący 2A3(300B) 6N6P i lampa mocy 2A3 (300B).

Zapowiada się super :) Zdradź jeszcze, czy to będzie wzmacniacz w dwóch wersjach, czyli faktycznie dwa wzmacniacze, do wyboru 2a3 lub 300B, czy jeden wzmacniacz z możliwością zmiany tych lamp? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SinusAudioDzień dobry Panie Mariuszu:) Nie wiem, czy dobrze rozumiem typy lamp, lampa mocy 2a3, sterujące ec86 a zasilania? 5u4g/274b?

 

Pamiętam mówił mi Pan kiedyś, że robi dla siebie wzmacniacz na chyba 2xecc82, 2x6n13s i 2x5u4g o ile dobrze pamiętam? Bardzo kibicuję i nie wykluczam zainteresowania:) To będzie dual mono na 2a3? Czemu nie 6n13 S? Mógłby Pan podesłać wizualizację jak to będzie wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2021 o 14:31, The Grand Wazoo napisał:

Posłuchałem kilku modeli i zamówiłem autorski (robiony dla mnie, wg. mojego pomysłu)

A możesz napisać jakich modeli słuchałeś i w skrócie wrażenia?

 

Nie jestem pewien, czy ten link już tu był wrzucany, ale nawet jeśli tak, to uważam warto. Ależ piękne:)

 

https://hoved-fi.dk/viewtopic.php?f=10&t=3753

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było kilka lat temu, niezły test dla pamięci :) H3, H5 i H7. H7 i H5 to podobna szkoła grania oba na lampie mocy 6n13s. Czyli dużo powietrza, mocna podstawa basowa, bardzo dobra góra. Granie raczej relaksujące, powściągliwe, ale też masywne. Jak z analogu. Przy czym H5 robi wszystko lepiej niż H7. W końcu ma rewelacyjną sterującą 6sn7. Dużo zależy od lamp :)H5 to jest podobny poziom jak np. Darkvoice ale jest idealnie cichy i ma większą scenę. DV gra blisko na twarz, H5 bardziej przestrzennie. H3 to taki White Bird Ampification HPA Master. Czyli podstawa. Lekkie eteryczne granie trochę rachityczne jak dla mnie. Ale HPA miałem z 10 lat temu i mogłem coś pokręcić :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności