Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MichalZZZ napisał:

A więc jak już wspomniałem na początku szukam pary lamp do Pathosa Aurium. Do 2000 zł.

Czego oczekuje? Lekko idące w stronę ciepła, ale też nie za ciepłe. Podkreślona i namacalna, muzykalna średnica. Bas chciałbym, żeby schodził najniżej jak sie da, byle nie wchodził na średnice. Scena szeroka, ale też nie tak, żeby mi oddaliło wokale. Taki typowo lampowy klimat

Mullard E88CC z lat 60-tych. Mogą być brandowane jako Philips SQ i jeżeli są wyprodukowane w Wielkiej Brytanii (w Mitcham) to polecam. 

 

Godzinę temu, MichalZZZ napisał:

Sklep mi zaproponował lampy E8CC Amperex z fabryki w NY

Nie słuchałem Amperexa E88CC wyprodukowanego w USA, w sumie to powinna mieć oznaczenie 6922, 7308, ale są to podobno jedne z najlepszych. Mam Amperex 6DJ8 "Bugle Boy" i jest świetna, ale jak potrzebujesz ciepła, to jednak Mullard :) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz widze, że zgubiłem cyferke 8. Przepraszam :)

 

Mullardy slyszalem, ze są cieple. Poszukam gdzies E88CC z lat 60. Czy moge prosic o jakas wskazowke gdzie sie takich lamp szuka? Jakie mają miec dokladne oznaczenie? 

 

Czyli Amperex E88CC made in USA to dobra propozycja. To juz jest jakas informacja, potwierdzajaca to co napisal i jak zachwala te lampy sklep. Dziekuje za informacje. Czy mam zapytac sklep o oznaczenie 6922, 7308? To sa dwa różne oznaczenia do dwóch różnych par? 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MichalZZZ napisał:

Mullardy slyszalem, ze są cieple. Poszukam gdzies E88CC z lat 60. Czy moge prosic o jakas wskazowke gdzie sie takich lamp szuka? Jakie mają miec dokladne oznaczenie? 

 

Czyli Amperex E88CC made in USA to dobra propozycja. To juz jest jakas informacja, potwierdzajaca to co napisal i jak zachwala te lampy sklep. Dziekuje za informacje. Czy mam zapytac sklep o oznaczenie 6922, 7308? To sa dwa różne oznaczenia do dwóch różnych par? 

Np. takie: https://www.ebay.pl/itm/403140588035?hash=item5ddd0d3203:g:lhQAAOSwkDNhJfIk o ile dobrze pamiętam kody to kwiecień i luty 1969r. Sprzedawca z Polski możesz podpytać. 

 

6922, 7308, ecc88, e88cc, 6dj8, 6n23p, itd. to jest rodzina lamp, gdzie:

ecc88, e88cc, 6dj8 - jest to oznaczenie europejskie

6922 - oznaczenie amerykańskie (niekoniecznie produkowane w USA, Amperex produkował w Holandii 6922 na rynek amerykański)

7308 - i w USA, i w Europie były produkowane...

6n23p - to rosyjski odpowiednik w/w

 

e88cc to lepsza wersja ecc88,

cv2493 oraz cv2492 to wojskowa wersja e88cc,

e188cc to rzadka wersja chyba tylko niemieckich lamp,

e288cc to to samo co wyżej tylko chyba ma bardziej pancerną budowę

ecc189 to odpowiednik e88cc... śmiesznie tani w porównaniu do większości tych lamp. 

 

Generalnie straszny bałagan w tej rodzinie lamp. Philips produkował lampy w Europie i w USA. W Europie w Holandii, w Anglii, we Francji w fabryce... Mazdy :) Mogą być brandowane jako Adzam, Dario, Miniwatt, RTC, Valvo... Do tego dochodzą niemieckie Siemens i Telefunken. Siemens Cca ma kosmiczne ceny i lampa ta jest bardzo wysoko oceniana. Nie wiem, nie słyszałem. Telefunkena mam i jest dla mnie za "suchy". Siedzi w konwerterze USB i tam z niemiecką precyzją spełnia swoją rolę ;) 

Są jeszcze Amperex "Bugle Boy", ale to już inna historia... Dużo podróbek, radzę uważać. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko Bosko. Widze, ze kupno lamp, to wyzsza szkola jazdy.

 

Dziekuje za opis. 

 

Jak rozpoznac czy to podrobka czy oryginal? 

 

Czy w tym sklepie moge robic zakupy bez obaw? 

 

https://tubes-store.eu/en/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amperex BuggleBoy to faktycznie znakomita lampa. Trudno jej zarzucić jakieś większe wady, może momentami nieco twardszą górę ale w mojej ocenie jest to lampa lekko przereklamowana. Niby neutralna/naturalna. Po zamontowaniu można na długi czas zapomnieć o podmianie na inną ale...mnie bardziej po czasie przypadła do gustu wspominana wcześniej Sylvania JHS. Całościowo mojej skromnej ocenie brzmi lepiej. Więcej powietrza, energii i nie męczącego szczegółu.

Philips SQ u mnie się nie sprawdziła. Mam dobraną parę. Brzmienie lekko przygaszone, wrażenie zlepiania się dźwięków. Dobra na początek przygody z lampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

Mullard E88CC z lat 60-tych. Mogą być brandowane jako Philips SQ i jeżeli są wyprodukowane w Wielkiej Brytanii (w Mitcham) to polecam. 

 

 

Są te lampy dostępne w sklepie o ktory pytalem powyzej. Cena 2400zł. Warto? 

 

Ktore lepsze, majac na uwadze moje powyzsze wymagania? Te Mullardy czy Amperex E88CC made in USA? Te drugie nieco tansze - 1900 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, MichalZZZ said:

Matko Bosko. Widze, ze kupno lamp, to wyzsza szkola jazdy.

 

Sam chciał lampowca to teraz "cierp" 😜

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje, że nie spodziewalem się, że kupno lamp bedzie takie skomplikowane. W ogole jak patrze na te roczniki, to aż nie dowierzam :) Prosze wybaczyc moją niewiedze. Nadrobie to. Chyba :D

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

 

Musze Was chlopaki przeprosic. Wczesniej patrzylem na te (jak sie teraz okazuje inne) lampy i w oczy mi sie rzucila cena 50$ i sobie pomyslalem : no dobrze, ale ja szukam czegos z wyszej półki. Co sie okazuje tych lamp jest tak duzo i maja tak podobne nazwy, ze najwyrazniej źle pogoglowalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Name44 said:

Ja od kilku dni niedowierzam uszom jak pieknie może grać lampa z 194X roku 🙂 Znakomita Sylvania 6SN7GT 

Lampy potrafią przeogromnie wpłynąć na końcową prezentacje, mam pare zestawów , i to tych tańszych, a i tak zmiana jest kolosalna jak przekładam lampy.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Name44 napisał:

@The Grand Wazoo u mnie gra inna Sylvania niż ta w ofercie. Ja mam Sylvania 6922 JHS Made in USA. Zielona napisy. Kosztowała mnie około 130zł szt.

No to jednak dobrze wygoglowalem 😂

 

Czemu taka rozbieżnośś cenowa jest tych lamp ?

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Name44 napisał:

Nie no faktycznie cena dobra. Nie znam tych Sylvanii w ogóle. Ja kupiłem w tym roku okazyjnie na ebay ecc189 Mullard 2 sztuki za 102 zł :) Trafiłem na likwidację sklepu. Czasami zdarzają się okazje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zapytam jak laik doświadczonych kolegów, co to z nie jednej lampy doświetlali już pokój. Czy ktoś z was miał do czynienia z Sinusem DualMono OTL 6C4C? Nie powiem, marzy mi się taka lampka na biurko, żeby wydobyć więcej życia i miłości z HD800S, a przy okazji spróbować ZMF Eikon w innym nieco wydaniu. Za DACa pewnie robiłoby Aune S6 Pro, ale nie widzę przeszkód, żeby Burek C3X Performance też za takowego posłużył. Jestem ciekaw waszych wrażeń i spostrzeżeń, czy warto w ogóle inwestować w ten sprzęt. Ograniczenia budżetowe niestety wykluczają większe wydatki w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj1978 miał/ma jakiegoś Sinusa dual mono, którego parował z HD800S.

11 minut temu, Vaiet napisał:

Panowie, zapytam jak laik doświadczonych kolegów, co to z nie jednej lampy doświetlali już pokój. Czy ktoś z was miał do czynienia z Sinusem DualMono OTL 6C4C? Nie powiem, marzy mi się taka lampka na biurko, żeby wydobyć więcej życia i miłości z HD800S, a przy okazji spróbować ZMF Eikon w innym nieco wydaniu. Za DACa pewnie robiłoby Aune S6 Pro, ale nie widzę przeszkód, żeby Burek C3X Performance też za takowego posłużył. Jestem ciekaw waszych wrażeń i spostrzeżeń, czy warto w ogóle inwestować w ten sprzęt. Ograniczenia budżetowe niestety wykluczają większe wydatki w najbliższym czasie.

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie rok HD800S grały mi z Sinusem Dual Mono 2A3. W takim zestawie słyszysz Senki grające zupełnie inaczej niż ich obiegowa opinia, szczególnie bas, nie traci tempa ale jest go odczuwalnie więcej. Całość okraszona miodzio średnicą.

Swojego Sinusa niby wystawiłem na sprzedaż, ale odkąd wpiąłem go do dużego toru stereo jako lampowe PRE, szala przechyla się aby go nie sprzedawać. Jestem zachwycony spektakularną holografią i przepiękną barwą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, dj1978 napisał:

Prawie rok HD800S grały mi z Sinusem Dual Mono 2A3. W takim zestawie słyszysz Senki grające zupełnie inaczej niż ich obiegowa opinia, szczególnie bas, nie traci tempa ale jest go odczuwalnie więcej. Całość okraszona miodzio średnicą.

Swojego Sinusa niby wystawiłem na sprzedaż, ale odkąd wpiąłem go do dużego toru stereo jako lampowe PRE, szala przechyla się aby go nie sprzedawać. Jestem zachwycony spektakularną holografią i przepiękną barwą.

Jednak przekonałeś się do lampowego pre 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności