Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Które lepiej kupić od tego samego sprzedawcy?

Droższe matched:

https://www.ebay.com/itm/112136749496

czy te niepasowane:

https://www.ebay.com/itm/114410456867

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za lamerskie podejście :) . Jasne, że pomierzone matched :). Nie jestem tak głęboko w temacie, nie mam takich wymagań, muszę spróbować, zdobyć doświadczenie.  :)  Nie zamierzam wydać tysiaka na lampy z taką wiedzą. Zamierzam kupić jakieś 2-3 zestawy w budżecie Thomsona i się pobawić a jak się spodoba to będę szedł wyżej i lepiej. Od 2 tygodni mam OTL- wcześniej nie miałem z nim żadnego kontaktu.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, neonlight said:

Jak Twój OTL gra cieplutko i krągło, to nie lepiej jechać po całości i w T90 uderzyć?! W takim połączeniu HD800 (oprócz sceny!), to ponury żart. 😉

Fallow,

Niestety pady Beyerdynamicow od T5p v2 zapewne są takie same wymiarowo jak do T90 , T1, (chyba że nie), a te dotykały mi krawędzi ucha jakkolwiek ich nie założyłem co było powodem sprzedaży T5p v2, a szkoda bo bardzo je lubiłem i mógł to być mój 'budżetowy' endgame.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pabloj napisał:

Fallow,

Niestety pady Beyerdynamicow od T5p v2 zapewne są takie same wymiarowo jak do T90 , T1, (chyba że nie), a te dotykały mi krawędzi ucha jakkolwiek ich nie założyłem co było powodem sprzedaży T5p v2, a szkoda bo bardzo je lubiłem i mógł to być mój 'budżetowy' endgame.

Ale DT880 będą miały jeszcze mniej miejsca, bo T1 i z tego, co kojarzę T5 też mają przetwornik pod kątem. ;)

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlightChodzi o szerokość i wysokość wewnętrznego okręgu padów, nie o głębokość. Z tego co pamiętam DT990 chyba były mi dobre, Amirony na pewno, te miałem dużo dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. kurczę, myślałem, że średnica padów we wszystkich (okrągłych) Beyer'ach jest taka sama, ale chyba masz rację w Amiron i raczej w T90, są delikatnie większe, bo coś mi świta, że miałem problem z ich zamianą, albo to były DT1990.. ehh. 🙃🤔

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich i pozdr. Już wiem w czym tkwi sekret faktycznie czysto lampowiec to świetne granie, co prawda zaczynam przygodę z little dot 3 którego kupiłem na forum i miałem doświadczenie tylko z hybrydami to jednak trzeba przyznać że bajka. Litte dot 3 najbardziej zgrywa mi się z ustawieniem wzmocnienia razy x4 i 60ohm do 150ohm słuchawki. Jak na razie jestem bardzo zadowolony.

 

20210623_072356.jpg

20210623_072910.jpg

IMG_20211117_211739.jpg

Edytowane przez pua
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2021 o 12:28, pua napisał:

Witam wszystkich i pozdr. Już wiem w czym tkwi sekret faktycznie czysto lampowiec to świetne granie, co prawda zaczynam przygodę z little dot 3 którego kupiłem na forum i miałem doświadczenie tylko z hybrydami to jednak trzeba przyznać że bajka. Litte dot 3 najbardziej zgrywa mi się z ustawieniem wzmocnienia razy x4 i 60ohm do 150ohm słuchawki. Jak na razie jestem bardzo zadowolony.

 

 

 

Witamy :)

 

A najważniejsze, że lampki tak pięknie świecą. Audiofile jak ćmy do tego słodkiego światła.

 

Pomijając, że ostatnimi dniami kiedy upały atakują, wyłączyłem z toru OTL zupełnie na jakiś czas.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem stock tube na mocy 6n6p z 1975 ze złotą siatką i sterujące na RTC 5654 wzmocnienie na x3

Coraz bardziej mnie kręci muzyka z OTL. Teraz to brzmienie na tych lamkach najbardziej mi się podoba😀

Mam tylko pytanie czy te RTC 5654 to mogą być fake ogólnie czy podrabiają takie lampy.

 

20210701_223724_HDR.jpg

Edytowane przez pua
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2021 o 15:55, mrosin72 napisał:

Potwierdzam - Sophia Electric to rebranded TJ FullMusic.

Zatem rownie dobrze mozesz kupic na alix 45’ki FullMusic, wyjdzie na to samo a bedzie znacznie taniej

Odkopię temat trochę. Podobno Sophia to nie jest taki zwykły rebranding Full Music, tylko wybierają najlepsze lampy spełniające określone parametry i te brandują na Sophię. Czyli wynikałoby z tego, że Full Music to taka loteria, a Sophia trzyma parametry. Ktoś może wie ile w tym prawdy? Fakt, że Full music stoi teraz w Polsce (przynajmniej 45tki) tyle co Sophia, ale Full Music można ściągnąć łatwo taniej na ebay..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2021 o 22:42, pua napisał:

Wymieniłem stock tube na mocy 6n6p z 1975 ze złotą siatką i sterujące na RTC 5654 wzmocnienie na x3

Coraz bardziej mnie kręci muzyka z OTL. Teraz to brzmienie na tych lamkach najbardziej mi się podoba😀

Mam tylko pytanie czy te RTC 5654 to mogą być fake ogólnie czy podrabiają takie lampy.

 

 

Nie spotkałem się jeszcze, żeby ktoś podrabiał RTC a szczególnie 5654/EF95. To nie jest audiofilsko-hiendowy mainstream więc jest bezpieczny.

 

W dniu 5.07.2021 o 10:45, bpiotrow13 napisał:

Odkopię temat trochę. Podobno Sophia to nie jest taki zwykły rebranding Full Music, tylko wybierają najlepsze lampy spełniające określone parametry i te brandują na Sophię. Czyli wynikałoby z tego, że Full Music to taka loteria, a Sophia trzyma parametry. Ktoś może wie ile w tym prawdy? Fakt, że Full music stoi teraz w Polsce (przynajmniej 45tki) tyle co Sophia, ale Full Music można ściągnąć łatwo taniej na ebay..

 

Z tego co mi wiadomo, to jak najbardziej Sophia nie ma żadnej swojej fabryki i jest to "rebrand".  Jednakże takie ujęcie wprost tego tematu, na tak dużej generalizacji, może tutaj być szkodliwe, a na pewno wyjaśniające temat niepełnie. Natomiast co do samych kryteriów zamówień i warunkowów jakościowych wynikających z tej umowy handlowej, pozostaje to słodką tajemnica firmy Sophia :) Notabene, której outsourcing produkcji i dystrybucja lamp to tylko jedna z aktywności w modelu biznesowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, fallow napisał:

Z tego co mi wiadomo, to jak najbardziej Sophia nie ma żadnej swojej fabryki i jest to "rebrand".  Jednakże takie ujęcie wprost tego tematu, na tak dużej generalizacji, może tutaj być szkodliwe, a na pewno wyjaśniające temat niepełnie. Natomiast co do samych kryteriów zamówień i warunkowów jakościowych wynikających z tej umowy handlowej, pozostaje to słodką tajemnica firmy Sophia :) Notabene, której outsourcing produkcji i dystrybucja lamp to tylko jedna z aktywności w modelu biznesowym.

 

No tak jest, pytanie czy oni te lampy dobierają parametrami, czy wysyłają jak leci... W tej drugiej opcji nie ma sensu przepłacać i można kupić Fullmusic. Pytanie jak jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że już odpowiedziałem na to pytanie. Możemy tylko gdybać - co do sfery faktów.

 

Natomiast przesłanki na pewno są i sprzężenie biznes <-> strategia -> komunikacja marketingowa działa tak od lat: jeżeli oni zamawialiby batche produkcji z lepszymi parametrami (co już brzmi kuriozalnie, bo te "parametry" nie wpłyną na klasowość brzmienia w wymiarze "lepiej"/"gorzej"), to na pewno by to kumunikowali ponieważ w gronie founderów Sophia Electric jest marketingowiec z wieloletnim stażem. Jeżeli tego nie komunikują i nie próbują wyróżnić swojej oferty od TJ w oficjalnej komunikacji używając argumentu o lepszych parametrach, to znaczy że nie ma lepszych parametrów.

 

Jak jest nie wiem, bo nie mam interesue prześledzić całej komunikacji marketingowej Sophia Electric. Ale jak komuś zależy to wystarczy zrobic reverse engineering tejże, to działą w zdecydowanej większości przypadków.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fallow napisał:

to na pewno by to kumunikowali ponieważ w gronie founderów Sophia Electric jest marketingowiec z wieloletnim stażem. Jeżeli tego nie komunikują i nie próbują wyróżnić swojej oferty od TJ w oficjalnej komunikacji używając argumentu o lepszych parametrach, to znaczy że nie ma lepszych parametrów.

 

Niekoniecznie, bo zdaje się oni wcale nie chcą się przyznać, ze robią tylko rebranding, a tak by musieli:)

 

Ale masz rację, że to gdybanie. Poszukam kontaktów do osób, które mogłyby ewentualnie mieć szansę sprawdzenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bpiotrow13 napisał:

 

Niekoniecznie, bo zdaje się oni wcale nie chcą się przyznać, ze robią tylko rebranding, a tak by musieli:)

 

Ale masz rację, że to gdybanie. Poszukam kontaktów do osób, które mogłyby ewentualnie mieć szansę sprawdzenia..

Nie nie musieliby i nie robiliby ruchu, który obnizą propoyzcję wartości ich produktu. VP i komunikacja byłyby już na pewno bardzo dobrze skontruowane. Komunikacji nie projektuje się po to aby obniżyć postrzeganą wartość produktu u konsumenta. Każde taki ryzyko się mityguje, również w komunikacji. 

 

Szansę zweryfikowania czy to prawda ma jedynie kilka osób na świecie, są oni wylistowani w miejscu rejestracji spółki oraz na pewno zobligowani odpowiednimi umowami lojalnościowymi, ponieważ jeden z głównych udziałówców Sophia to byłby bankier inwestycyjny (dane ogólnie dostepne). 

 

Jeżeli nie masz kumpelksich układów z kimś z tej listy to raczej będzie bardzo trudno i trafisz jedynie na domysły lub kolejne kocomoły wypisywane jako fakty na forach audio.

 

Zrewersowanie modelu tej spółki, propozycji wartości konkretnego produktu poprzez analizę komunikacji da tylko i aż przybliżenie, natomiast lepsze takie niż informacje z forów internetowych.

 

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Z ciekawości zapytam, czy miał ktoś z Was do czynienia z tym wzmacniaczem? Wielokrotnie go widziałem na Head-Fi i też u Tyll'a na biurku, czy to jest dobry wzmacniacz, czy raczej w tych pieniądzach nie ma co oczekiwać porządnego, lampowego sprzętu? 😗

https://bottlehead.com/product/crack-1-1-otl-headphone-amplifier-kit/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2021 o 15:28, neonlight napisał:

Z ciekawości zapytam, czy miał ktoś z Was do czynienia z tym wzmacniaczem? Wielokrotnie go widziałem na Head-Fi i też u Tyll'a na biurku, czy to jest dobry wzmacniacz, czy raczej w tych pieniądzach nie ma co oczekiwać porządnego, lampowego sprzętu? 😗

https://bottlehead.com/product/crack-1-1-otl-headphone-amplifier-kit/

Tak. Miałem i uważam, że jest dobry.

 

Moim zdaniem jest to jeden z bardziej udanych designów. Tylko nie jest to "stereotypowe" lampowe brzmienie, jeżeli można tak to określić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fallow napisał:

Tak. Miałem i uważam, że jest dobry.

 

Moim zdaniem jest to jeden z bardziej udanych designów. Tylko nie jest to "stereotypowe" lampowe brzmienie, jeżeli można tak to określić.

Heh.. dzięki za info, czyli nie dla mnie, ale ciekawość zaspokojona. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, neonlight napisał:

Heh.. dzięki za info, czyli nie dla mnie, ale ciekawość zaspokojona. ;)

Jeżeli chcesz przedsmak iście lampowego brzmienia, to lepiej kupic nawet tańszy Darkvoice 336 a jeżeli chcesz trochę dołożyć to Darkvoice 339. Jeżeli chciałbyś wzmacniacz tak grający na lata, to można wykonać na zamówienie u producenta Darkvoice 339 na wypasionych komponentach. Cena wówczas około x2.

 

Konkurentem Darkvoice 339 byłby Feliks Audio Elise, ja jednak wyżej stawiam zdecydowanie DV 339.

 

Już nie tak "stereotypowo" ale dalej z lampowa magią grają popularne u nas Little Doty. Jeżeli jednak chcesz zakosztować po porstu brzmienia lamp, to zdecydowanie polecam Darkvoice. To jest taki lampowy stereotyp 1:1. I to jest w nim fajne :)

Edytowane przez fallow
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fallow Dziękuję za nakierowanie na wzmacniacze godne uwagi. :) Nie chcę się rzucać od razu na głęboką wodę, więc na początek będę celował w podstawowy model.

 

Baaardzo dawno temu miałem Musical Fidelity X-Can v.3 i wtedy zrobił na mnie duże wrażenie, później były tylko hybrydy tj. Music Hall PH25.2 - nijaki brzmieniowo, gładki, ale mało muzykalny, później Cayin HA3 - tutaj zdecydowane przeciwieństwo, duża energia, ale stereotypowej lampy też tam niewiele, no i ostatnio Cavalli Tube Hybrid - styl podobny do Music Hall PH25.2, czyli gładko, lekko i przestrzennie, ale brakowało pazura, to już zdecydowanie więcej życia ma Xduoo XD05Plus, a to jest sprzęt "portable". ;) 

 

W międzyczasie jakieś DIY u znajomych, "Zochy" itp. wynalazki, więc czasem mnie nachodzi myśl, żeby kupić typowego lampiaka, a teraz jest ku temu powód, bo chętnie bym sparował z nim HD800s. Myślę, że mógłbym się zatracić w tym brzmieniu i ostatecznie wycofać ofertę sprzedaży 800s'ek, co nie daje mi spokoju od momentu wystawienia ogłoszenia. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Cała przyjemność po mojej stronie :)

 

Jasne, rozumiem, sam popełniałem te same kroki :)

 

Jak dla mnie @neonlight HD800 są stworzone do wzmacniacza lampowego i to najlepiej brzmiącego właśnie stereotypowo, jeszcze lepiej z naprawdę dociążonym dołem. To się nie może nie udać. 

 

Jednakże... do słuchawek klasy HD800, moim zdaniem Darkvoice 336 to za mało, to są po prostu za dobre słuchawki. 

 

Do HD800 definitywnie celowałbym w Darkvoice 339 lub lepiej - La Figaro 339. La Figaro jest lepszą wersją Darkvoice. Darkvoice nie jest juz produkowany.

https://shenzhenaudio.com/products/la-figaro-339i-headphone-amplifier-tube-amplifier

Można też kupic z francuskiego audiophonics.fr, wówczas bez opłat celnych.

 

To jest wlasnie - jak dla mnie - wzmanciacz swietnie parujacy sie z HD800. Lepszym wzmacnaczem do HD800 moim zdaniem bylby......La Figaro 339i na lepszym zestawie komponentów albo jakiś flagowy OTL/z projektu na zamówienie.

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że 336 to za mało, domyślam się bez odsłuchu, w końcu to podstawowy model, ale na tę chwilę nie mogę sobie pozwolić na większy wydatek i tak "poszalałem" ostatnio z zakupami, mimo braku stałego dochodu. ;)

 

Na tego La Figaro natknąłem się wczoraj, po poleceniu przez Ciebie Dark Voice'ów, mam go na liście, jeszcze raz dzięki. 😎👍

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności