Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, mam takie samo przekonanie, już wielokrótnie również o tym (budowa ucha, głowy) pisałem.

 

Bardzo ciekawe pytanie :D

 

Dla mnie w tym konkursie piekności lista finałowa to: (kolejność przypadkowa)

 

Western Electric 421A - klasyczna bańka, legendarny nadruk, zabiera to miejsce Tung-Solowi 5998 który wewnętrznie wygląda tak samo ale marke i nadruk ma mniej spektakularną...

image.png.e1f98b89a3c7e3a35908e998db89cbd8.png

 

Idąc dalej Bendix 6080WB Slotted. Najciekawiej zbudowana, masywna 6080, do tego Bendix - legenda :)

image.png.2a884983dcb6d26708f39ecbf236829a.png

 

Poźniej dorzuciłbym GEC 6AS7 Brown Base - brytyjska klasa, hehe .. :)

image.png.7ec9ca3874bf8b85f6a9c88e8a09f66b.png

 

 

Pokusiłem się tylko o bezpośrednie zamienniki, odrzucam 6528 czy 6336 bo do tego z reguły trzeba przerobić wzmacniacz.

 

 

Jeszcze kategoria: najładniej się żarząca lampa z rodziny: 

 

Thomson 6080 - ale nie mogę namierzyć zdjęcia rozpalonej :)

image.png.f4a62eeff8d70ba52927d6210650faac.png

 

Edytowane przez fallow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, fallow said:

image.png.2a884983dcb6d26708f39ecbf236829a.png

 

Poźniej dorzuciłbym GEC 6AS7 Brown Base - brytyjska klasa, hehe .. :)

image.png.7ec9ca3874bf8b85f6a9c88e8a09f66b.png

 

 

 

Te 6080 oraz GECe najbardziej mi leżą :D Jak grają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyj z tym lustrem :D  artistico

.... i kurna, żeby śię łądnie Thomsony żarzyły.

...dawały świadectwo swojego jestestwa przenikając do naszego świata ze kurna półmroku.

i frytki.

 

 

 

ps. tam jakiś paproch na lewym thomsonie jest ze przodu :)

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca w tym temacie ale jak już zdjęciujemy.

 

Chyba będzie potrzebna nowa obudowa i to taka na wymiar. Muszę zapukać do ModuShop

 

Te Duelundy są tak audiofilsko bycze za zajmują niemałą część powierzchni DACa a w środku nie ma nie absolutnie miejsca. Dla porównania poprzednie ruskie olejaki obok.

 

No cóż taki to krzyż :)

 

5FF10E1E-7047-4E4B-83F7-F8E74EC53549.jpeg

Edytowane przez fallow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poeksperymentować z lampami i zakupić inny zestaw do mojego Sinus Audio SA57. Mam lampy jak poniżej, z których jestem zadowolony, ale muszę o innym zestawie pod niskoomowe planary, Podpowiecie jakie i gdzie można zakupić bo jestem lajkonikiem jeśli chodzi o temat lamp.

znalazłem informację w sieci o zamienniku- może to dobry kierunek?

Cytat

Generalnie z racji charakterystyki 5998 i 7236 i 6528A powinny obnizac wyjsciowo impedancje wzmacniacza OTLowego wiec tym samym powinny bardziej radzic sobie z nisko-ohmowymi sluchawkami niz reszta.

Dziękuję za pomoc.

E4469583-4171-4AB7-BFCD-B488F9CE7D32.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdaje się cytat ze mnie.

 

1) czy na pewno Twoje planary mają taką charakterystykę impedancji że wzmacniacz powinien mieć ją wyjściową jak najmniejszą? To jest typowa w sytuacja w słuchawkach dynamicznych ale często planarne nie są na samą impedance wyjściową wzmacniacza specjalnie wrażliwe. Jakie to konkretnie słuchawki?

 

2) najbardziej z tych lamp bezpiecznym wyborem a jednocześnie najbardziej obniżającym impedancje wyjściową tego wzmaka będzie 7236. Nie jest prosto je kupić. Witamy w klubie. Niekiedy czekamy tu na specyficzne lampy kilka lat.

 

Ostatnio widziałem 7236 na eBayu. Chyba Cetron. Czyli Tung Sol.

 

Najlepszy efekt najwięcej prądu i najmniejszą impedancja razem to 6528 ale trzeba by zapytać konstruktora albo sprawdzić czy zasilanie tego wzmacniacza podala. Nie wkładaj ich bez konsultacji z kontruktorem.

 

Ale nawiasem mówić najbardziej ważne jest pytanie 1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Słuchawki masz w mojej stopce. Właśnie słucham na 32 ohm Sivga P-II i pewnie będę na OTL używał jeszcze tylko 23ohm Ether.

Nie mam pojęcia co będzie dla nich najlepsze- pewnie więcej prądu nie zaszkodzi. Chciałbym kupić jakieś dostępne aktualnie lampy i już- taki kaprys :) . 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się czaje, żeby w końcu kupić "odpowiednie" czyli wysokoomowe słuchawki do mojego OTLa, choćby Beyery DT880 600Ohm albo 250. Podobno średnice mają boską.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z telefonu więc nie widzę stopki w wersji mobilnej  front-endu forum. 

 

Jeżeli chcesz kupić coś aktualnie dostępnego, jak rozumiem z bieżącej produkcji to pewnie tylko jakieś Shuguangi albo ine chińskie klony radzieckich 6N13S/6N5P, jest sporo radzieckiej Svetlany 6N13S w naszych sklepach, i to właściwie byłoby na tyle z cyklu mam pieniądze i chce kupić.

 

Z lampami, zwłascza NOS, niestety nie jest tak prosto :)

 

Jak chcesz uznane NOSy od ręki to akurat pojawiły się takie, dwa strzały i masz parkę za 2K + VAT + Cło + shipping

https://www.ebay.pl/itm/184806126114?hash=item2b074db222:g:2uwAAOSwZRhgjaGy

 

Niestety nie obniżą one impedancji wyjsciowej wzmacniacza w zaden sposób.

 

---

 

7 minut temu, pabloj napisał:

A ja się czaje, żeby w końcu kupić "odpowiednie" czyli wysokoomowe słuchawki do mojego OTLa, choćby Beyery DT880 600Ohm albo 250. Podobno średnice mają boską.

Potwierdzam :)

 

Średnice mają jak dla mnie fenomenalną, bier 600 :))) w końcu to OTL, będzie czuł się swobodnie :)

Edytowane przez fallow
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pabloj napisał:

A ja się czaje, żeby w końcu kupić "odpowiednie" czyli wysokoomowe słuchawki do mojego OTLa, choćby Beyery DT880 600Ohm albo 250. Podobno średnice mają boską.

Jak Twój OTL gra cieplutko i krągło, to nie lepiej jechać po całości i w T90 uderzyć?! W takim połączeniu HD800 (oprócz sceny!), to ponury żart. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, neonlight napisał:

No tak, tylko, że to są już trochę inne przedziały cenowe. ;)

No oczywiście, tak jak T90 vs DT880 :)

 

---

 

A może jakiś ranking słuchawek lubiących się z OTLami tutaj by się przydał? :) W stylu:

 

"Jestem posiadaczem OTLa a bańki kocham i jak już mam to nie ma bata abym zrezygnował, pięknie się żarzą. Teraz chcę koszerne do niego słuchawki - przewodnik nerwowego audiofila zakupoholika" :)

Edytowane przez fallow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fallow napisał:

No oczywiście, tak jak T90 vs DT880 :)

DT880 można wyhaczyć za 500, T90 za 900, dla mnie to jest mała różnica w porównaniu do T1 za blisko 2kzł. 😉 Ale ok, nie będę się spierał, bo też podwoiłem budżet. 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, neonlight napisał:

DT880 można wyhaczyć za 500, T90 za 900, dla mnie to jest mała różnica w porównaniu do T1 blisko 2kzł. 😉 Ale ok, nie będę się spierał, bo też podwoliłem budżet. 

Dokładnie, idąc Twoim tokiem skalowania ceny,  podawajająć budżet za używane T90, można wyhaczyć używane T1, także tego :)

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w tym sklepie takie do innej, taniej hybrydy:

https://www.ebay.com/itm/310337986723

 

Są w UK i niestety nie widzę innych do OTL- mają tylko takie jak ja mam aktualnie.

@fallow

a takie Thomsony 6080WA jako zamiennik moich GE 6AS7GA?

https://www.ebay.com/itm/112136749496?hash=item1a1bdf01b8:g:yckAAOSwU91aT-iW

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1

 

Polecam tutaj:

 

https://forum.mp3store.pl/topic/131649-klub-czysto-lampowych-wzmacniaczy-słuchawkowych/?do=findComment&comment=1723582

 

https://forum.mp3store.pl/topic/131649-klub-czysto-lampowych-wzmacniaczy-słuchawkowych/?do=findComment&comment=1726633

 

U mnie obecnie najczęściej grają Bendixy 6080WB i Sylvanie GB-6080. O ile Bendixy uważane są za pierwszo-ligowe, ja określiłem je jako "nadmuchaną legendę" - co dalej podtrzymuję, o tyle są zgodnę z moją aktualną wizją jak mój system ma grać po pewych roszadach. Generalnie 6080 są też wyraźnie mniej mikrofonujące, mniej brumią i szumią niż 6AS7, to są po prostu w moim odczuciu po prostu lepsze lampy, chociaż pewnie wizualnie nie tak urodziwe. Sylvanie Gold Brand nie należą natomiast do technicznych tuzów, to na pewno - natomiast mają w sobie coś eufonicznego co pije się jak nektar. 

 

Warto też zwrócić uwagę na GECe CV2293. Za ułamek ceny GECa 6AS7 i 6080 znajdziesz się gdzieś po środku. Wymagany jest adapter. Też opisywaliśmy to ileś stron wcześniej, trzeba poszukać :)

Edytowane przez fallow
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności