Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie grają ciemniej, łagodniej, bardziej muzykalnie od gold mkii, co za tym idzie jest mniej detalu ale ten co jest świetnie wydobywa się z czarniejszego niż w goldach tła. Dźwięk całościowo jest bardziej gładki, na dobrych nagraniach wręcz się przelewa i tworzy jedną spójną całość, z której można wybierać co tylko się chce (selektywność jakiej do tej pory nie słyszałem). Bas schodzi niżej, jest lepszej jakości, bardziej urozmaicony, bogatszy. Nówki sztuki więc jest delikatne wrażenie kocyka na średnicy ale z tego co czytałem po ok. 100h mają się w tym względzie poprawić. Opis moich wrażeń z odsłuchu na lampach mocy RCA, które razem z black treasure sparowały mi się najlepiej. IC srebro, akg 812 na srebrze również. Po wczorajszych i dzisiejszych odsłuchach stwierdziłem, że to jest dla mnie optymalny set i będzie to sobie tak grało aż nie padnie :P dźwięk kompletny, niczego mi tu nie brakuje, a Euforia nareszcie zagrała tak jak chciałem! Królik w kwestii lamp dogoniony :)

Zbyszku jeśli chcesz mogę Ci je wypożyczyć na trochę.

Edytowane przez Weird_O
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Weird_O napisał:

U mnie grają ciemniej, łagodniej, bardziej muzykalnie od gold mkii, co za tym idzie jest mniej detalu ale ten co jest świetnie wydobywa się z czarniejszego niż w goldach tła. Dźwięk całościowo jest bardziej gładki, na dobrych nagraniach wręcz się przelewa i tworzy jedną spójną całość, z której można wybierać co tylko się chce (selektywność jakiej do tej pory nie słyszałem). Bas schodzi niżej, jest lepszej jakości, bardziej urozmaicony, bogatszy. Nówki sztuki więc jest delikatne wrażenie kocyka na średnicy ale z tego co czytałem po ok. 100h mają się w tym względzie poprawić. Opis moich wrażeń z odsłuchu na lampach mocy RCA, które razem z black treasure sparowały mi się najlepiej. IC srebro, akg 812 na srebrze również. Po wczorajszych i dzisiejszych odsłuchach stwierdziłem, że to jest dla mnie optymalny set i będzie to sobie tak grało aż nie padnie :P dźwięk kompletny, niczego mi tu nie brakuje, a Euforia nareszcie zagrała tak jak chciałem! Królik w kwestii lamp dogoniony :)

Zbyszku jeśli chcesz mogę Ci je wypożyczyć na trochę.

I to jest konkret, o który mi chodziło. @Weird_O pograj na nich spokojnie te 100h, potem przełóż spowrotem na chwile Goldy i wtedy raz  jeszcze będziesz miał szanse na obiektywną ocenę. To jednak ważna sprawa, bo po 100h słuchania na jednym secie to raz, że lampa się wygrzeje a dwa zaadoptujesz do niej słuch. Łapałem się sam wiele razy na tym, że wracałem do starych lamp bo jednak obiektywnie bywały lepsze. W każdym razie dzięki za opis i propozycje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ja nie twierdzę, że są lepsze od goldów, są inne. Po prostu tego brzmienia szukałem od dawna. Na Euforii trudno było uzyskać ten "czysto lampowy" organiczny i gładki dźwięk. 

Z goldami i na GECach jest o wiele lepsza przestrzeń, detal, całość przekazu swobodna i radosna, szybsza jednak brak lampowej magii. Także jeden i drugi zestaw gra ekstra w zależności od tego, co preferujesz, na co masz teraz ochotę. Wiele też zależy od słuchawek, gradosy dla przykładu lepiej grają na goldach + gec, na black + RCA bas jest wyczuwalnie mocno podbity przez co przekaz jest zaburzony, trudno się skupić na reszcie. 

Zobaczymy czy po tych 100h coś faktycznie się zmieni, zdam sprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lsd napisał:

No dobra, tyle, że tu zero konkretów. Też mam sporo fajnych lamp, ale by zdecydować się na kolejną parę trzeba jednak jakiś informacji.

Trochę cieplejsze lampy bez ostrej góry, ale też bez buły. Moim zdaniem dość zrównoważone brzmienie, tak je odebrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, hammerh34d napisał:

Kurde.
Zazdroszczę Wam że Wam te bańki grają i nie bucą :(

 

RCA bucą niestety ;( ale lekko pyknąć prawą bańkę i się uspokaja... nie wiem czy tak można ale działa ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie porównałem tylko z chińskimi braćmi Shuguang Treasure CV181-Z oraz Shuguang WE6SN7 Western Electric Replika.

CV181-Z gra najcieplej, basowo, dźwięk jest pełny, zaokrąglony z delikatną, aksamitną górą. CV181 gra lekko skrajami pasma. WE6SN7 jest inna/lepsza? (co kto lubi) od CV181, gra dynamicznie, ekspansywnie, ma więcej powietrza, ma atak, którego CV181 czasami brakuje. Bas jest bardziej zróżnicowany, ma bogatsze faktury. Wysokie lepiej wybrzmiewają, jest ich więcej przez bogatszą średnicę. Gra z większą sceną i separacją. Linlai E-6SN7 Elite Series... jest jeszcze lepsza :) Napowietrzenie dźwięku, scena, separacja są fantastyczne. Potrafi fantastycznie "zamruczeć" basem, ale jest z tej trójki najjaśniejsza, ponieważ ma najbardziej ekspansywne wysokie. Strzelają najwyżej, ale nie drażnią. Gra z lekkim pogłosem, co daje wrażenie trójwymiarowej sceny. Ma przegrane kilka godzin, zobaczę co będzie jak się wygrzeje, wtedy porównam z 6f8g Tung-Sol, RCA i Ken-Rad. 

 

IMG_20210427_135312.jpg

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No więc... Bucy po lewej.
ALE jak puszczę przez headonica, to praktycznie NIE bucy wcale! default_biggrin.png

678f98085d99b7fa4d6bca64fa2e6b42.jpg

Edit: Jordi Saval z Venezia Millenaria mnie pozamiatał na tej konfiguracji (pre Linlai, power Headonic). Przestrzeń jest zjawiskowa. Chyba lubię te lampy bardziej niż bym chciał. Kiedyś GECe zapodam im jako power, ale na razie mi się zwyczajnie nie chce...

 

Edit 2: Wygrzały się. Nie bucą również w tandemie z ruskami. Dobre są, skubane. Jutro dostaną inne lampy mocy :D

Edytowane przez hammerh34d
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, hammerh34d napisał:

No więc... Bucy po lewej.
ALE jak puszczę przez headonica, to praktycznie NIE bucy wcale! default_biggrin.png

678f98085d99b7fa4d6bca64fa2e6b42.jpg

Edit: Jordi Saval z Venezia Millenaria mnie pozamiatał na tej konfiguracji (pre Linlai, power Headonic). Przestrzeń jest zjawiskowa. Chyba lubię te lampy bardziej niż bym chciał. Kiedyś GECe zapodam im jako power, ale na razie mi się zwyczajnie nie chce...

U mnie bucało z GEC-ami, ale przestało, pewnie się wygrzały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak trochę na luźno:

 

Nie ma co tam zazdrościć @hammerh34d Nie róbmy z tego Woo stereotypowo grającego lampiaka na 6SN7, bo on nie jest zbyt stereotypowo grający... :) To mnie właśnie do niego przyciąga. Ja celowo wybrałem jego bo sam nie pałam miłością do 6SN7. Uważam, za lepsze 6F8G (szczególnie TS Box Plates zamiast Round Plates, Box jest dla mnie bardziej przezroczysty niz Round). 6F8G gra w bardziej zroznicowany, selektywny sposob niz 6SN7 - bardzo uogolniajac. Natomiast za jeszcze lepsze uwazam, E188CC i E288CC.

 

Sam dalej głównie siedzę na Amperexach E188CC PQ JAN i inne szmery bajery oraz Toshibach M3264 w Woo 2. Na tego Amperexa no po prostu nie ma ...we wsi :) To taka świetnie audiofilska lampa na audioshow, natomiast te Toshiby sa rewelacyjne do sluchania na codzien, bez garnituru. No chyba, ze ktos se nakupi tych Amperexow jak pierników :))

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie wyglądają tak "reprezentatywnie" :))))) no a nie czarujmy się, sporej liczbie nas tak naprawdę o to chodzi, resztę to sobie można dofilozofować: dlaczego te większe bańki są po prostu lepsze sonicznie, ideologicznie i religijnie :)

 

Ja sam czulem pewien dyskomfort psychiczny wsadzajac dwa biedne GECe CV2293 na odpustowej podstawce w miejsce czcigodnej banki Tung Sol 5998 np. albo jeszcze lepiej jak by tam siedzialy Western Electric 421A, to już w ogóle trudno pogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie Don @pabloj, właśnie :)

 

Nie żeby posłuchać, posłuchać to sobie można z jakiegoś playerka na IEMkach.... to jest cała ceremonia, znój, trud i krzyż w drodze do audiofilskiej nirvany :)

 

To jest spożywanie muzyki jak Sushi u Jiro Ono :)

 

....Muzyki czy Sprzętu? Kto by to już tam wiedział hehe, nie mogłem się powstrzymać. Najbezpieczniej przyjąć po dżentelmeńsku, że swoistego eliksiru z jednego i drugiego :)

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas ma swoje preferencje, do których dąży, a żeby wszystko posprawadzać to trzeba kupić albo pożyczyć co nie jest takie proste, a możliwych iteracji połączeń sprzętu tysiące. Ja teraz przeżywam akustyke pokoju od kiedy kupiłem kolumny pare dni temu :D Ale słuchawek nie odpuszcze. 
Algorytm odsłuchu jest prosty,
żony nie ma w domu - kolumny
żona jest - słuchawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pabloj napisał:

Każdy z nas ma swoje preferencje, do których dąży, a żeby wszystko posprawadzać to trzeba kupić albo pożyczyć co nie jest takie proste, a możliwych iteracji połączeń sprzętu tysiące. Ja teraz przeżywam akustyke pokoju od kiedy kupiłem kolumny pare dni temu :D Ale słuchawek nie odpuszcze. 
Algorytm odsłuchu jest prosty,
żony nie ma w domu - kolumny
żona jest - słuchawki.

Zaiste Pabloj zaiste :)

 

jednakowoż :) jeno mała dygresyjka :) Nie jestem taki pewien czy -> każdy <- ma preferencje do których dąży. Myślę, żę to faktycznie może być prawda w przypadku grupy osób niepiszącej na forach i po internetach. 

 

Ci którzy piszą na takich forach, często znajdują się pod wpływem, a są z reguły skłonni by korzystać ze spokoju ducha tzw. "efektu potwierdzenia", przejmują filozofię od kolegów z forum, ludzi co bardziej reputowanych i biorą ją za swoją. Kopiowanie jest czymś co leży mocno w ludzkiej naturze.

Zmierzam do tego, że gro ludzi na forach to osoby którym preferencje kształtuje to forum, a nie oni sami.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fallow Faktycznie łatwo wpaść w taką pułapke, dlatego czasem powtarzam, że przede wszystkim trzeba ufać swoim uszom, a cudze opinie brać tylko pod uwage, a nie jako ostateczny wyznacznik, bo ktoś ma dużo postów natrzepanych i tysiące lajków. Powtarzam też, i będę do znudzenia, że kształt ucha, wielkość małżowiny, długość kanałów usznych może sprawić, że te same słuchawki dwie osoby odbiorą mocno inaczej. Szczególnie jeśli jednemu ucho haczy o wewnętrzną ścianke padów a inny ma jeszcze sporo miejsca i dźwięk te ucho okala. 

 

Apropo lampek, jakie znacie najładniejsze z rodziny pasującej pod 6080, 6as7, 6n13s?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności