Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, też czasami kupuję "cebulę" ;) 

9 minut temu, hammerh34d napisał:

Pisząc u cebulowych miałem ba myśli Aliexpress. Tam cena za parę to 500 pln. Tyle moge przeboleć. 250$?... W życiu.

Domyślam się, że mogą to być odrzuty z produkcji. Lampy z drobnymi wadami. Kiedyś kupiłem za pół ceny lampę od Psvane chyba, która miała idealne pomiary, certyfikat, itd., ale bańkę krzywą jak wieża w Pizie. 

Edytowane przez The Grand Wazoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny, tak, chodzi tylko i wyłącznie o ogólny szacun przez średnią wszystkich audiofilskich dzielni na swiecie :))) O nic innego :) Daje się wysokie marze bo można. Bo ludzie chcą płacić. Tak samo jest z NOSami. ECC88 potrafi osiągać kwoty 3-4K za parkę podczas wystarczy zmienić lekko żarzenie i kilkadziesiąt złotych za parke max. Te same fabryki, te same linie produkcyjne, inne uznanie wśród audiofilów bo przyjeło się, że kanonicznie wsadza się inne lampki. 

 

Niestety, wszystko to sprzedaż. Sami sobie ten popyt i co za tym idzie podaż wykreowaliśmy. Przez własną głupotę nas tak kroją :))

 

Apropos wzmanciaczy na ciekawych lampach, od dawna jestem mniej lub więcej skrytem fanem (Yamamoto HA-02 małem dwa razy) Yamamoto Soundcraft. 

 

Tu jest bardzo ciekawy słuchawkowiec na bardzo ciekawych lampkach Siemensa C3m. Nie jakies tam królewskie salony, berła.

 

Niestety design ma jakiś taki trochę bardziej toporem ciosany i nie jest już tak urodziwy jak poprzednik HA-02

HA-03-1

https://userweb.117.ne.jp/y-s/HA-03-news-E.html

 

To jest następca HA-02, który teraz w nowej wersji wypluwa na 50 Ohm półtoryj wata na kanał sueski. 

 

A chciałbnym jeszcze wrzucić ni z tego ni z owego fotografię najpiekniejszego dla mnie wzmacniacza lampowego, jestem ciekaw Czy i Wam się tak podoba :)

 

A-08S-101D-T1-web.jpg

https://userweb.117.ne.jp/y-s/A-08S-101D-104D-amp-e.html

 

Ten też nie jest gorszy

A-03S-2

https://userweb.117.ne.jp/y-s/A-08S-Baloon-E.html

 

 

Edytowane przez fallow
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie dzisiaj kupiłem Yamamoto HA-2 :) Czaiłem się na niego kilka lat i w końcu się rzuciłem. 

Mnie się ten podoba (2x4W)

image.png

 

Do tego takie kolumny poznańskiej manufaktury za jedyne 16.900 EUR :) Pewnie od chłopaków dostanę rabat. Dogadamy się jak Poznaniak z Poznaniakiem ;) 

image.png

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję HA 02. Bardzo miło go wspominam chociaż i nawet przez pewien czas rozważałem zakup HA 03. Chociaż obecnie przy moim pomysle na tor, bardziej widzi mi się ewentualnie w przyszłości preamp Yamamoto którym zastąpiłbym kiedyś Woo. Prawie już kupiłem taki preamp ale dotarło do mnie ze wówczas straciłbym tryb OTL.

 

Chyba nie ma dla mnie ratunku i zamiast robić skoki w bok kiedyś po prostu kupię Fostex V8 albo od razu Woo pod elektrostaty lub Blue Hawaii 

i te nowe Omegi. Czuje, że półśrodki mnie po prostu nie zadowolą. 

 

 

E5135552-88CE-4210-B39E-1808EF091488.jpeg

165B52B5-6590-4AB5-BEBB-C85018C1F018.jpeg

406833AD-DFFD-4FED-B74A-90CEFCBAA015.jpeg

Edytowane przez fallow
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, pabloj napisał:

A taniej się nie da i zadowalająco?: p

Da się. Gdybym miał osobny pokój odsłuchowy, to już bym go miał:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/wzmacniacz-lampowy-otl-sky-audio a do tego wysokoskuteczne kolumny, np Tannoy 

Sky Audio mała firemka spod Ostrowa Wielkopolskiego produkująca OTL-e głośnikowe! 

http://wstereo.pl/test-sky-audio-prepower-gracja-i-ekscytacja/

 

 

 

74607660_678912699182718_3588111370949754880_n.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2021 o 10:12, Name44 napisał:

Wezwany do tablicy mogę tylko potwierdzić i zachęcić do kontaktu oraz porozmawiania z Piotrem z WBA! 👍

Kontaktowałem się i otrzymałem informację, że z moimi Ether Flow 1.1 (23ohm) polecany jest model Electron ORT.  Pracuje w nim siedem lamp: 1 x ECC88, 2 x 2A3, 4 x 6S41S. Wzmacniacz jako 100% OTL osiąga 20 Ohm impedancji wyjściowej przy mocy 2 x 7W.
Ciekawe czy to zagra dobrze z moimi Etherami, warto umówić się na odsłuch bo to kawałek drogi.

 

20200315_042324.jpg

 

IMG_5265.jpg

 

IMG_5192.jpg

IMG_5129-3.jpg

 

IMG_5208.jpg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, euter napisał:

Czy dobrze widzę, że tam jest wiatraczek?

Tak są ... ten wzmacniacz się nieźle grzeje, ale nie słychać właściwie tych wiatraków. 

Słuchaliśmy go na meet we Wrocławiu, zapytam Piotra czy przywiezie na majowe spotkanie, może ma na stanie? Bo Electrony ORT to na zamówienie robi.

Kawał metalu i mocne lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma na stanie. Ten egzemplarz jest na sprzedaż. Słuchałeś, więc może masz jakieś zdanie czy może sprawdzić się z Ether?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie na forum tylko jedna osoba ma ten model wzmacniacza czyli @lsd i On zna go w tym momencie najlepiej. Ja słuchałem go ze swoimi AKG i HEDD'ami. W jednym i w drugim przypadku zagrało to fenomenalnie! Klasowo to mało powiedziane. Niestety za słabo znam Ethery aby móc choćby domyślać się jak zagrają. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem go na AKG i HEDD jak @Name44 oraz na HiFiman HE1000se ... moim zdaniem super grało... a ponoć później były jakieś upgrade..

Ha rozmawiałem z Piotrem... rzeczywiście ma jedną sztukę Electrona ORT... jeśli się nie sprzeda do meet to przywiezie...

kilka zmian w nim jest, ponoć gra jeszcze lepiej, ale trzeba pamietać że dedykowany jest do słuchawek niskoomowych (no nie do imem), tak 30-100 Ohm

Edytowane przez Corvin74
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak na meecie był kompletnie niesłyszalny bo było dosyć gwarno, natomiast po uruchomieniu sprzętu w domowym zaciszu jego praca była już dobrze słyszalna. Jako, że jestem uprzedzony do takich spraw to lekko mnie to zmartwiło. Zamówiłem jednak dużo cichszy wiatrak pracujący na 9dBA i po wymianie jestem zadowolony. Sam upgrade wiatraka kosztował mnie 60zł.

Sam wzmacniacz gra znakomicie i jest podatny na tube rolling, choć już na lampach które WBA daje w zestawie jest to bardzo dojrzały dżwięk.

Gdzieś wyżej ktoś pytał czy by się dobrze parował z Etherami Flow. Niestety swoje sprzedałem przed zakupem Electrona więc bezpośredniej oceny nie jestem w stanie udzielić. Natomiast mam 25Ω 'owe Fostexy TH900 mk2 i wzmak radzi sobie z nimi bardzo dobrze, choć jeszcze lepszą synergie łapią mi z Songolo. Natomiast w żadnym wypadku nie sugeruje, że Lucarto byłoby tu lepsze. Electron wydaje mi się bardziej uniwersalnym ampem.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2021 o 20:12, The Grand Wazoo napisał:

A ja właśnie dzisiaj kupiłem Yamamoto HA-2 :) Czaiłem się na niego kilka lat i w końcu się rzuciłem. 

Mnie się ten podoba (2x4W)

image.png

 

Do tego takie kolumny poznańskiej manufaktury za jedyne 16.900 EUR :) Pewnie od chłopaków dostanę rabat. Dogadamy się jak Poznaniak z Poznaniakiem ;) 

image.png

Piekne:) szerokopasmowe robi tez Bodnar. Miales okazje porownac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odwiecznym i niekończącym się temacie loz-z cans OTL vs Trafo na wyjściu chciałbym dorzucić odwieczny argument  dla słuchawek dynamicznych. Nie ilość tych watów przy obciążeniu wygenerowanych przez niskoohmowe słuchawki ma znaczenie tylko prąd (Violectric podaje to np. w Vrms per obciążenie) jaki ten wzmacniacz jest w stanie dostarczyć do tych słuchawek oraz jego impedancja wyjściowa. Większość słuchawek dynamicznych naprawdę wcale wiele watów nie potrzebuje.

 

Trochę inaczej sprawa wygląda oczywiscię w przypadku magnetostatów, które mają płaską charakterystykę impedancji, nie za wiele robi im wówczas wyjściowa impedancja wzmacniacza tylko łykają te waty. 

 

Istnieje oczywiście szkoła której sam kiedyś byłe "wyznawcą", że z odpowiednio silnym OTLem można używać niskoohmowych słuchawek dynamicznych ale po przestudiowaniu co koledzy radzili i mówili wnikliwiej (zwłaszcza na audoohobby jakies 10 lat temu) i porównaniu do urządzeń o odpowiednio niskiej wyjściowej impedancji i dużym prądzie, coż no, biję się w plecy i zmieniam zdanie a rady kolegów lata temu były słuszne.

 

Oczywiście można taki dźwięk z dynamikami o niskiej impedancji i OTLem akceptować i mówić, że jest OK - nikt przecież nikomu nie zabroni lubić tego co na słuch jest dla kogokolwiek OK, przy niekórych słuchawkach pewne niedociągniecia techniczne mogą stać się nawet zaletą, naprawdę tak się zdarza - a w końcu chodzi o to by się nam podobało, nawet jeżeli rozwiązanie technicznie gorsze daje preferowany przez nas dźwięk.

 

Reasumując: Ciężko mi nie dodać tego ważnego argumentu. Żaden wzmacniacz OTL to nie jest uniwersalny wzmacniacz, chociażby był na najznamienitszych lampach świata i generował milion watów. Będzie miał swoja, odpowiednio wysoką dla założeń designu impedancję wyjściową i generował odpowiedni mniej prądu względem wyjścia z transformatorem. Fizyki się nie przeskoczy.

 

Dlatego właśnie, we wzmacniaczach lampowych wysokiej próby, mamy najczęściej przelączane tryby pracy OTL i wyjście na transformatorze lub mix tych trybów per impedancja. Wzmacniacze kótre nie są dostatecznie wysokoej próby by uznać je (przynajmniej dla mnie) za sprzęt z tej najwyższej półki oferują jeden z trych trybów pracy. Niegdyś flagowy Woo 5 również nie jest w tej najwyższej grupie, oferuje jedynie tryb pracy z wyjścien na transformatorze, podobnie jak Woo 22 lub Woo 2, które oferuje tylko wyjście OTL. Ale np. taki ASL Twin Head czy Cayin HA-300 lub Fostex V8 są skontruowane właśnie w taki - docelowy - jak na lampowy wzmacniacz słuchawkowy, sposób.

 

Czekam na taką kontrukcję z polskiej manufaktóry, oczywiscie do tego z lampowymi prostownikami. 

 

Może w takim razie powinienem dogadać się z którąś z nich na wykonanie na zamówienie właśnie takiego, ostatecznego wzmacniacza :) Co wcale nie byłoby, głupim pomysłem :)

 

---

 

50 minut temu, Weird_O napisał:

Słuchał ktoś może tych lampek?

https://allegro.pl/oferta/marconi-japan-6sn7-9967354679

Marconi i Japan? :D

 

Polecam unikać lamp GTB z rodziny 6SN7 i naprawdę posiadając Euforię (potrzebne będą tylko przejściówki 6F8G -> 6SN7) - od razu zrobic krok w stonę Tung-Solów 6F8G w zależności od preferencji brzmieniowych Box Plate albo Round Plate. Te 6F8G cenowo uplasują się na poziomie "średniaków" z rodziny 6SN7.

 

To generalnie zamknię temat lamp sterujących w tym wzmacniaczu na amen. Nic lepszego już nie ma :))

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności