Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, manuelvetro napisał:

Ja zrozumiałem tak, jak nie ma miedzi, to się na tranzystorze siedzi...

A jak i na tranzystor miedzi brakuje

to się na donglach muzy smakuje

Już się tak nie dołuj. Na mojej wiosce gadają, że jak ****o z DACa wychodzi, to się lampami słodzi. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kamaaan. Chodzi o to, żeby było miło.
I żeby można było gonić króliczka.
Tranzystor to zamknięta całość - ale i tak niektórzy dłubią, wymieniają opampy i kondzioły, okablowanie w środku - wszystko można.
Lampowce oferują kapitalną możliwość zabawy, zonglerka lampami to fun i możliwość urozmaicenia brzmienia. Jak masz nastrój, to zmieniasz i jest ciutkę inaczej. I to fajne.
Fajne jest też to jak lampy wyglądają, co nie?... :)
Myślę że pod kątem jakości i lampa i tranzystor potrafią. I tyle :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że się teraz troche Audiohobby z tego wątka zrobiło w klimacie. No i fajnie :) Brakowało mi trochę takiego pop* sobie o temacie.

 

Szacun ten wzmak pełen miedzi co go The Grand Wazoo wkleił :D kawał miedzi, nie da sie ukryć.

 

Tak mi przyszło do głowy jeszcze Panie i Panowie, że właściwie to tu moda jest ostatnio już nie na miedź a na srebro. Najlepiej monokrystaliczne, klepane czy kute o zdumiewającej czystości i takie tam. A przekrój prostokątny jeszcze, bym był zapomniał a przestrzeni między kryształkami wypełnione jakimś znamienitym kruszczem np. złotem. 

 

A może by tak zadzwonić do Siltecha i jakiegoś znamienitego Szwajcarskiego jubilera i zrobić pierwszy na swiecie interkonekt z kutego srebra OCC 6N ale z domieszką diamentów? :D Ja jestem absolutnie przekonany, że taki kabel miałby wręcz diamentowo krystaliczną przejżystość a przy znamienitej wycenie, na pewno nie nosiłby śladów srebra w brzmieniu. Złoto na wtykach - dla przeciwwagi, ale pokryte rodem.. :)

 

 

10 godzin temu, manuelvetro napisał:

Ja zrozumiałem tak, jak nie ma miedzi, to się na tranzystorze siedzi...

A jak i na tranzystor miedzi brakuje

to się na donglach muzy smakuje

No po prostu nic dodać nic ująć :D

 

No nikt nie mówil, że wzmacniacz lampowy to będzie tania zabawa. W co bardziej znamienitych rodzinach lamp, tych salonowych kwoty za parkę często sięgają i 8K PLN za parę (Takatsuki np.) więc o ile w plebejskiej 6AS7/6080 za naprawdę salonową parkę skończy się na tych 1-2.5k, 3-4K jak już ktoś chce top, to w przypadku 300B te 8K wcale wydac nie jest trudno. Trzeba się z tym liczyć jak się sięga po lampę królewską :))) 

 

To trochę tak jak by ktoś kupił bolida formuły 1 i narzekał, że nie pojeździ nim po Radomiu :) no jak się kupuje taki samochód (wzmacniacz na takich lampach) to jego koszta eksploatacji też są odpowiednio wyższe. 

 

No i tak jak mając rower szosowy i będać na szosie, po prostu nie przystoi ubrać się w dresy od Adasia tak samo nie przystoi mając królewską lampę mocy we wzmacniaczu mieć prostownik nielampowy :) Można, ale nie jest to w dobrym tonie :)

 

Z plebejskimi 6080/6AS7 obleci, są co najwyżej drobnomieszczańskie :)

 

---

 

Podpisuję się całkowicie pod tym co napisałeś @hammerh34d Dokładnie tak samo uważam, wcale nie dlatego, żę masz dokładnie ten sam wzmacniacz co i ja i wiesz co dobre i w ogole to gratuluje gustu i wytrawności słuchu hahaha :)

 

A wiesz, że możesz wsród plebejskich 6080 i EZ80/EZ81 wsadzić do niego bez gimnastyki królewski sterownik 6SN7 i nawet 6F8G z berłem? Woo zaczął oferować podstawki, które też można kupić sobie w naszym rodzimym kraju albo w kraju kolegów z Chin.

 

Kiedyś próbowałem w nim 6SN7 oraz 6F8G, muszę do tego wrócić dla frajdy, tylko zaopatrzyć się w coś do testu. Dalej mam jedne i drugie przejściówki.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

53 minutes ago, The Grand Wazoo said:

Dobre :)

Tranzystor, który ma sporo miedzi... skromne 175 890 PLN :) Ładnie wygląda, widziałem na własne oczy

 

big_momentum.jpg?lm=1542471410

 

Jest też taki za 270 600 PLN Mniej miedzi a droższy ;) Pewnie dlatego, że ma wyjście słuchawkowe. 

big_Momentum-Lifestyle-1-Big.jpg?lm=1542

Ale fajny, nawet kabla nie trzeba podłączać od słuchawek.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, majkel napisał:

Już się tak nie dołuj. Na mojej wiosce gadają, że jak ****o z DACa wychodzi, to się lampami słodzi. 

Haha :D Fajne.

 

U mnie gadają, żę: 

"jak Delta-Sigma za surowa a sluch przytępiony,
To i lampy nie pomogą, jeno walić w dzwony."

 

:)

Edytowane przez fallow
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




 
A wiesz, że możesz wsród plebejskich 6080 i EZ80/EZ81 wsadzić do niego bez gimnastyki królewski sterownik 6SN7 i nawet 6F8G z berłem? Woo zaczął oferować podstawki, które też można kupić sobie w naszym rodzimym kraju albo w kraju kolegów z Chin.
 
Kiedyś próbowałem w nim 6SN7 oraz 6F8G, muszę do tego wrócić dla frajdy, tylko zaopatrzyć się w coś do testu. Dalej mam jedne i drugie przejściówki.


Ano.
Niestety, buczy. 8d732c960cf5c7ee2921581f769e1b5a.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, ciekawe. U mnie nie buczały 6SN7 natomiast miałem pewne problemy z 6F8G.

 

Która masz wersje wzmacniacza?

V1 - prostowniki 6X4  z preampem

V2 - EZ80 z preampem

V3 - 6CA4 bez preampa w defaulcie

 

Mimo wszystko koniec końców wolałem brzmienie E188CC/7308. 6SN7 dla mnie ogólne były za "lampowe", natomiast 6F8G chętnie bym jeszcze poćwiczył.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, pabloj said:

btw.

na tube-store są takie oto długie lampki sterujące a kategorii 12au7, czy one faktycznie pasują i można je stosować jako zamienniki? I jeśli tak to ktoś je słuchał z tu obecnych?

https://tubes-store.eu/pl/ecc82-12au7-5814a-6189-cv4003/274-E182CC-PHILIPS.html

https://tubes-store.eu/pl/ecc82-12au7-5814a-6189-cv4003/183-para-el86-telefunken.html?search_query=12au7&results=27

 

E182CC-PHILIPS.jpg

 

para-el86-telefunken.jpg

Czy ktoś byłby łaskaw się odnieść do powyższego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, hammerh34d napisał:

V2.

No to kurcze dziwnę, ja też mam V2. Ciekawe.

 

43 minuty temu, pabloj napisał:

Czy ktoś byłby łaskaw się odnieść do powyższego? :)

 

Przepraszam i zaraz się odniosę, tylko muszę zrozumieć pytanie głębiej. Czyli chodzi o to czy faktycznie można stosować E182CC w miejsce 12AU7? Jeżeli o to, to generalnie tak :) W jakim wzmacniaczu będą grały?

 

Jednakże - uważam, że ceny w tym sklepie są naprawdę wygórowane. Mają b.duża marżę w stosunu do średniej rynku wtórnego lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, fallow napisał:

Hm, ciekawe. U mnie nie buczały 6SN7 natomiast miałem pewne problemy z 6F8G.

No niestety 6f8g buczą, szczególnie nie lubią się z RCA 6as7 clear top. Dlatego ja siedzą ostatnio głównie na chińskich z nowej produkcji Shuguang WE6sn7 (Western Electric Replica). Cichutka i naprawdę dobra. Żałują, że nie kupiłem Twoich Tung-Sol 6f8g Round Plate, sam mam z płaskimi. Grają zacnie, ale podobno okrągłe o niebo lepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

No niestety 6f8g buczą, szczególnie nie lubią się z RCA 6as7 clear top. Dlatego ja siedzą ostatnio głównie na chińskich z nowej produkcji Shuguang WE6sn7 (Western Electric Replica). Cichutka i naprawdę dobra. Żałują, że nie kupiłem Twoich Tung-Sol 6f8g Round Plate, sam mam z płaskimi. Grają zacnie, ale podobno okrągłe o niebo lepsze. 

Tu nie chodziło o to, że 6F8G buczały z siebie. Moje TS 6F8G Box Plate (wolę niz Round Plate) na Feliks Audio Euforii były ciche jak łza, w przeciwieństwie właśnie do TS 6F8G Round Plate, które miały czesto przydźwięki. Miałem sporo par tych 6F8G i TS 6F8G Box Plate zawsze były ciche, nie spotkałem pary która miałaby jakiekolwiek przydźwięki, w przeciwieństwie do Round Plate - gdzie większość miała.

 

Natomiast 6F8G które były ciche na Euforii miały przydźwięk na Woo 2, który z drugiej strony katalogowo powinien chodzić na 6922 :)

 

---

Moja percepcja Box Plate vs Round Plate w przypadku TS 6F8G jest taka:

Dla mnie orkągłe o niebo gorsze, nie pozwalają na bliższy kontakt z muzyką, mają za dużo własnego charakteru. Ja czułem, że wiem jak będą grać w każdym utworze i to była przedwidywalna warstwa między muzyką a mną we wzmacniaczu. Nie podobało mi się to, bo zawsze wiedziałem jak to zagra niezależnie od utworu. Gdzie wprowadzą ten swój charakter.

 

Natomiast Box Plate'y tego nie mają, ale też "więcej przepuszczają", więc mają "większe wymagania" co do tego aby system sam z siebie grał poprawnie.

 

No więc tradycyjnie dochodzimy do tego, co dla kogo lepsze a co dla kogo gorsze. Obiegową opinię oczywiście Round Plate'y mają lepszą - na pewno grają z bardziej uwypuklonym basem i z większym funem, więcej też wybaczając.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, fallow said:

Przepraszam i zaraz się odniosę, tylko muszę zrozumieć pytanie głębiej. Czyli chodzi o to czy faktycznie można stosować E182CC w miejsce 12AU7? Jeżeli o to, to generalnie tak :) W jakim wzmacniaczu będą grały?

 

Jednakże - uważam, że ceny w tym sklepie są naprawdę wygórowane. Mają b.duża marżę w stosunu do średniej rynku wtórnego lamp.

W SinusAudio OTL w sokecie na lampy typu 6189, 5814, 12au7. Skoro sprzedają je w tej kategorii to mnie to zastanowiło. Ładne są takie długie ale czy to dobrze gra to trudno znaleźć opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, pabloj napisał:

W SinusAudio OTL w sokecie na lampy typu 6189, 5814, 12au7. Skoro sprzedają je w tej kategorii to mnie to zastanowiło. Ładne są takie długie ale czy to dobrze gra to trudno znaleźć opinie.

Ja się nie wypowiem. Cała rodzina 12AU7 a tym bardziej E182CC jest mi bardzo mało znana, nie mam zdania.

 

31 minut temu, hammerh34d napisał:

...ale w tym zestawieniu jakby mniej.
Svetlana z TungSolem. Psvane może później...37e66130d9ba5ef9b28d87b498431c10.jpg

Edit: no nie, jednak nie. Jak się rozgrzały troche, to się rozbuczały :(

 

Toć to nie Tung-Sol tylko malowany królik. To jest lampa zrobiona przez New Sensor z Rosji i na pewno Tung-Solem nie jest, poza tym, że New Sensor zakupił prawa do marki Tung-Sol i teraz w Rosji może trzaskać nowe lampy pod tym właśnie znamienitym brandem.

 

W ramach zabawnej ciekawostki, można też np. nagrać dzwięk telefonem, zapodać to na YouTubie, odworzyć telefonem albo na głośniczkach "komputerowych" albo zintegrowanych z monitorem/laptopem i powiedzieć, że właściwie to nie ma róznicy miedzy NOSami Tung-Sola a tymi ruskimi a może i nawet te ruskie grają i lepiej :)))

 

 

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roger :)

 

To jak już tak o wyglądzie, to mnie korci żeby kiedyś spróbować tych, póki co wolę jednak inwestować kaskę w NOSy.

 

https://www.tnt-audio.com/accessories/shuguang_globe_6sn7_e.html

 

image.png.8dc09de5015b6a3f6014cbe8a95deca0.png

 

 

Natomiast największym hitem jest dla mnie replika lampy, która nigdy nie istniała :) Shuguang, ma w ofercie także replikę lampy Western Electric 6SN7: WE-6SN7.

Problem tylko taki, że Western Electric nigdy lampy 6SN7 nie produkowało :))

 

image.thumb.png.2f840d5e375711f3bd8624093afaa1a1.png

 

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż to za wynalazek :)) ?

 

Wygląda wewnętrznie trochę jak Sylvia Bad Boy rzucając okiem w internetach przez kilka sekund:

image.png.e767239a5a21a118867452f11dbb788a.png

 

to mi przypomniało, że właściwie Bad Boye zawsze b.mi pasowały brzmieniowo i mógłbym je sobie sprawić testowo byc mieć większa uciechę :)

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, fallow said:

Roger :)

 

To jak już tak o wyglądzie, to mnie korci żeby kiedyś spróbować tych, póki co wolę jednak inwestować kaskę w NOSy.

 

https://www.tnt-audio.com/accessories/shuguang_globe_6sn7_e.html

 

image.png.8dc09de5015b6a3f6014cbe8a95deca0.png

 

 

Natomiast największym hitem jest dla mnie replika lampy, która nigdy nie istniała :) Shuguang, ma w ofercie także replikę lampy Western Electric 6SN7: WE-6SN7.

Problem tylko taki, że Western Electric nigdy lampy 6SN7 nie produkowało :))

 

image.thumb.png.2f840d5e375711f3bd8624093afaa1a1.png

 

Piękne, ale u mnie chyba nie mogę zastosować ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, fallow napisał:

Coż to za wynalazek :)) ?

 

Wygląda wewnętrznie trochę jak Sylvia Bad Boy rzucając okiem w internetach przez kilka sekund:

image.png.e767239a5a21a118867452f11dbb788a.png

 

to mi przypomniało, że właściwie Bad Boye zawsze b.mi pasowały brzmieniowo i mógłbym je sobie sprawić testowo byc mieć większa uciechę :)

Linlai czyli ludzie z Psvane założyli firmę. 

 

https://linlaiglobal.com/index.php/product/linlai-global-elite-e-6sn7-vacuum-tubes-pair-or-single/

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, hammerh34d napisał:

Dobra cena u cebulowych. Zamawiam :)

Teraz całkiem rozumiem z tą miedzią piosnki. Chociaż można by nawiązać i do złota... https://linlaiglobal.com/index.php/product/linlai-elite-e-211-vacuum-tubes-pair/

Przeszła mi ochota, za mało mam złota...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności