Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, fallow napisał:

Chyba stałem się jednym z wiądących dystrbytorów 6AS7/6080 w Polsce... :))

 

Ja miałem jakiegoś takiego ....nosa, a raczej NOSa że w mojej obecnej konfiguracji dobrze sprawdzą się Bendixy 6080WB. Te "slotted", szczególnie. No i o ile na GECach A2293 faktycznie, jest nieskazitelnie to Bendixy idealnie podchodzą mi w moim obecnym zestawieniu, to są takie dość dziwne lampy moim zdaniem, że nie wszędzie i nie każdemu podejdą, Tung-Sole 6AS7/6520 stawiam, że nie ma systemu w którym nie zagrałyby przynajmniej dobrze.

 

 

Fakt, też od Ciebie kupiłem Tung-Sol 5998  Dobry deal :) 

Tung-Sol 6080WB z grafitowymi anodami to jest ich własna produkcja czy właśnie Bendixa? Słucham od piątku i dawno nie miałem takiej frajdy. Bardzo rozrywkowe, funowe i przyjemne granie. Fajna przestrzeń, pozycjonowanie instrumentów, duże, wręcz masywne źródła dźwięków. Bardzo dobrze grają z tą lampą słuchawki o niższej impedancji np. Focal Utopia 80 Ohm  czy Denon D7000 25 Ohm. Bas jest potężny, chociaż trochę taki leniwy :) Wrażenia na w/w słuchawkach, T1v2 słuchałem krótko... muszę się Focali nasłuchać, zanim @Tytus1988 się upomni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hammerh34dAA rozumiem, jak tych Mullardów to szacuneczek :))) W zasadzie masz Holy-Graila w lampach prostowniczych, mocy i sterownikach teraz. Pytanie tylko czy sa synergicznie do siebie dopasowane.

 

@The Grand Wazoo Faktycznie na te 5998 to byl dobry deal :)

 

Z 6080WB to ponoc jest tak: Robil to Tung-Sol pod swoim brandem i brandem Chatham. Z tym Bendixem to najprawdopodobniej jest to specjalne zamowienie dla Bendix. Tung-Sol robil rozne wersje 6080WB o dosc znaczaco roznej budowie wewnetrznej. Miki z roznych materialow, support tez oraz dziurawe i niedziurawe anody.  

Te najlepsze 6080WB powinny miec (zgodnie ze spec sheetem)
- titanium support rods
- gold grids
- milled ceramic spacers
- milled ceramic insulators
- nonex high temp
- high strength glass
- designed to withstand 500 G's peak, and 300 G's continuous

Mnie sie udało kupić taką parę w wersji "slotted" i z logotypem Bendix dopiero pierwszy raz odkąd mam wzmacniacz lampowy :)))

 

U mnie slotted Bendix 6080WB + Amperex 7308 + Westinghouse (Toshiba) 6CA4

 

1C1D4BE8-B239-4C72-B600-E025552AB50E.jpeg

Edytowane przez fallow
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fallow , tsk jak wspominałem na pw ten set przede wszystkim jest niesłychanie klarowny i dokładny.
Wszystkie drobiazgi słychać bardzo wyraźnie, a jednocześnie kontury nie są ostre i nie kłują w uszy. Detal, powietrze i kontemplacja.
Nie wiem czy to synergia, ale jest bardzo, ale to bardzo dobrze. I coś czuję że powrót do Thomsonów może zaboleć default_wink.png

Edit: Te Chathamy mają jedną szczególną cechę: są najbardziej ze wszystkich 6080 jakie mam wrażliwe na mikrofonowanie. Słyszę swoje walenie w klawisze w słuchawkach :) Dobrze, że biurko będzie reorganizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas planuję zakup lampy OTL pod nowy dac SMSL M400. Zainteresowały mnie modele Woo Audio. Warto wchodzić w balans?

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-sluchawkowe/woo-audio/2018091162989190857/2018142200002/woo-audio-wa22-2nd-gen-black

...a może wystarczą inne modele Woo Audio? Może jakiś na wypasie Sinus Audio?

http://sinusaudio.pl/?page_id=299
albo zupełnie coś innego...Doradźcie proszę bo nie jestem zbytnio osłuchany z lampami, nie chcę raczej testować bo nie mam na to czasu tylko rozsądnie wybrać. Odsłuch na otwartych słuchawkach planarnych MrSpeakers Ether Flow, 23 ohm. Dziękuję za pomoc.

 


 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 Zobacz wzmacniacze polskiej manufaktury WBA, kilka osób tu na forum (ja też) ma te wzmacniacze i sobie je chwali. 

podpytaj @Name44 oraz @lsd , mają dopieszczone wersje... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki- ciekawe wzmacniacze. Zastanawiam się nad tym opisem czy moje niskoomowe 23ohm planary Ether Flow są odpowiednie.

 

Cytat

Zastosowanie w stopniu mocy tetrod typu KT88/KT120/KT150 umożliwia współpracę urządzenia z wieloma modelami słuchawek dynamicznych, a także niektórymi modelami słuchawek planarnych.

 

W najniższym modelu wzmacniacza opis jest, że tylko dla dynamików.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, euter napisał:


Jaki jest powód, że chcesz iść akurat w lampę z tymi słuchawkami? 

Właśnie nie wiem czy ma to sens z tymi słuchawkami, które bardzo lubię i nic im nie dolega. Chciałbym je usłyszeć w innym, cieplejszym wydaniu. Chciałbym lampę ale jeśli ona może je np. przygasić to dobrze wiedzieć.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@euter słuszne spostrzeżenie. Przy takie impedancji będzie zapewne słyszalne brumienie. Dla mnie dla tak niskoomowych słuchawek lepszym rozwiązaniem jest odpowiednio cichy tranzystor.  

 

@The Grand Wazoo upomnę się, jak się nasłuchasz :)  Życzę miłych odsłuchów i dziękuję za możliwość testowania Sony oraz Hugo 2! :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem właśnie, że są niskoomowe i mam wątpliwości czy nie pogorszę sprawy.

2 minuty temu, euter napisał:

Moim zdaniem lampa do nich nie ma sensu. Jak chcesz cieplej to pójdź np. w Violectric V200.

Albo muszę kupić nowe słuchawki :)  Ale jakie? :)  

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 u mnie Sonorousy X najlepiej sprawiają się z tranzystorami, bo nawet na Twin Headzie, który jest cichszy od integry Copland DAC215 słychać brumek. Jeszcze bardziej na Sonorousach VI, ale one mają ją jeszcze niższą o połowę. Euter dobrze radzi👍  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ja nie chcę kolejnego tranzystora pod moje planary. Nie mam ciśnienia aby je zmieniać. Chcę (być może) lampę OTL i jak będę miał kaprys/jest taka konieczność to zakupię pod nią słuchawki. To taki pierwszy etap zastanawiania się czy potrzebuję :) .

 

 

...a zacząłem myśleć o zastosowaniu lampy otl z Ether Flow po przeczytaniu tej recenzji:

 

https://hifizone.pl/sinusaudio-6n13s-recenzja-wzmacniacza-sluchawkowego/

 

Cytat

Fostexy TH-909 można tutaj uznać za jeden biegun, natomiast drugi – tutaj nieodparcie nasuwa się MrSpeakers ETHER Flow 1.1. Już po chwili odsłuchu można odnieść wrażenie, że Sinus Audio i Flow 1.1 to sprzęty dla siebie niemalże stworzone. Bo to właśnie z ETHERami ten wzmacniacz rozwija skrzydła. W sumie to nic dziwnego, bo tutaj charaktery się bardziej uzupełniają, zamiast pokrywać. Amerykańskie słuchawki dodają tutaj pewnego rodzaju definicję, zarówno w skali mikro, jak i makro a jednocześnie nie tracimy nic na barwie, która chociaż zupełnie inna, 

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 posłuchaj @Name44 i skontaktuj się z Panem Piotrem z WBA. Robi OTL pod planary.

Gdybym lubił planary, to chyba poszedłbym w tzw. diabełki czyli 6S33S (6C33C) Np. Zana Deux :) Tylko, że one nie grają jak "typowe" lampy, bardziej jak dobry tranzystor. Ciężko dobrać dopasowane lampy, to typowa produkcja ZSRR. 

 

image.png

 

Tutaj "Bocianek"

image.png

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1`rozumiem. W takim wypadku może byłoby warto umówić się na spotkanie z osobą z Warszawy, która posiada taki zestaw i posłuchać u niej. U mnie 32ohmowe Sony grają dobrze z lampowca. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię. Muszę zasięgnąć języka. Może jest w stanie Pan Piotr coś wypożyczyć, albo ktoś z Wawy ma. Nie mam presji czasowej (narazie) :)  

 

BTW. Jakie okablowanie polecacie do dac smsl m400 i lampy np. Pana Piotra?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 @Name44 posiada :) Jak miałbyś okazję posłuchać przy lampie, koniecznie podziel się wrażeniami, bo sam jestem ciekaw, jak Ethery będą się sprawować. 

 

W przypadku lamp dobrze sprawdzają się IC wykonane ze srebra, np. Argentum od p. Ryszarda oraz posrebrzane kable Nordosta, np. Frey lub nowy Heimdall. Przynajmniej dla siebie w takie bym celował, bo przestrzeń, czystość oraz precyzja są niesamowite na nich :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile Piotr z WBA robi znakomite wzmacniacze - także te pod indywidualne zamówienia - to ze swojego doświadczenia napiszę tylko tyle, że mój obecny wzmacniacz ( ze stopki ) nie był wstanie prawidłowo napędzić Ether Flow. Brzmienie miało potencjał ale było delikatnie mówiąc średnie. Pod planary Piotr może wykonać Electrona ORT, który bez większych problemów napędza HEDD'y ( zresztą fantastycznie ). Kwestia telefonu do Piotra, przedstawienia mu swoich potrzeb a On postara się już to wszystko przełożyć na wzmacniacz tak abyśmy byli zadowoleni 🙂 

 

Okablowanie do WBA? Ja polecam srebro 🙂 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do dyskusji :)

 

Mam kilka takich lużnych przemysleń:

 

 - 23 ohmowe słuchawki napędzane ze wzmacniacza lampowego w topologii OTL to zbrodnia, to nigdy nie zadziała dobrze, nawet z diabełkami czy lampami takimi jak 7236. Miałem okazje pouzywac Zana Deux oraz bylem w posiadaniu WBA Sensauris na diabelkach - 6C33C. Do pewnego stopnia ta elektrownia dawala rade, ale najprostrzy wzmacniacz z tranzystorem na wyjsciu po prostu jest lepszy przy tak niskiej impedancji. Nie ma sensu sie w to pakowac.

 

- w co jest sie sens pakowac do takich sluchawek to albo w przyzwoitej klasy wzmacniacz tranzystorowy np. taki jak sugerowany Violectric V200 lub inny, a jezeli zalezy Ci na lampowym brzmieniu czy przestrzeni to ustaw wowczas w nim wzmocnienie na jednostkowe 1 (0 dB) i wczesniej wykorzystaj jakis fajny lampowy pre-amp albo wzmacniacz lampowy sluchawkowy z funkcja przedwzmacniacza. Gwarantuje ze wowczas i dobrze wysterujesz sluchawki, nie bedziesz mial problemow z damping factorem, kontrola basu i dodasz sobie lampowe elementy brzmienia i bedzie cacy.

 

 - O ile naprawde cenie WBA o tyle nie slyszalem jeszcze wzmacniacza WBA, ktorego przekaz bylby dla mnie odpowiedni wyrafinowany - i bardzo chętnie bym to zmienił, bo nie znam najnowszych wynalazków. (Electron etc). Wiec moje stwierdzenie moze byc bledne krzywdzace. Bardzo ale to bardzo chetnie sie przekonam jaki jest krok w przod bo WBA kibicuje od dawna. Uwazam, ze to rzetelna, przede wszystkim uczciwa firma ktora PRAWIDLOWO wycenia swoje produkty, stara sie i nie nabija klienta w butelka. Moge z czystym sercem polecic i obiecuje w jakis sposob nadrobic swoja wiedze o ich ostatnich wyczynach :)

 

- W Woo absolutnie nie wsystkie wzmacniacza sa udane, powiem wiecej, znam wiecej nieudanych niz udanych. Raczej te starsze sa udane niz te nowsze. Np. Woo WA22 uwazam, ze najgorszy wzmacniacz jaki kiedykolwiek powstal w Woo Audio, jeszcze z pseudo-symetrycznym ukladem (sa na to dowody w postaci zdjec ze srodka wmacniacza). Wedlug mnie gra to po prosut co najwyzej srednio. Bardzo cenie Woo Audio WA5 i to moglby byc moj docelowy wzmacniacz po kilku upgrejdach. Natomiast nie ma trybu OTL only a mnie akurat na tym trybie nieslychanie zalezy i to praktycznie jest dyskwalifikacja. Uwazam za najbardziej udany wzmacniacz Woo - caly czas Woo 2. Tylko trzeba pamietac ze to tylko OTL wiec zastosowanie ma ograniczone. I to nie jest wmzacniacz grajacy miesistym, dociazonym brzmieniem. Nie jest w ogole stereotypowo lampowy moze poza gladkoscia i "lejnością" przekazu.

 

- Nie specjalnie przypadły mi do gustu wzmacniacze Feliks Audio a ich wycene uważam za KURIOZALNĄ. Ja rozumiem, że jest hype na słuchawki ale Elise podskoczyła z poniżej 3K do obecnie 6K (?) a Euforia z 4 z hakiem do 8 o ile się nie myle, z tego powodu że po prostu można. Nie kupuję tego, tym bardziej że wszystkie kontrukcje cierpią na przydźwięk opisywany już tutaj przez jednego z forumowiczów. Dołożę do tego jeszcze przyware crossfeeda w Euforii. Trzeba aż tego układu aby ten wzmacniacz grał bardzo dobrze (bo tak gra, nie mam wątpliwości).

 

- Jest jeszcze kilka innych polskich manufaktur wzmacniaczy lampowych chocby Sinus Audio, Fezz Audio.

 

- Nie warto sugerowac sie jedynie tym jaka lampa zostala uzyta w jakim wzmacniaczu. Samo uzyciue 2A3, 45 lub 300B razem z 6SN7 naprawde nie gwarantuje jeszcze tego, ze wzmacniacz bedzie gral wybitnie. Moim zdaniem mozna uzyć wybitnej 6080 a miec we wmacniaczu naprawde dobre kondensatory i okablowanie, trafa i daleko wyprzedzic "standardowy" wzmacniacz na pozornie topowej rodzinie lamp.

 

- Polskie manufaktury raczej nie daja takich komponentow bo bardzo wywindowaloby to cene, ale np. z WBA zawsze mozna sie dogadac i uszyc wzmacniacz praktycznie na miare, nie wiem jak z innymi. 

 

 - Kiedys takie ugprejdy zawsze oferowal Woo Audio, dizisiaj czasy sie troche zmienily. Wszystko musi byc zbalansowane, nawet pozornie i rodzina lamp jest etykietka brzmienia. Calkiem to swoja droga ciekawe ze np. Mullardy zawsze graja cieplo w kazdej mozliwej rodzinie lamp niezaleznie od wszystkiego :)) Ot taki przycinek. Co oni tam wsadzili, ze akurat tak sie ulozylo :))))

 

 

Edytowane przez fallow
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, lobuz1 said:

 

Właśnie nie wiem czy ma to sens z tymi słuchawkami, które bardzo lubię i nic im nie dolega. Chciałbym je usłyszeć w innym, cieplejszym wydaniu. Chciałbym lampę ale jeśli ona może je np. przygasić to dobrze wiedzieć.

Jako posiadacz Ether Flow C 1 (a potem 1.1) przez ponad 2 lata mogę powiedzieć, że z lampą nigdy mi dobrze nie grały.

U mnie zdecydowanie najlepiej się sprawdziły z Bakoonem HPA-21 - fenomenalne zestawienie, które dopiero ukazało co te słuchawki potrafią. Z lampą zawsze było bardzo nijako.  Znowu Audeze LCD-3 grały wyśmienicie z lampą.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WBA Electron wyglada tak, kawał sprzętu... wersja pierwsza

image.png

a tutaj jak wygląda zakupiony przez @lsd

 

 

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, fallow napisał:

Czemu tego wzmacniacza nie ma na stronie WBA? Nie bardzo rozumiem dlaczego, jest tajny czy jak? :)  No i gdzie jest jakis tech spec czy zarys na czym on jest oparty? 

Z tego co wiem strona dawno nie była aktualizowana, Electron powstał aby napędzić wymagające słuchawki.... najwięcej o nim może napisać @lsd bo go ma i modyfikował później jeszcze u Piotra. Może na następny meet we Wrocku Piotr by przywiózł coś nowego? Muszę z nim pogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności