Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, hammerh34d napisał:

Tesle goldpin.
Brimary lepsze imo.

ded9dbf1e1fe75fdbdfc03abca2746bf.jpg

Pięknie :)

 

Tesli też nie miałam okazji poznać.

T1 dobrze mi się zgrywały z Valvo, ale jedna właśnie padła i zastanawiam się czy szukać tego samego, czy spróbować innych.  

Na razie przeprosiłam się z jakimiś bliżej nieokreślonymi Siemensami, które początkowo wydały mi się za jasne i za ostre, ale dziś mają swój dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BVA logo on the tubes, an acronym for “British radio and Valve manufacturers Association”. The BVA was a cartel of radio tube manufacturers established in Great Britain specifically to protect their interests from foreign competition – undoubtedly a line of defence drawn against mighty American manufacturers such as RCA! 😀

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc jak to typ. ecc82 to europejska wersja 12AU7. Mullard powinie mieć kod daty na dole szkła. Nie pamietam, czy miał wytrawiony czy malowany ten kod. W każdym razie wczesne lampy z lat 50-tych mają długie płytki anod i getter kwadratowy. Tak samo logo Mullard w tych wcześniejszych ma napis na tarczy. Tylko nie kojarzę dokładnie jak to z tymi rocznikami. Te Twoje mogą być z lat 50-tych i 60-tych, ale to zgaduję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, The Grand Wazoo napisał:

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc jak to typ. ecc82 to europejska wersja 12AU7. Mullard powinie mieć kod daty na dole szkła. Nie pamietam, czy miał wytrawiony czy malowany ten kod. W każdym razie wczesne lampy z lat 50-tych mają długie płytki anod i getter kwadratowy. Tak samo logo Mullard w tych wcześniejszych ma napis na tarczy. Tylko nie kojarzę dokładnie jak to z tymi rocznikami. Te Twoje mogą być z lat 50-tych i 60-tych, ale to zgaduję. 

Dzieki, o to mi chodzi, to ze 12au7/ec82 wiem. Jak poznac czy to dlugie plytki anod i co to jest getter:)

 

Tam jest numer g12 i ponizej 8602

 

20210215_183911.thumb.jpg.0cbadd2029b650746d27dc977bc68e8a.jpg

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bpiotrow13 napisał:

Dzieki, o to mi chodzi, to ze 12au7/ec82 wiem. Jak poznac czy to dlugie plytki anod i co to jest getter:)

 

Tam jest numer g12 i ponizej 8602

 

20210215_183911.thumb.jpg.0cbadd2029b650746d27dc977bc68e8a.jpg

 

g12 to może być fabryczne oznaczenie typu lampy, serii produkcyjnej, itd.

 

8602 to tak raczej B6G2

8 to by pasowało, gdyby to było B - wtedy jest to oznaczenie fabryki w Blackburrn

6 - to rok 1966

0 to raczej G - czyli lipiec

2 - drugi tydzień miesiąca

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

 

g12 to może być fabryczne oznaczenie typu lampy, serii produkcyjnej, itd.

 

8602 to tak raczej B6G2

8 to by pasowało, gdyby to było B - wtedy jest to oznaczenie fabryki w Blackburrn

6 - to rok 1966

0 to raczej G - czyli lipiec

2 - drugi tydzień miesiąca

 

 

Wow, super, teraz nie sprawdze, bo lampy graja. Dzieki wielkie. A jaki to typ anody itd, mozna to powiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytanie do znawców - czy pomiędzy Sylvaniami 6dj8 - 6922 - 7308 jest znacząca różnica w jakości dźwięku? Mam 6dj8, spodobał mi się ten kierunek i zastanawiam się nad 7308:

--- Various / Other --- Sylvania 7308/E188CC/CV-5354 (257127786) | New device | HiFi-Tuning-Accessory | Offer on audio-markt.de (audio-markt.de)

Czy w przypadku podlinkowanych lamp potrzebne jest ich parowanie, czy one z założenia powinny do siebie pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7308 jest identyczna z E188CC, czyli jest to wersja premium lampy 6922. Pewnie jest cichsza, lepiej wykonana, trwalsza, wygląda na wersję wojskową, czyli musi być "pancerna". 7308 ma trochę wyższy prąd żarzenia 0,335A, 6992 i e88cc mają 0,3A. Co do parowania, to parować trzeba zawsze. Chociaż podejrzewam, że mają tak wyśrubowane parametry, że powinny do siebie pasować, jeżeli są np. z tej samej serii produkcyjnej. 

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7308 jest identyczna z E188CC, czyli jest to wersja premium lampy 6922. Pewnie jest cichsza, lepiej wykonana, trwalsza, wygląda na wersję wojskową, czyli musi być "pancerna". 7308 ma trochę wyższy prąd żarzenia 0,335A, 6992 i e88cc mają 0,3A. Co do parowania, to parować trzeba zawsze. Chociaż podejrzewam, że mają tak wyśrubowane parametry, że powinny do siebie pasować, jeżeli są np. z tej samej serii produkcyjnej. 
Czegoś tu nie rozumiem. Parowanie lamp? To nie wystarczy kupić dwóch o tych samych symbolach np. 6J1?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj 7308 lub E188CC. A jaki masz wzmacniacz? Ja mam tego typu lampy w DAC-u oraz w konwerterze usb-spdif i u mnie różnica nie jest jakaś spektakularna. 

1 minutę temu, wfmsiekierka napisał:

Czegoś tu nie rozumiem. Parowanie lamp? To nie wystarczy kupić dwóch o tych samych symbolach np. 6J1?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

A jak kupisz lampy z różnych roczników i będą się różnić budową, parametrami, stopniem zużycia, to mogą się różnić brzmieniowo. Wtedy każdy kanał może grać inaczej. Na kolumnach może tego nie usłyszysz, ale w słuchawkach... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

Fajny ten Virtus. Miałem ładnych parę lat temu inny wzmacniacz Pana Bocianka, myślałem o Virtusie, ale chciałem spróbować czegoś nowego i przygoda z WBA się skończyła. 

Bardzo fajny, ciągle się nacieszyć nie mogę :) 

A mogę zapytać jaki wzmacniacz wybrałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności