Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.01.2021 o 23:13, dj1978 napisał:

Potwierdzam to potwierdzenie, odkupiłem jedną z tych par PSVANE Treasure Mk II, chwalę bardzo i nie szukam już NOSów.

Daniel, psvane moze i dobre, też na moim sinusie (jak jeszcze go miałem) słuchałem i mi się podobały. Do czasu, aż wrzuciłem parę dobrych NOS: Sylvanię i Siemens& Halske. Jest róznica jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świetnego NOS Raytheon. Ale być może w moim Sinusie PSVANE Treasure Mk II 12AU7 łapią jakąś super synergię z PSVANE Treasure Mk II 2A3, familijny komplet, który od NOSów nie odstaje. A nie szukam NOSów, bo mam już tak satysfakcjonujące mnie brzmienie, że już w ogóle w sprzęcie słuchawkowym niczego nie szukam🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj1978 synergia ma znaczenie, chociaż mimo wszystko zachęcałbym do wypróbowania jeszcze innych lamp poza Raytheonami z dawnej produkcji, aby sprawdzić, czy jednak lepiej nie będzie. Oczywiście, jeśli przyjdzie ochota na takie eksperymenty. Według mnie warto je od czasu do czasu przeprowadzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej jesteś przyzwyczajony do brzmienia swojego systemu, tym łatwiej dostrzeżesz nawet subtelne zmiany wynikające z choćby rotacji lamp. Mając kilka kompletów fundujesz sobie kalejdoskop. To dla mnie kolosalna zaleta. Nie muszę wciąż nowych kabli kupować, a do tego lampy łatwiej mi wymieniać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakoś z tym królikiem tak wyszło, że nie dał się do końca złapać ale przeistoczył się w duże stereo i percepcja w poszukiwaniach przestawiła się na nieco inne wrażenia. To z pewnością przyczynia się do tego, że sprzęt słuchawkowy który mam, w tej sferze daje poczucie spełnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to mam poczucie, że mimo inwestycji kilkukrotnie większych środków w duże stereo, lepiej mam z małego...
No i jako że hołmofis, to znacznie więcej czasu spędzam w nausznikach teraz default_smile.png

Edit: Fajne są. Chyba delikatnie jaśniejsze od Tesli, muszę się wsłuchać, ale na razie jest co najmniej równie dobrze.a19035bd41c67bd3ab03594d81b1bfca.jpg

Edit2: tak, są delikatnie jaśniejsze, acz chyba scena jest nieco mniej wyraźna. Za to na pewno mniej się grzeją.
To teraz czekam na CCa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, hammerh34d napisał:

Ja za to mam poczucie, że mimo inwestycji kilkukrotnie większych środków w duże stereo, lepiej mam z małego...
No i jako że hołmofis, to znacznie więcej czasu spędzam w nausznikach teraz default_smile.png

Edit: Fajne są. Chyba delikatnie jaśniejsze od Tesli, muszę się wsłuchać, ale na razie jest co najmniej równie dobrze.a19035bd41c67bd3ab03594d81b1bfca.jpg

Edit2: tak, są delikatnie jaśniejsze, acz chyba scena jest nieco mniej wyraźna. Za to na pewno mniej się grzeją.
To teraz czekam na CCa :D

Brimar jaśniejszy od Tesli? Z którego roku masz tego Brimara? One mają błyszczące wysokie, ale łagodną średnicę i bogaty bas. Tesla zawsze wydawała mnie się taka sucha i szorstka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brimar jaśniejszy od Tesli? Z którego roku masz tego Brimara? One mają błyszczące wysokie, ale łagodną średnicę i bogaty bas. Tesla zawsze wydawała mnie się taka sucha i szorstka. 
:) Z tego co widzę, to z roku Made in England. Pozostałe oznaczenia nieczytelne.
Tak, bas jest bardziej... różnorodny na nich. Mam wrażenie że są jaśniejsze, ale wlasnie tak jak piszesz, mniej szorstkie od Tesli.
Tesle mam w wersji goldpin też...4ee4b631940efcecd7b8bd78bbcffd81.jpg
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie są wasze doświadczenia z dość czułymi słuchawkami podłączanymi do lampowców, ale moje niesamowite.

Ostatnio nie mogę się nasłuchać swoich Audiotechnica ATH-W1000Z na OTLu, w zestawie lamp: RCA 6AS7G (USA) i zwykłe  Sylvanie 6189.

RCA nadają tutaj mocy, objętości i sprężtystości, prezentacji dźwiękowej, a Sylvanie sceniczności w każdą stronę, rozwarstwienia dźwięków tak jakby. W połączeniu z W1000Z jest to magiczny przekaz i mimo, że po jaśniejszej stronie mocy (a ja jestem ciemnolubny trochę) to mi się niezmiernie podoba i w jazzie i w muzyce filmowej nawet. :D

 

Aha, ps. za interkonekty robią Johnys Gold Reference.

 

image.png

Edytowane przez pabloj
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie, na uszach Jordi Saval, Ibn Battuta. Jako lampy mocy GEC przez adaptery, słuchane na T1.
W porównaniu do Brimarów różnica widoczna jest głównie w przestrzeni. Moim zdaniem scena robi się bardziej realistyczna, jest więcej "powietrza". Góra wydaje się być gładsza, jedwabista, basu jest podobnie, ale jest jakiś taki bardziej... swobodny? Finezyjny?
Słychać nieco więcej detali. Kroki muzyków na scenie, pokasływanie widowni - nie trzeba się domyślać co to, od razu wiadomo co się dzieje.
Ogolnie podoba mi się bardzo, ale w życiu nie zapłaciłbym za te lampy 1300 pln. Kupiłem od Węgra na licytacji, wyszło mi mniej więcej na połowę tej ceny - i to jest maks jaki ma sens moim zdaniem.

Więcej jak się osłucham default_smile.png

Edit: NIN i Tool tudzież APC pokazały mi że faktycznie bas jest lepszy. Ma więcej oomph, jest go więcej we wszystkich zakresach i jest szybszy, bardziej precyzyjny. I góra rzeczywiście jest subtelniejsza.

Znowu: Różnica jest dostrzegalna, ale w żadnym wypadku nie dramatyczna. To chyba moje ulubione ecc88 na dziś - przynajmniej z Beyerami.
 

Edytowane przez hammerh34d
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście polecili zamiast Sylvani 6189 aby było dźwięczniej w średnicy, ale sceniczność i rozwarstwienie dźwięków pozostała? Sylavnie na złotych nóżkach coś zmieniają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności