Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.12.2020 o 13:03, bpiotrow13 napisał:

A to niezły numer, bo ja te adaptery z kwadrą GEC 2293 dostałem w komplecie od gościa, od którego kupiłem niedawno La Figaro. Dał mi sporo lamp i nie zdążyłem wszystkich podłączyć. Tych nawet nie planowałem, bo wydawały mi się dziwne z tymi adapterami... Dzisiaj je podłączę.

 

Zdjecie2.thumb.jpg.5704c38dd79ed461932b392d39051546.jpg

I jak wrażenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne brzmienie,bardzo poukladane, to jest rowne i bez przejaskrawien, wszystko na swoim miejscu. Nie sluchalem dlugo, bo sam La Figaro jest dosc cieply i z Meze wole jednak sluchac na Tung Sol 5998, ktore akurat na moich poprzednich lcd 3f wydawaly mi sie zbyt ostre.

 

A tak to wyglada na La Figaro. Same Tung Sole 5998 i 6sj7gt mesh plate. Na tym zestawie La Figaro brzmi z meze swietnie, ale chcialbym sprobowac meze na czyms mniej cieplym. Mysle o woo wa6 se albo o polecanej do kompletu Euforii.

 

 

20210101_222312.jpg

Edytowane przez bpiotrow13
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, hammerh34d napisał:

Przyszły adaptery. Pomny doświadczeń najpierw zaatakowałem miernikiem - tym razem było ok!...
Psvane grają trochę inaczej niż Tesle, pierwsze 3 minuty to wrażenie mniejszych źródeł pozornych, nieco szerszej sceny i lekkiej Vki. Zobaczymy co będzie na TungSolach :)70dc4f394912a548628607328ac6db20.jpg

e88cc (6922) to 0,3A a 6sn7 pobiera 0,6A prądu żarzenia. Jedna lampa, tutaj są dwie, dlatego te wartości się podwajają. Nie wiem, czy zasilanie ma odpowiedni zapas, aby dobrze wysterować 6sn7. Tak mnie się wydaje, że 6sn7 w tym wzmacniaczu nie pokaże na co ją stać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ucho jest calkiem ok, a na headfi są ludzie, którzy nie chcą wrócić do 6922 - stąd ta koncepcja.
Na pewno Woo nie poleca tych lamp do wa2.

 

Edit: https://www.head-fi.org/threads/woo-wa2-tube-rolling-recommendations.393811/page-36

 

Edit2: Tak, ewidentnie obie 6sn7 są bardziej basowe i szersze i chyba o dziwo TungSol gra jakoś tak fajniej. Właśnie wróciłem do Tesli; wróciłem. bo na 6sn7 prawy kanał mi buczy 50 Hz. Pewnie jakieś sąsiedztwo. W docelowym setupie powinno się poprawć :D

Edytowane przez hammerh34d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły cv4079
Wstyd sie przyznać, ale różnica względem Thomsonów wydaje mi się subtelna. Brzmienie jest jakby gładsze, a szczegóły mniej "in your face", ale wcale nie jest ich mniej, jest też nieco więcej "powietrza".
Za to czuję dużą różnicę w temperaturze. Wzmacniacz jest zdecydowanie mniej ciepły. Może to zasługa adapterów i mniejszego kontaktu lamp z korpusem wzmacniacza.

54ef719cf187bc89f7e0271cbfb53912.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988 Zapisane 📝. Chociaż muszę przyznać, że skrajny wybór. Cenowo (za sztukę) i muzycznie. O jednych można poczytać, że grają pięknie, ale czasem krótko. A od drugich zwykle piszą, że grają słabo. :D 

Może spróbuję te niesławne JJ. Psvane może kiedyś. Z droższych nastawiam się w pierwszej kolejności na Shuguanga od komunistów, chyba na tego osmolonego. Podstawowy Shuguang w moim wzmaku jest interesujący i jeśli poszli w podobne granie, ale lepiej to mogłoby być ciekawie.

@The Grand Wazoo @euter To sobie daruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, bob2000 napisał:

 To sobie daruję.

Jak chcesz tego typu wzmacniacz takiej cenie, to pomyśl o polskiej manufakturze Eufonika. Strona nieaktualizowana, ale napisz do Pana Wiesława. Bardzo dobry kontakt. Tutaj masz ten wzmacniacz https://www.ebay.pl/itm/Eufonika-model-H5-tube-headphone-amplifier-6N8S-6N13S-TUBE-ROLLING-/193480002215 i kontakt  http://eufonika.pl/kontakt.html Wysyła też za kaucją, można posłuchać. 

 

Recenzja: https://soundperfectionreviews.com/review-eufonika-h5-headphone-amplifier/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bob2000 napisał:

@Tytus1988 Zapisane 📝. Chociaż muszę przyznać, że skrajny wybór. Cenowo (za sztukę) i muzycznie. O jednych można poczytać, że grają pięknie, ale czasem krótko.

Ja tylko mogę potwierdzić, że Psvane 12AU7 to dobre lampy. Miałem kilka par i byłem bardzo zadowolony. Jedna mi zaczęła brumić i zgodnie z gwarancją została wymieniona na nową. Jeśli nie chcesz inwestować w kupowanie nosów, to możesz na tych lampach poprzestać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bob2000 zdaję sobie sprawę, ale to pierwsze dwie lampy o takiej ciepłej sygnaturze, o jakich pomyślałem. JJ to dobre rozwiązanie tymczasowe. U siebie używałem ECC83 i mam je zostawione na czarną godzinę. Jednak jak wymieniłem je w moim wzmacniaczu na Siemensy ECC83 z '63 miałem wrażenie, jakbym ściągnął koc z przekazu. Psvane będą z pewnością lepszym wyborem, a takim też powinny być również Shuguangi 12au7. U siebie mam te ostatnie w wersji KT66, jako regulatory napięcia we wzmacniaczu i... dopóki nie będę miał u siebie GEC KT66, pozostają na swoim miejscu :) Oferują przyjemne ciepło, odpowiednie nasycenie z dobrą dynamiką w połączeniu z innymi lampami w urządzeniu. Miałem też w tym miejscu włożone Siemensy i zrobiło się dla mnie trochę zbyt sterylnie. 

 

Shuguang.jpg

 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lsd napisał:

Ja tylko mogę potwierdzić, że Psvane 12AU7 to dobre lampy. Miałem kilka par i byłem bardzo zadowolony. 

Potwierdzam to potwierdzenie, odkupiłem jedną z tych par PSVANE Treasure Mk II, chwalę bardzo i nie szukam już NOSów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoodzięki za info, chociaż już wiedziałem o istnieniu Eufoniki z Twoich poprzednich wpisów tutaj na forum. Mam ją na uwadze tak samo jak jeszcze droższego Sinusa. Może kiedyś. Teraz muszę nacieszyć się obecnym zakupem. Tak na szybko mógłbym dać tylko te ~800 zł za DV, jest na olx ;) - ale z racji jego problemów odpada w przedbiegach. A szkoda, bo nawet ładny. Też taki karawan, jak mój obecny, tylko większy. A do tego tylko dwie bańki i jakie konkretne.
 

@Tytus1988 widzę, że potwierdzasz opinię o zamulaczu JJ. To może być ciekawe. Szukam teraz przeciwieństwa do Gold Liona i NOSa RCA. Nie żeby mi, źle grały, bo grają dobrze. Po prostu w celu dodatkowego brzmienia he, he. Lampa, tranzystor, różne słuchawki i różne bańki - można przebierać i się nie nudzić 🥁🪕🎻🎺🎷🎸.
Ładna bańka, właśnie o takim zadymionym typie myślę. Psvane też ma takie 12au7 o nazwie Cossor. Tylko jeszcze nigdzie nie znalazłem opinii, czy czarne modele Psvane/Shungaun są jaśniejsze od przeźroczystych.

 

NOSów, nie szukam jakoś specjalnie, przynajmniej obecnie. Jednego mam i jest git, rockowy, jasny. Lampę kupiłem małą, z jedną sterującą bańką. Aby sprawdzić co to jest ta paskudna lampa i tak jakoś dziwnym trafem nawet mi się spodobała 🙃. Powiem nawet, że jestem trochę zachwycony :ph34r:. Nigdy wcześniej nie było tyle radości i zabawy co teraz 🤸‍♂️.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bob2000 u mnie w systemie działał bardzo zamulająco i zmiana na NOSy okazała się niczym otwarcie okna dla dźwięku płynącego z mojej lampy. Osobiście również lubię posiadać zapas lamp sterujących, aby w ten sposób dopasowywać brzmienie do własnych preferencji oraz słuchawek, które mam oraz do tych, które czasami również wypożyczam :) Do wspomnianych przez Saudio dodałbym również Siemensy z lat 60. XX wieku oraz starsze Valvo, Amperexy z D-getterem, Tung-Sole, Brimary oraz dające dużą namacalność dźwięku Miniwatty Dario. 

 

Życzę udanych, lampowych eksperymentów! :) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności