Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, audionanik napisał:

Kot widzę lubi adrenalinkę.

Faktycznie była adrenalina, jak próbował układać się między rozgrzanymi lampami, ale już ogarnął że nie warto i trzyma się swojej półeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domil dziękuję za podzielenie się wrażeniami związanych ze wzmacniaczem, a zarazem pięknym ujęciem Twojego kocurka! :) Cieszę się, że woli przebywać w większej odległości od lamp. U mnie wzmacniacz jest schowany na półce i dodatkowo za sekretarzykiem, aby się do niego nie przecisnęły, szczególnie szarak Nico, bo on jest najbardziej "pomysłowy", jeśli chodzi o sprzęty audio... i nie tylko;) Osobiście radziłbym wykonać osłonkę, choćby w postaci pleksy, aby mieć pewność, że nic nie stanie się lampom oraz kotom, jak będą się bawić, biegać... moje bywają wtedy bardzo nieostrożne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tytus1988 napisał:

@domil dziękuję za podzielenie się wrażeniami związanych ze wzmacniaczem, a zarazem pięknym ujęciem Twojego kocurka! :) Cieszę się, że woli przebywać w większej odległości od lamp. U mnie wzmacniacz jest schowany na półce i dodatkowo za sekretarzykiem, aby się do niego nie przecisnęły, szczególnie szarak Nico, bo on jest najbardziej "pomysłowy", jeśli chodzi o sprzęty audio... i nie tylko;) Osobiście radziłbym wykonać osłonkę, choćby w postaci pleksy, aby mieć pewność, że nic nie stanie się lampom oraz kotom, jak będą się bawić, biegać... moje bywają wtedy bardzo nieostrożne.

Też trochę kotom nie ufam :)Na razie korzystam z różnych prowizorycznych zabezpieczeń. Myślę nad czymś docelowym, ale nie mam jeszcze pomysłu, kto mógłby taką osłonkę o jakiej piszesz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domilTwoje wyglądają na grzeczniejsze od moich, ale w ferworze zabawy różnie może być. Mógłbym poszukać i przesłać namiary, gdzie została wykonana moja oslonka do gramofonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Tytus1988 napisał:

@domilTwoje wyglądają na grzeczniejsze od moich, ale w ferworze zabawy różnie może być. Mógłbym poszukać i przesłać namiary, gdzie została wykonana moja oslonka do gramofonu. 

Grzeczne jak grzeczne, czasem słychać tętent kotów i dzikie wrzaski. Gdybyś znalazł te namiary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, domil napisał:

Grzeczne jak grzeczne, czasem słychać tętent kotów i dzikie wrzaski.

 

To jednak podobnie ;) Zaraz szukam i wysyłam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fallow, kolejny raz muszę podziękować, i już wiem, że będę polował, na dwie pary lamp....

jak znasz tez inne lampy proszę o opisy... będę dziękował 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fallow Bardzo fajny i przydatny post. Zgadzam się co do RCA 6AS7 w całej rozciągłości, to obecnie moje najczęściej używane lampy :) Ale widzę, że coś warto jeszcze zamówić jak przyjdzie ta kolej wydatków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sobie przypomnieć tego Mullarda 6080, ponieważ u mnie gra trochę inaczej. Z tego co pamietam to bardzo energetyczna lampa z pulsującym mocnym basem. 

Svetlany 6n13s są też bardzo nierówne. Miałem kilka i tylko jedna grała naprawdę bardzo dobrze, pozostałe różnie. Dźwięk taki trochę poluzowany, tak jakby poszczególne pasma grały niezależnie od siebie. Widowiskowe granie, ale nie mogę się przy nich skupić. 

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

Muszę sobie przypomnieć tego Mullarda 6080, ponieważ u mnie gra trochę inaczej.

Myślę, że do brawurowej i bardzo interesującej recenzji lamp kolegi @fallow trzeba dodać zgranie poszczególnych lamp chociażby ze wzmacniaczem. Jego predyspozycji wynikających z konstrukcji, tudzież wykorzystanych w budowie elementów. Raczej nie powinno się pomijać w uzyskanym efekcie właśnie tej synergii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dj1978 napisał:

Myślę, że do brawurowej i bardzo interesującej recenzji lamp kolegi @fallow trzeba dodać zgranie poszczególnych lamp chociażby ze wzmacniaczem. Jego predyspozycji wynikających z konstrukcji, tudzież wykorzystanych w budowie elementów. Raczej nie powinno się pomijać w uzyskanym efekcie właśnie tej synergii.

Nikt z tym nie polimezuje. Natomiast porównanie ma dużą wartość, bo jednak daje chociaż ogólny ogląd na pewne cechy tych poszczególnych egzemplarzy lamp, co znacznie ułatwia wybieranie własnych kierunków testów no i zaszczędzenie przy tym kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, lsd napisał:

Nikt z tym nie polimezuje. Natomiast porównanie ma dużą wartość, bo jednak daje chociaż ogólny ogląd na pewne cechy tych poszczególnych egzemplarzy lamp, co znacznie ułatwia wybieranie własnych kierunków testów no i zaszczędzenie przy tym kasy.

Recenzje zasługują na najwyższe pochwały🙂

Ale jak wyżej widać odbiór np Mullarda jest jednak inny a to z doświadczenia nie jedyna lampa, która jest różnie odbierana w zależności od toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, wiadomo, że lampa sam nie gra, dużo zależy od systemu, innych lamp (6as7 lubią hałasować w towarzystwie), ale też od samej lampy, np. roku produkcji, wersji, itd. Tak jak słusznie @fallow zauważył RCA to raczej dolny getter (clear top), te tzw. chrome top już tak zjawiskowo nie grają. I raczej czarne anody nie szare... :) 

Dlatego takie zestawienia są cenne, ja niestety nie czytałem i trochę kasy wtopiłem :( Ale to nic, z 6sn7 (6f8g) to dopiero jest jazda!

Edytowane przez The Grand Wazoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, nie twierdzę inaczej - mianowicie -, nie dość że lampy te oczywiście grają w róznych wzmacniaczach, z róznymi lampami sterującymi czy prostownikami to mamy wiele innych warunków takich jak choćby rózne słuchawki, rózne okablowania ba, nawet wersje tego same wzmacniacza w czasie. Dodatkowo mamy różnie wyćwiczoną percepcje "słuch" oraz różne upodobania czy preferencje.

 

Twierdze, że nie dość że lampy w ramach rodziny mogą się ewidentnie różnic np. wspomniane RCA 6AS7 - rodzaj gettera, top, anody, ekran, tłumiki drgań - róznic jest bardzo wiele w zależności od produkcji. Co więcej - marki, brandy posiadały różne fabryki w różnych krajach albo różnych miejscach tego samego kraju. I tak Mullard Mitcham gra inaczej niż Mullard Blackburn. Chatham to praktycznie Tung-Sol ale nie zawsze... Np. 6080WB była produkowana przez Bendixa w kilku wersjach, w kilku wersjach przez Tung-Sola i jeszcze wczesniej przez Chatham przed zakupem Chatham przez Tung-Sol.

Mamy jeszcze specjalne produkcje na zamowienie - bardzo czesta recz - i tak spokojnie mozna kupic Telefunkena a dostac Philipsa z Heerlen albo nawet cos z ZSRR (czesty przypadek). Ja np. mam Philipsy 6080 z brandingiem Valvo, Toshibe 6080 z brandingiem Westinghouse etc. Bardzo czesto Mullardy to Philipsy i odwrotnie, Mullard byl czescia koncernu Philipsa. 

 

Jedyny wiarygodny sposob to kody fabryczne na lampach, jest tam najczesciej zakodowana data i inne wazne dane, oczywisci w rozny sposob dla roznych producentow.

 

Przyklad - kody Philipsa -> http://www.audiotubes.com/mullcode.htm

 

Zupelnie inny system miał np. Siemens :))

 

Co wiecej, te same egzemplarze tych samych lamp, z tym samym getterem, rokiem produkcji i konstrukcja wewnetrzna potrafia grac roznie ..... :)

 

Niemniej, niemniej :) Taka nasza pasja. Jezeli ktos szuka prostej drogi i chce sie juz cieszyc tylko plytami to przeciez nikt nie broni ani nie namawia do tracenia czasu na wielosetstronicowe dyskusje o lampach. Ja to kurna po prostu lubie i tyle. Zabijcie mnie :)

 

Co do 6AS7/6080 to wzmacniacze jakich uzywalem z tymi lampami przez ponad dekade to Woo Audio WA2 w 3 wersjach, z zupelnie innego okresu, kazdy gral inaczej, jeden z upgrejdami zostal u mnie, ze starszej produkcji, podobny do tego z recenzji na Headfonia. Feliks Audio Elise, Euforia, La Figaro 336, 339, Wheatfield HA-2 i jeszcze jedna konstrukcja DIY.

 

Tak wiec jakie sluchawki, wiecie troche sie tego u mnie poprzewalalo, jezeli mialbym wymienic sluchawki przez ta dekade ze wzmacniaczami na tej rodzinie lamp to byly to (takie ktore byly najdluzej najdluzej): Grado GS1000, Grado GS1000i, RS2, (tak, podlaczalem do OTLa po lubilem a co), Sennheiser HD800, Sennheiser HD800s, HD650, Beyerdynamic T1 1st gen i 2nd gen, AKG K701, K702, K712, Ultrasone Edition 5 Unlimited, Edition 15, Edition 9, Pro 900, Sony MDR Z1R, Denon D5000, Fostex TH900, HiFiman HE560, Audio-Technica ADX 5000.  Czesto tez wzmacniacz OTL jest pre-ampem dla innego wzmacniacza, ktorym napedzam nisko-ohmowe sluchawki, najczesiej byl to Violectric V200 , SPL Phonitor a obecnie jest Yamamoto HA-02.

 

Obecnie zostaly u mnie: ADX5000, Edition 5 Unlimited i Fostexy TH900mk2 - porownanie jest zwlaszcza na tych pierwszych, z wiadomych przyczyn. Z ADX5000 jestem juz kilka lat i nie planuje ich zmieniac, podobaly mi sie bardziej niz HiFiMany HE1000, Finale D8000 jakos nie moge granie, podobnie jak Audeze czy Mr. Speakers :)

 

Najczesciej jednak slucham na ADX5000 a najmniej na Edition 5.

 

Planary jakos nigdy nie mogly zdobyc mojego serca, co innego elektrostaty, bardziej widze tutaj byc moze swoja droge na kiedys. 

 

Zebyscie sie nie czepiali obecnie wyglada to tak:

PPA Studio v2 -> [USB/SPDIF Converter Abbas Audio (lampowy) -> Neotech NEVD-2001 / Neotech-NEUB-1020/Cardas Serial Bus] -> MHDT Orchid z modem asynchronicznego/inny DAC MHDT/Abbas Audio DAC 2.1 TDA1541 -> Acrolink 6N-2400II -> Woo Audio WA2 po upgrejdach z dawnej produkcji -> Opcjonalnie Yamamoto HA-02 i cała plejada lamp.

 

Zeby dalej nie bylo zaprosto Orchid rowniez dziala na TDA 1541 S1 Crown i N2 z modem oscylatora uzaleznionego od danych i w klasie A - trochę a'la Predja Rogic i najczesciej na E188CC zamiast 5670.

Edytowane przez fallow
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fallow napisał:

ADX5000

Nigdy ich nie słuchałem, ale cały czas są na mojej liście do odsłuchów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Corvin74 napisał:

Nigdy ich nie słuchałem, ale cały czas są na mojej liście do odsłuchów. 

Wiem, że też miales swoje malzenstwo (lub masz z GS1000) podobnie jak ja, byl to u mnie zwiazek bardzo burzliwy ale to dalej moj ulubiony number two. Tylko jedne sluchawki byly w stanie sie przebic ponad nie, wlasnie wspomniane ADX5000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fallow napisał:

Wiem, że też miales swoje malzenstwo (lub masz z GS1000) podobnie jak ja, byl to u mnie zwiazek bardzo burzliwy ale to dalej moj ulubiony number two. Tylko jedne sluchawki byly w stanie sie przebic ponad nie, wlasnie wspomniane ADX5000.

Mam jeszcze GS1000 ale u mnie na topie są Hifiman Arya, ale z tego co czytałem ADX5000 mogłyby mi się spodobać, jak to się trochę wszystko unormuje pójdę ich posłuchać. Wolisz otwarte czy zamknięte słuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, fallow said:

Zebyscie sie nie czepiali obecnie wyglada to tak:

PPA Studio v2 -> [USB/SPDIF Converter Abbas Audio (lampowy) -> Neotech NEVD-2001 / Neotech-NEUB-1020/Cardas Serial Bus] -> MHDT Orchid z modem asynchronicznego/inny DAC MHDT/Abbas Audio DAC 2.1 TDA1541 -> Acrolink 6N-2400II -> Woo Audio WA2 po upgrejdach z dawnej produkcji -> Opcjonalnie Yamamoto HA-02 i cała plejada lamp.

 

Mogłem nie pytać :D

O lampowym konwerterze USB/SPDIF pierwsze słysze i patrze po netach właśnie co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności