Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

On 10/17/2020 at 12:03 AM, bpiotrow13 said:

I zdjecie z Sophia Princess, wyglada pieknie i duzo tez dobrego wnosi do dzwieku. Jest bardziej plynny.

20201016_234442.jpg

No i jak ten wzmak? Napiszesz cos wiecej?
Jestem ciekaw jak (kiedys moje) lcd3 brzmia z tym Woo Audio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2020 o 16:02, mrosin72 napisał:

No i jak ten wzmak? Napiszesz cos wiecej?
Jestem ciekaw jak (kiedys moje) lcd3 brzmia z tym Woo Audio...

 

No kiedyś Twoje:) Jestem zaskoczony, bo sporo jaśniej niż mój dotychczasowy OTL. Może ten OTL nie ma tyle prądu na lcd 3, ale barwę daje ładną. Wszyscy piszą, że WA22 musi mieć dobrze dobrane lampy. Ja kupiłem ze standardowymi. Chińska prostownicza wręcz degradowała dzwięk. Jak zmieniłem Na Sophię 274b od razu lepiej, ale jeszcze nie to, choć technicznie świetnie. Mam teraz tylko 6as7/6080 na zmianę. Na razie wrzuciłem RCA 6as7g i też jakby ciut lepiej, ale jeszcze nie to dla mnie. Czekam na inne, z grupy 6sn7., bo na razie mam tylko GE. Z kupionych na ebay w USA idą chyba statkiem i muszę czekać... Głównie przeszkadza mi góra, która jest szczegółowa, może się przyzwyczaiłem do bułowatego zaokrąglonego brzmienia:)) Jest też kwestia, że lampy są nieużywane i niewygrzane. Powinny się chyba ze 30 h wygrzać i góra możne się uspokoi? Jak myślicie?

 

W piątek mam dostać prostowniczą RCA 5u4gb, która ma ciepło grać. Zobaczymy. Podobno tutaj klucz, to dobrać lampy.

 

Za to wygląda zawodowo:)

 

BTW pewnie powinienem od Ciebie kupić wtedy też Phasta to bym nie miał teraz zagwostki:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan,

Trzymam kciuki, że za pomocą lamp uda się uzyskać oczekiwane brzmienie. (Sophia to chyba też chińska lampa?).

274B mam obecnie w Lampim. Polecam KR Audio (ale to drogo) lub ewentualnie FullMusic. Niektórzy twierdzą, że 274B/n z Full Music to najlepsza z obecnie produkowanych lamp 274B, na tym samym poziomie co Takatsuka (?).

 

Szkoda, że nie spróbowałeś Phast'a - uważam, że akurat z LCD-3 był to znakomity komplet. I cena Phasta to ułamek ceny WA22 no i trioda. Jeżeli nie uda się z lampami w WA22 to spróbuj bezpośredniego kontatktu do konstruktora Phast'a - to bardzo sympatyczny człowiek ze Lwowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

WA22 nie jest OTL-em, ma transformator na wyjściu. 

Przeciez nie pisze, ze wa22 to OTL. Pisze wlasnie, ze moj stary lampowiec, ktory jest OTL ma ladniejsza barwe, ale kombonuje z lampami do wa22. Kupilem wa22 wlasnie m.in. dlatego ze to nie OTL.

 

@mrosin72 musze troche poczekac na lampy. Na razie na tym sie skupiam. Takasuki chyba niewarta takich pieniedzy. Taniej mozna miec Emission Labs 5u4g albo Psvane Acme. Nawet Western Electric uwazana za najlepsza prostownicza do wa22 jest tansza, a to NOS. 

Pytanie ile ten transformator na wyjsciu zabiera, a ile daje. Na pewno technicznie daje sporo, ale pytanie ile zabiera. Phast tez mial trafo na wyjsciu. Mysle, ze cos dobiore. Wzmak wyglada odlotowo, Sophia swieci jak czysta magia:))

3 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

WA22 nie jest OTL-em, ma transformator na wyjściu. 

Przeciez nie pisze, ze wa22 to OTL. Pisze wlasnie, ze moj stary lampowiec, ktory jest OTL ma ladniejsza barwe, ale kombonuje z lampami do wa22. Kupilem wa22 wlasnie m.in. dlatego ze to nie OTL.

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie doczytałem dokładnie :) Te 6sn7 GE, które masz są podobno całkiem dobre. Słyną z mocnego basu. 6as7 RCA to też kawał lampy, może ta góra to kwestia wygrzania? W komisie jest ciekawa oferta @fallow sprzedaje Tung-Sol 5998, to moje ulubione lampy z rodziny 6as7/6080.

 

@bpiotrow13 jakie lampy zakupiłeś na ebay? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo te tung sole 5998 juz zamowilem u fallowa:) Mam juz tung sole 6as7g, wlasnie dzisiaj sprawdze, choc tez niewygrzane.

Zamowilem: 

Rca 5u4gb

Rca/Tung sol/Rytheon 6sn7...

Rca 6f8g.

Zamowilem tez black treasure 181z, te dostane szybko.

 

Zakladam, ze to lampy niewygrzane. Choc jak zamienilem chinski prostownik na sophie, to roznica olbrzymia.

 

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Chłopaki, fajny wątek tu macie. Myślę, że nadam się ze swoimi dwoma czysto lampowymi wzmacniaczami bez żadnych traf na wyjściu :)

 

Wyskoczył mi, przez wspomnianie nicka, a że dawno, lata, na forum nic nie pisałem... :)

Edytowane przez fallow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fallow napisał:

Wyskoczył mi, przez wspomnianie nicka, a że dawno, lata, na forum nic nie pisałem... :)

To pisz, ja tam stęskniony jestem osób z wiedzą i doświadczeniem, Twój wątek gdzie opisujesz lampy z rodziny 6080 mam obcynkany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Corvin74 napisał:

To pisz, ja tam stęskniony jestem osób z wiedzą i doświadczeniem, Twój wątek gdzie opisujesz lampy z rodziny 6080 mam obcynkany :)

Super. Dzięki za ciepłe słowa. Mysle, ze przydaloby sie go odswiezyć o nową wiedzę i doświadczenia. Jakoś naprawdę bardzo lubię te wzmacniacze na 6AS7/6080, bardzo wdzięczna to rodzina lamp i zróżnicowana. Od jakiegoś czasu najczęściej w podstawkach lamp mocy siedzą u mnie GEC 6080, które ostatecznie wolę od GEC 6AS7.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zamontowałem 6080 RCA, i fajnie mi gra. także czekam na Twoje długie wywody i porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bpiotrow13 napisał:

@The Grand Wazoo te tung sole 5998 juz zamowilem u fallowa:) Mam juz tung sole 6as7g, wlasnie dzisiaj sprawdze, choc tez niewygrzane.

Zamowilem: 

Rca 5u4gb

Rca/Tung sol/Rytheon 6sn7...

Rca 6f8g.

Zamowilem tez black treasure 181z, te dostane szybko.

 

Zakladam, ze to lampy niewygrzane. Choc jak zamienilem chinski prostownik na sophie, to roznica olbrzymia.

 

Ja korzystam z 6f8g, fantastyczne lampy, mam dwa rodzaje tych RCA tzw szaraki i z przezroczystą bańką. Bardzo eteryczne i przestrzenne granie. Mam też Ken-Rad, które cenię za fenomenalny bas oraz Tung-Sol za czystość, przestrzeń, dynamikę i drive. Z tych Black Treasure chyba będziesz zadowolony. Ciemne, energetyczne granie. 

 

Tung Sol 6as7g nie znam, ciekawe jak wypadną w porównaniu z 5998. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

 

Ja korzystam z 6f8g, fantastyczne lampy, mam dwa rodzaje tych RCA tzw szaraki i z przezroczystą bańką. Bardzo eteryczne i przestrzenne granie. Mam też Ken-Rad, które cenię za fenomenalny bas oraz Tung-Sol za czystość, przestrzeń, dynamikę i drive. Z tych Black Treasure chyba będziesz zadowolony. Ciemne, energetyczne granie. 

 

Tung Sol 6as7g nie znam, ciekawe jak wypadną w porównaniu z 5998. 

 

Ja kupiłem RCA 6f8g przezroczyste, przyjdą za jakiś tydzień. Właśnie przyszły też RCA 6sn7 GT, mam nadzieję ciemniejsze niż GE 6sn7. Jutro bede miał Black Treasure. Szukam jak najciemniejszeo brzmienia. Które Twoim zdaniem są najciemniejsze? RCA 6sn7/ RCA 6f8g przeźroczyste/szare/black treasure?

 

Lampy się wygrzewają, to widać wyraźnie. Po jakiś 15 h jest lepiej, uff juz zacząłem wątpić...

 

Z opisów to Tung Sol 6as7g jest pomiędzy Tung Sol 5998 a RCA 6as7g. Nawet niektórzy wolą je od 5998. Czyli mniej dynamiczne niż 5998, ale cieplejsze, choć bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fallow zawsze chętnie poczytam Twoje nowe doświadczenia z lampami. Sam czekam na moje GECe KT66 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazooużywam w tej chwili Shuguangów Treasure KT66z w Twin Headzie zamiast 6L6, jako regulatorów napięcia. Zapewniają przyjemne, ciepłe, muzykalne brzmienie, z dość dużą energią przekazu oraz całkiem dobrymi walorami technicznymi.

 

20201021_122043.jpg

 

Jednak o GECach posprawdzałem trochę informacji i zamierzam się przekonać, jak będą się sprawowały, bo mnie bardzo ciekawią :)

 

Edytowane przez Tytus1988
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fallow i o tym pisałem wcześniej, takiego opisu lamp mi brakuje na forum. Chyba lepiej jakbyś przeniósł te info do wątku z lampami..

Ja tez ostatnio słucham na lampach 6080 i bardziej mi się to granie podoba niż na 6AS7... 

Już nie mogę się doczekać kolejnej części...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności