Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, audionanik napisał:

Wcześniej radzę sprawdzić warunki gwarancji treżerków, jeśli posiadają w ogóle.:D

Potwierdzam, że Chińczycy idą do przodu z lampami, ale często w tym marszu trwałość zostaje daleko w tyle za dźwiękiem.

Treasure nowe, polska dystrybucja, czyli full gwara, czyli 6 mies. Wydaję się, ze dobre i to. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pabloj napisał:

Możesz proszęż coś więcej powiedzieć o tych 6AS7G z dolnym getterem? Mam takie ale z górnym, i tak bardzo je lubie, to one praktycznie cały czas u mnie siedzą :)

Z górnym getterem grały bardziej utwardzonym dźwiękiem, punktowo, z mniejszą przestrzenią. Dolny getter to zjawiskowa przestrzeń, miękki, "słodki" i otulający bas. Z Beyerdynamic t1 grają bajecznie. Synergia wyjątkowa. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Name44 napisał:

 

No i jak pierwsze wrażenia?

Tak na szybko, to zwracają uwagę świetną holografią. Każdy plan jest żywy. Dźwięki nawet z dalekiej głębokości są bardzo wyraźnie pokazane. Instrumenty, wokale -  soczyste i o pełnych kształtach. Góra po prostu zachwycająca, wybrzmiewa z niezwykłą szlachetnością. A pogrzały się dopiero może z 20 godzin. Wszystko wskazuje na to, że zostaną już u mnie. Zresztą w tym budżecie chyba ciężko kupić już coś lepszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dj1978 napisał:

Tak na szybko, to zwracają uwagę świetną holografią. Każdy plan jest żywy. Dźwięki nawet z dalekiej głębokości są bardzo wyraźnie pokazane. Instrumenty, wokale -  soczyste i o pełnych kształtach. Góra po prostu zachwycająca, wybrzmiewa z niezwykłą szlachetnością. A pogrzały się dopiero może z 20 godzin. Wszystko wskazuje na to, że zostaną już u mnie. Zresztą w tym budżecie chyba ciężko kupić już coś lepszego. 

 

A mogę zapytać z jakimi słuchawkami u Ciebie grają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj1978Mam nadzieję, że Psvane będą się dobrze sprawować!  Dziękuję za podzielenie się swoimi wrażeniami👍

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 20.09.2020 o 12:18, vonBaron napisał:

Ktoś słuchał Woo WA22 lub WA5-LE albo wie czy da się go gdzieś posłuchać w Katowicach?

No mi sie dzisiaj udalo trafic czarnego wa22 jak chcialem i to w Europie:) dostane w przyszlym tygodniu pewnie to sie wypowiem co do brzmienia. Na razie na fabrycznych lampach, ale pozamawialem tez troche dodatkowych lamp. Podobno swietna synergia z lcd 3, no i ciekawe jak sie ma do sinusa, ktorego jeszcze mam.

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
9 godzin temu, bpiotrow13 napisał:

Doszedl wlasnie do mnie wa22.

20201014_225048.jpg

Gratuluję Bogdan, cieszę się, że się w końcu udało go zdobyć! Wygląda obłędnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bpiotrow13 napisał:

Doszedl wlasnie do mnie wa22. Na razie nie mam wielu lamp i poza lampami mocy mam standardowe. Dzwiek dla mnie bardzo fajny technicznie, ale jednak szukam cieplejszej barwy. Dojda dodatkowe lampy to sie pobawie. Mam wrazenie, ze chinska 274b degraduje dzwiek. Na dniach powinna dojsc Sophia Princess tonzmienie. Ale wzmacniacz wazy 12 kilo i tak wyglada:))

 

 

20201014_225048.jpg

Możesz napisać jak w nim z mocą na wyjściu? Da radę pociągnąć bardziej wymagające słuchawki? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki potwór jutro na meet we Wrocławiu:

WBA Electron ORT -  w 100% OTL i przy 20 Ohm impedancji wyjściowej wzmacniacz oddaje do słuchawek maksymalnie bez zniekształceń prawie 2 x 7W mocy. Jako ciekawostka: Na rezystorach katodowych w lampach mocy obydwu kanałów jako ciepło wydziela się łącznie 55,5W mocy.

20201015_184454.jpg

20201015_184413.jpg

Edytowane przez Corvin74
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tommir napisał:

Możesz napisać jak w nim z mocą na wyjściu? Da radę pociągnąć bardziej wymagające słuchawki? Dzięki.

Z mocą to pewnie zależy od lamp (takie 7236 i 5998) dają większą moc. Ja używam na 6as7G, niby słabsze, ale dają rade. Mam lcd 3, które jakos bardzo łatwe nie są w wysterowaniu i na zwykłym kablu z dużym jackiem jest ok, tu jest transformator na wyjściu. A jest jeszcze wejście zbalansowane (a nawet dwa). Myślę, że to pociagnie większość słuchawek na rynku bez problemu. A o jakie konkretnie słuchawki Ci chodzi?

 

Takie są dane producenta:

 

1500mW @321500mW @601600mW @1201100mW @300700mW @600 (with 7236 tube)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bpiotrow13 napisał:

Z mocą to pewnie zależy od lamp (takie 7236 i 5998) dają większą moc. Ja używam na 6as7G, niby słabsze, ale dają rade. Mam lcd 3, które jakos bardzo łatwe nie są w wysterowaniu i na zwykłym kablu z dużym jackiem jest ok, tu jest transformator na wyjściu. A jest jeszcze wejście zbalansowane (a nawet dwa). Myślę, że to pociagnie większość słuchawek na rynku bez problemu. A o jakie konkretnie słuchawki Ci chodzi?

 

Takie są dane producenta:

 

1500mW @321500mW @601600mW @1201100mW @300700mW @600 (with 7236 tube)

 

Najlepiej gdyby były w stanie pocągnąć Abyssy, ale na to raczej nie będzie szansy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bpiotrow13 napisał:

Doszedl wlasnie do mnie wa22. Na razie nie mam wielu lamp i poza lampami mocy mam standardowe. Dzwiek dla mnie bardzo fajny technicznie, ale jednak szukam cieplejszej barwy. Dojda dodatkowe lampy to sie pobawie. Mam wrazenie, ze chinska 274b degraduje dzwiek. Na dniach powinna dojsc Sophia Princess tonzmienie. Ale wzmacniacz wazy 12 kilo i tak wyglada:))

 

 

20201014_225048.jpg

Gratki! Też myślałem o nim pod Abyssy, ale też mam wątpliwości czy je uciągnie (na headfi twierdzą że tak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, vonBaron napisał:

Gratki! Też myślałem o nim pod Abyssy, ale też mam wątpliwości czy je uciągnie (na headfi twierdzą że tak)

To jest taki kawał machiny, ze nie ma problemu:)) Moje lcd 3 smigaja, tylko barwe musze nieco ocieplic.

 

@dj1978 ten 2a3 też fajny, jak wiesz ja też już go prawie zamówiłem;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dj1978 napisał:

znamy temat z 2A3😉

Ale jednak wszędzie trzeba się "nachodzić i nakombinować", żeby złapać tą wymarzoną barwę...

No troche przegadalismy:)) A barwa to dluga sprawa...

 

BTW przyszla do mnie Sophia Princess, ale to wielka lampa. Swieci jak neon, moze wieczorem zrobie zdjecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Corvin74 napisał:

A taki potwór jutro na meet we Wrocławiu:

WBA Electron ORT -  w 100% OTL i przy 20 Ohm impedancji wyjściowej wzmacniacz oddaje do słuchawek maksymalnie bez zniekształceń prawie 2 x 7W mocy. Jako ciekawostka: Na rezystorach katodowych w lampach mocy obydwu kanałów jako ciepło wydziela się łącznie 55,5W mocy.

20201015_184454.jpg

20201015_184413.jpg

I wiemy do kogo trafi ten potwór 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności