Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie jako początkujący to LITTLE DOT LD+ podoba mi się jego granie bo op-amp zamieniłem na Bursona. Przy próbie montażu lampek Mullard i zmianie zworek zaczął dym z niego lecieć i zadymił ten rezystor, więc teraz czekam od specjalistów co tam poszło nie tak. Lampki Western Electric 408A Made in Great Britain (7415) i jest fajnie na Mullardach to czekam na info od specjalistów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pabloj napisał:

@marco-polo Wygląda jak ta moja, chyba to to samo ;)

Tyle rodzaji Sylvany jest?

s-l1600 (7).jpg

Tyle lampek za jednym rzutem jest oferta na zagranicznym sklepie internetowym za około 80$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że po jednej z dwóch par lamp co mam, bardzo często mi jedna z każdej pary cicho piszczy (wysoki cichy bardzo dźwięk, ale wkurzający na dłuższą mete). Nie wiem czy wspominałem tu o tym. Kombinowałem jak mogłem, zamieniałem miejscami, zmieniałem lampy sterujące, du pa, albo ciszej albo głośniej i tyle. Czasem też bywały okresy, że nie piszczało, zamówiłem nawet dampery (jeszcze nie dojechały).
Dziś coś drukuje z drukarki, i słysze podobny bardzo pisk, cichy tak bardzo, że musiałem szukać jego źródła, w końcu wyszło na to, że z tyłu drukarki dobiega. I czasem zanika. Sekcja zasilania drukarki piszczała cichutko!!! I przez to mikrofonowały lampy (ciekawe że tylko po jednej i zawsze te same). Wyłączyłem drukarke z sieci i problem znikł ;O

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj lampy we wzmacniaczu słuchawkowym nie służą do słuchania muzyki, tylko do kochania...

 

Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj Ci od drukarek dali d..py :D Bo ten pisk było słychać jak sie do niej zbliżyłem to już wyraźnie. A to może wpływać na samopoczucie psychiczne jak ci coś piszczy w domu na granicy słyszalności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

@pabloj Nie wiem kto bardziej dał ciała. Projektujący 100 lat temu lampy elektronowe, że nie wzięli pod uwagę drukarek w 2020 roku , czy projektujący drukarki, że ludzie nadal używają lamp ;)

 

 


5325636B-BF90-45A8-A491-E355FF8BF312.jpeg
 

Nie wiem kto bardziej dał ciała wynalazcy dorożek, czy samochodów?

 

Godzinę temu, Spawn napisał:

 

@audionanik o zazdrości też masz dla siebie jakiś fajny cytat? :D

No jacha!!! Jak tylko ją poczuję, to wyszperam jakiś stosowny:D.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj dzieki. Mi buczą trochę i tung sole i rca. W sumie to tylko cicho w tle, ale takie 6n13s są ciche absolutnie. Sterujące nie buczą nic. Może wyslę do Pana Mariusza, bo i tak mialem. Proponowal mi upgrade Sinusa na posrebrzane transformatory, ale sie wacham. Nie wiem, czy nie popsuję tym barwy..

 

Nosi mnie, żeby coś zmienić. Czytam sobie info o wzmacniaczach ampsandsound (np. Mogwai). Ktoś ma jakieś doświadczenia? ZMF pendant jest chyba przez nich robiony, przynajmniej tak wygląda. Ma transformator na wyjsciu, co moze slużyć planarom. Na razie nic konkretnie nie planuję, ale to ciekawy butikowy producent. Szczególnie, że taki woo audio jest chyba istotnie zawyżony cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po głębszych przemyśleniach odnośnie upgradu mojego Sinusa dual mono przyszedł mi pomysł zamówienia kompletnie nowego wzmacniacza i rezygnacji z otl. Stoi za tym chęć zmiany na ostateczny wzmacniacz lampowy pod moje lcd 3. Mój otl jest świetny, ale żeby pójść dalej potrzebna jest jednak nowa technologia, bardziej pasująca pod planary.

 

Research na rynku pokazuje niestety, że nawet używany wzmacniacz lampowy wysokiej klasy to spory wydatek. Np. Ayona ha 3 nie da się w zasadzie kupić poniżej pln 10 k, a wa5 czy inne to już kosmos cenowy.

Padł więc pomysł zbudowania go z u sinusaudio. I tak chciałbym, żeby nie był OTL i był na tzw. Wielkich triodach. Myślałem o 300b, ale tutaj może macie inne propozycje? Starujące będą pewnie 6sn7. Nie wiem, czy będzie kolejna lampa prostownicza. Chciałbym uzyskać naprawdę wysokiej klasy dzwięk. Ciepły, ale detaliczny i przestrzenny. Coś jak Ayon ha 3 sądząc z opisów. To dla mnie spory zamiar, stąd post z nadzieją na podzielenie się przemyśleniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności