Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, pabloj napisał:

@dj1978 A jak basowo te Raytheony?

Bas, który czujesz ale bez dudnienia. Taki sprężysty, umięśniony lekkoatleta, oczywiście sprinter, nie kulomiot😉

To z moimi HD800s, biorąc pod uwagę cały mój tor, który jest raczej neutralny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablojW tym Dualmono były jakieś budżetowe Tung-Sole, bas był taki normalny, raczej bez zarzutu, niczym się specjalnie nie wyróżniał. Ale po wymianie lamp sterujacych na Raytheony najbardziej zjawiskowa zrobiła się barwa i scena (tutaj niewątpliwie ujawniła się współpraca z HD800s).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pabloj napisał:

@dj1978 To ja sobie dopiero co kupiłem swojego Sinusa, a Ty mnie tu szczujesz dual mono! :D Oj nieładnie!

Ciesz sie tym ktorego masz, bo wiem, ze gra rowniez wqyjatkowo. Byc moze Dualmono na Twoim torze i sluchawkach nie zareaguje tak jak na moim calym torze. Lampy, ktore mam, to tez niebagatalny koszt.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, pabloj napisał:

@dj1978 Ciesze sie, żartuje ;)
460zł z tego co widzialem, to te?

Jak sie jest zadowolonym ze sprzetu, to humor musi dopisywac😉 Lampy jeszcze  drozsze, 1/3 ceny Sinusa🙂, bardzo rzadko spotykane, z czerwonymi czubkami.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, audionanik napisał:

Lampą idzie popsuć dźwięk w ładny deseń już w dość małych pieniądzach.

Tyle mamy w realnym świecie szarej i bolesnej prawdy, to niech chociaż w tym wyimaginowanym przez nasze sugestie światku audio będzie ładnie i barwnie😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popsuć na pewno można źle dobranymi lampami w małych pieniądzach, ale odpowiednio dobranymi można zyskać dźwięk tak wspaniały, jakiego często nie da tranzystor w porównywalnej oraz wyższej cenie. 

 

Mnie bardzo miło zaskoczył również mój ostatni lampowy nabytek. TUNG SOL 12AX7 (ECC83) DOUBLE DIMPLE BENT D-GETTER 56'. Sonicznie odmieniły moje focale, z którymi w połączeniu na wyjściu Miiwattami ECC88. Delikatnie podbiły subbas i całe dolne pasmo stało się silniej zaznaczone w przekazie, ale nie zachwiało to w żadnym wypadku spójności. Odbicia dźwięków w pudłach rezonansowych, np. w violi da gamba Jordiego Savalla jest na takim poziomie, jaki zapamiętałem z L5k. Pięknie opisany, głęboki, niesamowicie rozdzielczy, skupiony... mnie autentycznie zachwyca. Stanowi on teraz wspaniałą przeciwwagę dla zbliżonych w tej chwili u focala sopranów do 009 STAXa, których wyraźnie przybyło i wypełniły całą przestrzeń spektaklu muzycznego. Określenie tonacji względem poprzednika, tj. Siemensów ECC83 z 63' jest problematyczne, bo wokale są pełniejsze, bardziej pogłębione, dociążone, soczyste, barwne, rozdzielcze i detaliczne (słychać dużo wyraźniej wszelkie chrypki, drgania strun głosowych, itp.), ale za sprawą tak otwartej, pełnej powietrza góry nie odczuwam jej przesunięcia ku dołowi, a w niektórych nagraniach wręcz przeciwnie. Naprawdę dźwięk jest trochę niezwykły w porównaniu z Siemensami, które są bardziej zachowawcze, łagodniejsze, mniej dźwięczne, przy nich jakby lekko przygaszone, a przekaz mniej zróżnicowany barwowo, fakturowo, ze słabszą gradacją planów oraz trochę naturalniejszym, bardziej płynnym konturowaniem źródeł w niemieckich lampach. Scena też wydaje się większa i jak wspominałem jest kreślona sopranami, które lśnią na ciemniejszym niż na Siemensach tle. Jest to bardziej spektakularne, przez to wydają się jeszcze lepiej separowane, rozdzielcze, pełne blasku. Pierwszy plan jest nieco bardziej oddalony, sięga głębiej, a w zależności od nagrania przestrzeń jest szersza.

 

Jednym słowem odmieniły moje focale z dość łagodnych w bardziej drapieżne, ale mnie taka prezencja teraz odpowiada. Jak mnie zmęczy, na wyciągnięcie ręki mam pozostałe, aby dostroić dźwięk do bieżących potrzeb :)

20200609_171216.jpg

20200525_173235.jpg

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dj1978 napisał:

jeszcze nie tak dawno byłem lamposceptykiem - a to jednak lampy potrafią mnie najbardziej wciągnąć w muzykę. W moim kąciku odsłuchowym znalazl się SinusAudio Dualmono na lampach 6C4C/6S4S. Wyglada na to, że jeszcze lepiej niż singlemono dogaduje się z moim sterującymi specjalnymi Raytheonami 12AU7, holografia jaką wyświetla w uszach i przed oczami, to jakiś sen...nie przesadzam, ostatnio taką prezentację słyszałem  na dCS Bartok. Wszystko wskazuje na to, że  wyciska jeszcze więcej soków z DAC Auralic Vega i HD800s. Piękna, czysta barwa skłania naprawdę w stronę nieudawanego melomaństwa...

 

Super, no to już mam do porównania dodatkowo dual mono na 6c4c z moim na 6n13s. Ja chyba lubię jednak ciepły ale detaliczny dźwięk. Mój ideał dzwieku na razie to  lcd 3 na sinusie, brzmią bardziej kolorowo niz na bursonie cv2. Scena jest mniejsza, ale planuje upgrade na posrebrzane transformatory. Piszcie koniecznie o swoich doświadczeniach z lampami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bpiotrow13 Jeśli lubisz ciepły i detaliczny ale bez zbędnych podbić w basie i na jego przełomie to polecam to co słucham w tej chwili (a wertowałem lampy i kable od 2 dni), czyli
Mocy: 6080 RCA, Sterujące: Sylvania JAN 6189. Holografia, eteryczność i potęga zarazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, bpiotrow13 napisał:

Super, no to już mam do porównania dodatkowo dual mono na 6c4c z moim na 6n13s. Ja chyba lubię jednak ciepły ale detaliczny dźwięk. Mój ideał dzwieku na razie to  lcd 3 na sinusie, brzmią bardziej kolorowo niz na bursonie cv2. Scena jest mniejsza, ale planuje upgrade na posrebrzane transformatory. Piszcie koniecznie o swoich doświadczeniach z lampami.

Podłaczasz jako DAC Bursona, czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2020 o 21:03, audionanik napisał:

Lampą idzie popsuć dźwięk w ładny deseń już w dość małych pieniądzach.

Żółtymi Chińskimi też? 🙃

 

W dniu 6.06.2020 o 22:33, bpiotrow13 napisał:

Super, no to już mam do porównania dodatkowo dual mono na 6c4c z moim na 6n13s. Ja chyba lubię jednak ciepły ale detaliczny dźwięk. Mój ideał dzwieku na razie to  lcd 3 na sinusie, brzmią bardziej kolorowo niz na bursonie cv2. Scena jest mniejsza, ale planuje upgrade na posrebrzane transformatory. Piszcie koniecznie o swoich doświadczeniach z lampami.

Nnnnnno nie bardzo.Weż pod uwagę na jakich słuchawkach słucha @dj1978 a na jakich Ty.

Sporo lamp pogoniłem, niepasujących do ówczesnych [docelowych słuchawek] dzisiaj byłyby jak znalazł ,ew. miałbym większe doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tommy66 napisał:

Nnnnnno nie bardzo.Weż pod uwagę na jakich słuchawkach słucha @dj1978 a na jakich Ty.

Sporo lamp pogoniłem, niepasujących do ówczesnych [docelowych słuchawek] dzisiaj byłyby jak znalazł ,ew. miałbym większe doświadczenie.

No sluchawki z drugiego konca brzmienia, ale właściwości lamp te same i mozna odpowiednio okreslac w ktora strone to idzie brzmieniowo. Nie ma wielu uzytkownikow tych wzmacniaczy na forum, stad kazda informacja jest cenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie czy to warte jest swojej ceny czy są lepsze zestawy?

 

https://www.ebay.com/itm/HiFi-Class-A-Vacuum-Tube-Power-Amplifier-Stereo-Integrated-Audio-Amp-DIY-KIT/251524538404?_trkparms=aid%3D1110006%26algo%3DHOMESPLICE.SIM%26ao%3D1%26asc%3D20200520130830%26meid%3Dd6353220a2d1471ab10337c925abba4a%26pid%3D101195%26rk%3D5%26rkt%3D12%26mehot%3Dag%26sd%3D272501782393%26itm%3D251524538404%26pmt%3D1%26noa%3D0%26pg%3D2047675%26algv%3DSimplAMLv5PairwiseWebWithBBEV2bDemotion%26brand%3DDouk+Audio&_trksid=p2047675.c101195.m1851

 

Zamówiłem Burson 5vi Single i Dual czy można te op ampy użyć w jakiejś wersji wzmacniacza którego zasilanie jest 230Volt lub przenośne z dobrą elektroniką, widziałem jakieś little dot, little bear ,fiio jakaś wersja. Czy ktoś z was korzystał z tych op ampów i zamontował je we wzmacniaczu? Szukam wzmacniacza do LCD2C w którym mogę zamontować te op ampy, myślę że będą pasować do siebie.

W dniu 6.06.2020 o 11:40, dj1978 napisał:

Bas, który czujesz ale bez dudnienia. Taki sprężysty, umięśniony lekkoatleta, oczywiście sprinter, nie kulomiot😉

To z moimi HD800s, biorąc pod uwagę cały mój tor, który jest raczej neutralny.

Zgadzam się z tym jeżeli chodzi o raytheony dają dźwięk taki ocieplony syczenie znika i bas jest łagodniejszy jakby dźwięk został otulony kocem i nie czuć takiej metaliczności jak we wzmacniaczach tranzystorowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie eBay to jedno z najlepszych źródeł lamp, często unikatowych, w bardzo dobrej cenie (zamiast kilku tysięcy, można nabyć za kilkaset złotych), ale trzeba uważnie patrzeć na to, kto sprzedaje oraz czy są pomierzone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności